גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עוד פירמה מצטרפת לטרנד העלאות השכר: באיזה משרד עו"ד גדול הכי משתלם לעבוד?

מ. פירון מצטרף לטרנד העלאות השכר במשרדי עורכי הדין, שנחשף לראשונה בגלובס ●  שורה של משרדים, בהם גורניצקי, הרצוג פוקס נאמן, מיתר ואגמון, כבר שיפרו את תנאי העובדים במטרה להיאבק בבריחת המוחות להייטק

תחרות שכר המתמחים במשרדי עורכי הדין הגדולים / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי
תחרות שכר המתמחים במשרדי עורכי הדין הגדולים / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

חשיפת גלובס על העלאת שכר במשרדי עורכי הדין הגדולים במטרה למנוע נטישת עובדים ממשיכה לעורר סערה: על רקע התחרות הגוברת בין משרדי עורכי הדין הבכירים בישראל, גם במשרד עורכי הדין מ. פירון ושות', אחד מחמשת המשרדים הגדולים בישראל, הוחלט על העלאת השכר לעורכי הדין הצעירים והמתמחים.

בעקבות העדכון יועלה שכרם החודשי של המתמחות והמתמחים ב-2,000 שקל ל-11,500 שקל. עורכי הדין בשנה הראשונה יקבלו 15 אלף שקל בחודש, בשנה השנייה יעלה שכרם ל-17 אלף שקל בחודש, ואילו שכרם של עורכי הדין בשנתם השלישית יעלה ל-19 אלף שקל בחודש. כחלק מהשכר, המשרד יעניק לעורכי הדין את האפשרות לבחור בין כרטיס "תן ביס" או תשלום אש"ל של 500 שקל.

משרד מ. פירון ושות', שנוסד בשנת 1950, נחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין המסחריים המובילים בישראל ומונה כיום כ-400 עובדים, מהם כ-280 עורכי דין וכ-40 מתמחים.

בפירון אומרים כי שינויים אלה יתווספו להטבה של יום עבודה מהבית וכן ל-"HAPPY HOUR", ערבי גיבוש, מתנות, בונוסים ועוד.

עו"ד צבי פירון, ראש המשרד, מסר: "אנחנו משקיעים מחשבה רבה בהון האנושי ומקפידים לטפח ולקדם מתמחים ועורכי דין, מוכשרות ומוכשרים, המהווים את הלב הפועם של משרד פירון. העולם משתנה, ואנחנו משתנים יחד איתו ופועלים לשיפור בתנאי העסקה בכל המישורים, מתוך גאווה ואמונה בצוות המצוין לו זכה המשרד".

עו''ד צבי פירון / צילום: אייל מרילוס

העלאות שכר גם במשרדים נוספים

בסוף דצמבר נחשף בגלובס כי משרדי עורכי הדין הגדולים מעלים את השכר באלפי שקלים. כך, משרד הרצוג פוקס נאמן החליט להעלות החל מינואר 2022, את השכר של כלל עורכי הדין בשנתם הראשונה מ-14 אלף שקל ל-16 אלף שקל. בשנה השנייה העלאת השכר תהיה משמעותית אף יותר ותגיע ל-19 אלף שקל. בשנה השלישית השכר כבר יקפוץ ל-21 אלף שקל. בשנה הרביעית יעלה ל-23 אלף שקל, ובשנה החמישית השכר יעלה מ-20 אלף שקל כיום ל-25 אלף שקל. זאת בנוסף לבונוס שנתי משמעותי על פי הישגי עורכי הדין. בהמשך הודיע המשרד גם על העלאת שכר המתמחים החל מינואר 2022 ל-11.5 אלף שקל, במקום שכר של 9.5 אלף שקל ששולם למתמחים עד כה. 

במשרד מיתר העלו את משכורת המתמחים גם כן. כך, המשכורות יעמדו על 11.5 אלף שקל. עורך דין בשנתו הראשונה יקבל 16.5 אלף שקל. בשנה השנייה השכר יקפוץ ל-19 אלף שקל, ובשנה השלישית השכר יתעדכן ל-21 אלף שקל. מהשנה הרביעית השכר יתעדכן כלפי מעלה, אך ההעלאה תהיה פרטנית על-פי הישגי עורכי הדין. בנוסף, במיתר נהוגה "תוכנית הכוכבים", המאפשרת לעורכי דין לצבור על פני שלוש שנים זכאות לקבל עד 55 אלף שקל בהתאם לביצועים וכן בונוסים שנתיים נוספים. 

גם במשרד גורניצקי החליטו להעלות את שכר עורכי הדין בפירמה. השכר בשנה הראשונה יעמוד על 15 אלף שקל. בשנה השנייה ממוצע השכר יעמוד על 18 אלף שקל, ובנוסף יקבלו עורכי הדין קרן השתלמות על חשבון המעסיק. מלבד זאת, יינתן מענק של 30 אלף שקל לעורך דין טרי, אם הוא ישלים עבודה של שנתיים במשרד. כמו כן, עורכי הדין יתוגמלו גם באמצעות בונוס שנתי משמעותי שתלוי בהישגים של עורך הדין. גורניצקי ישנו את הגישה בנוגע להעלאות השכר, והן לא יהיו רוחביות ושוויוניות אלא דיפרנציאליות - על-פי הישגי עורכי הדין ואיכות ביצועיהם.

בשבוע שעבר הודיע משרד ש. הורוביץ ושות' על עדכון תנאי השכר של עורכי הדין והמתמחים במשרד. שכר המתמחים עלה מ-9,500 שקל בחודש ל-11,500 שקל. השכר של עורכי הדין בשנה הראשונה עלה ל-16 אלף שקל, מ-14 אלף שקל בשנים קודמות. השכר של עורכי הדין בשנה השנייה במשרד עלה לכ-19 אלף שקל מכ-16 אלף שקל, ובשנה השלישית ל-21 אלף מכ-17.5 אלף שקל. הטבה משמעותית נוספת לה זכאים עורכי הדין בשנה השלישית היא מימון לימוד תואר שני.

משרד מוביל נוסף שמתכנן לבצע העלאה משמעותית של שכר עורכי הדין הוא משרד יגאל ארנון. בשלב זה הועלה שכר המתמחים במשרד ל-11,500 שקל. בהמשך החודש יוחלט בנוגע להעלאת השכר לעורכי הדין.

במשרד גולדפרב-זליגמן השכר הנוכחי הוא 13 אלף שקל לשנה הראשונה, 14.5 אלף שקל לשנה השנייה ו-16 אלף שקל לשנה השלישית. השכר עלה בסביבות 1,500-2,000 שקל לכל מדרגת שכר. שכר המתמחים עלה ל-10.5 אלף שקל בחצי הראשון של תקופת ההתמחות ו-12 אלף בחצי השני של התקופה.

גם במשרד אגמון ושות’ רוזנברג יעלו את השכר של עורכי הדין הצעירים. במקום שכר של 13.5 אלף שקל לשנה הראשונה, 15 אלף שקל לשנה השנייה ו-16.5 אלף שקל לשנה השלישית, השכר ישודרג בהתאמה ל-14.5 אלף שקל, 16 אלף שקל ו-18 אלף שקל. שכר המתמחים עלה ל-11.5 אלף שקל.

משרד עו"ד פישר (.FBC & Co) יעלה החל מהחודש את שכר המתמחים ב-2,000 שקל, והוא יעמוד על 11.5 אלף שקל לחודש. עורכי הדין בשנה הראשונה יקבלו 15 אלף שקל לחודש, החל מהשנה השנייה יעברו עורכי הדין לחוזים אישיים, כאשר המשכורות ינועו בין 17.5 אלף שקל לחודש לבין 19.5 אלף שקל לחודש ובשנה השלישית יקבלו משכורות בטווח של 19.5-21.5 אלף שקל לחודש. עד כה, שכר המתמחים עמד על 9.5 אלף שקל לחודש ושכר עורכי הדין בשנה הראשונה, השנייה והשלישית עמד על 14, 16 ו-17 אלף שקל לחודש, בהתאמה.

במשרד גם יציעו מענק התמדה: עורך דין שנמצא כעת בשנתו הראשונה בפישר, יקבל בסיום השנה השלישית 60 אלף שקל. מי שנמצא בשנתו השנייה יקבל 40 אלף שקל. מלבד זאת, עורכי הדין יקבלו בונוסים שנתיים כמקובל. חידוש נוסף של המשרד הוא בונוס חצי שנתי בגובה 10% מהשכר באותה מחצית בגין "מאמץ מיוחד". המאמץ המיוחד יוגדר כך שאת המענק יקבל עורך דין שיעבוד יותר שעות מהממוצע המשרדי בשעות חיוב.

גם במשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר החליטו על שדרוג בשכר המתמחים ועורכי הדין. במשרד הודיעו שהחל משנת 2022 המתמחים יהיו זכאים למשכורת חודשית של 11.5 אלף שקל. עורכי דין בשנת העבודה הראשונה במשרד יזכו למשכורת של 15.5 אלף שקל, ובשנה השנייה יזכו למשכורת של 17.5 אלף שקל.

המשכורת של עו"ד בשנה השלישית במשרד תגיע ל-19.5 אלף שקל. במשרד מקדמים בימים אלו גם תוכנית תגמול מיוחדת לעורכי הדין. במשרד ציינו שהמשכורות הן בנוסף לבונוסים שנתיים והטבות נוספות. יש לציין שכלל הסכומים שמצוינים ע"י משרד נשיץ, כוללים בתוכם גם את התשלום עבור החניה וארוחות הצהריים.

עוד כתבות

רן עוז, מנכ''ל קבוצת ישראכרט / צילום: באדיבות ישראכרט

מנכ"ל ישראכרט: "לא מעריך שנראה הפסקה במתן האשראי כמו בקורונה, אך צריך להיות זהירים יותר"

ישראכרט פרסמה דוחות המצביעים על המשך הגידול באשראי הצרכני והעסקי, והמנכ"ל רן עוז מעריך כי הצמיחה תימשך גם בעת האטה בפעילות הצרכנית • קיטון ברווחי החברה עקב עלייה בהפסדי אשראי הוביל לירידה במניה • עוז: "אם הריבית של בנק ישראל תמשיך לעלות, תהיה לכך השפעה על הריבית שלנו"

מחירי המזון והאנרגיה באנגליה מזנקים / צילום: Shutterstock, Elena Rostunova

שיא של 40 שנה באינפלציה בבריטניה: אחד מארבעה ויתר על ארוחה

מדד המחירים לצרכן בממלכה הבריטית זינק ל-9%, והבנק המרכזי האנגלי אומר כי הוא "חסר יכולת" להשפיע על הדינמיקה ● מזהיר: האינפלציה עשויה לטפס ל-10% בחודשים הקרובים ● שני שלישים מהבריטים הפסיקו לחמם את הבית, 27% הפחיתו את מספר הארוחות ביום

מימין: אלקין, ליברמן ושקד / צילום: דוברות האוצר

מחירי הדיור עולים בקצב מסחרר? התוכנית הממשלתית נקלעה למבוי סתום

הדיונים על תוכנית הדיור חדשה, שגובשה בחשאי בין שרי האוצר הפנים והשיכון, נקטעו לנוכח אווירת הבחירות בממשלה ● גורמים המעורים בנושא: "נעביר מה שאפשר בחוק ההסדרים"

טל גרנות-גולדשטיין, מנכ''לית HOT / צילום: איל יצהר

עלייה קלה בהכנסות הרבעוניות של הוט הודות לשיפור במגזר העסקי

ההכנסות הרבעוניות של הוט גדלו ל-1.03 מיליארד שקל, על אף שחיקה בהכנסות במגזר הטלוויזיה והאינטרנט ● הפעילות הסלולרית צמחה במעט, וגם מכירות ציוד הקצה, אך ליבת הפעילות בשוק הקווי נותרה יציבה

בניין נובולוג / צילום: יח''צ נובולוג

נובולוג ממשיכה לצמוח בעקבות רכישותיה; סכסוך העבודה בחברה בינתיים לא הוביל לשביתה

לעומת המשך הצמיחה המרשימה בהכנסות, הצמיחה ברווחיות התפעולית הייתה מעט מתונה יותר, כ-7.8%

נדב וגדעון קייסון, מייסדי ריברסייד / צילום: מארקו אוקוייזן

מה מחפש ביל גייטס אצל ריברסייד הישראלית

הסטארט-אפ ריברסייד פיתח פלטפורמה שמאפשרת להקליט פודקאסטים באיכות שזהה לזו שבאולפן הקלטות מקצועי ● בין הלקוחות שלו נמצאים: מישל אובמה, הילרי קלינטון וביל גייטס ● וגם: היזם והמשקיע אראל מרגלית ומכון המחקר מיגל הובילו תחרות סטארט-אפים הפועלים בעולם האגרו-וולטאי ● אירועים ומינויים

שלמה פילבר / צילום: יוסי זמיר

למרות ההישגים להגנה, פילבר לא חוזר בו מפגישת ההנחיה

עד המדינה שלמה פילבר ממשיך לנסות לרצות את שני הצדדים ● בחקירה הנגדית הוא טוען שהשיקול העיקרי שלו היה מקצועי, ושיותר סביר שהדפדפת הצהובה עם סיכום הדברים הייתה לקראת הפגישה ולא אחריה ● בחקירה החוזרת, התביעה תנסה ליישב את הדברים עם עדותו המקורית

זהבית כהן, מנהלת קרן AMI / צילום: רמי זרנגר

הקרן של זהבית כהן מכרה את רוב החזקותיה בגלובל-אי טרם הצניחה במניה

שוויה של חברת הטכנולוגיה הישראלית צנח בכ-70% מהשיא, והשבוע היא פרסמה דוחות והפחיתה תחזיות ● קרן AMI שמובילה זהבית כהן השקיעה 20 מיליון דולר בגלובל-אי טרם הנפקתה בוול סטריט, ונותרה עם פחות מ-2% מהמניות ועם רווח המוערך בכ-700 מיליון דולר

הנפקת חברת פיוניר / צילום: Nasdaq, Inc

פיוניר משיקה מוצר חדש לחנויות עצמאיות ונכנסת לשוק של סטרייפ וראפיד

אחרי שהתמחתה במשך שנים בהעברת תשלומים לסוחרים בפלטפורמות מסחר מקוון, פיוניר משיקה פתרון סליקה לבעלי חנויות מקוונות עצמאיות באסיה ● האם יש לה סיכוי בתחום שנשלט ע"י אחד הסטארט-אפים בעלי השווי הגבוה בעולם?

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

וול סטריט ננעלה בירידות חדות: הנאסד"ק צלל ב-4.7%, הדאו ג׳ונס ביום הגרוע ביותר מאז 2020

מדדי המניות המרכזיים בניו יורק ירדו ב-3.5%-4.7% ● טרגט צונחת ב-26% לאחר שפרסמה דוחות מאכזבים ומושכת למטה את כל סקטור הקמעונאות ● באירופה ננעל המסחר בירידות של עד 1.3% במדדי המניות המובילים

פועלי בניין בישראל / צילום: Shutterstock

רשות המסים: אחת מכל שלוש חשבוניות פיקטיביות ב־2021 היא מענף הבנייה

32% מכלל השומות הפיקטיביות אשתקד הגיעו מענף הבנייה, כשהמקור העיקרי להון השחור בענף הוא מהעסקת שוהים בלתי חוקיים ● בימים אלו ברשות המסים מקדמים תיקון תקנות מע"מ למאבק בתופעה ולצמצומה ● גם לנוכח המצב הפוליטי, ברשות אופטימיים ביחס לקידום המהלך

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

נחשף בגלובס: אבי גבאי בדרכו לפרטנר אחרי שדירקטוריון סלקום קיצר לו את תקופת הצינון

דירקטוריון סלקום קיצר את תקופת הצינון של אבי גבאי, מנכ"ל סלקום לשעבר, לחצי שנה, והחל מהחודש הוא יוכל להצטרף לפרטנר ● כפי שנחשף בגלובס, גבאי וסלקום ניהלו מגעים במהלך החודש על קיצור תקופת הצינון שלו

ח''כ דוד ביטן / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

במסגרת הסדר טיעון: חצי חינם ומנהלת נכסי הנדל"ן של הרשת יודו במתן שוחד לח"כ דוד ביטן

לפי הסדר הטיעון, חצי חינם והעובדת ליהי סונק-קופרלי יודו גם ברישום כוזב במסמכי תאגיד ● סונק-קופרלי תרצה 7.5 חודשי עבודות שירות, תשלם קנס של 30 אלף שקל, ויחולטו ממנה 40 אלף שקל ● חצי חינם תשלם קנס של 150 אלף שקל

איך יחשבו את העשירונים לקבלת המענק? / צילום: Shutterstock, Montholz

ההשקעות האפורות של אתמול הן הטרנד של היום: המשקיעים מגלים מחדש את מניות הדיבידנד

כשמפלס האי-ודאות בשווקים ממשיך לעלות, רמת התנודתיות גבוהה וכך גם האינפלציה והריביות - קשה יותר ויותר לבחור אפיקי ההשקעה בטוחים יחסית ● סגמנט מניות הדיבידנד בעלות תנודתיות נמוכה עשוי לספק למשקיע מקום מפלט דפנסיבי

ג'יימי דיימון, מנכ''ל ג'יי.פי מורגן / צילום: Associated Press, Michel Euler

בעלי המניות של JP מורגן דוחים מענק של 50 מיליון דולר למנכ"ל ג'יימי דיימון

רק 31% מבעלי המניות הצביעו בעד תוכנית השכר שהבנק נתן למנכ"ל ● ההצבעה לא מחייבת את דיימון להחזיר את המענק

מטה רשות המיסים האמריקאית בוושינגטון / צילום: Shutterstock, Jorge Salcedo

ה-IRS לא עומד בקצב, ועשירי ארה"ב נהנים מחוסר פיקוח על המסים שלהם

בעשור האחרון בארה"ב, קצב בדיקות המסים למשלמי מסים שמרוויחים בין 5 ל-10 מיליון דולר נפל מ-13.5% ל-1.4%, ועבור אלה שמרוויחים יותר מ-10% הוא נפל ל-3.9% מ-21.2% ● במרץ הודיעו ב-IRS כי הם מתכוננים לגייס עוד עשרת אלפים עובדים כדי לטפל ב-20 מיליון החזרי מס שלא עובדו

זוהר לבקוביץ - יזם עובד בהייטק / צילום: איל יצהר

"צריך לחזור לנורמליות": זוהר לבקוביץ' חושב שהמשכורות בהייטק יצאו משליטה

יזם ההייטק זוהר לבקוביץ' חושב שהטלטלה שעוברת כעת על הענף היא רק "תחילת התיקון של הסטייה" שליוותה אותו בשנים האחרונות ● הצצה לפרויקט סוף השבוע של גלובס שיתפרסם במוסף G ויעסוק במצבו של ההייטק הישראלי ובהשלכות

המטרונית בחיפה / צילום: שלומי יוסף

בלי נתיבים בלעדיים: המטרונית בחיפה הפכה למערכת של פשרות

מערכת התחבורה המתקדמת הייתה אמורה להיות פרויקט הדגל של חיפה והקריות • בפועל, זמני הביצוע מתאחרים, חלק מהקווים נפתחים ללא העדפה בתשתיות, והגופים האמונים עליהם לא מפסיקים להתכתש • כעת, במשרד התחבורה עובדים על עדכון התוכניות

האסלה שאוליב דיאגנוסטיקס פיתחה / צילום: Olive Diagnostics

"המצאנו מתמטיקה חדשה": האסלה שתעקוב אחרי הבריאות שלנו

חברת אוליב דיאגנוסטיקס פיתחה מכשיר לניטור מצב השתן, שיתריע על מחלות עוד לפני שהתפתחו ● החברה מייעדת את המוצר לניטור הבריאות של הגיל השלישי

מייסד ומנכ''ל אימג'נדיירי ד''ר אייל אפרגן, ופרופ' תמיר טולר / צילום: איל יצהר

החברה שרוצה לשנות את שוק הגבינות גייסה 15 מיליון דולר

הגיוס של אימד'נדריי, שבו השתתפה גם קבוצת שטראוס, מביא את סך ההשקעות בסבב הסיד ל-28 מיליון דולר ● למרות שגיוסי חברות הפודטק בישראל שוברים שיאים בשנתיים האחרונות, אין בנמצא מתקנים מתאימים שיאפשרו את גדילתן, והן נאלצות להעתיק את פעילותן למדינות אחרות