גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

על רקע דוחות חזקים: יום חמישי של עליות בוול סטריט

מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בכ-0.7%, מדד דאו ג'ונס התחזק בכ-0.6% ● מדד דאקס עלה ב-0.3%, פוטסי 100 התקדם ב-0.2% וקאק 40 נסוג פחות מ-0.1% ● התחלות הבנייה בארה"ב בספטמבר ירדו יותר מהצפוי ● מדד ניקיי התחזק ב-0.6%, סופטבנק עלתה ב-3%

מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock
מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בבורסות ניו יורק הסתיים בעליות. מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בכ-0.7%, ומשלימים חמישה ימי עליות , מדד דאו ג'ונס התחזק בכ-0.6%.

עונת הדוחות נמשכת וחברות מרכזיות מציגות ביצועים חזקים ברבעון השלישי של 2021. לאחר נעילת המסחר יפורסמו דוחות נטפליקס, הראשונה לדווח מבין חברות FAANG, הכוללות בנוסף את פייסבוק, אמזון, אפל וגוגל.

מניית חברת הביטוח טרוולרס הציגה דוחות בהם עקפה את התחזיות וניצבה בצמרת הדאו בשעות הראשונות למסחר., ג'ונסון אנד ג'ונסון הציגה רווח למניה שגבוה ב-25 סנטים מתחזיות האנליסטים. ענקת מוצרי הצריכה פרוקטר אנד גמבל עקפה גם היא את התחזיות אך מנייתה ירדה לאחר שדיווחה כי תעלה מחירים כדי לכסות העליות במחירי הסחורות וההובלה והזהירה כי האינפלציה עלולה להימשך.

מבין הישראליות, טבע עלתה 2.8%, רדהיל זינקה 12.7% וצים קפצה 7.5%. בצד השלילי, ריווק ממשיכה לרדת ואיבדה 2.9% ו-REE נפרדה מעוד 2.6%.

22:10

נפט מסוג ברנט עלה ב-1%, 87 סנט, וחוזה למסירה בדצמבר ננעל במחיר של 85.2 דולר לחבית. ברקע, דיווחים ולפיהם רוסיה אותתה כי לא תגדיל את אספקת הגז הטבעי לאירופה אם לא תקבל אישור להתחיל בהפעלת צינור נורדסטרום 2.

21:40

נפט מסוג WTI התחזק ב-0.6%, 52 סנט, וחוזה למסירה בנובמבר ננעל במחיר של 82.96 דולר לחבית.

20:35

הזהב התחזק ב-0.3% וחוזה למסירה בצמבר ננעל בעלייה 4.8 דולרים במחיר 1,770.5 דולר לאונקיה.

20:00

מניית חברת תיירות החלל וירג'ין גלקטיק נחלשת ב-0.8% לאחר שמורגן סטנלי הוריד את מחיר היעד מ-25 דולר למניה ל-17 דולר למניה.

עליבאבא קופצת 4.5% לאחר שענקית האינטרנט הסינית הודיעה כי פיתחה שבב שישמש אותה לשרתי מרכזי הנתונים שלה.

מבין הישראליות, רדהיל מזנקת 18%, צים קופצת 7% וטבע מתקדמת 1.4%.

18:40

בורסות אירופה סיימו את יום המסחר במגמה חיובית קלה, בפרנקפורט עלה מדד דאקס ב-0.3%, בלונדון התקדם מדד פוטסי 100 ב-0.2% ואילו בפריז מדד קאק 40 ננעל ביציבות, מהצד השלילי בירידה של פחות מ-0.1%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי התחזק ב-0.4%.

17:50

בצמרת הדאו, טרוולרס עולה 3% וג'ונסון אנד ג'ונסון מתקדמת 2.5%, שתיהן בעקבות דוחות רבעוניים חזקים. עוד בצמרת, מרק מתקדמת כמעט 2%, וולמרט מוסיפה 1.7% ואפל מתחזקת ב-1.4%. בתחתית המדד פרוקטר אנד גאמבל יורדת 1.7%, וולגרינס נסוגה 1.3%, נייקי משילה 1.2%, דיסני מאבדת 0.5% וגולדמן זאקס נחלשת ב-0.4%.

16:50

קרן הסל הראשונה של ביטקוין בארה"ב עולה ב-3% ביומה הראשון בבורסת ניו יורק. הקרן "ProShares Bitcoin Strategy ETF" נסחרת תחת הסימול BITO.

הקרן המחקה לא מחזיקה את המטבע עצמו, אלא תעקוב אחרי חוזים עתידיים על מחירו, שנסחרים בבורסת CME בשיקגו. כך עונה החברה המנפיקה על החשש של רשות ניירות ערך של ארה"ב מפני מתקפת סייבר שתגנוב את נכס הבסיס שעומד בבסיס הקרן. אחד החידושים העיקריים בה שהיא תהיה פתוחה לכל המשקיעים, ולא רק לגופים מוסדיים או למשקיעים כשירים.

16:30

יום המסחר בבורסות ניו יורק נפתח במגמה חיובית ועליות של כ-0.3% נרשמות במדדים המובילים.

הביטקוין ממשך להתחזק ונסחר מעל 63,150 דולר, לקראת התחלת המסחר בקרן סל ראשונה של המטבע הדיגיטלי בארה"ב. 

מבין הישראליות, צים קופצת 6%, סולאראדג' ו-וויקס עולות 2.5. בצד השלילי, סיירן מאבדת 2.4% וריווק יורדת 2.9%. 

תשואות אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולות ל-1.61%. הדולר נחלש ב-0.3% מול סל המטבעות ומאבד 0.1% מול הין היפני לשער של 114.2 ין לדולר. הליש"ט עולה 0.6% לשער של 1.38 דולרים לליש"ט והאירו מתחזק 0.3% לשער של 1.16 דולרים לאירו. נפט WTI נסוג 0.2% ונסחר סביב 82.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט מאבד 0.1% ונסחר סביב 84.2 דולר לחבית. הזהב מתקדם 0.8% למחיר של 1,780 דולר לאונקיה.

15:40

מאקרו ארה"ב: התחלות הבנייה ירדו בספטמבר ב-1.6% ביחס לאוגוסט, הרבה מעבר לתחזיות שצפו ירידה של 0.3%, לאחר גידול חד של 3.9% שנרשם בחודש הקודם. מספר התחלות הבנייה עמד על 1.555 מיליון, לעומת תחזית של 1.621 מיליון. מספר היתרי הבנייה צנח ב-7.7% ל1.589 מיליון, לעומת תחזית לירידה של 3.4%. 

14:50

בעוד שבבורסות אירופה המסחר שקט ומתנהל ללא תזוזות מהותית במרבים השווקים, החוזים על המדדים המרכזיים בוול סטריט מאותתים על עליות קליות בפתיחת המסחר בעוד כשעה וחצי.

טרמור  הישראלית מתחזקת ב-5% בטרום המסחר, וג'ונסון אנד ג'ונסון  עולה ב-1% לאחר שפרסמה את תוצאותיה הרבעוניות, שלפיהן עקפה במעט את התחזיות בשוק והעלתה את התחזיות לשנה כולה. חברת הפארמה רשמה רווח נקי של 3.7 מיליארד דולר ברבעון השלישי, כאשר הרווח המתואם עמד על 2.6 דולר למניה, 25 סנט יותר ציפיות האנליסטים. המכירות צמחו ביותר מ-10%, אך החמיצו את התחזיות שכן עמדו על 23.3 מיליארד דולר לעומת צפי ל-23.7 מיליארד דולר. החברה העלתה את תחזית הרווח בשנה כולה לטווח ש 9.77-9.82 דולר למניה, בעוד שהתחזית מיולי צפתה טווח של 9.6-9.7 דולר למניה.

גם פרוקטר אנד גמבל  פרסמה תוצאות רבעוניות. ענקית מוצרי הצריכה עקפה את התחזיות ב-2 סנט בלבד ורשמה רווח של 1.61 דולר למניה. החברה נסוגה מעט בטרום המסחר.

12:00

המסחר באירופה מתנהל במגמה מעורבת בשעה זו, כאשר המדדים המרכזיים, ובהם דאקס, פוטסי וקאק, נסחרים ללא שינוי מהותי. באמסטרדם, מדריד, ליסבון ושטוקהולם נרשמות עליות שערים, ואילו בציריך המגמה שלילית.

בסין והונג קונג ננעל המסחר בעליות שערים: מדד שנחאי עלה ב-0.7%, שנזן התחזק ב-1% והאנג סנג ב-1.3%. שיאומי סיימה את היום בעלייה של 5.3%, בנק אוף צ'יינה התקדם 1.5%.

הנפט האמריקאי (WTI) מתחזק ב-1% ועלה לרמת מחיר של 82.5 דולר לחבית, ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% לרמה של 84.9 דולר לחבית. גם הזהב ממשיך לטפס.

בשוק הקריפטו העליות מתונות, והביטקוין נע סביב 62.2 אלף דולר ליחידה. 

10:15

המסחר באירופה נפתח ללא תנודות מהותיות, כאשר מרבית המדדים המרכזיים נסחרים ביציבות יחסית. בלונדון בולטת קבוצת התעופה IAG שיורדת ב-2.6%, בפרנקפורט נרשמות עליות אצל פומה ואדידס.

בגזרת החוזים העתידיים המגמה הפכה לעליות, כאשר החוזים על שלושת המדדים הגדולים נסחרים בעלייה של כ-0.1%. בשוק האג"ח האמריקאיות יש ירידות קלות.

בזירת הסחורות מתחזקות עליות השערים, כאשר נפט גולמי מסוג WTI עולה ב-0.7% לרמה של 82.2 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.5% ומחירו נע סביב 84.8 דולר לחבית. הזהב ממשיך להתקדם ומחירו עומד על כ-1,780 דולר לאונקיה.

9:45

המסחר בטוקיו ננעל בעלייה של 0.6%, כאשר קבוצת סופטבנק עלתה ב-3%. חברת חיפוש הנפט אינפקס איבדה 3.8%.

בשוק הקריפטו אין תנודות מהותיות, והביטקוין נסחר ביציבות יחסית סביב 62 אלף דולר. היום תושק קרן הסל החדשה על החוזים העתידיים של הביטקוין, תחת הסימבול BITU.

8:10

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר בעליות שערים קלות, כאשר מדד ניקיי מוסיף 0.6%, שנחאי עולה ב-0.7%, שנזן ב-0.9% והונג קונג ב-1.1%. גם בטייוואן ודרום קוריאה נרשמות עליות.

קבוצת סופטבנק מתחזקת בטוקיו ביותר מ-3%, ובעוד שמרבית המניות במדד רושמות ירידות קלות, עליות חזקות של ניפון, רקוטן, קוואסאקי ומיטסוי מספקות רוח גבית. בהונג קונג שיאומי בולטת עם עלייה של 4.7%.

בגזרת החוזים העתידיים בוול סטריט נרשמת יציבות, עם תנודות מזעריות מעלה ומטה. גם בשוק האג"ח הממשלתי האמריקאי המסחר יציב, כאשר התשואה על האיגרת ל-10 שנים עומדת על 1.58%. אתמול דווח כי הייצור בארה"ב ירד בספטמבר ב-1.28%.

היום יתפרסמו דוחותיהן של ג'ונסון אנד ג'ונסון , פיליפ מוריס , פרוקטר אנד גמבל  וענקית התוכן נטפליקס  - שתפרסם את תוצאותיה רק בסוף יום המסחר בארה"ב. גם תוצאות חברת התעופה יונייטד איירליינס  יתפרסמו הלילה.

מחירי הנפט מתקדמים במעט לרמה של 81.8 דולר לחבית נפט מסוג WTI ו-84.3 דולר לחבית נפט ברנט. הזהב עולה ב-0.6% למחיר של 1,776 דולר לאונקיה. הגז הטבעי מאבד 1%, למחיר של 4.93 דולר ליחידה.

עוד כתבות

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

הגירעון ממשיך לרדת: עמד על 4.6% בנובמבר

מדובר בירידה של כמעט אחוז לעומת אוקטובר, שאז הגירעון עמד על 5.5% מהתוצר ● באוקטובר 2020 הגירעון היה גבוה כמעט פי שלושה

עודד הר אבן ורעות אלפיה, שותפים מנהלים בסאליבן תל אביב / צילום: רן בירן

"היה ברור שהחגיגה צריכה להסתיים": מנהלי פירמת עורכי הדין סאליבן מדברים על ההאטה בהנפקות

פירמת עוה"ד סאליבן תל אביב, שמנוהלת על ידי עו"ד עודד הר אבן ועו"ד רעות אלפיה, מייצגת חברות ישראליות שנסחרות בוול סטריט ● לחברות הם מציעים לא לבזבז זמן במחשבות על לונדון או אוסטרליה, וגם לא להיות "גרידיים" מדי: "השוק מוכיח שחברות שהיו מספיק חכמות לגייס בזמן - רגועות היום"

רותם סלע / צילום: אמיר מאירי

בגלל המעבר לדיסקונט: טורנדו תובעת את רותם סלע

החל משנת 2016 משמשת סלע כפרזנטורית של מוצרי טורנדו ● כפי שנחשף לראשונה בגלובס, סלע קיבלה הצעה מפתה במיוחד מבנק דיסקונט, לפיה תקבל כ-2.5 מיליון שקל לשנה ותחתום על סעיף בלעדיות ● לטענת סלע, ניסיונות טורנדו לסכל את החוזה עשויים לגרום לה לנזקים של עשרות מיליוני שקלים

חצי בצלאל. לפי ההסדר, הוא יחזיק שליש מהמניות של אקספון / צילום: רמי זרנגר

עסקת הרכישה של אקספון על הכוונת: רשות התחרות דורשת הבהרות

הסעיפים הבעייתיים: העברת נכסים בין מרתון לסלקום בעקבות חוב ישן שיש למרתון כלפי סלקום ובעקבות הסעיף שמאפשר לכלירמרק לחייב את סלקום לקנות את החברה בעוד 3 שנים תמורת 130 מיליון שקל

קונים בסופרמרקט במיזורי ארה''ב. האמריקאים מודאגים מעליית מחירי המזון / צילום: Reuters, Lawrence Bryant

סקר "וול סטריט ג'ורנל": האינפלציה מתגלה כחשש המרכזי של האמריקאים

סקר חדש של ה"וול סטריט ג'ורנל" מגלה שרוב המצביעים אומרים שהאינפלציה גורמת להם ללחץ פיננסי

קרן ברק, ליכוד / צילום: דוברות הכנסת

האם אין הבדל בין אכילת פרי לבין צריכתו בצורת 100% מיץ טבעי?

מה ההבדל בין לאכול תפוז ללשתות אותו? "מס הסוכר" הוא הזדמנות להסביר ● המשרוקית של גלובס

חן עמית, מנכ''ל טיפלתי / צילום: תמונה פרטית

"טיפלתי" נכנסת לצמרת חברות הפינטק הפרטיות בעולם עם שווי 8.3 מיליארד דולר

חברת טיפלתי, המפתחת פתרונות בתחום אוטומציה של תשלומים, גייסה 270 מיליון דולר לפי שווי גבוה פי ארבעה מלפני שנה ● גיוס זה הופך את טיפלתי לחברת הטכנולוגיה בעלת השווי השלישי בגובהו בישראל ולחברת הפינטק הפרטית ה-14 בשוויה בעולם

אדם מוסרי בסנאט / צילום: Reuters, ELIZABETH FRANTZ

האם אינסטגרם שומרת על צעירים? מנהל הרשת החברתית העיד מול הסנאט

מנהל אינסטגרם, אדם מוסרי, התייצב אמש מול הסנאט כדי להעיד על מה שנטען כלפי הרשת החברתית אותה הוא מנהל: ההשפעות השליליות הקשות שיש על צעירים, ובעיקר צעירות ● מוסרי ניהל את המערכה כמו שצריך, וכמעט הצליח לשכנע אנשים שאין פה שום האשמות רלוונטיות

סמנכלית ביטוח ישיר מרב קליפר פרץ / צילום: איל יצהר

לא רק הפרידה משני כהן: סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר בראיון

למרות הגידול ברכישות האונליין של ישראלים, עולם הביטוח עדיין נמצא מאחור, אומרת מרב קליפר-פרץ, סמנכ"לית השיווק של ביטוח ישיר ● מה הוביל לפרידה מהפרזנטורית שני כהן, ואיזה תובנות הפיקה בעזרת יחידת הדאטה ● הזווית של סמנכ"לי השיווק בחברות הבולטות במשק

הכותל המערבי / צילום: עינת לברון

לאחר הטענות שהונו את המדינה וגרפו מיליונים: "יזמי הכותל" משיבים אש

במענה לצו המניעה הזמני טוענים "יזמי הכותל" כי הגו יחד מיזם אומנותי דיגיטלי חדשני במסגרתו ביקשו ליצור ולמכור מודלים ויזואלים תלת מימדיים ביחס לכל אבן כותל ● לטענת המדינה, ניתן אישור לצילום הכותל אולם לא לעיבוד התמונה לצרכים מסחריים ● "המבקשת מנועה ומושתקת (ולו מכוח עיקרון תום הלב) מלטעון כי לא ניתן לעשות שימוש מסחרי בצילומי הכותל המערבי"

בית המשפט. על עורכת הדין הוטלו הוצאות משפט בגובה של 100 אלף שקל / צילום: Shutterstock

מתנה או נאמנות: מה מעמדם של מניות שקיבלה עו"ד בחברה?

עורכת דין שניהלה קשר רומנטי עם אדם שהיה לקוח שלה, טענה כי המניות שהעביר לה ניתנו במתנה ולא בנאמנות ● על מי חלה חובת ההוכחה ומה קבע בית המשפט?

דב קוטלר, מנכ''ל בנק הפועלים / צילום: איל יצהר

בנק הפועלים גייס ממוסדיים 4.9 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח

הגיוס זכה לביקושי שיא שעמדו על למעלה מ-7 מיליארד שקל ● בכוונת הבנק להשלים היום את ההנפקה באמצעות מכרז לציבור

מטבעות קריפטו / אילוסטרציה: Shutterstock, Dan Eady

מנכ"לי חברות קריפטו הגנו על הענף בשימוע בקונגרס, שם שוקלים פיקוח על התעשייה

מנהלי החברות אמרו בשימוע בבית הנבחרים בארה"ב, שיהיה קשה להכניס את הנכסים הדיגיטליים תחת רגולציה במסגרת החוקים הפיננסיים הקיימים

רביב צולר / צילום: נטלי כהן-קדוש

ICL פותחת מפעל חדש לתחליפי חלבון

המהלך הוא חלק מאסטרטגיית המיקוד של החברה בפיתוח מוצרי מזון בריאים יותר וסביבתיים ● וגם: יוניקורן הפינטק הישראלי ראפיד (Rapyd) רוכש את חברת הפינטק Neat ● אירועים ומינויים

רן קוניק, ראש עיריין גבעתיים / צילום: אמיר מאירי

רן קוניק: "מתקרבים להסכם עם ת"א להעברת הבעלות על גבעת קוזלובסקי לגבעתיים"

לפי ראש עיריית גבעתיים, שתי הערים צפויות לחתום על הסכם שלפיו גבעתיים תקבל 15 דונם מגבעת קוזלובסקי, שבבעלות ת"א ● "אנחנו מאוד זקוקים לקרקע הזאת כי עד שלא נבנה שם מאגר מים, לא נוכל לאשר אלפי יחידות דיור בתוכניות הפינוי בינוי שלנו"

ביטוח לאומי ראשון לציון / צילום: תמר מצפי

אתר הביטוח הלאומי חזר לפעילות רגילה אחרי מתקפת הסייבר

המתקפה התמקדה בהעמסת מידע של שרתי האתר ● בביטוח הלאומי מסרו כי לא נפרצו מאגרי מידע ● מערך הסייבר והמחשוב בביטוח הלאומי חסמו את הגישה לאתר מחו"ל

בורסה לניירות ערך ת''א / צילום: איל יצהר

ירידות קלות בנעילה בבורסה בת"א; אספן גרופ זינקה ב-17%

מדד ת"א 90 מחק עלייה של 1% וננעל בירידה של כ-0.6%, ת"א 35 ירד ב-0.3% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2 מיליארד שקל ● הדולר מאבד גובה ויורד לכ-3.10 שקלים ● מניית הפועלים ירדה ב-3% על רקע המכירה של שרי אריסון

כביש חוצה צפון / צילום: בר - אל

הפעם לא הצליח לה: תביעת מיליונים של שפיר הסתיימה בפיצוי סמלי

קבוצת שפיר, שמשמשת זכיינית בכמה מקטעים בצפון כביש 6, תבעה מספר פעמים את חברת חוצה ישראל בשל שינויים במהלך העבודה על הפרויקט ● הפעם היא דרשה 80 מיליון שקל, אך זכתה רק ב־650 אלף שקל ● חוצה ישראל: "פסק דין חשוב", שפיר:"הפרויקט הסתיים בהקדמה משמעותית בלוח הזמנים"

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן / צילום: Reuters, Ronen Zvulun

בהובלת יוסי כהן: סופטבנק תשקיע 400 מיליון דולר בחברת הסייבר הישראלית קלארוטי

ראש המוסד לשעבר מוביל השקעה ראשונה של סופטבנק בתחום בו הוא מרגיש הכי בנוח: מיזוג בין שתי חברות המגינות על תשתיות רגישות במפעלי תעשיה ובבתי חולים שייצור את תאגיד אבטחת המתקנים הגדול בעולם ששוויו עומד על 2-2.5 מיליארד ד' ● תפקידו של יוסי כהן בסופטבנק נחשף לראשונה בגלובס

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

נעילה חיובית בוול סטריט; אפל עלתה בעוד 2.3% לשיא חדש

צים ריכזה מחזור גבוה וסיימה בירידה של 3.2% ● בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות ● סנטינל וואן רשמה ירידה של 4.7% ואילו וויקס קפצה בכ-5%