גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט שינתה כיוון עשר דקות לפני סיום המסחר וננעלה בעליות

מוקדם יותר היום הירידות בוול סטריט החריפו עד לנפילות של 4.5% במדדים הראשיים ● ירידות חדות באירופה: קאק התרסק ב-4%, דאקס נפל ב-3.7% ופוטסי איבד 2.5% ● המשקיעים בכל העולם ממתינים בדריכות להודעת הפד ביום רביעי ולדוחות הכספיים שיתפרסמו בימים הקרובים

סוחרים מודאגים לאור הירידות בוול סטריט / צילום: Associated Press, Courtney Crow/New York Stock Exchange
סוחרים מודאגים לאור הירידות בוול סטריט / צילום: Associated Press, Courtney Crow/New York Stock Exchange

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

אחרי יום של ירידות חדות, הבורסות בוול סטריט התהפכו בדקות האחרונות של המסחר ונסגרו בעליות קלות: הנאסד"ק עלה ב-0.63%, הדאו ג'ונס ב-0.29% וS%P ב-0.36%.

במדד ה-S&P 500, נורדסטרום  עלתה ב-12%, מייסיס  ב-18% וקוהל'ס  ב-36%. 

22:20

הירידות מתמתנות בוול סטריט: מניות פייזר ונטפליקס, שצנחו במספר דו ספרתי, כרגע יורדות "רק" בכ-4.2%. נורדסטרום בינתיים מזנקת ב-10.7%, וגם מייסיז קופצת ב-17%. 

המדדים הראשיים בוול סטריט קופצים בשעה האחרונה ונעים מירידות של 2% ל-1%.  כחצי שעה לפני סגירת המסחר, הנאסד"ק יורד ב-0.9%, הדאו ג'ונס ב-1.1%, וה-S&P 500 ב-1.3%.

21:15

הירידות בוול סטריט ממשיכות להירגע: הנאסד"ק והדאו ג'ונס יורדים ב-1.6%, וה-S&P 500 ב-1.8%.

20:15

הירידות בוול סטריט מתמתנות מעט: מ-4.5% ויותר, הנאסד"ק כרגע יורד "רק" ב-2.5%, הדאו ג'ונס יודר ב-2%, וה-S&P 500 ב-2.2%. כ-130 מיליארד דולר נמחקו מבורסות הקריפטו ביממה האחרונה. 

19:25

הירידות מעמיקות: הנאסד"ק יורד ב-4.4%, הדאו ג'ונס ב-2.8%, ה-S&P 500 ב-3.6%. מדד הפחד מזנק ב-32%. airbnb נופלת ב-12%, נטפליקס נופלת ב-11%, ואנבידיה ב-10%.  פחות מ-20 מניות נסחרות בעליות במדד S&P 500, ואף אחת לא ביותר מ-0.5%.

18:45

המסחר בארה"ב מתנהל גם בשעה זו בירידות חדות: נאסד"ק צונח ב-3.7%, S&P 500 נופל ב-3% ודאו ג'ונס מאבד 2.5%. מדד הפחד מזנק ב-26%.

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום בירידות חדות: קאק התרסק ב-4%, דאקס נפל ב-3.7% ופוטסי איבד 2.5%. סטוקס 600 ירד ב-3.7%.

מניית יוניליוור  עלתה ב-7.3 במסחר בלונדון. 

17:45

הירידה בוול סטריט התמתנו מעט. נאסד"ק נופל כעת ב-2.8%, S&P 500 מאבד 2.2% ו-דאו ג'ונס יורד ב-1.6%. מדד הפחד קופץ ב-20%. באירופה, דאקס נופל ב-3.6%, קאק מאבד 3.4% ופוטסי יורד ב-2.5%. סטוקס 600 נופל ב-3.7%.

העליות במדיוונד  נחלשו, וכעת המניה עולה ב-1.2% בלבד.

17:10

הירידות בוול סטריט מעמיקות. נאסד"ק צונח בכ-3%, S&P 500 מאבד 2.7% ו-דאו ג'ונס נופל ב-2.2%. מדד הפחד מזנק ב-30%.

גם הירידות באירופה מעמיקות: קאק צונח ב-4.4%, דאקס מאבד 3.3% ופוטסי יורד ב-2.2%. סטוקס 600 נופל ב-3.4%.

16:45

הירידות בארה"ב התחזקו. נאסד"ק צונח ב-2.2%, S&P 500 נופל ב-1.8% ודאו ג'ונס מאבד 1.5%. מדד הפחד קופץ בכ-20%. 

מניית מדיוונד  קופצת ב-8.6%.

16:34

המסחר בוול סטריט נפתח כעת בירידות חדות. נאסד"ק צונח ב-1.8%, S&P 500 נופל ב-1.5% ודאו ג'ונס מאבד 1.2%. מדד הפחד ׁ(VIX) עולה בכ-15%. 

המסחר באירופה מתנהל בירידות חדות גם הוא. קאק ודאקס מאבדים 3% ופוטסי יורד ב-1.8%. סטוקס 600 צונח ב-3%.

16:05

חברת מדיוונד  הודיעה היום על תוצאות טובות בניסוי בתרופה EscharEx לטיפול בפצעים כרוניים. המוצר של מדיוונד כבר מאושר לטיפול בכוויות, להסרה של רקמה שנפגעה ללא פגיעה ברקמה בריאה. גם בתחום הפצע מדובר באותה הטכנולוגיה, ובניסוי היא נמצאה יעילה יותר מטיפולים קיימים. לעומת שוק הכוויות המוערך במספר מאות מיליוני דולרים, מוצר זה של מדיוונד מיועד לשוק של מעל מיליארד דולר בשנה. המניה מטפסת ב-5.3% במסחר המקדים בוול סטריט.

15:30

הירידות באירופה מעמיקות: קאק מאבד כ-2.5%, דאקס נחתך ב-2.3% ופוטסי נחלש ב-1.5%. סטוקס 600 נופל ב-2.5%. החוזים בארה"ב מאותתים על פתיחה שלילית, כאשר החוזים על הנאסד"ק נופלים ב-1.3%.

מניית יוניליוור  עולה ב-7.3%. זאת לאחר דיווחים כי המשקיע האמריקאי נלסון פלץ רכש מניות בחברה.

14:00

ירידות של עד 1.9% בבורסות המרכזיות באירופה. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות של 0.1%-0.2%.

מארק האפלה, מנהל ההשקעות הראשי של UBS Wealth Management , מציין כי "עם מספר גורמי שוק קריטיים שעדיין בתנופה, כיוון השוק לטווח הקצר יכול להישאר תנודתי. אבל עבור משקיעים לטווח ארוך יותר, אנחנו לא חושבים שזה דבר רע אם תנודתיות השוק תוציא חלק מהאוויר מהפינות היותר ספקולטיביות של השוק. זה גם לא דבר רע אם התנודתיות הנוכחית פירושה שכמה חברות בצמיחה מתמשכת מוצעות במחירים הטובים ביותר שלהם זה חודשים. בינתיים, חשוב לזכור שאנחנו נשארים בסביבת צמיחה כלכלית חזקה מאוד, שאמורה להישאר תומכת במגזרים מחזוריים וערכיים בטווח הקצר".

לדעתו, המשקיעים צריכים לחפש "חלקים מהשוק שפחות רגישים להעלאות ריבית, איזון חשיפה מחזורית עם שירותי בריאות, לשקול סחורות כגידור גיאופוליטי, ולהשתמש בתנודתיות כדי לבנות חשיפה לטווח ארוך יותר". 

12:25

מחריפות הירידות באירופה. המדדים המובילים מאבדים כעת עד 1.7%. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמת יציבות עם נטייה לירידות.

ארי ואלד,  האסטרטג הטכני של אופנהיימר, מציין בסקירה שפרסם כי "הירידות האחרונות, המלוות ברף ציפיות נמוך של המשקיעים, אמורות לספק נקודת כניסה אטרקטיבית עבור משקיעים בעלי טווח ארוך. הסנטימנט הכללי בקרב המשקיעים בארה"ב ירד לרמתו הנמוכה מאז פרוץ משבר הקורונה בתחילת 2020, כאשר הציפיה למדיניות הפד המחמירה הורידה עוד יותר את תיאבון המשקיעים לאפיקי סיכון".

ואלד רואה את רמת התמיכה הבאה למדד ה-S&P 500 ב-4,275 נקודות, עם רמות ההתנגדות ב-4,575 נקודות (ממוצע של 10 יום), 4,670 נקודות (ממוצע של 50 יום) ו-4,745 נקודות (שיא מתחילת השנה).

בזירת הקריפטו רושם הביטקוין ירידה של יותר מ-4% ונסחר סביב 33,600 דולר, והאת'ריום נסחר בירידה של יותר מ-6% סביב 2,260 דולר

10:15

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח בירידות קלות במדדי המניות המרכזיים. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של כ-0.5%.

המשקיעים באירופה ממשיכים לעקוב אחרי המתיחות בין רוסיה לאוקראינה ומדינות אחרות באירופה.

בטוקיו הסתיים המסחר בעלייה של כ-0.2% במדד הניקיי.

בזירת הקריפטו רושם הביטקוין יציבות ונסחר סביב 35,000 דולר, והאת'ריום נסחר בעלייה של 0.5% סביב 2,430 דולר. אבי סלמה מנכ"ל הנציגות הישראלית של Hyposwiss, מציין כי "בדומה להתנגדויות של סין בעבר, כך גם הבנק המרכזי ברוסיה הציע לאסור על מסחר וכריית מטבעות קריפטוגרפיים ברחבי המדינה, וזאת בשל החשש לפגיעה ביציבות הפיננסית. נוכחנו לראות בעבר כי הרצון לפיקוח על התחום אומנם עשוי בטווח הקצר לעורר ירידות ובראשם לביטקוין ולאתריום, אך אלו יימשכו לצד עליות. בסופו של דבר ככל שהרגולציה העולמית תתבהר כך החשש ייתחלף במהפכה לכלכלה עתידנית".

08:00

בורסות אסיה פתחו את שבוע המסחר העולמי במגמה מעורבת. בבורסת טוקיו נרשמת יציבות, בשנחאי עליות קלות ובהונג קונג נסוג מדד המניות המובילות בכ-1%.

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 0.7%-0.8%.

עונת הדוחות בוול סטריט תיכנס השבוע להילוך גבוה. בין השאר יפרסמו דוחות IBM   (היום), מיקרוסופט ו-AMD (שלישי), אינטל וטסלה (רביעי) ואפל (חמישי). 

המשקיעים בכל העולם ממתינים בדריכות ליום רביעי, לסיום ישיבתה של ועדת השוק הפתוח (FOMC) ובסופה הפד צפוי להכריז על גובה הריבית בארה"ב. לפי התחזיות הפד לא יעלה את הריבית כעת, אלא בחודש מרץ הקרוב, אך בשוק יעקבו בדריכות אחר דברי יו"ר הפד ג'רום פאוול, בהם היחס שלו לתוואי הריבית ולצמצום המאזן. 

בזירת המסחר בסחורות רושם חוזה למרץ על נפט מסוג ברנט עלייה של 0.9% לרמה של 88.7 דולר לחבית. חוזה על אונקיית הזהב נסחר בעלייה קלה.

בזירת הקריפטו רושם הביטקוין יציבות ונסחר סביב 35,000 דולר, והאת'ריום נסחר בעלייה של 0.5% סביב 2,430 דולר.

עוד כתבות

פניות חשודות במייל / צילום: Shutterstock

הותר לפרסום: שב"כ חשף פעילות של גורמי מודיעין איראניים נגד אנשי אקדמיה ישראלים

גורמי המודיעין האיראניים פנו לאותם ישראלים תוך התחזות לאנשי אקדמיה, עיתונאים אנשי עסקים ופילנתרופים, בניסיון למשוך אותם לנסיעות בחו"ל למטרות חטיפה ורצח ● האזרחים הישראלים שקיבלו את הפניות, נמנעו מלהיענות להן ואף התריעו עליהן בפני גורמי הביטחון, וכך נחשף הניסיון

5 דברים שכדאי לדעת על מה שקורה בשוק המט”ח / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

5 דברים שכדאי לדעת על התנודתיות בשוק המט"ח

הצפי להעלאת ריבית יחד עם התיקון בשווקים בימים האחרונים הביאו השבוע להיחלשות הדולר מול השקל, אלא שהתחדשות הירידות בשווקים הפיננסים שינוי את התמונה • הדולר מזנק בכ-1.5% לרמה של 3.4 שקלים ● וגם: האטה בהשקעות בענף ההייטק תתרום להיחלשות השקל

מסכים אדומים בוול סטריט / צילום: Reuters, BRENDAN MCDERMID

נעילה מעורבת בוול סטריט לאחר שמדד S&P 500 היה בשוק דובי במהלך המסחר

מדד S&P הגיע לשוק דובי במהלך המסחר לאחר שצלל במעל 20% מתחת לשיא שקבע בינואר ● נעילה חיובית בבורסות אירופה, לאחר יום של עליות חדות ● הביטקוין יורד ונסחר מתחת ל-29 אלף דולר ● בורסות אסיה ננעלו היום בעליות שערים חדות, הנג סנג טיפס ביותר מ-3%

עימותים במזרח ירושלים / צילום: Associated Press, Mahmoud Illea

הכאוס בחברה הערבית ממשיך באין מפריע. והשלטון? עוצם עין בכל תחום והיבט

אובדן הריבונות במגזר הערבי מכה שורשים החל מסכסוכי חמולות במערכת החינוך, דרך תקיפת שוטרים ועד פולגימיה ממוסדת ● כל זה לא מניע את הרשויות לטפל בשורש הבעיה ● מה עוד צריך לקרות כדי להבין שחבית הנפץ לא תתפרק מעצמה? "תחשוב טוב יהיה טוב" היא לא תכנית עבודה

השוק בטהרן בשבוע האחרון / צילום: Reuters, WANA NEWS AGENCY

המחירים באיראן מזנקים ובלבנון כמעט שאין חשמל: המצוקה הכלכלית של מדינות האזור, וההשפעה עלינו

בזמן שהעולם המערבי מוטרד מהאינפלציה הגואה, מדינות המזרח התיכון נמצאות כבר שנים עמוק בתוכה ● באיראן מחירי התרופות עולים בעשרות אחוזים, בסוריה המתפרקת מחפשים מקורות הכנסה ופונים ליצוא סמים, והאזרחים בלבנון מסתפקים בשעתיים חשמל ביום ● בראיון נרחב לגלובס, רב סרן א', ראש התחום הכלכלי בחטיבת המחקר של אמ"ן, מתאר את המציאות הקשה במדינות האזור

ממתקי מונדלז / צילום: יח''צ

המיזמים הישראלים שמעניינים את תאגיד החטיפים מונדלז

התאגיד הענק שעומד מאחורי עוגיות אוריאו, שוקולד מילקה וטובלרון משתף לראשונה פעולה עם סטארט-אפים ישראלים, ביניהם Seebo ו-Saturas ● וגם: כ-1,200 תלמידים סיימו את שנת הלימודים במסגרת "אוניברסיטה בעם" ● אירועים ומינויים

ריטייל–טק / אילוסטרציה: Shutterstock

האתגר הקמעונאי: לייצר חוויה דיגיטלית בחנויות הפיזיות

בישראל פועלים יותר מ-150 סטארט-אפים של ריטייל-טק, שמנסים לתת מענה לבעיות שמטרידות קמעונאים בעידן הפוסט-קורונה ● מהדוח השנתי של דלויט ו-UST עולה כי היקף ההשקעה במיזמים הללו עמד ב-2021 על כ-2.4 מיליארד דולר, זינוק של 180% לעומת 2020, והתחזית היא שהמגמה תימשך למרות הסערות בשווקים ● הבעיה: חלק מהיזמים מעדיפים לפעול קודם כל בחו”ל

החקלאים מפעילים בשקט יחסי מנוף לחץ גדול, חזק ויקר הרבה יותר / צילום: Shutterstock

קבוצת הלחץ שמייצגת 5% מהאוכלוסייה ומספסרת בזכויות על קרקעות ענק במדינה

בזמן שהסתכלנו על בלימת רפורמת הפירות והירקות, החקלאים מפעילים בשקט יחסי מנוף לחץ גדול, חזק ויקר הרבה יותר ● מגזר המושבים והקיבוצים מצליח פעם אחר פעם למנוע מהמדינה זכויות לבנייה עתידית בשטחי ענק וזוכה לרווחי עתק על חשבון משבר הנדל"ן

פורד ברונקו / צילום: יח''צ

פורד מציגה חיית שטח חדשה, רק אל תצפו לחיסכון בדלק

במבט ראשון, הפורד ברונקו החדש מזכיר צעצוע שתפח לממדי ענק ● מאחורי החזות הקשוחה מסתתר רכב מתוחכם שמתאים גם למי שאין ניסיון בנהיגה בשטח

אוטובוס של דן / צילום: כדיה לוי

דן לנהגים: אוטובוס עם נשים במודעת פרסום לא יוכל להיכנס לבני ברק

חברת דן הודיעה הבוקר לנהגים כי אוטובוס שיש עליו פרסומות "לא צנועות" לא יוכל להיכנס לבני ברק ● החברה כתבה לנהגים כי "באחריותכם לבדוק את הפרסום לפני היציאה מהחניון" ● חברת דן: "משתדלים להימנע מפגיעה ברגשות הציבור, מכל סוג" ● בעקבות הפרסום בגלובס ההנחיה בוטלה

מחאה נגד המצב הכלכלי בלבנון / צילום: Associated Press, Hussein Malla

חיזבאללה הפסיד בבחירות והוכה פוליטית אבל ממשיך לשדר עסקים כרגיל

חיזבאללה איבד את הרוב שהיה לו בפרלמנט הלבנוני ● למרות המכה הפוליטית שספג ארגון הטרור, כוחותיו הצבאיים עדיין חזקים, ואנשיו ניסו להראות זאת בשורה של הפגנות ואירועים אלימים לאחר הבחירות שנערכו בלבנון בתחילת השבוע ● בהיבט הכלכלי, ייתכן וממשלה חדשה תיפעל להגעה לפשרה עם ישראל בסוגיית מחלוקת הגבול הימי, אשר מונעת בינתיים פיתוח שדות גז במים הכלכליים של לבנון בים התיכון

אילון מאסק ואפלקצית טוויטר / צילום: Shutterstock, Sergei Elagin

האם אלון מאסק יכול פשוט לסגת מעסקת טוויטר?

הנה האפשרויות העומדות בפני האיש העשיר ביותר בעולם, במידה וינסה לצאת מהעסקה בשווי 44 מיליארד דולר

מטוס אל על / צילום: מיכל רז-חיימוביץ'

עקב המשבר עם הטייסים: ביטולי הטיסות באל על חוזרים, וזו רק ההתחלה

טיסות אל על לציריך, לדובאי, למינכן, לוורשה ולבודפשט שתוכננו להיום בוטלו, וכך גם מספר דומה של טיסות שהיו אמורות להמריא אמש ● ביטולי הטיסות מתרחשים בתזמון אומלל לקראת הקיץ, וזאת לאור הקרע החוזר ביחסי ההנהלה עם הטייסים

משמעות פסה''ד במישור המעשי היא כי בעסקת תמורות יש לקבוע את שווי העסקה לפי שווי שוק / צילום: Shutterstock, Pormezz

מיסוי עסקת תמורות: איך קובעים את שווי העסקה

ביהמ”ש המחוזי נדרש להחליט לפי מה מחשבים את שווי העסקה בעסקת תמורות: בהתאם לשווי הקרקע ביום העסקה, או לפי התמורות הצפויות ממכירת הדירות

 

מטבעות קריפטו / אילוסטרציה: Shutterstock, Dan Eady

קריסת הקריפטו חושפת עד כמה ההבטחה הליברטריאנית שלו חלולה

ללא אפשרות להחליף את הדולר, קריפטו הפך לסתם עוד נכס שאין לו את ההגנות שיש לנכסים מסורתיים אחרים בשוק

ביל קלינטון / צילום: Associated Press, Rogelio V. Solis

זה היה מחזה יוצא דופן של ניתוק והגזמה. שבועיים אחר כך הגיעה הקריסה

בסוף החודש שעבר ישבו על במה אחת נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, ולידם המיליארדר סם בנקמן פריד, מייסד בורסת הקריפטו FTX ונותן החסות לכנס ● לא חלפו שבועיים, ועולם הקריפטו זועזע על ידי קריסתו המהדהדת של טרה ● אחר כך ראינו את הנפילות מגיעות גם לשתי ענקיות קמעונאות: וול מארט וטרגט

סניף של TJ Max בארה''ב. מניית חברת האב TJX בביצועי שיא / צילום: Shutterstock, Eric Glenn

זו המניה היחידה שניצלה מהמפולת בוול סטריט אמש, וכך היא עשתה זאת

מניית TJX, תאגיד הקמעונאות המוזל, טיפסה אמש בוול סטריט במעל 7% לאחר שפרסמה דוחות חזקים לרבעון הראשון ● המתחרות העיקריות בתחום, וולמארט וטארגט, עדיין מנסות להתאושש מתוצאותיהן

הבורסה בת''א / צילום: שלומי יוסף

נעילה אדומה בבורסה; ירידות חדות בבונוס ביוגרופ ובסלקום

ירידות בסיום המסחר בתל אביב: מדד ת"א 35 איבד 2.3%, מדד ת"א 125 ירד ב-2.6% ומדד ת"א 90 נחלש ב-3.4% ● בונוס ביוגרופ, סלקום, נובה ואיי.סי.אל רשמו ירידות חדות ● הדולר מזנק ב-1.5% ונסחר סביב 3.40 שקלים ● דוחות: אנרג'יקס דיווחה על עלייה חדה ברווח

אילת / צילום: Shutterstock

לא רק עיר תיירות: אילת מנסה להמציא את עצמה מחדש

עיר התיירות של ישראל מאותגרת בשנים האחרונות מכמה כיוונים ובכמה חזיתות בו זמנית ● האתגר האחרון הוא פתיחת קו התעופה ההיסטורי בין נתב"ג לשארם א-שייח ● אבל במקום לקרוס, נדמה שאילת דווקא מנסה למצוא את עצמה מחדש

האלגוריתמים כובשים את מדעי הרוח / אילוסטרציה: Shutterstock

האלגוריתמים כובשים את מדעי הרוח

איך מנתחים אוסף של מאות אלפי גלויות של ארץ ישראל מהמאה ה-19, כמה אנשים ידעו קרוא וכתוב בתקופות עתיקות והאם משפט אייכמן היה אירוע ראווה או אירוע משפטי? ● אלו כמה מהשאלות שחוקרים בתחומי מדעי הרוח בישראל מתמודדים איתן בעזרת כלים של בינה מלאכותית