גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה ירוקה בוול סטריט; מניות הטק הישראליות זינקו, פאגאיה צנחה 15%

לאחר יום תנודתי, נאסד"ק קפץ ב-1.6%, S&P500 הוסיף כ-1% לערכו ודאו ג'ונס התקדם ב-0.6% ● נעילה שלילית באירופה; דויטשה בנק הגרמני צנח ב-12% ● התשואה על אג"ח הממשל האמריקאי ל-10 שנים נפלה ל-3.08% ● הנפט נסוג ב-2%, שוק הקריפטו יציב

בורסת הנאסד''ק בניו יורק / צילום: Shutterstock
בורסת הנאסד''ק בניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:03

יום המסחר בוול סטריט ננעל במגמה חיובית, לאחר מסחר תנודתי שבמהלכו המדדים אף עברו לירידות לזמן מה. נאסד"ק קפץ בסופו של ערב ב-1.6%, S&P500 הוסיף כ-1% לערכו ודאו ג'ונס התקדם ב-0.6%. לצד העליות בשוקי המניות, תשואות האג"ח ירדו בחדות. תשואת האיגרת של ממשל ארה"ב ל-10 שנים ננעלה לבסוף על 3.08%.

את העליות הוביל סקטור התשתיות, וגם מניות הנדל"ן והבריאות עלו. סקטור האנרגיה נחתך ב-3.7% ברקע ירידת מחירי הנפט הגולמי, ואקסון מוביל  ושברון  ירדו במחזורי מסחר גבוהים. אוקסידנטל פטרוליום  חמקה מהירידות בענף ועלתה ב-0.5%, לאחר שברקשייר האת'וויי של המיליארדר וורן באפט הגדילה את החזקתה בחברה.

כ-60% מהמניות בנאסד"ק סיימו את הערב בעלייה. מניות הטכנולוגיה הגדולות סיימו במגמה מעורבת, כשאנבידיה , AMD  וטסלה  איבדו גובה ואילו אפל , אמזון , מטא , מיקרוסופט  ואלפאבית (גוגל)  עלו.

חברת הפינטק הישראלית פאגאיה  זכתה לקבלת פנים חמוצה בבכורה שלה בנאסד"ק והיא סיימה בירידה חדה של 15%, כשמוקדם יותר התרסקה ב-25%. עוד ירידות בולטות נוספות נרשמו במניות דלק US , איי.סי.אל , ולנס , אבוג'ן  וראדא .

בצד החיובי, מרבית מניות הטכנולוגיה הישראליות נהנו מהאווירה בשוק. עליות בולטות רשמו ביונד אייר , פורסייט, סנטינל וואן , גלובל-אי, קוגנייט, וויקס , ג'יי פרוג, סלברייט, פייבר ועוד. בביומד, אורמד  נסקה ב-27%. ברקע אין דיווח משמעותי, אך החברה צוינה לטובה בסקירה על שוק האינסולין של Data Bridge Market Research, שצופה שהשוק יצמח להיקף של 55 מיליארד דולר עד שנת 2027.

בשוק הסחורות נרשמו ירידות גם כן. החוזים על הנפט ירדו בכ-2% הן בברנט והן בנפט האמריקאי (WTI), הזהב השיל 0.5% והכסף נחתך ב-2%. בקריפטו, הביטקוין עלה קלות ל-20.7 אלף דולר, האת'ר עלה ל-1,120 דולר.

21:50

גם דאו ג'ונס הצטרף לעליות והוא מטפס כעת ב-0.1%. נאסד"ק עולה כבר ב-1%, S&P500 ב-0.4%.

בראש הדאו ג'ונס סיילספורס, מרק, וולמרט ופרוקטר אנד גמבל ואילו בתחתית קטרפילר, שברון ובואינג.

21:30

המגמה המעורבת בוול סטריט נמשכת, וגם מדד S&P500 עבר לצד החיובי והוא מטפס כעת ב-0.3% בעוד שהנאסד"ק עולה ב-0.8% ודאו ג'ונס עדיין בירידה קלה.

תשואות האג"ח של ממשל ארה"ב ממשיכות לרדת בחדות. התשואה על האג"ח ל-10 שנים נופלת ב-9 נקודות בסיס ל-3.06% ותשואת האג"ח לשנתיים יורדת ל-2.99%.

בשוק הסחורות נרשמות ירידות של כ-1.5% בחוזים של הנפט הגולמי. הברנט יורד ל-110 דולר לחבית והנפט האמריקאי ל-104.3 דולר. הזהב נחלש ב-0.8% ומחיר אונקיה יורד ל-1,823 דולר.

וויוורק  מטפסת לאחר סיקור חיובי של המניה על ידי קרדיט סוויס, שם מניחים שחברת המשרדים השיתופיים תהנה מהגידול בעבודה ההיברידית. חברת שירותי הענן סנואופלייק  מזנקת הודות להמלצה חיובית של ג'יי.פי מורגן.

מניות התיירות והחזרה לשגרה עדיין בולטות בירידות, בראשן אייר בי.אן.בי שיורדת ב-5%, וגם בוקינג, רשת המלונות מריוט, בואינג וחברות התעופה הגדולות נסוגות.

20:00

הנדנדה חזרה לוול סטריט: העליות של דאו ג'ונס ו-S&P500 נמחקו ושני המדדים עברו לירידה של 0.5% ו-0.2% בהתאמה, בעוד שנאסד"ק ממשיך לשמור על עלייה קלה של 0.4%.

על הדאו מעיקה בין השאר שברון  שמאבדת כמעט 5%, בין השאר בשל ירידות של כ-2% שנרשמות עתה במחירי החוזים על הנפט הגולמי. גם בואינג  מאבדת גובה בהתאם למגמה השוררת בשוק התעופה והתיירות (ראו עדכון מוקדם יותר). 

בקרב מניות הטכנולוגיה, טסלה יורדת ב-2%, אנבידיה משילה 2.3% ו-AMD נסוגה ב-3.7%. גוגל עברה לירידה קלה של 0.3% ואילו אפל , אמזון , מיקרוסופט  ומטא (פייסבוק)  עדיין בצד החיובי של המפה.

באשר למניות הישראליות, פאגאיה  שרק היום החלה להיסחר בנאסד"ק נחתכת ומאבדת יותר מרבע משוויה. איי.סי.אל  יורדת ביותר מ-7%, ראדא  נסוגה ב-6.5%. בצד החיובי אורמד  ופורסייט  שמזנקות ביותר מ-13%.

באנרגיה, אוקסידנטל פטרוליום  מחקה את העלייה שרשמה וגם היא נסחרת בירידה קלה. ברקשייר האת'וויי  ניצלה את הירידות האחרונות במניה ודיווחה על רכישת 9.6 מיליון מניות של החברה. בהנחה שמדובר במחיר רכישה של כ-55 דולר, שבו המניה נסחרת עכשיו, זו השקעה של יותר מחצי מיליארד דולר.

שוק הקריפטו מתנהל ביציבות יחסית היום, והביטקוין  נסחר סביב 20.3 אלף דולר.

18:50

המסחר בבורסות אירופה הסתיים בירידות, שהלכו והתחזקו לקראת צלצול הנעילה על אף המגמה החיובית בוול סטריט. מדד דאקס ירד ב-1.7%, פוטסי השיל 1% וקאק ירד ב-0.6%, יורו סטוקס 50 וסטוקס 600 הכלל אירופיים ירדו בכ-0.7% כל אחד.

בין המניות במרכז, דויטשה בנק  הגרמני צנח בכ-12% ללא סיבה נראית לעין או דיווח. בימים האחרונים צנחה התשואה על האג"ח הממשלתית הגרמנית ל-10 שנים מ-1.74% ל-1.4%. עוד פורסם כי המנכ"ל כריסטיאן סווינג והצוות הבכיר שלו מוותרים על חלק קטן מהבונוסים שלהם לשנת 2021, בצעד נדיר שנועד להראות שההנהלה נושאת אשמה מסוימת על השימוש ביישומי הודעות לא מאושרים (ווטסאפ) בבנק.

גם בשוק האג"ח האמריקאי התשואות נופלות בשיעורים חדים בשעה זו. תשואת האיגרת ל-10 שנים מוחקת 11 נקודות ויורדת ל-3.04%, תשואת האג"ח לשנתיים צונחת ב-8 נקודות ומחליפה קידומת, ל-2.97%.

18:00

העליות בוול סטריט מתחזקות, ומדד נאסד"ק מטפס ב-1.2%, S&P500 עולה ב-0.8% והדאו מוסיף 0.6%. 

בקרב מניות הטכנולוגיה המגמה מעורבת. טסלה, אפל, אמזון, מטא, מיקרוסופט ואלפאבית מטפסות, ואילו חברות השבבים אנבידיה  ו-AMD  נסוגות במעט. גם עליבאבא הסינית מצטרפת לעליות ומזנקת ב-5.8%. חברת מחשוב הענן Snowflake  מזנקת לאחר שג'יי.פי מורגן שידרג את ההמלצה על המניה מניטרלי למשקל יתר. בבית ההשקעות הצביעו על הערכת שווי אטרקטיבית וכן על רמות שביעות רצון גבוהות במיוחד בקרב לקוחות החברה.

בולטות בירידות מניות התיירות והחזרה לשגרה, בין השאר מתוך חשש שמגפת הקורונה שבה להתפשט ועשויה שוב לשבש את השגרה ברחבי העולם. אייר בי.אן.בי  מאבדת 2.5% וגם בוקינג , רשת המלונות מריוט , וחברות התעופה יונייטד , דלתא , אלסקה אייר  ואמריקן איירליינס  מאבדות גובה במהירות.

בינתיים באירופה נמשכת המגמה השלילית. מדד דאקס הגרמני מאבד 1.2%, קאק הצרפתי נסוג ב-0.2% ופוטסי הבריטי ב-0.6%. יורו סטוקס 50 הכלל אירופי יורד ב-0.4%. ירידה חדה של יותר מ-2% נרשמת במדד הדגל הווינאי ATX.

17:00

מניית פאגאיה  החלה להיסחר בנאסד"ק תחת הסימול PGY, לאחר שחברת הפינטק הישראלית השלימה את המיזוג שלה לחברת ה-SPAC האמריקאית EJF Acquisition Corp. שווי החברה בעסקה (EV, שווי פעילות) נקבע על 8.5 מיליארד דולר - מיזוג ה-SPAC השני בגודלו של חברה מישראל - ולא הופחת למרות הטלטלות האחרונות בשווקים. החברה זוכה לקבלת פנים חמוצה במיוחד וצונחת בשעה זו בכ-18%.

16:31

המסחר בוול סטריט נפתח במגמה חיובית. הנאסד"ק מטפס ב-0.9%, S&P500 עולה ב-0.7% ודאו ג'ונס מוסיף 0.5%.

יצרנית בגדי הספורט האמריקאית נייקי  החליטה לצאת באופן מלא מרוסיה, כשלושה חודשים לאחר שהשעתה את פעילותה שם בעקבות הפלישה לאוקראינה. יש לציין כי פחות מ-1% מכלל הכנסותיה של נייקי מגיע מהשווקים הרוסי והאוקראיני ביחד, כך שמדובר במהלך סמלי בעיקרו שלא צפוי להשפיע על תוצאותיה. 

ברקשייר האת'ווי  מנצלת את הירידות של חברות הנפט בימים האחרונים: רכשה 9.6 מיליון מניות נוספות של יצרנית האנרגיה אוקסידנטל פטרוליום , ובכך העלתה את החזקתה בחברה ל-16.3%. מניית אוקסידנטל מזנקת בתגובה.

עיכוב בהשלמת מכירת חברת תופין  לקרן הפרייבט אקוויטי Turn/River מארה"ב: העסקה הייתה אמורה להיסגר עד סוף החודש, אך החברה הודיעה שהיא תיסגר ברבעון השלישי של השנה. החברה מצפה עדיין לאישור רגולטורי ברומניה, ומעדכנת שהתקבלו אישורים בגרמניה ובצרפת. תופין, בניהולו של המייסד המשותף רובי כיטוב, עוסקת במדיניות של אבטחת מידע והיא הודיעה לפני חודשיים וחצי על מכירתה ל-Turn/River תמורת 570 מיליון דולר. 

15:33

מאקרו ארה"ב: מספר תביעות האבטלה הראשוניות בשבוע החולף הסתכם ב-229 אלף, כאשר התחזיות היו ל-227 אלף בקשות. מדובר בירידה קלה בהשוואה לשבוע הקודם, אז נרשמו 231 אלף תביעות ראשוניות. מספר התביעות החוזרות לדמי אבטלה הסתכמו ב-1.31 מיליון, בדומה לתחזיות.

14:00

מגמה מעורבת באירופה. מדד הדאקס יורד בכ-0.5% ומנגד הפוטסי והקאק עולים בשיעורים קלים. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות כעת עליות של עד 1%.

במסחר המוקדם בניו יורק נרשמו עליות של יותר מ-1% במניות טסלה , טבע, ניאו , ריביאן, עליבאבא , אנבידיה ואמזון .

ממשלת גרמניה הודיעה היום (ה') על העלאת רמת הכוננות למשבר אנרגיה כללי לשתיים (מתוך שלוש), ושר הכלכלה אמר כי "אנחנו נמצאים כעת במשבר גז". הרקע להכרזה הוא הצמצום הדרסטי בכמויות הגז הטבעי שמסופקות בשבוע האחרון על ידי החברה הממשלתית הרוסית "גזפרום" לגרמניה וליתר מדינות אירופה. הנפח ירד ביותר ממחצית בהשוואה לכמויות הרגילות בכל שלושת צינורות הגז שמגיעים לגרמניה. "גזפרום" נימקה את ההפחתה ב"קשיים טכניים", הנובעים בין היתר מהסנקציות הבינלאומיות עליה, אך גרמניה והאיחוד האירופי אמרו כי מדובר ב"סחיטה" וב"שימוש בגז כבנשק". 

12:00

מגמה שלילית בבורסות אירופה. מדדי המניות המרכזיים יורדים ב-0.8%-1.3%. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמת מגמה מעורבת.

כלכלני בנק UBS בחנו 17 מיתונים שאירעו בארה"ב ב 100 השנים האחרונות וחילקו את זה ל-2 קבוצות - מיתון חריף (ירידה של 3% ויותר ב-GDP ) עם ירידה ממוצעת של 34% במחירי המניות ומיתון לא חריף/מתון (ירידה של פחות מ-3% בתמ"ג) עם ירידה של 11% בממוצע במחירי המניות. "אנחנו עדיין לא מאמינים שיהיה מיתון עולמי או מיתון בארה"ב השנה או ב-2023 אך עדיין הסיכון של נחיתה קשה עולה. לדעתם של האסטרטגים שלנו אפילו אם נכנס למיתון הוא כנראה יהיה מתון ולא חריף בגלל הכח הצרכני והמאזנים היציבים של הבנקים. הירידות במניות ב-2 המצבים נמשכו כ-12 חודשים בממוצע עם ירידה ממוצעת של 34% במיתון חריף וירידה של 11% במיתון לא חריף", הם מציינים. 

חברת האנרגיה הגיאותרמית אורמת טכנולוגיות  השלימה גיוס גדול מהמתוכנן, כשהנפיקה איגרות חוב ירוקות להמרה בסך 375 מיליון דולר. האג"ח נושאות ריבית של 2.5% לשנה ומיועדות לפירעון ב-2027. לרוכשי האג"ח ישנה אפשרות לרכוש עוד אג"ח תמורת 56.3 מיליון דולר.

בתנאים מסוימים יוכלו מחזיקי האג"ח להמיר אותן למניות אורמת, כאשר מחיר ההמרה נקבע על כ-90.27 דולר, לעומת מחיר מניה של כ-70 דולר היום. החברה מייעדת את הכסף שגויס למיחזור חוב קודם וכן לצרכים כלליים ובהם פרויקטים ירוקים. החברה בניהולו של דורון בלשר מקימה תחנות גיאותרמיות, מפעילה חלק מהן בעצמה וכן פועלת בתחום אגירת האנרגיה.

10:20

יום המסחר באירופה נפתח במגמה שלילית. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות קלות.

התשואה על אג"ח הממשל האמריקאי ל-10 שנים יורדת ב-2 נקודות בסיס ל-3.13%.

במסחר בחוזים על הנפט נרשמות ירידות של 1.7%-2%.

בטוקיו ננעל המסחר בעלייה של 0.1% במדד הניקיי.

07:50

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה מעורבת. מדד ניקיי בטוקיו רושם ירידה מתונה של כ-0.3% ואילו מדד הנג סנג מטפס ב-1%.

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות קלות.

זאת לאחר שבוול סטריט יום תנודתי ננעל אמש במגמה מעורבת עם נטייה לירידות במדדי המניות המרכזיים. מדדי הנאסד"ק, S&P 500 והדאו ג'ונס ירדו בסיום ב-0.1%-0.2%.

התשואה על אג"ח הממשל האמריקאי ל-10 שנים צנחה אתמול ב-16 נקודות בסיס ל-3.14% והיום נסחרת ביציבות.

מחירי הנפט ממשיכים לאבד גובה. החוזים על נפט מסוג ברנט יורדים ב-2.5% לרמה של כ-109 דולר לחבית, ה-WTI צונח ב-2.8% ל-103.2 דולר לחבית. בזירת הקריפטו, הביטקוין נסחר בעלייה קלה סביב 20,260 דולר.

היום תימשך עדותו של  יו"ר הפד, ג'רום פאוול, בפני ועדת הבנקאות של הסנאט. אתמול אמר פאוול, בין השאר, כי הפד מחויב להוריד את האינפלציה לרמות נמוכות יותר. "אנחנו בפד מבינים את הקשיים שהאינפלציה הגבוהה גורמת לעסקים ולאזרחים. אנחנו מאוד מחוייבים להחזיר את האינפלציה לתוך רמת היעד שלנו ויש לנו את הכלים לעשות זאת". 

"במהלך החודשים הקרובים נעקוב מקרוב אחרי הנתונים שיתפרסמו, ונעשה מה שצריך כדי להוריד את גובה האינפלציה לכ-2%. אנחנו מאמינים שהעלאות הריבית הרצופות ישפיעו על גובה האינפלציה, כשהיקפן תלוי בנתונים שיתפרסמו", הוא הוסיף. 

עוד כתבות

שלישיית מה קשור בקמפיין אלקטרה / צילום: צילום מסך

מותג המזגנים ויתר על פרזנטור מוכר, לעג לפרזנטורים האחרים - ונשאר בחוץ

בקיץ הישראלי החם שלוש חברות המזגנים טורנדו, אלקטרה ותדיראן מגיעות לתודעת הצופים אבל הייסנס נותר בחוץ - כך עולה מדירוג הזכורות והאהובות של גלובס וגיאוקרטוגרפיה ● הפרסומת המושקעת ביותר שייכת למותג הסלולר wecom שגייס את אנה זק, אולם היא נותרה מחוץ למדד

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ורעייתו שרה בפריימריז / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

הפנים לשריונים: לאחר המהפכה ברשימת הליכוד, במפלגה מצפים להחלטת נתניהו

הטלפונים לראשי הערים במטרה שיתמכו בעורך ישראל היום לשעבר, הדילים שעיצבו את הצמרת החדשה של המפלגה, והמפלה של השרים לשעבר שלא השכילו לעבוד בכנסת: מאחורי הקלעים של הפריימריז בליכוד ● וגם: כך הפכה העבודה למפלגת נישה חברתית־כלכלית

מור בית השקעות / צילום: איל יצהר

בית ההשקעות מור זינק לצמרת במהירות מטורפת. מה יקרה לו עכשיו?

בתוך שלוש שנים בלבד הפך מור מבית השקעות קטן, משפחתי ונישתי למפלצת קופות גמל שמובילה בתשואות ושואבת לקוחות מכל המתחרים ● בזמן הזה זינק שווי הנכסים שהוא מנהל ב–250% ● איך הוא עשה את זה, ולמה בשוק טוענים שמקורן של התוצאות הפנומנליות בטריקים שלא יצליח לשחזר

הפקולטה לניהול.  עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעם או פעמיים בשבוע? / צילום: Shutterstock

עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעמיים בשבוע? מחקר חדש מגלה שזה לא מספיק

ידוע ששעות עבודה ארוכות תורמות לריבוי של מקרי מוות ממחלות לב ושבץ ● מחקר חדש מצא כי בניגוד למה שחשבנו עד כה, פעילות גופנית מתונה אינה מגינה עלינו מנזקי עומס העבודה, ובמובן מסוים אפילו להפך ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

עו''ד זאב פרל / צילום: דודו בכר

"אחרי 7 שנים אפשר להפוך לשותף": עו"ד זאב פרל מספר איך מנהלים משרד עורכי דין מרחוק

עו''ד זאב פרל, ראש משרד עורכי הדין פרל כהן, מסמן בראיון לגלובס את האתגר הבא של הפירמות בישראל ("גלובליות אמיתית, הלקוחות רוצים למכור לארה"ב") • וטוען: "בינתיים המשבר בהייטק הוא משברון. רואים יותר זהירות מצד החברות, ואולי זו זהירות טובה"

מטוס אל על / צילום: מיכל רז חיימוביץ

"שיפור בכל הפרמטרים": אל-על מדווחת על ביקושים דומים לאלה שחוותה טרם פרוץ המגפה

חברת התעופה עברה להציג רווח נקי ברבעון השני בזכות הטבת מס גדולה, כאשר גם בנטרולה היא מציגה עלייה בהכנסות ומעבר לרווח גולמי ותפעולי על רקע הסרת הגבלות הקורונה ● עם זאת, הערת עסק חי עדיין מתנוססת בדוחות החברה לנוכח גירעון בהון העצמי של קרוב לחצי מיליארד דולר

מחקר בתחום הביולוגיה הסינטטית / צילום: Shutterstock

תעשיית הביולוגיה הסינתטית בארץ מנסה להדביק את הפער מול ארה"ב

ביולוגיה סינתטית היא אחד התחומים החמים היום בביוטק, שמבטיח לשנות סדרי עולם ברפואה ובכל תחומי החיים כמעט ● חברת אלאג'ין, שזכתה במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת שירות לסטארט־אפים בתחום, רוצה להיות הצעד הראשון בדרך לתעשייה מקומית ● מה היא יכולה ללמוד מהמודל של חברת גינקגו האמריקאית, שחוותה הייפ וגם חטפה ביקורת חריפה

בנימין נתניהו. מבקש לבטל את כתב האישום נגדו / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אחרי בני הזוג אלוביץ': גם נתניהו מבקש לבטל את כתב האישום נגדו

עו"ד בעז בן-צור, סנגורו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, מבקש להצטרף לבקשת בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' לביטול האישומים נגדם בשל "הגנה מן הצדק", ובכוונתו להגיש בקשה מפורטת

המכשיר של יומן אקסטנשנס / צילום: מצגת החברה

מניית המכשור הרפואי שטסה עשרות אחוזים בבורסה לאור הצעת השקעה

מניית יומן אקסטנשנס נפלה לאחר שהחברה לא עמדה בתחזיות המכירות, וכעת ההשקעה של הקרן הפרטית מסין עשויה להגן עליה מהשתלטות ● הקרן הציעה לרכוש 40% מהחברה תמורת 30 מיליון דולר, כאשר שווי החברה כולה בת"א 45 מיליון שקל בלבד

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק, במאי השנה / צילום: שלומי יוסף

עובדים גויסו ולשכות חדשות נפתחו, אז למה עדיין צריך לחכות חודשים לדרכון חדש?

שרת הפנים איילת שקד הבטיחה בפברואר האחרון לפתור את משבר הדרכונים "בשבועות הקרובים" ● אבל חצי שנה אחר-כך, בדיקת גלובס מעלה כי התורים ללשכות עדיין ארוכים: 6 חודשים בתל אביב וירושלים, 4 חודשים בבאר שבע וכמעט חמישה חודשים בחיפה

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ בניו יורק ביום רביעי / צילום: Associated Press, Yuki Iwamura

ה-FBI נגד טראמפ: הימין האמריקאי מצופף שורות ולא מתכוון לוותר

הפשיטה הדרמטית על מועדון הגולף של טראמפ והפריצה לכספת שלו הפתיעו אפילו את הבית הלבן ● ארה"ב נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות שתכריע איזה מפלגה תשלוט בקונגרס מנובמבר ● כמה רפובליקאים מאיימים לטהר את מש' המשפטים וה-FBI כשיעלו לשלטון

וורן באפט / צילום: Associated Press, Nati Harnik

עבור וורן באפט, ההפסדים הם לא באג - אלא פיצ'ר

ברקשייר הת'אווי של וורן באפט הפסידה ברבעון השני של השנה 44 מיליארד דולר ומניית החברה ירדה ב־2% בחודש האחרון, אך מבחינת באפט מדובר בפטנט יעיל להרחקת אנשים שלא מבינים שטווח קצר נמדד ברבעונים ואפילו בשנים ● וגם: בנק ישראל מזכיר לכולנו כמה מהר אנחנו מאבדים פרופורציות ● הכוכבים של השבוע

שר הביטחון גנץ פונה אל ספסלי האופוזיציה / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הציבור תומך בשינוי דרמטי בנושאי דת ומדינה, אלה הסיבות שלא מאפשרות אותו

רוב מובהק בציבור היהודי תומך בנישואים אזרחיים, בתחבורה ציבורית בשבת ובביטול מונופול הכשרות של הרבנות, כך לפי סקר שנערך באוניברסיטת רייכמן ● אלא שנוסף לכוח של המפלגות החרדיות כלשון מאזניים, שינוי כזה הוא יקר וקשה למערכת והחלופות מורידות לחץ ומונעות שינוי

יואב גלנט בפריימריז של מפלגת הליכוד, ראשון לציון / צילום: שלומי יוסף

מקורבי נתניהו בפנים, חברי כנסת ותיקים בחוץ: כך נראית רשימת הליכוד לכנסת

איך כבשו יריב לוין, אמיר אוחנה, אלי כהן, יואב גלנט ודודי אמסלם את צמרת הליכוד והותירו אבק למי שהיו שם עד לפני רגע, כמו ישראל כ"ץ ● מיעוט הנשים במפלגה מתאר במדויק את המאבקים ואף את רשימות החיסול מאחורי הקלעים ● ולאיזה חברי ליכוד השתלמה העבודה הפרלמנטרית הקשה?

בריאן דיז, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בבית הלבן, ואליזבת' דור, סמנכ''לית בכירה ב-Whirlpool באירוע קידום חקיקה לייצור מקומי / צילום: Associated Press, Patrick Semansky

בניסיון להתמודד עם סין ומשבר האקלים, בארה"ב שואפים להחליף מדיניות כלכלית

בשנים האחרונות גוברות בארה"ב הקריאות לאמץ מדיניות כלכלית שתשפר את הייצור המקומי ותתמודד עם חולשות במודל הנוכחי ● מהתחדשות בדיור ובתחבורה ועד ניסיון להחזיר ליבשת מפעלי תעשייה שעברו אל מעבר לים, בארה"ב מנסים לאמץ מדיניות תעשייתית חדשה

בית משפט השלום בחיפה / צילום: פאול אורלייב

עלילות השופטת מעין צור: יזמה ארבעה הליכים משפטיים פרטיים והפסידה בכולם

מקרה כזה לא רואים כל יום: שופטת מכהנת, זו שבסמכותה להכריע בפסקי דין, הפסידה בארבעה הליכים משפטיים תוך מספר חודשים ספורים ● אם זה לא מספיק, השופטת צור ניסתה לכאורה להתחמק מתשלום אגרה, ואף ננזפה ע"י המפקחת על רישום מקרקעין

ח''כ יריב לוין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מסתמן: שינוי דרמטי בעשירייה הפותחת של הליכוד; יריב לוין בראש

לפי ספירת הקולות עד כה (כ-50%), את המקום הראשון כבש ח"כ יריב לוין, ואחריו אלי כהן, יואב גלנט, דודי אמסלם ואמיר אוחנה, שיחד עם נתניהו בראש – הם החמישייה הפותחת החדשה של הליכוד שמחליפים את נבחרי פריימריז 2019

אפליקציית עלי אקספרס / צילום: Shutterstock, BigTunaOnline

זמני המשלוח יתקצרו והעלות תפחת: עלי אקספרס פותחת מחסנים בישראל

ענקית הקמעונאות הפעילה בשבועות האחרונים פיילוט שכלל שכירת מחסנים במתחם איירפורט סיטי, כדי לאפשר ללקוחות להזמין מוצרים שנמצאים כבר במחסן בארץ ● כעת החברה מתכננת להגדיל את כמות המוצרים ולהרחיב את הפעילות

סניף שופרסל / צילום: Shutterstock, Roman Yanushevsky

רשות ניירות ערך החלה בבדיקה בחשד לאי-סדרים ברשת שופרסל

אי-הסדרים קשורים ככל הנראה לחשד כי ברשת העבירו כספים מפעילות המזון, שהיא הרווחית ביותר עבור שופרסל, לפעילות הנון-פוד, בעיקר לרשת הפארם Be

המקדש המורמוני בסולט לייק סיטי, יוטה / צילום: Shutterstock

ההשקעות החשאיות של הכנסייה המורמונית בהייטק הישראלי

מסמכים חושפים כי קרן מרשפילד אדוויזורס, שנשלטת בידי זרוע ההשקעות החשאית של הכנסייה המורמונית, השקיעה 70 מיליון דולר בקרן הון סיכון ובשתי חברות אינטרנט ישראליות, שהניבו לה רווחים אדירים ● ואיך זה שהקרן הצליחה להימנע מתשלום מס, למרות שאפילו עורך דינה היה משוכנע כי רשות המסים עומדת לגבות 25% מהרווחים? ● תחקיר גלובס