גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבורסה ננעלה בעליות; עדיקה קפצה ב-14%, קדימהסטם ב-8.5%

מדד ת"א 35 ננעל בעלייה של 0.6% ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.5% ● מחזור המסחר הסתכם ב-1.85 מיליארד שקל ● אולמד התרסקה ב-28%: תלונות על המוצר שלה להגנה מקרישי דם הביאו לאיסופו ולדיווח ל-FDA ● וול סטריט בחופשת חג ההודיה

בורסה לנ''ע ת''א / צילום: איל יצהר
בורסה לנ''ע ת''א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:28

נעילה חיובית בבורסה. מדד ת"א 35 ננעל בעלייה של 0.6% ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.85 מיליארד שקל.

עליות חדות רשמו מניות עדיקה, קדימהסטם, מלרן, אמת, ארנה גרופ, קמטק, דניה סיבוס, אורמת ונובה. 

16:40

מניית אולמד סולושנס  צונחת בכ-30% לאחר שהחברה הודיעה היום כי חברת Cardiovascular Systems (CSI) שרכשה ממנה את זכויות היצור והשיווק של המוצר Wirion להגנה מפני תסחיפים, תאחזר את המוצר לאחר תלונות על התפרקות הפילטר בתוך עורקי המטופלים. השימוש במוצר יופסק מיד. החברה שיווקה מאז מרץ 697 יחידות של המוצר, וקיבלה תשע תלונות על התפרקות, שיכולה להוביל לקרישי דם ולצורך בהתערבות ניתוחית נוספת. החברה תאחזר את כל המוצרים במותג זה. 

בריל צונחת בכ-16% לאחר הדוחות שפרסמה. מנגד, עדיקה סטייל  בולטת בעלייה של 14% במחזור גבוה.

חברת דן מלונות  דיווחה על רווח של כ-25 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת רווח של כ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

15:10

המסחר בתל אביב ממשיך להתנהל במגמה חיובית, עם עליות של כ-0.4% במדדים המרכזיים. מחזור המסחר מסתכם ב-1.35 מיליארד שקל.

הולמס פלייס , המפעילה רשת של מועדוני כושר ובריאות, דיווחה היום כי הכנסות החברה ברבעון השלישי השנה הסתכמו בכ-101.7 מיליון שקל, עלייה של 69% בהשוואה להכנסות של כ-60 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2020. בשורה התחתונה רשמה הולמס פלייס רווח נקי של 5.1 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת הפסד נקי של כ-20.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

13:30

המסחר בתל אביב ממשיך להתנהל במגמה חיובית, עם עליות של 0.3%-0.4% במדדים המרכזיים. מחזור המסחר מסתכם ב-1.08 מיליארד שקל.

קבוצת אקרשטיין  קופצת ב-4% לאחר שהודיעה לבורסה על מינויו של אהוד דנוך, שרק אתמול פרש מתפקידו כמנכ"ל סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי, למנכ"ל החברה הבת התפעולית אקרשטיין תעשיות. במקביל, מניית שיכון ובינוי  מאבדת 3.7% ומתמקמת בתחתית מדד ת"א 35.

כמו כן, בעוד שאמת , עדיקה סטייל  ומלרן  מטפסות לאחר פרסום תוצאות רבעוניות, לא לכולן הדוחות עושים טוב: מניית בריל  צונחת ב-16% על אף שפירסמה דוחות חיוביים עם שיפור בהכנסות וברווח, גולף מוחקת 7%, סולגרין מאבדת יותר מ-4%, נפטא יורדת ב-3%.

12:40

המסחר בבורסה נמשך במגמה חיובית, כששלושת המדדים הגדולים עולים בכ-0.4%. מדד הבנקים מתקדם כמעט 0.6%, מדד הטק-עילית עולה ב-1%. מדד הנפט בולט כנגד המגמה עם ירידה של 0.2%, בעיקר בשל ירידה של 3% במניית נפטא . מחזור המסחר מסתכם בכ-975 מיליון שקל.

טורבוג'ן , שמניותיה החלו להיסחר בת"א אתמול ואת יום המסחר היא סיימה בזינוק של 30%, ממשיכה לעוד יום חיובי וקופצת ב-21%. גם אמת ומדיפאואר מתקדמות לאחר הדוחות וקדימהסטם טסה 16% לאחר שהודיעה שהיא בדרך לנאסד"ק (ראו עדכונים קודמים).

אולמד סולושנס  צונחת ב-33% לאחר שדיווחה כי לא תקבל השנה את התמורה בגין עסקת מכירת הזכויות במערכות WIRION שלה להגנה מפני קרישי דם, חלקיקים ותסחיפים הנוצרים תוך כדי פרוצדורות צנתור ותהליכי פתיחה והרחבה של כלי דם חסומים - וזאת לאור תלונות במוצר שחייבו את הרוכשת לאסוף אותו ולהודיע למוסדות הרפואיים לחדול בשימוש. הרוכשת, Cardiovascular Systems, הודיעה ל-FDA בדבר איסוף כ-900 מערכות. "לרוכשת נודע בדבר תשעה מקרים של היפרדות הפילטר במהלך הכנסתו לקטטר האיסוף בסיום הפעולה", נכתב בהודעת החברה. אולמד ציינה שלאור העדכון קבלת התמורה בגין העסקה לא תושלם במהלך החציון השני של שנת 2021.

11:10

נמשכות העליות הקלות בתל אביב. בשוק המט"ח הדולר נחלש בכ-0.5% ונסחר סביב 3.15 שקלים והאירו נחלש בכ-0.4% סביב 3.537 שקלים.

דוראל אנרגיה  דיווחה הבוקר כי  ההכנסות ברבעון השלישי צמחו בכ-90% והסתכמו בכ-37 מיליון שקל, לעומת כ-19.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התזרימי המתואם - FFO - של תאגידי הפרויקטים גדל ברבעון בכ-2% והסתכם בכ-18.3 מיליון שקל, וההפסד הנקי ברבעון הסתכם לכ-1.8 מיליון שקל לעומת רווח נקי של כ-2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ירידות בולטות רושמות שיכון ובינוי , בונוס ביוגרופ , ג'נסל, בריל, לודן וגולף .

מדרוג הודיעה על העלאת דירוג אג"ח סדרה א', ג, ד, של פתאל נכסים מ-A3 ל-A2 וכן על העלאת הדירוג של אג"ח ב' מ- A3 ל-A1. אופק הדירוג שונה משלילי ליציב. העלאת הדירוג נובעת מהפחתת אי הודאות בענף המלונות, יציבות בהכנסות מנכסים זהים יציבות ב-FFO וירידה מתונה בחוב הפיננסי.

10:03

יום המסחר האחרון לשבוע זה נפתח בעליות שערים קלות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.3% ואילו ת"א 90 מתקדם ב-0.8%.

חברת הביומד קדימהסטם  מזנקת לאחר שהודיעה על גיוס 10 מיליון שקל מאילקס מדיקל  באמצעות הנפקת מניות פרטית. הגיוס בוצע לפי מחיר של 4.26 שקלים למניה (גבוה בכ-5% ממחיר הסגירה ערב ישיבת הדירקטוריון). כמו כן, החברה הודיעה כי תפעל לרישום מניותיה בנאסד"ק.

מניית בריל  מאבדת גובה על אף צמיחה בהכנסות וברווחים (ראו עדכון מוקדם), שיכון ובינוי  יורדת בכ-2%. אתמול נחשף בגלובס כי החברה נמצאת במגעים מתקדמים עם פרקליטות מיסוי וכלכלה לצורך חתימה על הסדר טיעון בפרשת השוחד לעובדי ציבור זרים באפריקה. על פי המסתמן, החברה מוכנה לשלם סכום עתק של כ-200 מיליון שקל כקנס, בתמורה להסרת ייחוס סעיף השוחד לחברה.

מדיפאואר  דיווחה על גידול של 50% בהכנסות מדמי שכירות ברבעון השלישי, ואלה הסתכמו ב-9.2 מיליון דולר. הרווח מהשכרת נכסים (NOI) הסתכם ברבעון ב-6.6 מיליון דולר בהשוואה ל-4.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. ה-FFO הסתכם ברבעון ב-2.85 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.95 מיליון דולר אשתקד. 

תורפז  עדכנה שבעקבות שריפה שפרצה אמש באחד משלושת מפעליה של SDA נגרם נזק כבד אך לא היו אבדות בנפש. "להערכת החברה השריפה לא צפויה להשפיע באופן מהותי על תוצאות הפעילות. החברה פועלת להעברת הייצור למפעליה האחרים וכן לרכישה מהירה של חומרי גלם בכדי למזער את הפגיעה במכירותיה ולקוחותיה בתחום הטעמים ולהמשיך בפעילות סדירה", מסרה. "הציוד, המלאי והמבנים הנמצאים במפעל מבוטחים לרבות בביטוח אובדן רווחים".

9:30

עוד דוחות זורמים לבורסה:

גולף  דיווחה על עלייה של 2% בלבד במכירות הקבוצה ברבעון השלישי, שהסתכמו בכ-235 מיליון שקל. הכנסות מגזר ההלבשה קפצו ב-17% והסתכמו ב-83 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השלישי הסתכם בכ-8 מיליון שקל לעומת רווח של 11 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מלרן פרויקטים  דיווחה כי תיק האשראי שלה צמח ברבעון השלישי לכ-594 מיליון שקל - גידול חד של 82% לעומת סוף 2020 וגידול של מעל 17% לעומת הרבעון הקודם. הכנסות המימון, נטו, זינקו ברבעון בכ-113% לכ-17.3 מיליון שקל. הרווח הנקי ברבעון טיפס בכ-137% לכ-9.1 מיליון שקל.

מספנות ישראל  דיווחה על המשך הצמיחה ברבעון השלישי. הרווח הנקי עלה ב-41.3% לכ-26.2 מיליון שקל, הכנסות הסתכמו ב-234.6 מיליון שקל (עלייה של 13.8% בהשוואה לרבעון המקביל). 

אמת מחשוב  דיווחה על גידול של 15% בהכנסות ברבעון שהסתכמו לסך של כ-345 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם לכ-8.9 מיליון ש"ח, גידול של כ-65% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

גלוברנדס  דיווחה על הכנסות (בניכוי מס קנייה) של 138 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות במגזר מוצרי העישון ירדו ל122 מיליון שקל (בהשוואה ל-125 מיליון שקל בשנה שעברה), ואילו במגזר הממתקים והחטיפים ההכנסות עלו במעט והסתכמו ב-16.6 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על 17.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-20.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

8:25

לאחר שמיטרוניקס  דיווחה בסוף מאי כי המנכ"ל אייל טרייבר פורש מתפקידו, היום היא הודיעה לבורסה שהוא סיים רשמית את כהונתו לאחר 13 שנים בחברה. החברה הודיעה על כניסתו של שרון גולדנברג לתפקיד במקום טרייבר.

קבוצת אלקו  דיווחה כי הכנסותיה ברבעון השלישי צמחו ב-46% ל-4.21 מיליארד שקל. הרווח הנקי לבעלי מניות החברה ברבעון עלה לכ-133.8 מיליון שקל. התוצאות מיוחסות בין השאר לאלקטרה נדל"ן , שרשמה בתקופה עלייה חדה בהכנסותיה וברווחיה.

שותפות רציו , המחזיקה 15% ממאגר הגז הטבעי לוויתן, מדווחת על הכנסות שיא ברבעון השלישי, שהסתכמו ב-81 מיליון דולר - גידול של 34% לעומת אשתקד. הרווח הנקי לרבעון, בנטרול ההפרשה החשבונאית למיסים נדחים, עמד על 32 מיליון דולר לעומת 25 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של כ-30%. 

קבוצת האופנה בריל , שפרסמה דוחות אמש, דיווחה על מכירות של 126 מיליון שקל לעומת 111 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ועל רווח נקי של 5.5 מיליון שקל לעומת הפסד של 1.8 מיליון שקל ברבעון השלישי בשנה שעברה.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר

1. צפי לפתיחה מעורבת

יום המסחר ייפתח ככל הנראה במגמה מעורבת, במקביל למגמה בשוקי אסיה ולאחר נעילה מעורבת אמש בבורסות ארה"ב.

אתמול נרשמו ירידות קלות בנעילה בבורסה. מדד ת"א 35 נסוג בכ-0.4% ומדד ת"א 90 ננעל בירידה של כ-0.6%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.45 מיליארד שקל.

אתמול לאחר סיום המסחר פורסמו תוצאות בריל  ומיטרוניקס , היום יפרסמו, בין השאר, דוראל אנרגיה  וסולגרין .

2. בורסות ארה"ב בחופשה; תביעות האבטלה בשפל

היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום ההודיה. מחר, הבלאק פריידי, הבורסות בארה"ב יעבדו חצי יום וינעלו ב-20:00 שעון ישראל. החוזים העתידיים על מחר מאותתים על עליות.

בשל החופשה היום נתוני מאקרו שבועיים בארה"ב פורסמו אתמול, בהם נתוני תביעות דמי האבטלה הראשוניות שהוגשו בשבוע שעבר. מספר התביעות עמד על כ-199 אלף, הרמה הנמוכה מאז 1969. כלכלנים ציפו לכ-260 אלף תביעות.

כמו כן, מהפרוטוקולים של ישיבת ועדת השווקים הפתוחים של הפד, שפורסמו אמש, עולה כי חברי הוועדה שוקלים האצה של צמצום תוכנית ההקלה הכמותית, על רקע האינפלציה הגואה בארה"ב. בישיבה הבאה, שתתקיים ב-14-15 בדצמבר, תדון הוועדה כפי הנראה על צמצום מהיר יותר בהקלה הכמותית. כרגע התוכנית אמורה להסתיים באמצע 2022. עוד עולה מהפרוטוקולים כי מספר חברים חושבים שיש לדון בהקדמת מועד העלאת ריבית בארה"ב, אם קצב האינפלציה לא יירד וקצב הצמיחה הגבוה יימשך.

3. פערי ארביטראז' מעורבים

המניות הדואליות המרכזיות שבו מהבורסות האמריקאיות עם פערי ארביטראז' מעורבים, וצפויה השפעה חיובית קלה על מדד ת"א 35. אופקו הלת'  תמשיך את המומנטום מאתמול ותתחזק בכ-2% וגם נובה  תעלה בשיעור דומה. נייס  עם פער חיובי של 1%, פרוטליקס  עם פער גבוה של 7.5%.

4. השקל איבד גובה אל מול הדולר והאירו

השקל נחלש אתמול בחדות מול סל המטבעות לאחר הייסוף המהיר שנרשם בחודש החולף, והבוקר נרשמת יציבות יחסית בשוק המט"ח. זאת בהמשך להאטה בקצב האינפלציה (שמורידה את הלחץ להעלאת ריבית בישראל), על רקע הירידות בשוקי המניות מעבר לים ועל רקע התחזקות הדולר בעולם לשיא של שנה.

הדולר קפץ ב-1.86% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.168 שקלים, וזאת אחרי שבמהלך המסחר היום הדולר קפץ בעד 2.3% לרמה של 3.18 שקלים; האירו עלה ב-1.5% לרמה של 3.551 שקלים; הליש"ט עלה ב-1.8% ושערו היציג נקבע על 4.232 שקלים.

היום הדולר נסחר ביציבות בשער של 3.148 שקלים והאירו רושם עלייה מזערית ונסחר סביב 3.525 שקלים.

5. מגמה מעורבת באסיה, יציבות בשוק הקריפטו

המסחר בבורסות אסיה מתקיים הבוקר במגמה מעורבת, כאשר מדד ניקיי בטוקיו ומדד האנג סנג רושמים עליות קלות, אך בשנחאי המדד יציב ובשנזן נרשמת חולשה.

בשוק הקריפטו נרשמת יציבות, כאשר יש תנודות קלות בלבד מעלה ומטה. הביטקוין נסחר בעלייה של 1% תמורת 57.1 אלף דולר, האת'ר יציב סביב 4,277 דולר.

עוד כתבות

נמל גואנגג'ואו בסין / צילום: Shutterstock, GuoZhongHua

מדיניות "אפס קורונה" של סין עלולה לערער בשנית את שרשרת האספקה העולמית

הפרעות בשרשרת האספקה מתמשכות עקב המדיניות הקשיחה של סין בנוגע לקורונה, כך עפ"י כלכלנית ממודי'ס ● לדבר יהיו "השלכות משמעותיות על האינפלציה וכן על החלטות הבנק המרכזי בחודשים הקרובים"

הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף

נעילה מעורבת בת"א; פועלים ולאומי ירדו 2%, פלוריסטם וביומיט זינקו

מדד ת"א 35 נסחר בירידה של 0.3%, מדד ת"א 90 מחק את העלייה שרשם ● כלכלת סין התרחבה ב-8.1% בשנת 2021, נמוך מהצפי לצמיחה של 8.4% ● היום לא יתקיים מסחר בניו יורק לרגל "יום מרטין לותר קינג"

תחרות שכר המתמחים במשרדי עורכי הדין הגדולים / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

עוד פירמה מצטרפת לטרנד העלאות השכר: באיזה משרד עו"ד גדול הכי משתלם לעבוד?

מ. פירון מצטרף לטרנד העלאות השכר במשרדי עורכי הדין, שנחשף לראשונה בגלובס ●  שורה של משרדים, בהם גורניצקי, הרצוג פוקס נאמן, מיתר ואגמון, כבר שיפרו את תנאי העובדים במטרה להיאבק בבריחת המוחות להייטק

נשיא טורקיה ארדואן / צילום: Shutterstock, Mr. Claret Red

הלירה הטורקית בצלילה חופשית. איך הישראלים מרוויחים מזה?

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן מוביל במדינה ניסוי כלכלי מסוכן: במקום להעלות ריבית כדי לעצור את האינפלציה הגואה, הוא דווקא מוריד אותה עוד ועוד ● בשנה החולפת, הלירה הטורקית איבדה 44% מערכה לעומת הדולר ומיליוני טורקים ירדו אל מתחת לקו העוני ● עוד תופעה שצוברת תאוצה היא המרת המשכורת לביטקוין ולזהב ● והישראלים? הם דווקא נהנים מכל המצב ● האזינו 

מוכרי הדירות שמשנים את המחיר במהלך המו''מ / איור: גיל ג'יבלי

זו כבר תופעה: העסקה כמעט נחתמה, ואז המוכרים מודיעים - הדירה התייקרה במאות אלפי שקלים

הסחרור במחירים גורם למוכרי הדירות לנסות להעלות מחירים גם תוך כדי המשא-ומתן וגם אם כבר סגרו עם הקונים על סכום לעסקה ● איך זה נראה מהצד של הקונים, ומה אומר החוק

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

המחיר האישי כבד, אבל הסדר הטיעון עם נתניהו נחוץ למדינת ישראל

האם הסדר הטיעון הנרקם טוב לבנימין נתניהו, ועד כמה הוא טוב ליועמ"ש אביחי מנדלבליט? ● איש לא ימחא למנדלבליט כפיים על ההסדר - לא אלה ששבו לכנותו "היועץ המשפחתי", ולא חסידי נתניהו שלעולם לא יסלחו לו על שלשיטתם הפיל והשפיל את ראש הממשלה שלהם ● אבל למדינת ישראל - ההסדר טוב, ואפילו מאוד

רות רונן / צילום: ענבל מרמרי

חברים הקימו בתיכון סטארט-אפ בלי הסכם והסתכסכו. מה פסק בית המשפט?

שני צעירים ייסדו חברה בתיכון, לא חתמו על הסכם שותפות ואחרי שנתיים הסתכסכו ● השופטת רות רונן קבעה כי הסכם שותפות בסטארט-אפ תקף גם אם לא נחתם בכתב: "סביר שהסכימו לפעול באופן לא פורמלי"

פרנקפורט, גרמניה / צילום: Shutterstock

ירידות קלות בקריפטו, נעילה ירוקה בבורסות אירופה; יוניליוור צנחה 7%

דאקס עלה ב-0.3%, פוטסי הוסיף 0.9% וקאק התקדם 0.8% ● היום לא יתקיים מסחר בניו יורק לרגל יום מרטין לות'ר קינג ● יוניליוור צנחה לאחר שחברת הפארמה GSK דחתה את הצעתה לרכישת חטיבת הבריאות הצרכנית שלה בתמורה ל-50 מיליארד פאונד ● הכלכלה בסין התרחבה ב-8.1% בשנת 2021, לעומת צפי כלכלנים לצמיחה של 8.4%

מטוס ארקיע / צילום: תמר מצפי

בית הדין לעבודה נגד טייסי ארקיע שסירבו להטיס בדיקות אנטיגן מדרום קוריאה

ביה"ד לעבודה הוציא צו מניעה המורה לוועד טייסי ארקיע להשתבץ ל-6 טיסות מטען שאמורות להמריא לסיאול כדי להביא לארץ ערכות של בדיקות קורונה ● העובדים טענו כי אינם נוקטים עיצומים, אך ביה"ד קבע כי מדובר בפעולה קיבוצית מתואמת

בית חולים איכילוב / צילום: Shutterstock

״מאושפזים שיש להם גם קורונה״: האם בגל הנוכחי יש דבר כזה?

איכילוב, שטוען לאובססיה של המדינה בטיפול בקורונה, מביא נתונים שתומכים בתחלואה קשה הרבה פחות בגל הנוכחי ● לפי הנתונים, מבין 86 חולי קורונה שמאושפזים, 19 הגיעו בשל קורונה שהסתבכה, והיתר מסיבות אחרות ● בבתי חולים אחרים התמונה קצת שונה: בשיבא, למשל, מאושפזים כ-120 חולי קורונה. כשני שליש מהם מאושפזים בגלל הנגיף, וכשליש מאושפזים בגלל סיבות אחרות

רותם סלע בקמפיין בנק דיסקונט / צילום: צילום מסך

האם כשהפרזנטורים מייצרים שיח ברשת, זה בהכרח מספיק למותג?

בשלושת הקמפיינים שהתברגו החודש במדד הפרסומות המדוברות מככבים פרזנטורים שהתפתח סביבם שיח ציבורי - אך לא תמיד לטובה ● השיא נרשם במקרה של רותם סלע ודיסקונט, כאשר כמחצית מהשיח עסק בתביעה בינה לבין טורנדו והסרת תמונותיה בשלטי פרסום בערים חרדיות

ענת אטלס, מנהלת חטיבת אסטרטגיה ופיתוח עסקי במגדל / צילום: ניקי וסטפהל

מינוי ראשון לשגיא יוגב במגדל: ענת אטלס תנהל את חטיבת האסטרטגיה והדיגיטל

אטלס תגיע למגדל אחרי יותר מ-16 שנים בהראל ותהיה אחראית גם על עולם הדאטה והפיתוח העסקי • היא עבדה יחד עם יוגב בהראל בעת שהיה מנהל חטיבת הביטוח הכללי ו תחליף את ערן צימרמן שביקש לאחרונה לסיים את תפקידו

סניף של בנק לאומי בתל אביב / צילום: איל יצהר

כך הפכה מניית בנק לאומי לבעלת השווי הגבוה ביותר בבורסה של תל אביב

הדומיננטיות של הבנקים בולטת במדד הדגל של הבורסה – ת"א 35, עם 4 נציגות בין עשר החברות הגדולות בבורסה המקומית ● מ-26 בדצמבר נייס איבדה 15% ובמקביל לאומי עלתה ב-9%

מרכז ישפרו במודיעין / צילום: תמר מצפי

קניון המריבה במודיעין: ריט 1 רשמה הערות אזהרה, אדיב ודהרי עצרו השבת הערבויות

בעלי השליטה בישפרו אמורים היו לקבל מימון מקרן ארבל של אמיר הסל לצורך שחרור ערבויות ופירעון חוב בסכום של 230 מיליון שקל

רון תומר , נשיא התאחדות התעשיינים / צילום: איל יצהר

מחיר האומיקרון לשוק העבודה: 5 מיליון ימי מחלה אבודים בחודש אחד

בהתאחדות התעשיינים מעריכים כי גם אחרי קיצור הבידוד ל-5 ימים, המעסיקים ישלמו בגל האומיקרון כ-2 מיליארד שקל בחודש על ימי מחלה לעובדים שנדבקו ● כעת הם עתרו לבג"ץ בדרישה שהמדינה תשתתף בתשלום למאומתים ללא תסמינים, אבל באוצר צפויים להתנגד

היכל המשפט בת''א. בסופו של דבר הוחלט על המשך מעצרו של הגבר / צילום: רובי קסטרו - וואלה חדשות

בעקבות חשיפת גלובס: כתב אישום חמור נגד הגבר שאיים לרצוח את בת זוגו לשעבר ושוחרר למעצר בית

כתב אישום חמור הוגש נגד גבר מהרצליה, שתקף את בת זוגו לשעבר ואיים עליה פעמים רבות ● הפרשה עלתה לכותרות לאחר שנחשף בגלובס כי בימ"ש השלום בת"א החליט לשחרר את הגבר למעצר בית - חרף איומים ברורים ברצח וחרף הפרת צו הרחקה ● כתב האישום מתאר איומים קשים וקיצוניים, ביניהם איום ברצח המתלוננת, בתה הקטינה ועורך הדין שמייצג אותה

חווה סולארית / צילום: Shutterstock, abriendomundo

מגדל תיכנס כשותפה בפרויקטים של טראלייט בהשקעה של 460 מיליון ש'

טראלייט חתמה על מזכר הבנות עם מגדל ביטוח לשם כניסתה כשותפה בשני פרויקטים: תשקיע עד 270 מיליון שקל בפרויקט הסולארי "התענך1" בצפון הארץ ועד 190 מיליון שקל בפרויקט Dunmore בקנדה

פרופ' גילי רגב יוחאי, מובילת המחקר / צילום: איליה מלינקוב

מחקר הסרולוגיה של שיבא: המנה הרביעית פחות יעילה נגד אומיקרון

רמת הנוגדנים לאחר החיסון הרביעי חוזרת לרמתה לאחר החיסון השלישי ואף יותר, אך הנוגדנים הללו לא מותאמים לוריאנט ● גובר הסיכוי לפיתוח חיסון ייעודי

טראוויס קלניק, מייסד אובר, אדם נוימן, מייסד wework, אליזבת הולמס, מייסדת ת'ראנוס, ג'יימס מונסיס, ממייסדי ג'ול / צילום: שאטרסטוק,  AP-Susan Walsh, מתוך ויקיפדיה Heisenberg Media

"חדי הקרן צברו כוח רב מדי, צריך לרסן אותם": חוקרים מישראל ומארה"ב קוראים למהפכה

כוחם של חדי הקרן בשוק גדל בקצב מסחרר, בעוד שנתוני הביצועים מוסתרים מהציבור ● ניסיון השנים האחרונות מראה שחוסר השקיפות עשוי להוביל למהלכים פסולים עד כדי מעשי הונאה של ממש ● עם ריבוי הסקנדלים, החוקרים קוראים לשים קץ להתנהלות החשאית ולהחיל את כללי השקיפות על החברות

בוריס ג'ונסון / צילום: Reuters, EyePress News

"הסוף ל-BBC כפי שאנחנו מכירים אותו": אגרת הטלוויזיה בבריטניה תבוטל

ג'ונסון מנסה לצבור פופולריות? לפי ממשלת בריטניה, רשת השידור הציבורית BBC תבטל את אגרת הטלוויזיה עד 2027 ותיאלץ למצוא מקורות מימון אחרים שככל הנראה יהיו כרוכים ברפורמות כואבות מבחינתה ● התוכנית הממשלתית שהוכרזה כוללת הקפאה של האגרה בשנתיים הקרובות, מה שמהווה קיצוץ ריאלי בהוצאות בשל השפעות האינפלציה הגבוהה במדינה