גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים: איך עוצרים את הסחף?

מחקר חדש מגלה כי התפטרות של עובד עם ביצועים טובים עלולה להיות מידבקת ● איך מונעים התפטרויות נוספות? מומחים מזהירים שהדבר האחרון שארגון צריך לעשות זה להעמיד פנים שהכול בסדר, ומסבירים אילו צעדים כן כדאי לנקוט

כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים להתפטר / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי
כשעובד חזק עוזב, גם אחרים שוקלים להתפטר / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

גל ההתפטרויות ששוטף את העולם, שסיקרנו רק לאחרונה בהרחבה במוסף G של גלובס ("למה כולם מתפטרים?", 9.10.2021), מחייב מנהלים בארגונים לחשוב מחדש על שימור עובדים בארגון. מחקר שנעשה לפני כמה חודשים ופורסם ב- Leadership & Organization Development Journal טוען כי התפטרות עשויה להיות מידבקת.

ההשפעה של עובדים חזקים 

המחקר, שנעשה בקרב כ-200 אנשי מכירות ב-93 סוכנויות רכב, מצא מגמה מעניינת: עזיבה של עובדים עם ביצועים גבוהים מגבירה את הנטייה של עובדים נוספים להתפטר, ועזיבה של עובדים שאינם נחשבים עובדים טובים דווקא מחזקת את הקשר לחברה. המחקר מצא כי גם לאופי היחסים עם המנהל יש משמעות גדולה בהחלטה אם להישאר בחברה.

מדוע עזיבת עובדים חזקים מעודדת עזיבה? לפי המחקר, העובדים נוטים לחשוב שהחברה היא בבחינת "ספינה טובעת" וגם עליהם לעזוב אותה. עזיבה של עובדים שביצועיהם חזקים עלולה להוריד את המורל ולהראות לאחרים שהתפטרות היא אופציה. חשש נוסף של העובדים היא שעכשיו תהיה להם הרבה יותר עבודה.

כשמדובר בעובדים עם ביצועים חלשים, מתקבלת תמונה הפוכה: העובדים הנשארים יצפו שחלוקת העבודה תהיה הוגנת יותר, וזה יחזק את הרצון שלהם להישאר. 

 

מה עובר לעובדים בראש

האם מנהלים יכולים לעצור את הסחף? לדברי אהד גניאל, ממייסדי אימ.טק, חברה המייעצת לארגונים, במקרים רבים כשעובד מחליט להתפטר זה כבר מאוחר מדי להניא אותו מהחלטתו, ויש להתמקד בטיפול בצוות האנשים שסביבו ובמניעת התפטרויות נוספות של עובדים. 

לפי כותבי המחקר, מנהלים צריכים לתקשר את הסיבות להתפטרות של עובדים חזקים כדי למנוע רכילויות ופרשנות מוטעה של המציאות. למשל, אם עובד התפטר כדי לחזור לספסל הלימודים או כדי לעבור לעיר אחרת, כדאי שהעובדים יידעו זאת. בנוסף, כאשר מנהל מעודד ותומך בעובדים ואף נותן להם השראה, הוא ממתן את ההיתכנות של "הדבקה" בנגיף ההתפטרות.

גם גניאל סבור שחשוב להציף את הנושא. "באף ארגון אין באמת עזיבה המונית", הוא אומר, "אבל מה עובר בראשם של אנשי הצוות כשהם שומעים שמישהו התפטר? 'עוד פעם אני צריך לחנוך מישהו?'; 'האם המשימות שלו יעברו אליי? גם ככה אני בעומס'; 'אם הוא מצא עבודה מהר, למה שאני לא אתחיל לחפש?'; 'שום דבר לא משתנה כאן; לא בטוח כאן, כולם עוזבים'".

אל תטאטאו מתחת לשטיח

כשמדובר בגל של מתפטרים, שמירה על המסר שהכול טוב ואין בעיות עלולה להיות רעילה. "אם מנסים להשתיק את המצב, זה מלבה את הכעס. כשכואב לנו בגוף אנחנו ערים לזה שיש לנו משהו", אומר גניאל. "צריך להציף את העניין ולטפל בזה. לשבת עם מחלקת משאבי אנוש, לבדוק אם ההתפטרויות קשורות זו לזו ולראות מה עושים. פתיחות וכנות הן כלים מצוינים לטיפול בשחיקה".

עניין נוסף הוא שקיפות. "חישבי על צוות שעבד מרחוק מצוין, ואז בסוף התקופה אומרים לאנשים 'תחזרו למשרדים'. הם שואלים 'למה? הרי התפוקה טובה', והתשובה היא: ''החלטה מערכתית'. עובדים כאלה לא מרגישים שמקשיבים למה שהם עושים והם יחפשו משרה יותר נוחה".

ברמה הפרקטית, ממליצה היועצת הארגונית גליה אלמליח הרמן לראיין כל אחד מהעובדים שעוזבים ולהבין מה הסיבה האמיתית לעזיבה. "לשאול אותו בשיחה של אחד על אחד עם המנהל למה הוא עוזב, למה עכשיו ולא לפני שנתיים, מה צריך לשנות במחלקה ומהן נקודות החולשה, ואז לפעול לסגירת הפערים האלה.

"עניין נוסף הוא מיפוי עובדי מפתח ותוכנית לשימור שלהם. חשוב לדאוג שתהיה ורסטיליות של עובדים. לדוגמה, לדאוג שיהיה לא רק עובד אחד עם מיומנות ספציפית בהפעלת מכונה מסוימת".

להגביר את הוודאות בעבודה מרחוק

ומה עם כסף או שיפור התנאים? "זו הפעולה הראשונה שנוקטים אבל היא לא עושה שום דבר", אומר גניאל, "זה הפתרון הקל שיכול לעבוד רק בטווח הקצר, ואני לא רוצה שמישהו יישאר בעבודה בגלל הכסף".

גניאל ממליץ לטפל בארבעה היבטים כדי למנוע גל של התפטרויות: הראשון הוא להגביר את הוודאות בעבודה מרחוק, להקפיד על מועדי ישיבות ועל פגישות אחד על אחד; להגביר את המעורבות של המנהלים כדי להעמיק את המחוברות של עובדים שנשחקה בתקופת הקורונה; ולהיות השראה לצוות באמצעות הצבת מטרה משמעותית כמו ייצור מוצר שיש לו תרומה לחברה.

המלצה נוספת של גניאל היא ביצוע סקרי עומק שלוש או ארבע פעמים בשנה כדי לבדוק את הלכי הרוח של העובדים ולאתר מגמות לפני שהן קורות.

אלמליח הרמן ממליצה למנהלים להבין שהצרכים והציפיות של העובדים השתנו. "לעובדים חשובה המעורבות של המנהל הישיר, הפנאי, המשפחה, הגמישות. כל הדברים האלה היו נכונים קודם, אבל העוצמה השתנתה".

עוד כתבות

הכותל המערבי / צילום: עינת לברון

לאחר הטענות שהונו את המדינה וגרפו מיליונים: "יזמי הכותל" משיבים אש

במענה לצו המניעה הזמני טוענים "יזמי הכותל" כי הגו יחד מיזם אומנותי דיגיטלי חדשני במסגרתו ביקשו ליצור ולמכור מודלים ויזואלים תלת מימדיים ביחס לכל אבן כותל ● לטענת המדינה, ניתן אישור לצילום הכותל אולם לא לעיבוד התמונה לצרכים מסחריים ● "המבקשת מנועה ומושתקת (ולו מכוח עיקרון תום הלב) מלטעון כי לא ניתן לעשות שימוש מסחרי בצילומי הכותל המערבי"

בית המשפט המחוזי בתל אביב / צילום: Shutterstock, Vered Barequet

כמעט שנה אחרי: מה עלה בגורל הרפורמה שנועדה לחסל את הסחבת המשפטית?

עידן חדש של ניהול קצר ויעיל של תיקים אזרחיים אמור היה להיפתח עם כניסתן לתוקף של תקנות סדר הדין האזרחי בשנה שעברה ● אלא שמבדיקה עם שישה עורכי דין בכירים עולה כי חלק ניכר מהסעיפים לא מיושמים או גרוע מכך, מסרבלים את ההליך המשפטי

פריסת סיבים אופטיים / אילוסטרציה: Shutterstock

משרד התקשורת מסרב לפתרונות אלחוטיים במכרזי הסיבים בפריפריה

במסגרת הבהרות שפרסם המשרד לקראת המכרזים לפריסת סיבים באזורי תמרוץ, הבהיר שכל מפעיל חייב להתחבר בסיבים לכל יישוב ולא יוכל להסתמך על תמסורת אלחוטית דוגמת מיקרוגל ● ההחלטה תקשה להגיש הצעות בעיקר ביו"ש

אראל מרגלית, מייסד ויו''ר JVP ואניקליפ / צילום: שחר עזרן

שותף לשעבר ב-JVP תובע את אראל מרגלית. הקרן: הטענה משוללת יסוד

גלן שוובר, שהיה שותף בקרן ארבע של JVP, טוען כי מרגלית העביר את המניות המועדפות שהחזיקה הקרן באחת מחברות הפורטפוליו המובילות ליישות עסקיות בשליטתו במחיר נמוך משמעותית מהשווי האמיתי שלהן ● מ- JVP נמסר בתגובה כי "מדובר בתביעה משוללת כל יסוד משפטי ועסקי, מנוגדת לדין, של עובד לשעבר של JVP שעזב את הקרן בשנת 2006, לפני למעלה מ-15 שנים, ובניגוד לדין"

קונים בסופרמרקט במיזורי ארה''ב. האמריקאים מודאגים מעליית מחירי המזון / צילום: Reuters, Lawrence Bryant

סקר "וול סטריט ג'ורנל": האינפלציה מתגלה כחשש המרכזי של האמריקאים

סקר חדש של ה"וול סטריט ג'ורנל" מגלה שרוב המצביעים אומרים שהאינפלציה גורמת להם ללחץ פיננסי

ביל גייטס / צילום: Shutterstock

למרות האומיקרון: ביל גייטס (שוב) מנבא שהקורונה תדעך במהלך השנה הבאה

התחזית של ביל גייטס לשנת 2022: השלב האקוטי של מגפת הקורונה יגיע לסיומו ● למרות כל האתגרים, ולמרות שהשנה הנוכחית נראתה פחות טוב משקיווה – גייטס עדיין אופטימי

רועי קליין ורואי שמיר / צילום: איל יצהר

בית ספר לקריפטו: בין הצופים לבגרויות, הנערים האלה מנהלים בנק דיגיטלי

בין הדרכה בצופים לבגרויות, רועי קליין ורואי שמיר עסוקים בתפקידם כנגידי הבנק המרכזי של גימנסיה הרצליה בתל אביב ● בימים אלה הם עובדים על הנפקת מטבע וירטואלי שישמש ליצירת כלכלת שוק אמיתית בתוך בית הספר ● אבל כל זה, הם חולמים, הוא רק פיילוט ליצירת כלכלת נוער מבוססת קריפטו שתאפשר מסחר בינלאומי בתוך מערכת החינוך, ותסייע לבני נוער בקשיים כלכליים

הניסוי הגדול לשינוי מודל השכר של עובדי המדינה יוצא לדרך / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

לקראת מהפכה בשכר עובדי המדינה: רק המצטיינים יזכו לבונוסים

כ-3,000 עובדים משתתפים בפיילוט חדש שמוביל משרד האוצר הבוחן 3 מודלים לשינוי שיטת התמריצים הנוכחית ● באוצר מקווים לחסוך מאות מיליוני שקלים שניתנים כיום כתוספות שכר, המבוססות על מדדים רופפים ולא משקפים באמת את ביצועי העובדים ● כך זה יעבוד

קרית ים. ''אחלה חוף שלא חוצה אותו מסילת רכבת'' / צילום: Shutterstock

משנה את פניה: האם קריית ים תהפוך ללהיט נדל"ני

בהיעדר קרקעות פנויות, העיר יכולה לצמוח רק לגובה באמצעות פרויקטים של התחדשות עירונית ● אלכס מריאש, מנכ"ל הכשרת הישוב התחדשות עירונית: "ההיצע נמוך והצפיפות נמוכה, ואין צורך במפלסי חניה תת-קרקעיים"

קרן ברק, ליכוד / צילום: דוברות הכנסת

האם אין הבדל בין אכילת פרי לבין צריכתו בצורת 100% מיץ טבעי?

מה ההבדל בין לאכול תפוז ללשתות אותו? "מס הסוכר" הוא הזדמנות להסביר ● המשרוקית של גלובס

עודד הר אבן ורעות אלפיה, שותפים מנהלים בסאליבן תל אביב / צילום: רן בירן

"היה ברור שהחגיגה צריכה להסתיים": מנהלי פירמת עורכי הדין סאליבן מדברים על ההאטה בהנפקות

פירמת עוה"ד סאליבן תל אביב, שמנוהלת על ידי עו"ד עודד הר אבן ועו"ד רעות אלפיה, מייצגת חברות ישראליות שנסחרות בוול סטריט ● לחברות הם מציעים לא לבזבז זמן במחשבות על לונדון או אוסטרליה, וגם לא להיות "גרידיים" מדי: "השוק מוכיח שחברות שהיו מספיק חכמות לגייס בזמן - רגועות היום"

רן קוניק, ראש עיריין גבעתיים / צילום: אמיר מאירי

רן קוניק: "מתקרבים להסכם עם ת"א להעברת הבעלות על גבעת קוזלובסקי לגבעתיים"

לפי ראש עיריית גבעתיים, שתי הערים צפויות לחתום על הסכם שלפיו גבעתיים תקבל 15 דונם מגבעת קוזלובסקי, שבבעלות ת"א ● "אנחנו מאוד זקוקים לקרקע הזאת כי עד שלא נבנה שם מאגר מים, לא נוכל לאשר אלפי יחידות דיור בתוכניות הפינוי בינוי שלנו"

שקל מול דולר / צילום: Shutterstock, Lord King

סוער בשוק המט"ח: השקל חוזר להתחזק למרות התערבות בנק ישראל

שוקי המניות רשמו אמש עליות חדות לאור התפוגגות החשש מהאומיקרון, והשקל מתחזק בחדות על רקע גידורי ההשקעות של הגופים המוסדיים ● הדולר והאירו יורדים ביותר מ-1% כ"א בהמשך לעליות בשווקים ● בנובמבר בנק ישראל רכש כ-4 מיליארד דולר במטרה לאזן את התנודות בשוק

התחלתם ללמוד השבוע לתואר שני? רובכם מבזבזים זמן וכסף / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

שוקלים לוותר על השכלה אקדמית? אתם בדרך לנכות תעסוקתית

אינטרסנטים ועתידני עולם העבודה החדש מובילים דור שלם להאמין שבהייטק כבר לא צריך השכלה ● ניהול וקריירה

רותם סלע / צילום: אמיר מאירי

בגלל המעבר לדיסקונט: טורנדו תובעת את רותם סלע

החל משנת 2016 משמשת סלע כפרזנטורית של מוצרי טורנדו ● כפי שנחשף לראשונה בגלובס, סלע קיבלה הצעה מפתה במיוחד מבנק דיסקונט, לפיה תקבל כ-2.5 מיליון שקל לשנה ותחתום על סעיף בלעדיות ● לטענת סלע, ניסיונות טורנדו לסכל את החוזה עשויים לגרום לה לנזקים של עשרות מיליוני שקלים

צריך לדעת גם איך להיפרד / צילום: Shutterstock

לפטר 900 עובדים בזום? מנהלים מבינים שהם צריכים לדעת גם איך להיפרד

הפיטורים של מאות עובדי Better.com האמריקאית בישיבת זום היו צעד חריג בעידן שבו מנהלים מבינים שכדאי להם לתת הרגשה טובה גם לעובד שלא הצליח בתפקידו ● מחשש לשיימינג ברשתות ועד הזדמנות לקבל פידבק על הארגון - כל הסיבות לגמור את זה יפה ● ניהול וקריירה

רביב צולר / צילום: נטלי כהן-קדוש

ICL פותחת מפעל חדש לתחליפי חלבון

המהלך הוא חלק מאסטרטגיית המיקוד של החברה בפיתוח מוצרי מזון בריאים יותר וסביבתיים ● וגם: יוניקורן הפינטק הישראלי ראפיד (Rapyd) רוכש את חברת הפינטק Neat ● אירועים ומינויים

מפעל סוכריות הגומי טופ גאם. השווי נחתך בכ-45% / צילום: מצגת החברה

מתחילים הכי גבוה ובסוף מתפשרים: המנגנון שמאחורי קיצוץ מחיר ההנפקות בבורסה בת"א

פעם אחר פעם "נאלצות" החברות המנפיקות לחתוך 20%, 30% ואפילו 50% מהשווי אליו כיוונו טרם ההנפקה ● עם זאת, ברוב המקרים נראה שמדובר במצב שבו כל הצדדים יוצאים מרוצים - החברה מגייסת לפי שווי סביר מבחינתה, והמשקיעים המוסדיים יוצאים כמי שלחצו אותה מטה ● ואיך כל זה קשור לדמי השכירות של רמי לוי?

חן עמית, מנכ''ל טיפלתי / צילום: תמונה פרטית

"טיפלתי" נכנסת לצמרת חברות הפינטק הפרטיות בעולם עם שווי 8.3 מיליארד דולר

חברת טיפלתי, המפתחת פתרונות בתחום אוטומציה של תשלומים, גייסה 270 מיליון דולר לפי שווי גבוה פי ארבעה מלפני שנה ● גיוס זה הופך את טיפלתי לחברת הטכנולוגיה בעלת השווי השלישי בגובהו בישראל ולחברת הפינטק הפרטית ה-14 בשוויה בעולם

בנק ישראל בירושלים / צילום: אורית דיל

במחאה על הקיצוץ בתקציב: עובדי בנק ישראל סגרו את החשמל בבניין

עובדי בנק ישראל מוחים נגד ההנהלה ומאשימים אותה בחוסר שקיפות ● העובדים הורידו במחאה את התאורה כדי להביע "תמיכה" בחיסכון בתקציב