גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מנכ"ל סייברארק: "היה קל מדי להשיג מימון בשנים האחרונות"

חברת אבטחת הסייבר הישראלית הקימה קרן של 30 מיליון דולר להשקעה בחברות סטארט-אפ מתחום הסייבר ● אודי מוקדי: "יש יותר מיזמים ממה שלקוח יכול לעכל; אלה שמתחרים על המשבצות הקטנות - זה כבר מוגזם"

אודי מוקדי, מנכ''ל סייברארק / צילום: איל יצהר
אודי מוקדי, מנכ''ל סייברארק / צילום: איל יצהר

חברת אבטחת הסייבר סייברארק הודיעה בשבוע שעבר על הקמת קרן תאגידית, CyberArk Ventures, בהיקף של 30 מיליון דולר, שנועדה להשקעה בחברות סטארט-אפ מתחום הסייבר.

הקרן מצטרפת בהשקעות לקרנות ההון סיכון ונרוק, YL Ventures, Team8 Capital ו- Merlin. סייברארק נסחרת בנאסד"ק בשווי של 5.4 מיליארד דולר. היא מספקת פתרונות אבטחת סייבר בדגש על אבטחת זהויות בארגון, ונמצאת בעיצומו של שינוי המודל העסקי שלה ושל מעבר ממכירת רישיונות למכירת מנויים.

למרות העלייה החדה באיומי הסייבר ברחבי העולם, רוב מניות אבטחת הסייבר הבולטות נחלשו מאז תחילת השנה על רקע הסביבה המאקרו-כלכלית המאתגרת, הכוללת אינפלציה והעלאות ריבית, מלחמה באוקראינה וקשיים בשרשרת האספקה - כל הגורמים שמטלטלים את השווקים.

סייברארק איבדה מתחילת השנה 23%, לאחר שבסוף השבוע שעבר, לאחר שפרסמה את דוחות הרבעון הראשון והודיעה על הקמת הקרן, מנייתה נסחרה בעליות. מתחילת השנה, סייברארק הציגה ירידה מעט יותר גבוהה מירידת מדד אבטחת הסייבר Nasdaq CTA שאיבד כ-20%, אך נמוכה יותר מחברות אחרות, כמו Zscaler וסנטינל וואן, שאיבדו מעל מחצית משוויין.

ברבעון הראשון סייברארק צמחה ב-13% להכנסות של 128 מיליון דולר והציגה הפסד נקי Non-GAAP של 30 סנט למניה. ההפסד הנקי לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP) היה 37.8 מיליון דולר, עלייה מהפסד של 15.2 מיליון דולר ברבעון המקביל, וזאת על רקע שינוי המודל העסקי, שפוגע בטווח הקצר בתוצאות.

נתון ה-ARR (הכנסות חוזרות שנתיות) הסתכם ב-427 מיליון דולר, וסייברארק מעלה את תחזית ה-ARR השנתית ל-535-541 מיליון דולר, צמיחה של 36%-38% לעומת 2021.

עם השקת הקרן, סייברארק הודיעה על שלוש השקעות ראשונות, שלושתן בחברות מישראל: Dig Security, שמספקת פתרונות לאיתור איומים בזמן אמת בנכסי מידע המתארחים בעננים ציבוריים; Enso Security, העוסקת בניהול אבטחת אפליקציות ו-Zero Networks מתחום פתרונות המיקרו-סגמנטציה המבוססים על זהויות.

"שילוש מנצח: רשתות, אפליקציות ודאטה"

אודי מוקדי, מייסד ומנכ"ל סייברארק, אמר כי "שלוש ההשקעות הראשונות שלנו הן שילוש מנצח של אבטחת רשתות, אבטחת אפליקציות ואבטחת דאטה", וכי הקרן היא התפתחות טבעית של האסטרטגיה העסקית של סייברארק, "ומעניקה לנו הזדמנות מרתקת לתמוך בגל הבא של החדשנות באבטחת סייבר, ולקדם אקוסיסטם של חברות פורצות דרך".

 

בשיחה עם גלובס מסביר מוקדי: "סייברארק רצה למרחקים ארוכים, ויש לנו חזון לבנות חברה גדולה ומובילת שוק בסייבר. יש בזה כל מיני ממדים - לקוחות, שותפים, מפיצים וכדומה, ותמיד חלמנו על ממד של זרוע השקעות אסטרטגית בסטארט-אפים, שמקדמת את האקוסיסטם של אבטחת הסייבר, ועוזרת לנו לעזור לסטארט-אפים".

למה דווקא עכשיו?
"למעשה אנחנו מפרסמים עכשיו, אבל עבדנו בשקט מסוף השנה שעברה והגענו לחברות הפורטפוליו הראשונות. יש לנו זווית מאוד מיוחדת, עם מעל 7,000 לקוחות בעולם, שאנחנו יכולים להתייעץ איתם. אני תמיד מפרגן לסטארט-אפים ומאמין שתמיד יש צורך בחדשנות, כי גם התוקפים בעולם הסייבר משקיעים ומחדשים, ויש כל כך הרבה שינויים עם המעבר לענן.

"אנחנו משקיעים בעצמנו בעולם אבטחת הזהויות במעבדות המחקר בארץ, אבל לקוחות מחפשים פתרונות לאתגרים חדשים בגלל המעבר לענן, שאינם בתחום הישיר של אבטחת זהויות, אלא משיקים להם. אנחנו מחפשים בחברות להשקעה צוותים חזקים עם חזון חדשני, ושיהיה להן מוצר והוכחה ראשונה שיש עניין בשוק, לא רק מצגת".

"לחבור לקרנות הון סיכון מובילות"

לדבריו, סייברארק תוכל לעזור לא רק פיננסית: "היינו שם, היינו סטארט-אפ לפני הרבה שנים (סייברארק הוקמה ב-1999, ש' ח' ו') ולא היה אקוסיסטם כמו היום, היינו צריכים ללמוד לבד הרבה דברים. אנחנו באים לסטארט-אפים כשותף ידידותי שיכול לקצר הרבה תהליכים, לחבר לצוותים שלנו, לייעץ על מוצר ושיווק ולתת מסלול מהיר".

איך השוויים היום של סטארט-אפים בעולם הסייבר? בשוק הציבורי כבר כמה חודשים ישנה ירידה במכפילים, זה אמור להשפיע גם על השוק הפרטי?
"לא נפרסם שוויי השקעה, אבל הגישה שלנו היא לחבור בעסקאות לקרנות הון סיכון מובילות, המומחיות שלנו היא טכנולוגיה, בניית שוק וקשר ללקוחות, ואנחנו זורמים עם הדינמיקה של השוק. באופן כללי אנחנו חברה שתמיד פעלה בשפיות, ונשקיע בשפיות.

"בכל מקרה, אנחנו מאמינים שיש קורלציה בין השווקים הציבוריים לפרטיים ומתחילים לראות את זה קורה (ירידת מכפילים, ש' ח' ו'). מה שמניע את סוג היזמים והקרנות שאנחנו חוברים אליהם זה לבנות משהו אמיתי, ולא מירוץ לשווי מנופח".

אין "אינפלציה" במספר חברות הסטארט-אפ באבטחת סייבר?
"יש יותר ממה שלקוח יכול לעכל. כשסייברארק הוקמה היה אפשר לספור על שלוש ידיים את חברות אבטחת המידע, היו אז 3-4 חברות ישראליות. היה קל מדי להקים ולהשיג מימון בשנים האחרונות, אבל באמת יש מקום לחדשנות בשוק, וטוב לעולם שסטארט-אפים יחפשו חדשנות במקומות שבהם השוק לא מבוסס. אז האמת היא באמצע, גם צריך סטארט-אפים אבל כל אלה שמתחרים על המשבצות הקטנות - זה כבר מוגזם".

איך נראה לך דור היזמים הנוכחי?
"לא אתייחס ספציפית להשקעות שביצענו, אלא באופן כללי. הם לומדים מאוד מהר. אני מזהה שצריך לפעמים להסביר להם שהחיים לא תמיד פשוטים ושצריך להתכונן למהמורות, ולספר להם צ'יזבטים כדי שיבינו. מצד שני זה דור של יזמים שלומדים מהר, באים מאוד מוכנים, מכירים את כל מושגי ההשקעה וקונספטים חדשים של שיווק. הם לא מחכים לגיוס כדי לחשוב על האתגרים, הם רעבים וריאליים. אני דואג להפחיד אותם קצת אבל בטוב, שיהיו מוכנים גם לגשם. אם יש נחישות ויודעים לנהל את הכסף - ולא תמיד יודעים - אפשר להגיע להצלחה".

הקרן תשקיע רק בישראל?
"המנדט הוא לכל העולם אבל שלוש ההשקעות הראשונות בישראל. זה חלק מהגשמת החזון של להתחבר לאקוסיסטם ולמנף את החוזקה שלנו בישראל".

יש יעד של מספר השקעות בשנה?
"אנחנו מכוונים לכמה השקעות בשנה, אבל העיקר זה האיכות ולא הכמות. זו קרן פנימית אז אין לחצים כמו קרנות שצריכות להראות למשקיעים כמה השקיעו".

עוד כתבות

מליאת הכנסת היום / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

73 חוקים חדשים ושיא בח"כים נורבגים: כך נראתה הכנסת שפוזרה במספרים

הכנסת ה-24 פוזרה אחרי שנה ושלושה חודשים בלבד ● מה היה בה? חוק הסדרים חסר תקדים, מפלגה ערבית בקואליציה, שלוש העלאות מסים ורק ראשת מפלגה אחת ● וכמה מחברי הכנסת עשויים להישאר בחוץ?

מכונה לייצור סיבים אופטיים וכבלי תקשורת / צילום: Shutterstock

נטפליקס, דיסני ועבודה נוחה מהבית: בפריפריה עדיין מחכים לסיבים האופטיים

פריסת הסיבים האופטיים תגיע עד סוף השנה ל-70% מבתי האב בישראל, אולם נראה כי במרחב הכפרי ייאלצו לחכות עוד כמה שנים בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בכך ● ראשי מועצות טוענים כי בזק מרתיעה את הקבלנים המתחרים בה, ובמשרד התקשורת מתכננים דיון בנושא

מטבעות קריפטו / צילום: Shutterstock

המשבר תפס אותה: ענקית השקעות הקריפטו מסינגפור התמוטטה לחדלות פירעון

קרן הגידור הממוקדת קריפטו Three Arrows Capital (3AC), שנקלעה לבעיות נזילות מוקדם יותר החודש, נכנסה למצב של פירוק וסילוק חוב ● שותפי הקרן Teneo באיי הבתולה הבריטיים מונו לטפל בחובותיה

חממה לגידול קנאביס / אילוסטרציה: Shutterstock

הוגה מיזם קנאביס נושל מהפרויקט. מה קבע בית המשפט?

יזם פעל להקמת פרויקט לגידול קנאביס ברמת הגולן, שותפו, בעל הקרקע החקלאית ביקש להוציאו מהמיזם בטענה כי השניים לא חתמו על הסכם שותפות ולא הסדירו בכתב את חלוקת הזכויות ● בית המשפט קבע כי הצדדים הסכימו מתחילת השיתוף ביניהם על חלוקה שווה

ירידות שערים בבורסות אירופה / צילום: Shutterstock, Blue Planet Studio

ירידות חדות באירופה ובחוזים העתידיים בוול סטריט; הביטקוין צונח ל-19 אלף דולר

ירידות של יותר מ-2% בבורסות אירופה המרכזיות ● מדד ניקיי בטוקיו ירד ב-1.6%, הונג קונג גם נסוגה ואילו בסין המדדים טיפסו לאחר שיפור במדד מנהלי הרכש ● תשואות האג"ח של ממשל ארה"ב יורדות, החוזים העתידיים נסוגים בעד 1.5%

אייפון / צילום: עינת לברון

15 שנה לאייפון: איפה נמכרים הכי הרבה מכשירים ומה עשתה המניה מאז?

בחודש ינואר בשנת 2007, סטיב ג'ובס הכריז על האייפון הראשון, שהתחיל להימכר ב-29 ביוני 2007 ● כמה אייפונים נמכרו עד כה, כמה אפל הרוויחה לאורך השנים ממכשירי ואיפה נמכרים הכי הרבה מכשירי אייפון? ● שאלות ותשובות

מרכז שליטה של לוחמה רב מימדית / צילום: אלביט מערכות

אלביט דיווחה אתמול והיום על שני חוזים בהיקף כולל של 768 מיליון דולר באסיה פסיפיק

הבוקר דיווחה החברה לבורסה על חוזה בסך 548 מיליון דולר לאספקת יכולות לוחמה רשתית רב-ממדית למדינה באסיה פסיפיק, לאחר שאתמול דיווחה על חוזה של 220 מיליון דולר לאספקת פתרון חימוש מונחה מדויק אווירי ● במקביל הודיעה כי הושלמה מכירת השליטה בעשות אשקלון לקרן פימי

נפתלי בנט בנאומו הערב / צילום: רפי קוץ

בנט הודיע שלא יתמודד בבחירות הקרובות; פיזור הכנסת נדחה לחמישי

בנט הודיע שישאר בתפקידו כרה״מ חלופי ● בנאומו אמר בנט שהוא "משאיר מדינה משגשגת. הממשלה בראשותי הצליחה בשנה מה שממשלות אחרות לא"

סניף חברת האשראי החוץ-בנקאי יונט קרדיט בחולון / צילום: יוסי כהן

"הפרת אמונים כלפי החברה": מנכ"ל יונט קרדיט פוטר

ביונט מציינים כי החברה פנתה למנכ"ל המפוטר אזר להשיב לה במיידי, את כל הכספים שנטל ממנה שלא כדין ● כמו כן, בכוונת החברה "לנסות ולהיפרע מאזר בגין כל הנזקים שנגרמו לה" ● לאחרונה התגלו אי סדים בפעילות הצ'קים של יונט וחוסרים של מיליוני שקלים עליהם דיווחה החברה

דרור בין, מנכ''ל רשות החדשנות / צילום: איל יצהר

מנכ"ל רשות החדשנות: "לא להעביר את הרשות למשרד המדע לפני הבחירות"

במסגרת ההסכמים הקואליציוניים להקמת הממשלה ה-36, הוחלט להעביר את רשות החדשנות ממשרד הכלכלה למשרד המדע ● אלא שהממשלה לא השלימה את שינויי החקיקה הדרושים וכעת רוצה לאשר אותם רגע לפני הבחירות

הרפורמה מתכווצת. כמה ישלמו הרוכשים?

בדקה ה-90: הרפורמה המובטחת במדד תשומות הבנייה מתכווצת. כמה ישלמו הרוכשים?

ועדת הכספים אישרה הבוקר תיקון לחוק המכר, שכולל הצמדה של רק 40% ממחיר דירה חדשה לרכיב הבנייה במדד • המשמעות: ההוזלה שהבטיח לקדם שר הבינוי והשיכון זאב אלקין מצטמצמת, ורוכשי הדירות יפסידו אלפי שקלים שהובטחו להם

חיסון לקורונה / צילום: Associated Press, Darko Vojinovic

ה-FDA אישר כי בוסטר הקורונה הבא יהיה חיסון מותאם אומיקרון - אבל זו רק התחלת הדיון

חברות החיסונים צפויות להוציא לאור במהלך הסתיו את החיסונים המעודכנים שלהן לקורונה ● רוב המומחים מבקשים לכלול בחיסון תשובה ייעודית לווריאנטים BA.4 ו-BA.5, ומוכנים לשם כך להתפשר על אורך הניסויים

צילום: יוסי זמיר

ביום האחרון לחקירתו של פילבר הציגה התביעה מועדים אפשריים לשיחת ההנחיה

עד המדינה שלמה פילבר סיים את עדותו לאחר 28 ימים על פני 3 חודשים, התביעה הציגה אפשרויות למועדים לקיום פגישת ההנחיה, כאשר ההגנה טענה בתוקף כי לא יכלה להתקיים לפני מינוי של פילבר וגם לא בסמוך למינוי ● פילבר חזר על עדותו כי הפגישה התקיימה אחרי מינויו

טיפול בטכנולוגיה של אלפא תאו / צילום: יח''צ

חברת הביומד הישראלית אלפא תאו מפתחת טיפול חדשני לסרטן. האם היא תצליח?

עוזי סופר, מנכ"ל אלפא תאו שפיתחה טיפול לסרטן, מספר על המיזוג ל-SPAC ועל הצלחת המוצר ("אפשרנו למטופלים להגיע לטיפול חוזר, בינתיים אף אחד מהם לא הגיע") ● האם היא תוכיח יעילות יוצאת דופן ותשמור על שווי גבוה?

נפתלי בנט ואיילת שקד / צילום: רפי קוץ

בנט רצה להיות ראש ממשלה בכל מחיר, ושילם על כך. מה תעשה איילת שקד?

אחרי ארבעה ימים של התלבטויות בעקבות בקשת שקד, הכריז בנט שיכהן בממשלה אך לא עוד כיו"ר ימינה ● למרות איתותי האזהרה מסביבתה, שקד בחרה להישאר בממשלה ולהמשיך לפעול בה כל עוד אפשר ● בשלב הזה לא נותרו לה אפשרויות על השולחן: היא נדרשת להכריע בין ימינה או פרישה בדומה לבנט, כשבינה לבינו תהום פעורה

שר השיכון, זאב אלקין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ייהנו יותר מרוכשי הדירות: רפורמת הדגל של אלקין מחלקת סוכריות לקבלנים

במשרד הבינוי והשיכון הבטיחו "בשורה משמעותית לרוכשי הדירות בישראל", אך השפעת התיקון לחוק המכר שעבר היום בוועדת הכספים מועטת ● כך לצד הנחות בהיקף מצומצם לרוכשי הדירות, התיקון משנה את מתווה הפיצויים על איחור במסירת דירות לטובת הקבלנים

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock, Christopher Penler

נעילה מעורבת בוול סטריט אחרי יום הפכפך; חברות הקרוזים התרסקו

תשואות האג"ח של ממשל ארה"ב נפלו ● פאגאיה הישראלית מחקה מעל 65% מאז שהצטרפה לנאסד"ק בשבוע שעבר ● נעילה שלילית בבורסות אירופה ● מחירי הנפט ירדו ב-2% ● האינפלציה בספרד הגיעה ביוני לקצב שנתי של 10.2%, מעל התחזיות ● לאחר אומדן סופי של התמ"ג, הכלכלה האמריקאית התכווצה ב-1.6% ברבעון הראשון

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: איל יצהר

הירידות בבורסה מתחזקות; אלביט מטפסת, מדד הנפט וגז מאבד 2.4%

אחרי יונט קרדיט, גם חברת האשראי החוץ בנקאי גאון אחזקות בהפסקת מסחר מלאה בשל חשש להתנהלות לקויה ● ירידות חדות בשוקי אירופה, גם החוזים העתידיים בוול סטריט אדומים ● אלביט דיווחה על שני חוזים בהיקף כולל של 768 מיליון דולר ● יציבות במחירי הנפט, ירידות בקריפטו

הנפקת פלייטיקה בנאסד''ק, ינואר 2021 / צילום: יח''צ

רבע ממניות פלייטיקה נמכרו בכ-50% מעל מחיר השוק - אז למה המניה הגיבה בירידה

קרן השקעות זרה שקנתה אשתקד את האתר הפיננסי אינווסטינג מת"א, רכשה חלק ממניות השליטה בחברת הגיימינג תמורת כ-2.2 מיליארד דולר ● בעקבות העסקה מעריכים משקיעים בפלייטיקה כי ירד הסיכוי למכירת החברה כולה ולהצפת ערך קרובה לכלל בעלי המניות

יאיר לפיד במליאת הכנסת / צילום: רפי קוץ

פיזור הכנסת אושר במליאה: הבחירות יתקיימו ב-1 בנובמבר

חוק מימון מפלגות אושר בהתאם להמלצות הוועדה הציבורית ● בוועדת חוקה אושר חוק הבחירות לכנסת ה-25 שכולל חובת שקיפות לכל פרסום של מפלגה או פרסום המופץ בתשלום, כולל טוקבקים