גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מניות ההייטק הובילו את הבורסה לעליות חדות בנעילת המסחר

מדד ת"א 35 רשם עלייה של 2.2%, מדד ת"א 90 קפץ ב-3.5%, ת"א טכנולוגיה זינק ב-4% ומדד מניות הקלינטק עלה ב-4% ● עונת הדוחות בת"א מתקרבת לסיומה: ויקטורי, פוקס ומגדלי הים התיכון פרסמו תוצאות

הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

15:55

עליות חדות בנעילת המסחר בבורסה. מדד ת"א 35 רשם עלייה של 2.2%, מדד ת"א 90 קפץ ב-3.5%, ת"א טכנולוגיה זינק ב-4% ומדד מניות הקלינטק עלה ב-4%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.26 מיליארד שקל.

שורה ארוכה של מניות קפציו היום ביותר מ-5%, ביניהן קמטק, אלקטריאון , מקס סטוק, פלסאון, לייבפרסון, אל על , דנאל  ועוד רבות אחרות.

מנגד, חולשה נרשמה בקבוצת דלק שריכזה מחזור ענק, פלוריסטם, פורסייט, נקסטקום, טבע ואנרג'יאן.

14:15

נמשכת המגמה החיובית בבורסה, עם עליות של 1.9%-3% במדדי המניות המובילים. מחזור המסחר מסתכם בכ-894 מיליון שקל.

חברת לודן  דיווחה היום כי החברה הנכדה שלה, שימקוטק, יוצאת להנפקה בבורסה במטרה לגייס עשרות מיליוני שקלים. ההנפקה בבורסה מגיעה בהמשך לצירופה של קבוצת דן כמשקיע אסטרטגי בחברה. באפריל 2022 נחתם הסכם בין לודן לדן, במסגרתו השקיעה דן 25 מיליון שקל בתמורה ל-19.2% ממניות שימקוטק.

13:05

קדימהסטם  דיווחה כי קיבלה אישור רישום פטנט ביפן לטכנולוגיה של החברה להתמיינות ישירה של תאי תמך של המוח מתאי גזע פלוריפוטנטיים כטיפול ב-ALS.

פלסאון תעשיות  מזנקת אחרי שדיווחה כי ההכנסות הרבעוניות עלו ב-9% והסתכמו ב-404.9 מיליון שקל. הרווח הנקי טיפס בשיעור דומה והסתכם ב-36.4 מיליון שקל.

אקופיה  דיווחה על ירידה חדה בהכנסות (337 אלף דולר בהשוואה ל-3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל) לאחר שמכרה את פעילות הרובוטים. ההפסד התקופתי זינק ביותר מ-270% ועמד על 4.1 מיליון דולר.

12:25

מדדי המניות בבורסה ממשיכים לטפס בשיעורים של 1.7%-2.2%, כאשר עליות חזקות של כ-3% נרשמות במדדים הענפיים ביומד , טכנולוגיה , קלינטק  ותשתיות אנרגיה . מדדי הקנאביס  והנפט וגז  לא נהנים מהאווירה החיובית בשוק, ונסחרים בדומה לרמת הפתיחה. מחזור המסחר מסתכם בכ-500 מיליון שקל.

בפסגת ת"א 35 לייבפרסון שממריאה ב-11% (אחרי שאיבדה מעל ל-50% מתחילת השנה), בתחתית המדד טבע שיורדת ב-1.7% (ומתחילת השנה טיפסה בכמעט 15%).

תיגבור  דיווחה על עלייה של 6.9% בהכנסות הרבעון הראשון, שהסתכמו ב- 274.6 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה גדל ב-14.8% והסתכם ב-7 מיליון שקל.

ריצ’רד קווסט יודע בדיוק למי צריך להקשיב כדי לדעת מה יקרה לכלכלה ובטוח: "בעוד שנה נהיה במיתון"
כל הדרך למטה: מה קרה לבית ההשקעות אלטשולר שחם?

11:15

המסחר בבורסה ממשיך להתקיים במגמה חיובית, אם כי העליות התמתנו במעט. ת"א 35 עולה ב-1.7%, ת"א 125 ב-1.8% ות"א 90, שמוקדם יותר זינק בשיעור של כ-3%, מטפס ב-2.2%. מדד הבנקים עולה ב-1.1%, מדד הנפט וגז מוסיף 0.3% ואילו מדד הטכנולוגיה עם עלייה חזקה של 3.2%. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-320 מיליון שקל.

עליות בולטות רושמות לייבפרסון, ביוליין, מיטב דש, דלתא , אנלייבקס , קמטק , מספנות ישראל  ופינרג'י  (שדיווחה שהושלמה בהצלחה נסיעת מבחן בריקשה חשמלית של מהינדרה בהודו, בה שולבה הסוללה החשמלית שפיתחה. טווח הנסיעה עלה מ-130 ק"מ עם סוללת ליתיום יון לכ-500 ק"מ).

קבוצת דלק עדכנה כי בכוונת ממשלת בריטניה להטיל היטל בשיעור של 25% עד סוף שנת 2025 על רווחי גז ונפט של חברות הפועלות בים הצפוני, וזאת בנוסף למס החל כיום בשיעור של 40%. הדבר צפוי להשפיע על תוצאות החברה הבת איתקה.

טי.ג'י.איי  הודיעה שקיבלה הודעה מלקוח שעקב מחסור בשבבים המשמשים את רכבי GM, החל מעוד שישה שבועות יצומצם היקף הזמנות הרכיבים שהחברה מייצרת עבורו. החברה מעריכה שצמצום ההזמנות צפוי להקטין את היקף הכנסותיה השבועיות של החברה בכ-200 אלף דולר.

10:05

המסחר בבורסה נפתח בעליות חזקות לאחר פתיחה אנגלית, שנועדה למתן את התנודה החדה במניית לייבפרסון  - ששבה עם ארביטראז' חיובי של כ-11%. שלושת המדדים המרכזיים מזנקים בכ-2%, וגם הדואליות הגדולות האחרות בולטות - בהן נובה , אורמת  ואופקו .

פוקס  מאבדת מעל 5% אחרי הדוחות, עוד ירידות בולטות רושמות קבוצת דלק  וטבע .

ויקטורי  דיווחה על ירידה של 9.4% בהכנסות הרבעוניות, שהסתכמו ב-538.8 מיליון שקל. הרווח הנקי צלל ב-75% והסתכם ב-3.9 מיליון שקל בלבד (בהשוואה ל-15.6 מיליון ברבעון המקביל).

הייקון מערכות  דיווחה על הזמנה לאספקת מערכת Beam2C בהיקף של 1.9 מיליון דולר, מחברה גרמנית המשמשת כספק משמעותי של חברת אמזון באירופה. גילת טלקום  הודיעה על הארכת התקשרות עם לקוח באפריקה ל-3 שנים נוספות. תספק שירותי תקשורת בסיבים ושירותים נלווים נוספים בהיקף כולל של 1.9 מיליון דולר.

09:40

פוקס  דיווחה על עלייה של כמעט 30% במכירות הרבעוניות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד (שכלל 51 ימי סגר), ויחד עם זאת עברה מרווח נקי של 41.6 מיליון שקל להפסד רבעוני של 4.6 מיליון שקל.

מיכמן  דיווחה על זינוק של 195% בהכנסות המימון ברבעון, שהסתכמו ב-19.2 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם ב-3.1 מיליון שקל, יותר מכפול בהשוואה לאשתקד על אף הפסד גדול בגין ההחזקה בליברה (בנטרולו, הסתכם הרווח הנקי בכ-6.9 מיליון שקל).

מיטב דש  הודיעה שליקווידיטי (מוחזקת 36.7%), בנק מיצובישי פייננשל וקרן בינ"ל נוספת מקימים במשותף קרן השקעות בסינגפור, בהיקף השקעה של 500 מיליון דולר.

08:55

קרן התשתיות ג'נריישן קפיטל  דיווחה על רווח (לפני מס) של 100 מיליון שקל ברבעון הראשון. התשואה על ההון העצמי לפני מס נאמדת ב-5.8% (23.2% בקצב שנתי).

לוינשטין הנדסה  מדווחת על זינוק של 125% ברווח הנקי שהסתכם ברבעון בכ-47.4 מיליון שקל. החברה רשמה הכנסות ממכירת דירות בסך של כ-89.6 מיליון שקל, גידול של כ-28.4% בהשוואה לאשתקד.

קבוצת שגריר  דיווחה על זינוק של 65% בהכנסות שהסתכמו ב-71.4 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם בכ-2.9 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 5.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אייקון גרופ  (בעלת רשת איידיגיטל) דיווחה שההכנסות טיפסו בכ-24% לכ-459 מיליון שקל והרווח הנקי גדל לכ-20 מיליון שקל.

רשת הדיור המוגן מגדלי הים התיכון  דיווחה על צמיחה של 9% בהכנסות שהסתכמו ב-55.6 מיליון שקל. הרווח הנקי לבעלי המניות עלה ב-66% ל-20.3 מיליון שקל.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר

1. צפי לעליות בפתיחה

שבוע המסחר בתל אביב ייפתח במגמה חיובית, לאחר סוף שבוע חזק בוול סטריט.

אחרי העלאת הריבית במשק, השבוע שעבר נגמר במגמה מעורבת: ת"א-35  עלה ב-0.2% (ומתחילת השנה ירד 4.9%) ות"א-90  ירד ב-0.6% (ומתחילת השנה ירד 7.4%). ת"א-125  נותר ללא שינוי בשבוע החולף, ומתחילת השנה ירד 5.7%.

מדד ת"א-נפט וגז  עלה ב-1.3% והשלים עלייה חדה של 42% מתחילת השנה. מדד הדואליות  עלה ב-0.9%, אך מתחילת השנה עדיין בהפסד של יותר מ-10%.

איגרות החוב הממשלתיות צמודות המדד ל-10 שנים ומעלה השילו 2.5% בממוצע.

2. שבוע ירוק בוול סטריט

אחרי שבעה שבועות רצופים של ירידות, מדד S&P 500  קפץ בשבוע החולף ב-6.6% (השבוע החזק ביותר מאז נובמבר 2020) ולמעשה מחק את כל ההפסדים שלו בחודש מאי (אך עדיין הפסיד 12% מתחילת השנה). נאסד"ק  טיפס 6.9% בסיכום שבועי (וירד בכ-22% מתחילת השנה) ודאו ג'ונס  הוסיף 6.3% (ומתחילת השנה ירד ב-7.8%).

בין הסיבות ברקע: פרוטוקול הפד הרגיע את המשקיעים לאחר שהראה שבבנק המרכזי מתכננים להעלות השנה את הריבית פעמיים בחצי אחוז. כמו כן, בצהרי יום שישי פורסמו נתוני האינפלציה לאפריל על בסיס מדד הצריכה הפרטית המועדף על הפד (PCE), שהצביעו על האטה: המדד עלה ב-6.2% בקצב שנתי בהשוואה לעלייה של 6.6% במרץ.

מחר לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון ללוחמים שנהרגו בעת מילוי תפקידם.

3. עונת הדוחות מסתיימת

ימים אחרונים נותרו לעונת הדוחות בת"א ודיווחים רבים צפויים לזרום לאחוזת בית.

היום ידווחו בין השאר בראק אן וי, ג'נריישן קפיטל ופאנקסיה ישראל. מחר יתפרסמו דוחות ביג, דוראל, הכשרת הישוב ויוחננוף, ביום שלישי אלטשולר שחם, הפניקס, מקס סטוק, נופר אנרג'י, עזריאלי, פז נפט ושופרסל.

4. הדואליות יתמכו בשוק

המניות הדואליות המרכזיות שבו עם פערי ארביטראז' חיוביים, והפער המשוקלל של מדד ת"א 35 עומד על אחוז.

לייבפרסון  עם פער גדול של 11% כך שפתיחת המסחר עשויה להתעכב לצורך מיתון התנודה במניה, נובה עם פער של 5.8%, אורמת 5.6%, אופקו 4.8%, נייס 4%. בצד השלילי טבע  עם פער של 1.7%.

עוד יבלטו ביוליין  שתזנק לאור פער של 25%, אנלייבקס עם 11.7% וקמטק 6%.

5. הנפט טיפס, הביטקוין מדשדש

גם בשוק הסחורות המסכים היו ירוקים בשבוע שעבר. מחיר נפט גולמי מסוג ברנט זינק ביותר מ-6% למחיר של 119.4 דולר לחבית והנפט האמריקאי עלה ב-4.3% ל-115 דולר לחבית. הזהב נותר יציב יחסית ומחיר אונקייה הוא כ-1,853 דולר.

מנגד, הביטקוין  ממשיך לדשדש סביב 29 אלף דולר, ירידה של כ-35% מתחילת השנה ושל יותר ממחצית מאז השיא בנובמבר, אז הגיע לכ-67 אלף דולר.

עוד כתבות

בני גנץ, גיל עומר, מיכל רפאל כדורי וגלית אלטשטיין / צילום: ויקימדיה-רפי דלויה, רמי זרנגר, גל''צ

איך ישפיע המשבר הפוליטי על מינוי מפקד גל"צ?

ההחלטה על פיזור הכנסת עלולה לטרוף את הקלפים סביב מינוי מפקד גל"צ, שתלוי בשר הביטחון - אך במשרדו לא ממהרים לפנות ליועצת המשפטית לממשלה לקבלת הנחיות ● לעומת זאת, המינוי של מנכ"ל לתאגיד אינו נוגע לגורמים פוליטיים, ולכן יש לו יותר סיכוי להתממש

מנכ''לית אינקרדיבילד, תמי מזאל-שחר / צילום: חיים ברגיג

אינקרדיבילד הישראלית הכפילה את השווי ומגייסת לפי 400 מיליון דולר

החברה העוסקת בהאצת תהליכי פיתוח תוכנה הודיעה על גיוס 35 מיליון דולר ● אינקרדיבילד, שקמה ב-2002, פעלה לאורך שנים רבות ללא השקעה חיצונית

בתי מגורים בלונדון. המחירים הגיעו לשיא של כל הזמנים / צילום: Shutterstock

סוף לבום המחירים? כך משפיעות עליות הריבית והאינפלציה על הנדל"ן באירופה

בברלין שוק הנדל"ן קפוא כבר חודש, בבריטניה האינפלציה מאיימת על יכולת החזר ההלוואות ומחירי הדיור בשטוקהולם ירדו בחודש שעבר ב־2% • האם שוק הנדל"ן באירופה משנה כיוון? "כל הזמן רק דיברנו באוויר על ירידת מחירי הדיור. עכשיו זה קורה"

מרלו''ג של קרן פרולוג'יס בניו יורק / צילום: Associated Press

החנות וירטואלית, המחסן אמיתי: הלוגיקה שמאחורי ההשקעות במרכזים לוגיסטיים

הצמיחה המטאורית של אתרי המסחר המקוונים יצרה פלח שוק חדש ואיתן של מרכזים לוגיסטיים - המשמשים לאחסנה ולשינוע הסחורות ● התחום מגלם סקטור השקעה מניב, יציב וארוך-טווח שצפוי להמשיך לגדול ולצמוח

משרדי הוט. בעיגול: מנכ''לית הוט, טל גרנות-גולדשטיין / צילום: מץ 76, יח''צ אוהד רומנו

הצטרפתם לסיבים האופטיים של הוט? הסעיף המוחבא שיאפשר לאסוף עליכם מידע

לקוחות שהצטרפו לסיבים האופטיים של הוט התבקשו לחתום על טופס המאשר את עבודת הטכנאי, אלא שבתוכו הוטמע סעיף מעורפל המאפשר לחברה לעשות שימוש בנתוני הלקוחות • מהוט נמסר: "נוקטים את כל האמצעים הנדרשים להגנת המידע, הכל בהתאם לחוק"

אלון בן נון - מנכ''ל Neurosense / צילום: יח''צ

תרופה של נוירוסנס הישראלית נמצאה יעילה בהפחתת חומרים בגוף הקשורים למחלת ניוון השרירים ALS

אם החומרים אכן יתגלו כמדד לחומרת ה-ALS, החברה תמשיך לניסויים בהם ייבחנו ההשפעות על תסמיני המחלה עצמה ● בעקבות ההודעה עולה מניית החברה 56% במסחר בנאסד"ק

חנות word בקניון G, כפר סבא / צילום: ערן לם

מה עומד מאחורי רשת האופנה החדשה WORD, ולמה היא תפעל רק מחוץ לתל אביב?

רשת האופנה החדשה WORD, שהקימה קבוצת 911 אופנה של אורי רייז, פתחה עד כה ארבעה סניפים: באילת, כפר סבא, נתניה ובבאקה אל-גרבייה ● לדברי רייז, שמשמש גם כמנכ"ל, "בהמשך השנה נפתח חמישה סניפים נוספים - בחיפה, יהוד, פתח תקווה, הקריות ואזור חדרה, ואנחנו במו"מ למקומות נוספים" ● אירועים ומינויים

“יש תוכנית מסודרת שנועדה למנוע מכם לטוס'' / צילום: מתוך ציוץ ויראלי בטוויטר, 2.6.22

הפייקים מהרשתות שמנסים להסביר את הכאוס העולמי בנמלי התעופה

תיירים בכל העולם סובלים מהמשבר בעולם התעופה. אבל גם בכאוס צריך לעשות סדר ● המשרוקית של גלובס

פאינה קירשנבאום בדיון בערעור על גזר דינה / צילום: רפי קוץ

פאינה קירשנבאום כן, משפט נתניהו לא: איך מחליטים על שידור דיונים בבית המשפט?

המשפט של חברת הכנסת לשעבר, פאינה קירשנבאום, היה הפעם הראשונה בה שודר דיון בערעור פלילי על גזר דין • פיילוט שידורי הדיונים מוצלח ומגביר את השקיפות, אך מספר השידורים מוגבל, הצדדים מערימים קשיים והתיקים האזרחיים נדחקים מאחור

מלון מנדרין ת''א / צילום: איל יצהר

עסקת ענק במלון מנדרין: החניה ושטחי המסחר נמכרו ב-190 מיליון שקל

לגלובס נודע כי קרן JTLV3 בראשות עמיר בירם, אריאל רוטר ושלמה גוטמן רכשה באחרונה את שטחי המסחר והחניון הצמוד למבנה מלון מנדרין בתל אביב בכ-190 מיליון שקל בתוספת מע"מ ● על השטח יש זכויות להקמת כ-10 אלף מ"ר מלונאות

בית רומנו בתל אביב / צילום: יח''צ

משקולת החוב מכבידה על נכסים ובניין: מאחורי ירידה של 40% במניית הנדל"ן

המהלכים האחרונים שביצעה יזמית הנדל"ן למגורים הגדילו את את החוב הפיננסי שלה  לכ-5.2 מיליארד שקל ● כשברקע מגמה שלילית בשווקים הגיעה החברה לשווי של כ-2 מיליארד שקל

פריקת קרונות רכבת בנמל אשדוד / צילום: שמואל רחמני

התערבויות, סכסוכים והפרעה לממשל תקין: האם בכלל יש צורך בדירקטוריונים בחברות תשתיות ממשלתיות?

שורת סכסוכים ועימותים, מהרכבת דרך נתיבי ישראל ועד נמל אשדוד, מעלה תהיות בנוגע לנחיצות דירקטוריונים בחברות תשתית ממשלתיות מתוקצבות, שהמדינה ממילא קובעת את יעדיהן ומפקחת עליהן באופן צמוד ● מה אפשר לעשות אחרת, ומדוע יש מי שסבורים שזה הרע במיעוטו

ולדימיר פוטין / צילום: Shutterstock, Sasa Dzambic

לראשונה זה למעלה מ-100 שנה: רוסיה למעשה במצב של חדלות פרעון

רוסיה שבה והבהירה בימים האחרונים כי מדובר ב"פשיטת רגל מלאכותית" לכל היותר ● לפי הכללים הקיימים, לרוסיה הוענקה "תקופת חסד" של כ-30 יום לשלם את התשלומים על אגרות החוב שלה, והמועד פג בחצות שבין אתמול להיום

הדשבורד החדש באתר בנק ישראל / צילום: צילום מסך

הדשבורד הכלכלי של בנק ישראל הוא התחלה יפה, אך הדרך עוד ארוכה

הדשבורד שבנק ישראל הציג בתחילת השבוע אמנם מנגיש לציבור חלק מהנתונים החשובים, אך כמה הוא באמת ידידותי טכנולוגית, וכמה הוא מאפשר שימוש בפועל כמו שאומרים בבנק המרכזי?

הפגנה נגד פסיקת בית המשפט העליון / צילום: Eric Gay

ענקיות הטכנולוגיה מתגייסות למחאה נגד פסיקת בית המשפט העליון בארה"ב: "יום אפל בהיסטוריה של האומה שלנו"

שריל סנדברג מפייסבוק תקפה: הפסיקה מסכנת את חייהן של מיליוני נערות ● בגוגל הבהירו: נהדוף בקשות מהמדינות בנוגע למידע על המשתמשות והמשתמשים שלנו

שרת התחבורה מרב מיכאלי / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

פתרון או פלסטר בשווי 100 מיליון שקל? זו התשובה של מרב מיכאלי לנהגי האוטובוסים

השרה מרב מיכאלי אמרה על נהגי האוטובוסים השובתים כי הם "צודקים לחלוטין", וטענה כי הביאה להם "כל מה שאפשר" מתקציב משרד התחבורה ● אך הנהגים דורשים כ-600 מיליון שקל להעלאת שכרם - והסכום שמשרד התחבורה מעמיד עבורם הוא כ-100 מיליון שקלים בלבד

הפגנה נגד חוק ההפלות בארה''ב / צילום: Jose Luis Magana

"הפילוג הגדול": אמריקה נכנסת לסיבוב הבא של מלחמת ההפלות

בעקבות פסיקת בית המשפט העליון לבטל את הזכות הכללית להפלות, 26 מדינות בשליטה רפובליקאית עומדות להוציא את ההפלות אל מחוץ לחוק ● מדינות דמוקרטיות עושות יד אחת כדי להבטיח שירותי הפלות גם לנשים ממדינות אחרות ● הליברלים חוששים שבית המשפט העליון יבטל עוד זכויות שנויות במחלוקת – ומקווים להעמיד את ההפלות במרכז מערכת הבחירות לקונגרס

ביל פורד, מנכ״ל קרן ג׳נרל אטלנטיק / צילום: ג׳נרל אטלנטיק

הקרן שהשקיעה 750 מיליון דולר בסטארט-אפים ישראליים: "עברנו למשטר השקעות חדש"

ביל פורד, מנכ"ל קרן הפרייבט אקוויטי ג'נרל אטלנטיק שמנהלת 79 מיליארד דולר, בראיון ראשון לכלי תקשורת ישראלי: "ההון הביא ליצירת יותר מדי חברות שגייסו כי יכלו, ולא בגלל שהיו צריכות" • על הגיוסים שנמשכים: "יזמים 'שיחקו' בטווחי מחירים גבוהים, וכעת מחפשים שותף לטווח ארוך" • ועל גל הפיטורים שמזכיר את המספרים מפרוץ הקורונה: "עובדים ייפלטו לשוק, זה כמעט בלתי נמנע"

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

נעילה שלילית בוול סטריט; נוירוסנס זינקה ב-49%, טבע קפצה ב-6%

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת - מדד הדאקס רשם עלייה של 0.5% ואילו הקאק ירד ב-0.4% ● עליות של כ-2% נרשמו במסחר בחוזים על הנפט הגולמי ● התשואה על אג"ח הממשל האמריקאי ל-10 שנים עלתה ב-8 נקודות בסיס ל-3.20%

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ונגידת הבנק הרוסי,  אלווירה נביולינה / צילום: Reuters, RIA Novosti

100 מיליון הדולר שהפילו את מוסקבה: כל מה שכדאי לדעת על פשיטת הרגל של רוסיה

לראשונה מאז המהפכה הבולשביקית, נושי חוב ממשלתי רוסי לא קיבלו את תשלומי הריביות שהובטחו להם, זאת למרות מאבק של מוסקבה לנסות ולהעביר את הכסף ●  המשמעות: רוסיה נכנסה למצב של "חדלת פירעון" לאחר שהסנקציות המערביות שהוטלו עליה בעקבות הפלישה לאוקראינה, מנעו ממנה להעביר כ-100 מיליון דולר לנושים ● בעלי החוב צפויים לחכות לפני שיגישו תביעות לסילוקו