גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבורסה ננעלה בעליות; עדיקה קפצה ב-14%, קדימהסטם ב-8.5%

מדד ת"א 35 ננעל בעלייה של 0.6% ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.5% ● מחזור המסחר הסתכם ב-1.85 מיליארד שקל ● אולמד התרסקה ב-28%: תלונות על המוצר שלה להגנה מקרישי דם הביאו לאיסופו ולדיווח ל-FDA ● וול סטריט בחופשת חג ההודיה

בורסה לנ''ע ת''א / צילום: איל יצהר
בורסה לנ''ע ת''א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:28

נעילה חיובית בבורסה. מדד ת"א 35 ננעל בעלייה של 0.6% ומדד ת"א 90 טיפס ב-0.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.85 מיליארד שקל.

עליות חדות רשמו מניות עדיקה, קדימהסטם, מלרן, אמת, ארנה גרופ, קמטק, דניה סיבוס, אורמת ונובה. 

16:40

מניית אולמד סולושנס  צונחת בכ-30% לאחר שהחברה הודיעה היום כי חברת Cardiovascular Systems (CSI) שרכשה ממנה את זכויות היצור והשיווק של המוצר Wirion להגנה מפני תסחיפים, תאחזר את המוצר לאחר תלונות על התפרקות הפילטר בתוך עורקי המטופלים. השימוש במוצר יופסק מיד. החברה שיווקה מאז מרץ 697 יחידות של המוצר, וקיבלה תשע תלונות על התפרקות, שיכולה להוביל לקרישי דם ולצורך בהתערבות ניתוחית נוספת. החברה תאחזר את כל המוצרים במותג זה. 

בריל צונחת בכ-16% לאחר הדוחות שפרסמה. מנגד, עדיקה סטייל  בולטת בעלייה של 14% במחזור גבוה.

חברת דן מלונות  דיווחה על רווח של כ-25 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת רווח של כ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

15:10

המסחר בתל אביב ממשיך להתנהל במגמה חיובית, עם עליות של כ-0.4% במדדים המרכזיים. מחזור המסחר מסתכם ב-1.35 מיליארד שקל.

הולמס פלייס , המפעילה רשת של מועדוני כושר ובריאות, דיווחה היום כי הכנסות החברה ברבעון השלישי השנה הסתכמו בכ-101.7 מיליון שקל, עלייה של 69% בהשוואה להכנסות של כ-60 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2020. בשורה התחתונה רשמה הולמס פלייס רווח נקי של 5.1 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת הפסד נקי של כ-20.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

13:30

המסחר בתל אביב ממשיך להתנהל במגמה חיובית, עם עליות של 0.3%-0.4% במדדים המרכזיים. מחזור המסחר מסתכם ב-1.08 מיליארד שקל.

קבוצת אקרשטיין  קופצת ב-4% לאחר שהודיעה לבורסה על מינויו של אהוד דנוך, שרק אתמול פרש מתפקידו כמנכ"ל סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי, למנכ"ל החברה הבת התפעולית אקרשטיין תעשיות. במקביל, מניית שיכון ובינוי  מאבדת 3.7% ומתמקמת בתחתית מדד ת"א 35.

כמו כן, בעוד שאמת , עדיקה סטייל  ומלרן  מטפסות לאחר פרסום תוצאות רבעוניות, לא לכולן הדוחות עושים טוב: מניית בריל  צונחת ב-16% על אף שפירסמה דוחות חיוביים עם שיפור בהכנסות וברווח, גולף מוחקת 7%, סולגרין מאבדת יותר מ-4%, נפטא יורדת ב-3%.

12:40

המסחר בבורסה נמשך במגמה חיובית, כששלושת המדדים הגדולים עולים בכ-0.4%. מדד הבנקים מתקדם כמעט 0.6%, מדד הטק-עילית עולה ב-1%. מדד הנפט בולט כנגד המגמה עם ירידה של 0.2%, בעיקר בשל ירידה של 3% במניית נפטא . מחזור המסחר מסתכם בכ-975 מיליון שקל.

טורבוג'ן , שמניותיה החלו להיסחר בת"א אתמול ואת יום המסחר היא סיימה בזינוק של 30%, ממשיכה לעוד יום חיובי וקופצת ב-21%. גם אמת ומדיפאואר מתקדמות לאחר הדוחות וקדימהסטם טסה 16% לאחר שהודיעה שהיא בדרך לנאסד"ק (ראו עדכונים קודמים).

אולמד סולושנס  צונחת ב-33% לאחר שדיווחה כי לא תקבל השנה את התמורה בגין עסקת מכירת הזכויות במערכות WIRION שלה להגנה מפני קרישי דם, חלקיקים ותסחיפים הנוצרים תוך כדי פרוצדורות צנתור ותהליכי פתיחה והרחבה של כלי דם חסומים - וזאת לאור תלונות במוצר שחייבו את הרוכשת לאסוף אותו ולהודיע למוסדות הרפואיים לחדול בשימוש. הרוכשת, Cardiovascular Systems, הודיעה ל-FDA בדבר איסוף כ-900 מערכות. "לרוכשת נודע בדבר תשעה מקרים של היפרדות הפילטר במהלך הכנסתו לקטטר האיסוף בסיום הפעולה", נכתב בהודעת החברה. אולמד ציינה שלאור העדכון קבלת התמורה בגין העסקה לא תושלם במהלך החציון השני של שנת 2021.

11:10

נמשכות העליות הקלות בתל אביב. בשוק המט"ח הדולר נחלש בכ-0.5% ונסחר סביב 3.15 שקלים והאירו נחלש בכ-0.4% סביב 3.537 שקלים.

דוראל אנרגיה  דיווחה הבוקר כי  ההכנסות ברבעון השלישי צמחו בכ-90% והסתכמו בכ-37 מיליון שקל, לעומת כ-19.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התזרימי המתואם - FFO - של תאגידי הפרויקטים גדל ברבעון בכ-2% והסתכם בכ-18.3 מיליון שקל, וההפסד הנקי ברבעון הסתכם לכ-1.8 מיליון שקל לעומת רווח נקי של כ-2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ירידות בולטות רושמות שיכון ובינוי , בונוס ביוגרופ , ג'נסל, בריל, לודן וגולף .

מדרוג הודיעה על העלאת דירוג אג"ח סדרה א', ג, ד, של פתאל נכסים מ-A3 ל-A2 וכן על העלאת הדירוג של אג"ח ב' מ- A3 ל-A1. אופק הדירוג שונה משלילי ליציב. העלאת הדירוג נובעת מהפחתת אי הודאות בענף המלונות, יציבות בהכנסות מנכסים זהים יציבות ב-FFO וירידה מתונה בחוב הפיננסי.

10:03

יום המסחר האחרון לשבוע זה נפתח בעליות שערים קלות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.3% ואילו ת"א 90 מתקדם ב-0.8%.

חברת הביומד קדימהסטם  מזנקת לאחר שהודיעה על גיוס 10 מיליון שקל מאילקס מדיקל  באמצעות הנפקת מניות פרטית. הגיוס בוצע לפי מחיר של 4.26 שקלים למניה (גבוה בכ-5% ממחיר הסגירה ערב ישיבת הדירקטוריון). כמו כן, החברה הודיעה כי תפעל לרישום מניותיה בנאסד"ק.

מניית בריל  מאבדת גובה על אף צמיחה בהכנסות וברווחים (ראו עדכון מוקדם), שיכון ובינוי  יורדת בכ-2%. אתמול נחשף בגלובס כי החברה נמצאת במגעים מתקדמים עם פרקליטות מיסוי וכלכלה לצורך חתימה על הסדר טיעון בפרשת השוחד לעובדי ציבור זרים באפריקה. על פי המסתמן, החברה מוכנה לשלם סכום עתק של כ-200 מיליון שקל כקנס, בתמורה להסרת ייחוס סעיף השוחד לחברה.

מדיפאואר  דיווחה על גידול של 50% בהכנסות מדמי שכירות ברבעון השלישי, ואלה הסתכמו ב-9.2 מיליון דולר. הרווח מהשכרת נכסים (NOI) הסתכם ברבעון ב-6.6 מיליון דולר בהשוואה ל-4.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. ה-FFO הסתכם ברבעון ב-2.85 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.95 מיליון דולר אשתקד. 

תורפז  עדכנה שבעקבות שריפה שפרצה אמש באחד משלושת מפעליה של SDA נגרם נזק כבד אך לא היו אבדות בנפש. "להערכת החברה השריפה לא צפויה להשפיע באופן מהותי על תוצאות הפעילות. החברה פועלת להעברת הייצור למפעליה האחרים וכן לרכישה מהירה של חומרי גלם בכדי למזער את הפגיעה במכירותיה ולקוחותיה בתחום הטעמים ולהמשיך בפעילות סדירה", מסרה. "הציוד, המלאי והמבנים הנמצאים במפעל מבוטחים לרבות בביטוח אובדן רווחים".

9:30

עוד דוחות זורמים לבורסה:

גולף  דיווחה על עלייה של 2% בלבד במכירות הקבוצה ברבעון השלישי, שהסתכמו בכ-235 מיליון שקל. הכנסות מגזר ההלבשה קפצו ב-17% והסתכמו ב-83 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השלישי הסתכם בכ-8 מיליון שקל לעומת רווח של 11 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מלרן פרויקטים  דיווחה כי תיק האשראי שלה צמח ברבעון השלישי לכ-594 מיליון שקל - גידול חד של 82% לעומת סוף 2020 וגידול של מעל 17% לעומת הרבעון הקודם. הכנסות המימון, נטו, זינקו ברבעון בכ-113% לכ-17.3 מיליון שקל. הרווח הנקי ברבעון טיפס בכ-137% לכ-9.1 מיליון שקל.

מספנות ישראל  דיווחה על המשך הצמיחה ברבעון השלישי. הרווח הנקי עלה ב-41.3% לכ-26.2 מיליון שקל, הכנסות הסתכמו ב-234.6 מיליון שקל (עלייה של 13.8% בהשוואה לרבעון המקביל). 

אמת מחשוב  דיווחה על גידול של 15% בהכנסות ברבעון שהסתכמו לסך של כ-345 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם לכ-8.9 מיליון ש"ח, גידול של כ-65% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

גלוברנדס  דיווחה על הכנסות (בניכוי מס קנייה) של 138 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות במגזר מוצרי העישון ירדו ל122 מיליון שקל (בהשוואה ל-125 מיליון שקל בשנה שעברה), ואילו במגזר הממתקים והחטיפים ההכנסות עלו במעט והסתכמו ב-16.6 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על 17.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-20.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

8:25

לאחר שמיטרוניקס  דיווחה בסוף מאי כי המנכ"ל אייל טרייבר פורש מתפקידו, היום היא הודיעה לבורסה שהוא סיים רשמית את כהונתו לאחר 13 שנים בחברה. החברה הודיעה על כניסתו של שרון גולדנברג לתפקיד במקום טרייבר.

קבוצת אלקו  דיווחה כי הכנסותיה ברבעון השלישי צמחו ב-46% ל-4.21 מיליארד שקל. הרווח הנקי לבעלי מניות החברה ברבעון עלה לכ-133.8 מיליון שקל. התוצאות מיוחסות בין השאר לאלקטרה נדל"ן , שרשמה בתקופה עלייה חדה בהכנסותיה וברווחיה.

שותפות רציו , המחזיקה 15% ממאגר הגז הטבעי לוויתן, מדווחת על הכנסות שיא ברבעון השלישי, שהסתכמו ב-81 מיליון דולר - גידול של 34% לעומת אשתקד. הרווח הנקי לרבעון, בנטרול ההפרשה החשבונאית למיסים נדחים, עמד על 32 מיליון דולר לעומת 25 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של כ-30%. 

קבוצת האופנה בריל , שפרסמה דוחות אמש, דיווחה על מכירות של 126 מיליון שקל לעומת 111 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ועל רווח נקי של 5.5 מיליון שקל לעומת הפסד של 1.8 מיליון שקל ברבעון השלישי בשנה שעברה.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר

1. צפי לפתיחה מעורבת

יום המסחר ייפתח ככל הנראה במגמה מעורבת, במקביל למגמה בשוקי אסיה ולאחר נעילה מעורבת אמש בבורסות ארה"ב.

אתמול נרשמו ירידות קלות בנעילה בבורסה. מדד ת"א 35 נסוג בכ-0.4% ומדד ת"א 90 ננעל בירידה של כ-0.6%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.45 מיליארד שקל.

אתמול לאחר סיום המסחר פורסמו תוצאות בריל  ומיטרוניקס , היום יפרסמו, בין השאר, דוראל אנרגיה  וסולגרין .

2. בורסות ארה"ב בחופשה; תביעות האבטלה בשפל

היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום ההודיה. מחר, הבלאק פריידי, הבורסות בארה"ב יעבדו חצי יום וינעלו ב-20:00 שעון ישראל. החוזים העתידיים על מחר מאותתים על עליות.

בשל החופשה היום נתוני מאקרו שבועיים בארה"ב פורסמו אתמול, בהם נתוני תביעות דמי האבטלה הראשוניות שהוגשו בשבוע שעבר. מספר התביעות עמד על כ-199 אלף, הרמה הנמוכה מאז 1969. כלכלנים ציפו לכ-260 אלף תביעות.

כמו כן, מהפרוטוקולים של ישיבת ועדת השווקים הפתוחים של הפד, שפורסמו אמש, עולה כי חברי הוועדה שוקלים האצה של צמצום תוכנית ההקלה הכמותית, על רקע האינפלציה הגואה בארה"ב. בישיבה הבאה, שתתקיים ב-14-15 בדצמבר, תדון הוועדה כפי הנראה על צמצום מהיר יותר בהקלה הכמותית. כרגע התוכנית אמורה להסתיים באמצע 2022. עוד עולה מהפרוטוקולים כי מספר חברים חושבים שיש לדון בהקדמת מועד העלאת ריבית בארה"ב, אם קצב האינפלציה לא יירד וקצב הצמיחה הגבוה יימשך.

3. פערי ארביטראז' מעורבים

המניות הדואליות המרכזיות שבו מהבורסות האמריקאיות עם פערי ארביטראז' מעורבים, וצפויה השפעה חיובית קלה על מדד ת"א 35. אופקו הלת'  תמשיך את המומנטום מאתמול ותתחזק בכ-2% וגם נובה  תעלה בשיעור דומה. נייס  עם פער חיובי של 1%, פרוטליקס  עם פער גבוה של 7.5%.

4. השקל איבד גובה אל מול הדולר והאירו

השקל נחלש אתמול בחדות מול סל המטבעות לאחר הייסוף המהיר שנרשם בחודש החולף, והבוקר נרשמת יציבות יחסית בשוק המט"ח. זאת בהמשך להאטה בקצב האינפלציה (שמורידה את הלחץ להעלאת ריבית בישראל), על רקע הירידות בשוקי המניות מעבר לים ועל רקע התחזקות הדולר בעולם לשיא של שנה.

הדולר קפץ ב-1.86% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.168 שקלים, וזאת אחרי שבמהלך המסחר היום הדולר קפץ בעד 2.3% לרמה של 3.18 שקלים; האירו עלה ב-1.5% לרמה של 3.551 שקלים; הליש"ט עלה ב-1.8% ושערו היציג נקבע על 4.232 שקלים.

היום הדולר נסחר ביציבות בשער של 3.148 שקלים והאירו רושם עלייה מזערית ונסחר סביב 3.525 שקלים.

5. מגמה מעורבת באסיה, יציבות בשוק הקריפטו

המסחר בבורסות אסיה מתקיים הבוקר במגמה מעורבת, כאשר מדד ניקיי בטוקיו ומדד האנג סנג רושמים עליות קלות, אך בשנחאי המדד יציב ובשנזן נרשמת חולשה.

בשוק הקריפטו נרשמת יציבות, כאשר יש תנודות קלות בלבד מעלה ומטה. הביטקוין נסחר בעלייה של 1% תמורת 57.1 אלף דולר, האת'ר יציב סביב 4,277 דולר.

עוד כתבות

לוי הלוי, מנכ''ל כאל / צילום: רמי זרנגר

דוחות כאל: מחזורי העסקאות זינקו במחצית הראשונה - וכך גם הרווחים

חברת כרטיסי האשראי דיווחה על רווח נקי של 161 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2022, לאחר שמחזור העסקאות זינק ב-19% ● תיק האשראי צמח ב-24% בהשוואה לסוף הרבעון השני של השנה שעברה

איתמר דויטשר, מנכ''ל קבוצת אלקטרה / צילום: טל גבעוני

מסע הקניות של אלקטרה הגיע לטרגט מרקט: רכשה שליטה לפי 160 מיליון שקל

אלקטרה רוכשת בשלב ראשון 51% ממניות החברה הפועלת בתחום השירותים המנוהלים, ועשויה לרכוש בעתיד את יתרת המניות ● טרגט מרקט מפתחת עבור לקוחותיה מערכי ניהול המשלבים לוגיסטיקה, מערכות מחשוב, כוח-אדם, רכש ובקרה

מהארנונה ועד הפנסיה התקציבית: המחירים הסמויים של האינפלציה / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

מקבלי הפנסיה התקציבית יזכו לתוספת נדיבה, הדלק יתייקר: המרוויחים והמפסידים מהאינפלציה

סעיף ההצמדה למדד המחירים לצרכן היה בעשור האחרון עוד כוכבית שולית בחוזים ובתשלומים רבים, אך אינפלציה של 4.4% הפכה אותו לסעיף ששווה 11 מיליארד שקל ● בקצבאות ביטוח לאומי, בארנונה, בבלו, בפנסיות התקציביות וגם במשכנתאות ובשכר במגזר הציבורי: כמה מהמשק הישראלי צמוד למדד?

ברק וסדצקי מהמרים על החברה שרוצה להנדס חצי מסוגי החיידקים בעולם / צילום: איל יצהר

אהוד ברק וסיגל סדצקי מהמרים על חברה שרוצה להנדס חיידקים

חברת גאיה ביו, שהוקמה לפני כשנה, מפתחת מערכת בינה מלאכותית לזיהוי ומיון חיידקים להינדוס ● החברה הצעירה, שגייסה עד כה רק גיוס סיד מקרן ונצ'ר ישראל וממשקיעים פרטיים מאירופה, כבר הצליחה לגייס לשורותיה יועצים בכירים כמו רה"מ לשעבר אהוד ברק ופרופ' סיגל סדצקי, לשעבר ראש שירותי רפואת הציבור במשרד הבריאות

שי דוד, הבעלים של ''כרכום עיצוב נוף'' / צילום: אלון גרגו

בעל העסק שמתכנן ומעצב גינות יוקרה: "חברות בנייה משקיעות את המינימום הנדרש, ובסוף הציבור נפגע"

שי דוד, תושב יהוד בן 53 ● נשוי + 3 ● הבעלים של "כרכום עיצוב נוף" ● "העבודה מול הרשויות, ההיתרים שתקועים בוועדות, הסחבת והבירוקרטיה האפורה מקשות על התפקוד היומיומי" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

מיזוג איירון סורס עם יוניטי / צילום: Shutterstock

עסקת המכירה של איירון סורס בסכנת ביטול; המניה צוללת בוול סטריט

חברת AppLovin הגישה הצעה לא מחייבת לרכישת יוניטי, שאמורה לרכוש את חברת הטכנולוגיה הישראלית ב-4.4 מיליארד דולר, והעמידה כתנאי את ביטול העסקה ● מניית איירון סורס צונחת במעל ל-15% בוול סטריט

אלעד שרון, מנכ''ל קוגנייט / צילום: אתר החברה

"להוטים לסייע לכם": גם חברת הטכנולוגיה הביטחונית קוגנייט תחת מתקפה אקטיביסטית

חברת ההשקעות נויברגר ברמן מעריכה כי גיוס הון ושינויים בדירקטוריון החברה הישראלית יאפשרו תפנית בעסקיה: "מאמינים שאנו יכולים לסייע לקוגנייט לחזור לרווחיות, לצמוח בעקביות ולהחזיר את הערך המהותי שאבד לבעלי המניות"

בניין בורסת ת''א / צילום: איל יצהר

הירידות בבורסה טובות לעסקי הבורסה: הגדילה הכנסות ורווחים בשיעור דו-ספרתי

עלייה חדה של 33% במחזור היומי בשוק המניות של ת"א, בעקבות התנודתיות הגוברת, הקפיצה את הכנסות הבורסה מעמלות והובילה אותה להציג רווח של 29 מיליון שקל במחצית ● גיוסי ההון והחוב נמשכו במרץ, בהובלת הבנקים וחברות הנדל"ן, וחיפו על עצירת שוק ההנפקות הראשוניות

אבישי אברהמי, מנכ''ל WIX / צילום: שלומי יוסף

מיזם הטלוויזיה החדש ומבוסס הפרסומות של מנכ"ל וויקס

מיזם click.tv מנסה לשכפל מודלים מהעולם המציעים ערוצים פתוחים לצפייה דרך האינטרנט בנוסף לתוכן בינלאומי ● התכנים מוצעים בחינם בתמורה לפרסומות

ניר זוהר, נשיא וויקס / צילום: שלומי יוסף

וויקס הפתיעה עם הפסד מצומצם; הכריזה רשמית על תוכנית התייעלות

ענקית ההייטק הישראלית, שאתמול נודע שתפטר 100 עובדים, פרסמה את דוחותיה לרבעון השני והציגה תוכנית לצמצום הוצאות שתחסוך לה 150 מיליון דולר בשנה ● נשיא החברה ניר זוהר: "כשהחברה צומחת והכלכלה מאפשרת, פחות זהירים או מחושבים. בתקופות של משבר הדבר היותר אחראי זה להסתכל על הדברים האלה"

נעמה לזימי, מפלגת העבודה / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

השרים של מפלגת העבודה נדחקו הצידה: כך תיראה הרשימה לכנסת

מרב מיכאלי נבחרה לראשות העבודה, וחמשת המקומות הראשונים במפלגה הם: נעמה לזימי, גלעד קריב, אפרת רייטן, רם שפע ואמילי מואטי ● אחוזי ההצבעה היו יחסית נמוכים ועמדו על 57% מקרב המתפקדים

מספר חברי הכנסת שנבחרו בפריימריז

רוב חברי הכנסת לא נבחרים בפריימריז

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם • והפעם: בשנות ה-90 הפריימריז היו בשיא, ואז הליכוד שינו את שיטת הבחירות שלהם ● הליכוד חזרו לקיים פריימריז ב-2009, אבל ברוב המוחלט של השנים, רוב חברי הכנסת לא נבחרו בפריימריז

מירב בן ארי, יש עתיד / צילום: שלומי יוסף

האם נשים מהוות רוב בקרב הקצינים הבכירים בשב"ס?

הפרשה הקשה שנחשפה בשב"ס העלתה שאלות לגבי הייצוג הנשי בו. בדקנו ● המשרוקית של גלובס

הסכמים לחלוקת רכוש שאינם מביאים בחשבון תשלומי מס עתידיים עלולים לגרום לחוסר שוויון מהותי בין בני הזוג / אילוסטרציה: Unsplash, Wil Seaman

מתגרשים? היזהרו ממלכודות מיסוי מקרקעין

הסכמים לחלוקת רכוש שאינם מביאים בחשבון תשלומי מס עתידיים עלולים לגרום לחוסר שוויון מהותי בין בני הזוג ● איך ניתן להימנע מכך? מומחים לדיני משפחה ולמיסוי מקרקעין מסבירים

בניין להב 433 בלוד / צילום: שלומי יוסף

חשד לפרשת שוחד חדשה: ראש עיר מכהן ומנכ"ל עירייה נעצרו

לפי החשד, במהלך מערכת הבחירות לרשויות המקומיות ב-2018, בעלי עניין העבירו כספים בסך מאות אלפי שקלים לקמפיין הבחירות של המועמד דאז לראשות העיר, ובתמורה לכך הוא הבטיח להם כי יפעל לקידום ענייניהם הכלכליים לאחר היבחרו

עבודות בכביש / צילום: שלומי יוסף

התנועה לאיכות השלטון: חשש לניגוד עניינים במכרז של נתיבי ישראל

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועמ"שית ולרשות החברות בחשש לניגוד עניינים במכרז שמוערך ב-600 מיליון שקל להחלפת גופי תאורה ● בתנועה טוענים כי בעלי עניין בחברה המייצרת תאורה חכמה ומספקת מוצרים לזוכה במכרז לקחו חלק מרכזי בניסוח התנאים ● נתיבי ישראל: "הטענות נבחנו וטופלו בצורה מקצועית ועניינית. אז, כמו גם היום, מדובר על טענות בהן כלום ושום דבר"

גיל שרון, יו''ר בזק / צילום: רמי זרנגר

בזק מסכמת רבעון חזק לאחר שההכנסות מאינטרנט קפצו ב-10%

הסיבים האופטיים והשיפור בפלאפון מסדרים לקבוצה רבעון חזק נוסף, והיא תחלק דיבידנד בסך 294 מיליון שקל ● הכנסות הקבוצה כולה טיפסו ב-1.1%, בעיקר הודות להכנסות בזק קווי ופלאפון

סטארט-אפ המשלוחים Deliverider / צילום: Deliverider

השלב הבא באונליין: להזמין מוצרים ב-10 שקלים בלי לשלם על משלוח

הסטארט-אפ דליבריידר מציע לעסקים קטנים לשתף פעולה עם אתרי האיקומרס החזקים, ולצרף את מוצריהם למשלוחים קיימים ללא עלות נוספת ● לדברי המייסד עידו רז, "מצאנו שמוצרים במחיר נמוך מציגים את יחס ההמרה הגבוה ביותר" ● החברה נמצאת במגעים עם שופרסל

ג'יי. פי מורגן

ג'יי.פי מורגן: העלייה העולמית בשוק המניות צפויה להימשך - ואלו הסיבות

המניות העולמיות עלו ב-11% מהשפל של חודש מרץ, ורבים מהמומחים העולמיים מזהירים מפני מלכודת ● אבל האסטרטגים בג'יי.פי מורגן דווקא אופטימיים וצופים כי העליות יכולות להימשך עד סוף השנה - ואפילו מפרטים את הסיבות למה

אילון מאסק בביקור במפעל טסלה, גרמניה / צילום: Associated Press, Patrick Pleul

אילון מאסק מכר מניות טסלה בשווי של 6.8 מיליארד דולר

מנכ"ל טסלה מכר כ-7.9 מיליון מניות של החברה מיד לאחר הפגישה השנתית עם המשקיעים בתחילת החודש ● זו הפעם השנייה בחודשים האחרונים שבה מאסק מוכר החזקות