גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בעקבות חשיפת גלובס: כתב אישום חמור נגד הגבר שאיים לרצוח את בת זוגו לשעבר ושוחרר למעצר בית

כתב אישום חמור הוגש נגד גבר מהרצליה, שתקף את בת זוגו לשעבר ואיים עליה פעמים רבות ● הפרשה עלתה לכותרות לאחר שנחשף בגלובס כי בימ"ש השלום בת"א החליט לשחרר את הגבר למעצר בית - חרף איומים ברורים ברצח וחרף הפרת צו הרחקה ● כתב האישום מתאר איומים קשים וקיצוניים, ביניהם איום ברצח המתלוננת, בתה הקטינה ועורך הדין שמייצג אותה

היכל המשפט בתל אביב. בסופו של דבר הוחלט על המשך מעצרו של הגבר / צילום: רובי קסטרו, וואלה חדשות
היכל המשפט בתל אביב. בסופו של דבר הוחלט על המשך מעצרו של הגבר / צילום: רובי קסטרו, וואלה חדשות

כתב אישום חמור בן 11 סעיפים הוגש נגד גבר מהרצליה אשר תקף את בת זוגו לשעבר ואיים עליה במספר רב של פעמים. הפרשה עלתה לראש הכותרות, לאחר שנחשף בגלובס כי בית משפט השלום בתל אביב החליט מלכתחילה לשחרר את הגבר למעצר בית חרף איומים ברורים ומוחשיים ברצח בת הזוג ובתה, וחרף הפרת צו הרחקה שהוצא נגדו.

השופטת שלומית בן יצחק הורתה על שחרורו למעצר בית וכתבה כי "עיינתי במסרים ששלח למתלוננת החל מיום 20.12.21 ולא מצאתי בהם איומים משמעותיים מבלי להקל ראש בעניין יצירת הקשר עם המתלוננת בניגוד להוראה חוקית. המשיב, על אף קיומו של עבר פלילי ולא נשא בעונש מאסר ונראה כי חווית המעצר קשה לו ולא ירצה לשוב אליה... אשר על כן אני מורה בזה על שחרורו של החשוד בערובה ובתנאים".

בהמשך בית המשפט הפך את ההחלטה והורה על המשך מעצרו. הפרסום הוביל לקריאות מצד חברות כנסת לנקיטת צעדים נגד השופטת שלומית בן יצחק שנתנה את ההחלטה.

כעת כאמור, הוגש כתב האישום. על פיו, בין הגבר לבין האשה התקיימה מערכת יחסים שבמהלכה נולדה להם בת משותפת. "במהלך מערכת היחסים נהג הנאשם באלימות פיזית, נפשית ומילולית כלפי המתלוננת, וזאת לאורך תקופה ממושכת וכן גם לאחר פרידתם, נהג הנאשם לאיים על המתלוננת בפגיעה בה, בסובביה, ובבתם הקטינה ולהטרידה".

11 אישומים, הראשון משנת 2017

כתב האישום מייחס לו כאמור 11 אישומים, כאשר הראשון שבהם משנת 2017, עת תקף אותה והכה אותה באגרוף בבטנה והיכה אותה במקומות נוספים בגוף. לאחר מכן, ניפץ את הטלפון הנייד והמחשב הנייד שלה וקרע את צמידיה מידיה. בגין כך הואשם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש לבן הזוג וכן היזק לרכוש במזיד.

עשרת האישומים הבאים מתארים עבירות שהתרחשו לאורך שנת 2021. כך לדוגמה איים עליה בינואר 2021 כי ישחט אותה וגרם לאימה רבה של המתלוננת. שבועות לאחר מכן, איים עליה הנאשם על רקע הסדרי ראייה כי הוא ייקח את בתו "אני לוקח אותה ועושה לך בלגן רצח, תזהרי ממני, את אמא שלך אני *** אני אוציא לך את העיניים, אני אדקור לך את הגרון. שמעת? אם עוד פעם אני רואה את אמא שלך אצלך". בהמשך איים עליה כי הוא יוריד לה 20 שנה מהחיים וכי הוא ימרר לה את החיים עד שהיא תעדיף לקפוץ מן המרפסת. לאחר מכן שלח לה הודעה קולית בה הודיע כי הוא מגיע כדי להרוג אותה.

כך ממשיך ומתאר כתב האישום איומים קשים וקיצוניים. למרבה האבסורד, הגבר אמר לה במסגרת אחת משיחות האיום שלו כלפיה כי יעזור לה להתלונן במשטרה כי על איומים ברצח בסך הכל מקבלים אזהרה. "מלא אנשים אומרים 'אני ארצח אותך'. אין פה כלום. זה איום. אז מקבלים אזהרה על זה. מקבלים על תנאי על זה. אם אתה מורשע, כן? אבל אם אתה בניו יורק ואין להם הוכחה שאני רצחתי אותך, מה לא הבנת? מה את יכולה לעשות? ואם תהיה מעורבת משטרה, אפילו אם אמא שלך הזמינה... זה סוף העולם".

כתב האישום מתאר גם תקיפה שביצע הנאשם כלפי בת זוגו לשעבר בגינה ציבורית בתל אביב, כאשר הוא חנק אותה. לפני מספר חודשים איים עליה שוב ושוב ושוב כי ירצח אותה אם היא תדליק נרות חנוכה גם עם השכנים ולא רק איתו.

"מוכן לשבת 10 שנים בכלא"

לפני חודש, דרש לקבל את הבת בניגוד להסדרי הראיה. לאחר שסירבה לכך, איים עליה הנאשם שוב ושוב כי ירצח אותה, וכי אם היא תזמין משטרה - היא תמות וגם אמא שלה תמות. לפני הגעתו לבית כדי לקחת את בתם המשותפת, התקשרה המתלוננת למשטרה והם עצרו אותו בסמוך לבית. כמה שעות לאחר מכן, הוא שוחרר בתחנת המשטרה בתנאי הרחקה למשך 15 יום. אלא שמיד לאחר שחרורו, הוא התקשר אליה ואמר לה שהיא עברה את הגבול ושהוא מוכן לשבת 10 שנים בכלא ולנקום בה, וכי המשטרה לא שומרת עליה.

לפני שבועיים, איים עליה הנאשים איומים קשים ביותר, ובין היתר אמר כי "אם את חושבת ללכת למשטרה עכשיו ולהתלונן על זה שאני מאיים עלייך, אז תשמעי שניה משהו, אני לא מאיים עלייך אבל אני רוצה שתקשיבי לי טוב עכשיו. אם עוד פעם אחת מגיעה אליי משטרה, את זוכרת את האבא שרצח את האשה ליד הילדים שלה? ליד *** (הבת המשותפת, א"ג) אני רוצח אותך. אני נשמע ב-*** (הבת המשותפת, א"ג), בחיים שלה. אם לא, אני רוצח אותה".

המתלוננת אזרה אומץ כאמור והגישה שוב תלונה במשטרה. השוטרים הגיעו לדירתו ועצרו אותו כאשר הם מוצאים אקדח דמה במסגרתו איים עליה ועל בתם הקטינה ועורך דינה יעקב שקלאר כי ירצח אותם.

המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו, זאת בין היתר בשל ארבע הרשעות קודמות בעבירות איומים ולאור העובדה כי כתב האישום מייחס לו עבירות איומים ברף הגבוה ביותר וכי המסוכנות ממנו הינה מוחשית ביותר לאור העובדה כי המתלוננת איננה מסוגלת להגן על עצמה.

עו''ד יעקב שקלאר המייצג את המתלוננת: "מרשתי חיה מזה שנים באוירת טרור ואימה מהנאשם, אדם אלים ושלוח רסן, שפגע בכל אורחות חייה באלימות ובאיומי רצח פסיכופתיים. לאחרונה אזרה אומץ לעמוד על זכויותיה ופנינו לנאשם כדי להזמינו למו"מ בתום לב ובדרך מקובלת. במקום לקבוע פגישה כמו אדם סביר, מיד צלצל הנאשם למרשתי באיומי רצח עליה ועל הקטינה המשותפת וגם עליי אישית. האיש מסוכן ביותר וזקוק לאיבחון פסיכיאטרי. אני שמח שהתביעה מתייחסת ברצינות ובחומרה לארועים והגישה כתב אישום קשה ובקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים. במקרים כאלה חשוב מאד ייצוג הקורבנות לפי חוק זכויות נפגעי עבירה".

*** חזקת החפות: גם לאחר הגשת כתב האישום, החשוד לא הורשע בדין ועומדת לו חזקת החפות.

עוד כתבות

אם אוקראינית מאירפין לאחר הלווית בנה, שבת / צילום: Reuters, Hiroto Sekiguchi

בימין האמריקאי מתחילה התנגדות לתמיכה באוקראינה

ביידן הבטיח להגן על כל "אינץ' של אדמת נאט"ו", הצטרפותן הצפויה של פינלנד ושל שוודיה מבטיחה הרבה יותר אינצ׳ים רבועים ● האגף הפרו־טראמפי במפלגה הרפובליקאית מתחיל לדבר על הקשר בין אוקראינה למשבר הכלכלי מבית

הבורסה בת''א / צילום: שלומי יוסף

ירידות קלות בבורסה; טרמינל איקס צונחת ב-4.4%, דנאל ב-3.4%

מדד ת"א 35 נסוג ב-0.4% ומדד ת"א 90 יורד בכ-0.5% ● מליסרון דיווחה על רווח נקי של 225 מיליון שקל ברבעון הראשון ● ומה חושבים בפסגות על מדיניות בנק ישראל לאחר נתוני האינפלציה שפורסמו אתמול?

מדד המחירים

האינפלציה בישראל בשיא של 11 שנה; מחירי הדירות משלימים זינוק של 16.3%

מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.8% בחודש אפריל, בהתאם לציפיות ● מדובר בקצב שנתי של 4% ● מחירי הדיור לא עוצרים, ומשלימים עלייה שנתית של מעל 16%

משרדי פייסבוק בדבלין / צילום: Shutterstock

פייסבוק וטוויטר מורידות הילוך בהעסקת עובדים - האם חברות אחרות יילכו בעקבותיהן?

ענקיות הטכנולוגיה מסמנות שינוי גישה להוספת כוח אדם לאחר שנים בהן צמחו במהירות

הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

נעילה חיובית בת"א: אינטרקיור קפצה ב-14%, אל על ב-8.3%

מדד ת"א 35 ננעל בעלייה של 0.95% ומדד ת"א 90 טיפס ב-1.15% ● עליות חדות רשמו אלקטריאון, דלתא, שופרסל, אינרום, קבוצת דלק, פריון ונופר אנרג'י ● בערב יפורסמו נתוני האינפלציה במשק

ראשת ממשלת פינלנד סאנה מארין / צילום: Associated Press, Franck Robichon/Pool Photo

רה"מ פינלנד סאנה מארין: "יש מנדט חזק להצטרפות לנאט"ו"

נשיא פינלנד סאולי ניניסטה וראשת ממשלת פינלנד, סאנה מארין, הודיעו במסיבת עיתונאים כי המדינה הנורדית מתכוונת להגיש בקשה לחברות בנאט"ו ● הפרלמנט הפיני צפוי לאשר את ההחלטה בימים הקרובים, ולאחר מכן תוגש בקשת הצטרפות רשמית למטה נאט"ו בבריסל ● גם שבדיה צפויה להודיע בקרוב על הצטרפות לברית

אייפון / צילום: Shutterstock

כבל הטעינה יתחלף? השינוי הגדול שאפל בוחנת באייפון

על פי דיווח בבלומברג, יצרנית האייפונים בוחנת שינוי של שקע הטעינה במכשיריה לזה הקיים במכשירי אנדרואיד ● הסיבה העיקרית: לחץ של האיחוד האירופי במטרה לצמצם פסולת אלקטרונית

מחצית מרוכשי הדירות היו רוכשי דירה ראשונה, שרובם זוגות צעירים / צילום: Shutterstock

עוד 700 אלף שקל בשנה לדירה ברמת גן: כל ההסברים והמספרים מאחורי העלייה הדרמטית במחירי הדירות

מאז שמס הרכישה למשקיעים הועלה והם הסתלקו מהשוק, הזוגות הצעירים השתלטו עליו וקצב עליית מחירי הדירות יותר מאשר הוכפל ● ברמת גן עלה מחיר דירה ממוצעת ב-700 אלף שקל בשנה ובתל אביב בקרוב למיליון שקל, ואלה לא הדוגמאות היחידות ● איך הגענו למצב הזה ומה אפשר לעשות?

אבירם נאה, סמנכ''ל השקעות במיטב ניהול תיקי השקעות / צילום: יח''צ

נדל"ן, תשתיות או אנרגיה: מומחים מייעצים במה להשקיע כשהשווקים נופלים

מנהלי ההשקעות בשוק הישראלי מאמינים כי אסור לנסות לתזמן את סוף הירידות, אך המניות ירדו להערכתם מספיק כדי לייצר הזדמנויות השקעה • אבירם נאה, מיטב: "זה אומנם הפוך מהאינסטינקט שלנו, אבל כל מי שעוסק בשוק ההון יגיד שאת המציאות הכי טובות מוצאים בזמנים כאלו"

אור עופר, מייסד ומנכ''ל סימילרווב / צילום: איל יצהר

"אני קפטן בספינה בסערה מטורפת": מנכ"ל סימילרווב לא מתחרט על ההנפקה

גם צלילה של 60% במניית החברה, המספקת פלטפורמה לניתוח התנהגויות גולשים באינטרנט, לא גורמת למנכ"ל אור עופר להצטער על ההנפקה בוול סטריט ● בראיון לגלובס הוא מספר כי "אני מתמקד בטווח הארוך. אנחנו ממשיכים להשקיע בצמיחה, יש לנו כסף שגייסנו, וגם כשנמשיך להשקיע, נציג תזרים חיובי ב-2024"

פועל בייצור חיטה בהודו / צילום: Associated Press, Channi Anand

כשמשבר האקלים הופך למשבר אספקה יש לזה מחיר כלכלי

גם אם הימים האחרונים נחווים כמשבר נקודתי, מדעני האקלים חוזים אופק רותח וגרוע בהרבה עבור דרום אסיה ואזורים רבים בעולם ובהם המזרח התיכון, ככל ששינויי האקלים ידהרו קדימה, בהלימה לקצב פליטות גזי החממה של החברה האנושית

רשות המסים. שיתוף פעולה בינלאומי להעלמות מס / צילום: איל יצהר

חשד: 20 ישראלים החזיקו 85 מיליון שקל בחשבונות לא מדווחים בחו"ל

הכספים נחשפו בעקבות מידע שהגיע לרשות המסים במסגרת הסכמי חילופי המידע בין מדינות בהתאם לנוהל ה-CRS ● חלק מפעולות החקירה שבוצעו הובילו למעצרם של מספר חשודים ולשחרורם בתנאים מגבילים

חברות הסלולר מרוויחות משירותי הנדידה עשרות מיליונים בשנה / צילום: Shutterstock, almaje

הטיסות חזרו ובגדול, ועמן חבילות הגלישה היקרות של חברות הסלולר

חברות התקשורת יפרסמו בקרוב את הדוחות הכספיים שלהן לרבעון הראשון של השנה ● הצפי הוא למגמת שיפור של החודשים האחרונים בעקבות הכנסות מחבילות גלישה יקרות והעלאת מחירים זוחלת של חבילות ה"הכול כלול"

ג'ף בזוס / צילום: Associated Press, Jordan Strauss

בעקבות ציוץ בטוויטר: מייסד אמזון ג'ף בזוס יוצא נגד נשיא ארה"ב ג'ו ביידן

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן קרא "לוודא שהתאגידים העשירים ביותר ישלמו את חלקם ההוגן", על מנת להילחם באינפלציה ● ג'ף בזוס צייץ בתגובה: "מועצת הדיסאינפורמציה החדשה צריכה לבחון את הציוץ הזה" ● חילופי הדברים בטוויטר מגיעים לאחר שהאינפלציה בארצות הברית זינקה לרמות שלא נראו מזה עשרות שנים

בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה / צילום: Associated Press, Frank Augstein

בוריס ג'ונסון מאיים לבטל חלקים מהסכם הברקזיט ומאשים את האינפלציה

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, מתכוון לקדם חקיקה שתבטל למעשה חלקים מהסכם הברקזיט ● בתוכנית: מהלך חוקי שיאפשר לבריטניה להתעלם מפרוטוקול שקובע כיצד מתנהל הסחר מול צפון אירלנד לאחר התנתקות הממלכה המאוחדת מהאיחוד האירופי

אלון מאסק, מנכ''ל ומייסד טסלה / צילום: Reuters, Joe Skipper

מיקוח על המחיר או הטרלה של מאסק? מה עומד מאחורי הקפאת עסקת טוויטר

הציוץ של איל ההון מיום שישי האחרון, לפיו רכישת טוויטר נדחית עד השלמת הבדיקה על היקפם של חשבונות מזויפים, עורר שאלות ברחבי העולם • בין אם הציוץ היה בגדר בדיחה או ניסיון להשפיע על העסקה, מניית הרשת החברתית ירידה בחדות לאחר פרסומו

איתמר ג'ובאני ועודד זהבי / צילום: אור קפלן, הגר בדר

שתי חברות ישראליות מסייעות לחדי הקרן למנוע בזבוזים. מי מהן תשלוט בשוק?

עם פרוץ מגפת הקורונה ופיזור העובדים לבתיהם, גבר הצורך בבקרה ניהולית בחברות ● עבור הסטראט-אפים הישראלים, מאש פיימנטס ופאיים, זו הייתה הזדמנות לפרוץ ● הם מנפיקים כרטיסי אשראי, מפעילים מערכות ניהול ועוזרים לחברות להתייעל כלכלית ● המשבצת, מדור חדש

תחנת כח גרעינית בבלגיה / צילום: Shutterstock

מלחמת רוסיה-אוקראינה היא רק פרומו: העולם צועד למשבר אנרגיה ארוך-טווח

השימוש בדלקים מזהמים צפוי להצטמצם דרסטית בטווח הארוך, על רקע משבר האקלים ● הדבר מוביל לקיצוץ חד בהשקעות בפיתוח מקורות גז ונפט חדשים בטווח הקצר והבינוני, בעוד שהאנרגיות הירוקות אינן צפויות למלא את החסר בתקופות אלו ● מומחים  כותבים 

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

גם אחרי הצלילה הגדולה בוול סטריט - המניות עדיין יקרות מאוד

אם אפשר להסתמך על ההיסטוריה, למדד S&P 500 יש עוד הרבה מקום לירידה ● למרות ירידה של 16% מתחילת השנה, המדד עדיין נסחר השבוע במכפיל גבוה מהמכפיל הממוצע על הרווחים העתידיים ב-20 השנים האחרונות

תחנת דלק.  המחירים עולים חודש שביעי ברציפות / צילום: תמר מצפי

לקראת פרסום מדד אפריל: קצב עליית המחירים בישראל קרוב לשיא של 11 שנה

נתוני האינפלציה של הלמ"ס יצביעו על עלייה של 0.8% ברמת המחירים באפריל, כך לפי הערכות הכלכלנים ● בנק ישראל עשוי להמשיך בקו העלאות הריבית בשבוע הבא ● פסגות: "את הזעזוע שהעולם חווה בימים אלו אנו עוד צפויים להרגיש בכיס במהלך החודשים הבאים"