גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נטפליקס מול דיסני פלוס: בדקנו איזה שירות סטרימינג עדיף בישראל

דיסני פלוס הגיע לארץ, ועכשיו לשירות הסטרימינג המבוסס והמצליח נטפליקס יש מתחרה חדש וחזק שמנסה להשתלט על השוק המקומי ● למי מהם יש איכות צפייה טובה יותר, מה המחיר האטרקטיבי יותר ואיפה יש יותר תכנים? ● גלובס עושה סדר

נטפליקס נגד דיסני פלוס / צילום: Shutterstock, Ivan Marc
נטפליקס נגד דיסני פלוס / צילום: Shutterstock, Ivan Marc

התחרות בין שירותי הסטרימינג בישראל הולכת וגוברת. נטפליקס אמנם כבר ביסס את עצמו בתור שירות הסטרימינג המוביל בישראל, אך כעת נכנס שחקן נוסף שמנסה להשתלט על השוק המקומי, דיסני פלוס. ההשקה הייתה ברובה עם טעם רע להרבה לקוחות בגלל תכנים חסרים, פיצ'רים לקויים וטענות על איכות האפליקציה.

● מי הכי זולה ובמה אפשר לצפות: המדריך לשירותי הסטרימינג בישראל
● הגולשים בארץ מאוכזבים מדיסני פלוס. האם יש להם סיבה?

אחרי שבוע עם השירות שעשה עלייה, אפשר להשוות בין השניים ולבחון: מה עדיף כעת, נטפליקס או דיסני פלוס?

פרטים טכניים ומחיר: איפה איכות הצפייה טובה יותר ומי יותר זול?

נתחיל בטכני, המסלולים האפשריים בנטפליקס מתחלקים לשלושה: בסיסי, סטנדרטי ופרימיום. בתחילת השנה נטפליקס העלתה מחירים - החבילה הבסיסית, שמאפשרת שימוש של מסך אחד וחיבור למכשיר אחד ובלי תמיכה ב-HD, עולה בישראל 32.9 שקל בחודש. החבילה הסטנדרטית מאפשרת צפייה בשני מכשירים בו זמנית ב-HD והיא עולה 54.90 שקל. ולבסוף, חבילת הפרימיום מאפשרת צפייה באיכות 4K ומאפשרת חיבור לארבעה מכשירים בו זמנית, והיא עולה כ-70 שקל בחודש.

מולן, החבילה של דיסני פלוס מוצעת עבור כ-40 שקל לחודש או כ-400 שקל בהתחייבות לשנה. יש רק מסלול אחד שכולל חיבור לארבעה מסכים בו זמנית ותמיכה בתכנים ב-4K. משמע, התוכנית היחידה הזמינה בדיסני פלוס זולה בהרבה ממסלול הפרימיום של נטפליקס, שכביכול הוא השווה לו. ולכן, מהבחינה הזו, דיסני פלוס גובר על נטפליקס.

תוכן: איפה יש יותר במה לצפות?

על פניו, היינו יכולים להכתיר את דיסני פלוס בתור המנצח של הקטגוריה בלי בעיות. מדוע? שירות הסטרימינג מציע את כל התכנים שקשורים לדיסני, מארוול, פיקסאר ונשיונל ג'יאוגרפיק - מותגים יוקרתיים במיוחד הכוללים קבוצות ענקיות של מעריצים. בדיסני פלוס הבטיחו יותר מ-1,000 סרטים ומעל ל-400 סדרות. חוץ מהתכנים במסגרת המותגים המוכרים, ניתן למצוא את העונה החדשה והמדוברת של משפחת קרדשיאן, לצד סדרות כמו "עקרות בית נואשות", "האנטומיה של גריי" והסרטים הדוקומנטריים של "נשיונל ג'יאוגרפיק".

שירות הסטרימינג של נטפליקס מצד שני מציע את אלפי כותרי המקור של החברה. נטפליקס הייתה ענקית הסטרימינג הראשונה שכבשה את השוק, ובשנים האחרונות היא השקיעה מיליארדי דולרים בהפקת תוכן מקור כדי להבדיל את עצמה מהאחרות. כך למעשה היא הצליחה להעמיד מגוון אדיר של תכנים מסוגים שונים: ריאליטי, סדרות מדע בדיוני ופנטזיה כמו "דברים מוזרים" וגם סדרות היסטוריות כמו "הכתר" על המלכה אליזבת'. כל אלו מצטרפים לשלל השחקנים ויוצרי התוכן שמזוהים עם נטפליקס, וכך היא מצליחה לחדש את הספרייה שלה כל פעם מחדש.

צריך לומר את זה, דיסני מציעה בשירות הסטרימינג שלה תכנים מקוריים יוקרתיים הרבה יותר מאשר של נטפליקס. עם זאת, בעוד שבנטפליקס מוסיפים תכנים חדשים מדי חודש, בדיסני פלוס התכנים מתחדשים בקצב איטי בהרבה.

בשורה התחתונה, השירות של נטפליקס מוביל בקטגוריה הזו, בעיקר בשל נקודה אחת עיקרית. המיאוס מהתוכן של נטפליקס עשויה להגיע גם בכלל שהחברה מלווה אותנו כבר תקופה ארוכה. זה גם יכול לקרות עם השירות של דיסני פלוס. עם זאת, דבר שעשוי שיכול לשנות את התחושה הזו זה קצב שחרור תכנים חדשים של השירות. וכאן, נטפליקס גובר על דיסני פלוס.

ילדים: איזה שירות מתאים יותר לדור הצעיר?

אי אפשר לדבר על התוכן, בלי לדבר על התוכן לילדים. בשני השירותים יש תכנים מגוונים המתאימים לילדים, בנטפליקס אפשר למצוא תכנים כמו פאוור ריינג'רס, בייבי בוס, בובספוג, אלכסה וקייטי ועוד תכנים רבים. הרבה מהם כמובן מצוירים מסוגים שונים. לדיסני פלוס יש את כל הכותרים המוכרים שלה, כמו סרטי דיסני החדשים והישנים (אנקאנטו, לוקה, מולאן, מלך האריות ועוד) וסרטי פיקסאר השונים (צעצוע של סיפור, אמיצה, רטטוי ועוד).

בביטחון רב אפשר להכתיר את התכנים של דיסני פלוס בתור המנצחים עבור ילדים, דווקא בגלל המותגים המוכרים של החברה זה שנים על גבי שנים.

עיצוב ופיצ'רים: איזה שירות יותר נוח?

במצב אופטימלי, וכך זה כנראה ברחבי העולם, עיצוב הפלטפורמה וחווית המשתמש אמורים פחות או יותר להיות דומים בשני השירותים. מדובר בחברות ענקיות וגדולות, הן אמורות לדעת מה הן עושות מהבחינה הזו. והתשתית, כמובן נמצאת. שתי האפליקציות של החברות נראות טוב, ויש לשתיהן את הפוטנציאל לאפשר למשתמש לחוות את הפלטפורמה בצורה נהדרת.

בתור שחקנית ותיקה כאן בישראל, נטפליקס מאפשרת חוויה כזו למשתמשים שלה. השירות שלה טוב והפלטפורמה שלה נהדרת. מנגד, דיסני פלוס השיקה בישראל גרסה לקויה - חסרים פיצ'רים שונים, יש מלא תקלות, זמני הטעינה עלולים להיות ארוכים ואפשר לקרוא לתקופה הזו חבלי לידה קשים במיוחד. לדוגמה, חלק מהמשתמשים דיווחו כי האפליקציה לא עובדת בטלוויזיה ויש צורך לשדר את התכנים לטלוויזיה דרך הנייד. גם, אם בנטפליקס המערכת ממליצה על תוכן בצורה מעולה ומעלה כותרים מומלצים לפי אחוזי התאמה והמערכת קלה לשימוש, בדיסני עדיין יש דרך ארוכה עד שהשירות יוכל לעשות את זה בצורה מלאה.

נקודה לחיוב באפליקציה של דיסני זו החלוקה בעמוד הראשון לפי קטגוריות: דיסני, פיקסאר, מארוול, מלחמת הכוכבים, נאשיונל ג'אוגרפיק, וסטאר. החלוקה הופכת את חיפוש התוכן לנוח יותר.

מול זה, השירות של נטפליקס הוא מלך הבינג' עדיין, גם מבחינת התכנים וגם מבחינת הפיצ'רים המציעים את זה, בדיסני פלוס עדיין יש כל מיני תקלות שלא מאפשרות לחוות את חוויית הבינג' כראוי.

נקודה לרעת שני שירותי הסטרימינג היא שבשניהם לפעמים צריך לנבור ולחפש תכנים שעלולים להיות מוסתרים. זה קורה - הסרט הרצוי או הסדרה לא מצויים בעמוד הבית או שצריך לחפש בצורה מסוימת וחבל שכך.

לבסוף, אפשר להכתיר את השירות של נטפליקס כמנצח בקטגוריה הזו. זה נובע בעיקר מהוותק שיש לחברה בשוק והעובדה שביססה את עצמה כמו שצריך. עם זאת, אם ניתן לזה עוד קצת זמן, נראה שיפורים משמעותיים בדיסני פלוס, שעשויים לשנות את הקביעה הזו.

בשורה התחתונה: כך תדעו לבחור

תשובה חד משמעית וגורפת לא תהיה כאן, בגלל שזה יחטא למטרה. בסוף, יש כאן שני שירותים שמציעים תכנים נהדרים ומעניינים, תלוי מי הצופה. דיסני פלוס התגלה בשבוע האחרון כשירות סטרימינג נוסטלגי למבוגרים וממש גן עדן לילדים, ומולו נמצאת נטפליקס שידועה כענקית הסטרימינג המציעה תכנים רבים ומגוונים למבוגרים.

בעוד שדיסני פלוס מחזיקים בזכויות למותגים יוקרתיים ואדירים, החברה לא שוכחת להביא גם תכנים למבוגרים - אם כי צריך עוד. המחיר של דיסני פלוס נמוך משמעותית מהחבילה המתחרה של נטפליקס, אבל חבלי הלידה מתסכלים ויכולים להרחיק משתמשים רבים ובצדק. לא בטוח שאנשים יהיו מעוניינים לשלם כסף על מוצר תקול.

אם אתם מסוגלים להרשות לעצמכם להיות רשומים על שניהם, תוכלו ליהנות ממגוון רחב יותר של תכנים מסוגים שונים. אבל אם צריך לבחור רק אחד, תאפיינו את השימוש בבית: אם אתם מבוגרים שצורכים את התוכן, ההמלצה היא לבחור עדיין בנטפליקס, בעיקר בגלל התכנים המגוונים והטובים. אבל אם אתם משפחה או בעיקר לילדים, אין ספק שדיסני פלוס מציע כמות של תכנים ראויים.

עוד כתבות

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

וויקס ומאנדיי יציגו הפסדים, דיסני בונה על הסטרימינג: 5 דוחות שכדאי לשים לב אליהם השבוע בוול סטריט

מבול הדוחות בוול סטריט נמשך, והשבוע יצטרפו גם חברות ישראליות בולטות כאשר תחזיות האנליסטים הן להפסדים נוספים ● איך התרסקות שוק הקריפטו תשפיע על הכנסות בורסת הקריפטו קוינבייס, והאם יצרנית הרכב החשמלי ריביאן סוף סוף תדווח על מכירות משמעותיות?

שיגור טילים מרצועת עזה לעבר ישראל / צילום: Associated Press, Hatem Moussa

הקרב על הנרטיב: איך מנהלים מבצע צבאי בעידן הניו מדיה

כדי למנוע התקבעות בדעת הקהל של הנרטיב הפלסטיני, יש לפעול במהירות רבה כדי להשפיע על ה-news cycle הראשון, זאת באמצעות רתימת כל הגורמים המודיעיניים והמבצעיים שיכולים לספק מידע והוכחות להזמת הטענות ● כך עושים זאת נכון

מחקר אחד בשבוע. איך מקשיבים לעובדים ממדינות שונות / צילום: Shutterstock

הפעולה הפשוטה והיומיומית שכל מנהל חייב לזכור לעשות

בשנים האחרונות גוברת המודעות לחשיבותה של ההקשבה, וארגונים גלובליים כמו פייזר, IBM ופורד מעבירים לעובדים ולמנהלים הכשרות בנושא ● אבל מתברר שבתרבויות שונות צריך להקשיב בצורות שונות

לובי משרדי ''יעדים נדל''ן''. בעיגול: מוטי אברג'יל / צילום: יוסי כהן, יוטיוב

הבעלים של החברה חשוד בהונאת משקיעים, הנאמן מבקש להחזיר אותה לפעילות

הנאמן הגיש דוח ראשוני לביהמ"ש, לפיו בקופת החברה יש 161 אלף שקל וחוב של 25 מיליון שקל ל-170 מלווים לחברה ● הוא מבקש להמשיך להפעיל את הקורסים בתחום הנדל"ן שמספקת החברה ● מוטי אברג'יל, בעלי החברה, משתף פעולה עם הנאמן, והחקירה ברשות ני"ע נמשכת

מטה אמזון בקליפורניה / צילום: Shutterstock, Tada Images

היזם הישראלי הסודי של אמזון ומתי הרכב של אפל יצא לשוק?

נאפע בשארה מתרשיחא, סגן נשיא אמזון AWS ומהנדס בכיר, נחשף בכנס של החברה כמוח מאחורי כל סדרות השבבים של ענקית הענן • וגם: מתי מתכננת אפל לחשוף את הרכב החדשני שהיא מפתחת תחת מעטה סודיות ● השבוע שהיה בהייטק ומדע

יירוטים של כיפת ברזל, מוקדם יותר היום / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

בכיר בג'יהאד האיסלמי: הפסקת האש תיכנס לתוקף בשעה 23:30

מסתמן: הפסקת האש עם הג'יהאד ● דיווח סוכנות הידיעות המצרית: מחר בבוקר יפתחו המעברים, קודם לדלק לתחנת הכוח, ובהמשך, חזרה לשגרה ● פיקוד העורף מנחה את תושבי עוטף עזה להיכנס למרחב המוגן עד להודעה חדשה ולא להמתין לצבע אדום

התחדשות עירונית  ברחוב בצלאל 9 תל אביב / הדמיה: AA STUDIO

התחדשות עירונית בת"א: "הבניין התחיל להתפורר. העירייה המליצה לחזק אבל לא חייבה אותנו"

הבניין ברחוב בצלאל 9 בתל אביב נהרס לאחרונה ● לשמונה הדירות שהיו בבניין יתווספו עוד 15 דירות בתמהיל משתנה ● דירות בשטח 108 מ"ר נמכרות בכ-7.8 מיליון שקל

הרמטכ''ל אביב כוכבי, ראש הממשלה יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ בפיקוד דרום ובעוטף עזה

המערכה הכלכלית של צה"ל מול משרד האוצר

העלות של מבצע צבאי מתחלקת להוצאות צבאיות מצד אחד ופגיעה במשק מהצד השני ●  חלק מהתקציב ימומן מתקציב משרד הביטחון, וחלק יצריך תוספת תקציבית מקופת המדינה ● כמה עלו מערכות קודמות ומה ההערכה לגבי "עלות השחר"?

חבל שחיפה לא מתנהלת כמו קבוצת כדורגל / צילום: Shutterstock, Altosvic

הפער בין חיפה השוקעת למכבי חיפה הנוסקת לא סביר

למרות החופים, ההרים ואפילו התחבורה הציבורית בשבת, חיפה סובלת מהגירה שלילית שנה אחרי שנה ● קברניטי העיר אפילו לא עושים מאמץ ללכוד את אוהדי מכבי חיפה - רבים מהם חיפאים "גולים", כדי לשכנע אותם להשתקע בה מחדש ● וגם: פייסבוק מזכירה למשקיעים כי אין חסינות בבורסות ● כוכבי השבוע 

ולדימיר פוטין ושי ג'ינפינג במפגש השנתי של ''הפורום הכלכלי המזרחי'' בולדיווסטוק, רוסיה / צילום: Reuters

המזרח נגד המערב? פוטין ושי דווקא מהמרים על החלק הדרומי של העולם

עם הידרדרות היחסים עם המערב, מבקשות רוסיה וסין לארגן מחדש את מאזן הכוחות בעולם ולהטות את דרום כדור הארץ לטובתן באמצעות פרישת חסות, הלוואות והשקעות • בחלק מהמדינות הללו השליטים לא מעוניינים לעמוד לצד הדמוקרטיות, בהתחשב בכך שגם הם שולטים בסגנון סמכותני כמו פוטין ושי

מגדלי טיילת דוד. השוכרים שילמו שנה מראש / צילום: יהונתן הונינג באדיבות נאות שירן תיווך

ארבע חניות, בריכה וחדר יין: כמה יעלה לשכור דירת יוקרה ומה תקבלו בתמורה

חדר שינה עם ריהוט בשווי של חצי מיליון שקל, רהיטים ביבוא אישי מצרפת תוצרת Roche bobois וחפצי אמנות מיוחדים • דירות היוקרה מושכרות בעשרות אלפי שקלים לחודש ומציעות מעבר למיקום גם סטנדרט אבזור גבוה במיוחד ● פרויקט מיוחד

מנכ''לים מקשיחים עמדות בזמן שהכלכלה מראה סימני התקררות / אילוסטרציה: Shutterstock, fizkes

מנכ"לים זונחים את הגישה החברמנית עם הופעת סימנים להתקררות הכלכלה

כשהתחזיות מתקדרות, מנהלי חברות מחזירים דרישות ברורות, בדיקה של רמת הביצועים ומקצצים בפינוקים כמו ספלים וחולצות

כוחות הביטחון בזירת האירוע / צילום: דוברות המשטרה

רקטה פגעה בסמוך למפעל שטראוס בדרום

מהמשטרה נמסר: "כוחות המשטרה, הפועלים כעת בעיר שדרות, איתרו זירה ובה פגיעת פריט רקטי בסמוך למבנה" ● לפי הדיווח אין נפגעים

נפרדים מההייטק הסיני. צילום: AP / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

למה המשקיעים הסינים נעלמו מההייטק הישראלי?

לפני עשור היו המשקיעים והתאגידים הסיניים "הדבר הבא" בהייטק הישראלי, עם עשרות משלחות מבקרים מדי שנה שהניבו השקעות רבות ● לחץ אמריקאי, יריבות הולכת וגוברת בין מזרח ומערב, אכזבה הדדית וגם שינויים כלכלים ופוליטיים בסין עצמה עצרו את שיתוף-הפעולה ● גלובס מתחקה אחר עלייתם וירידתם של הסינים מבמת ההשקעות בהייטק הישראלי

שיגורים מרצועת עזה הערב (ש') לעבר ישראל / צילום: Associated Press, Adel Hana

בצה"ל מעריכים כי בכיר נוסף בג'יהאד חוסל בעזה

לראשונה מאז התחיל מבצע "עלות השחר" נשמעו אזעקות בתל אביב ● הפלסטינים מדווחים עד כה על 12 הרוגים ו-84 פצועים כתוצאה מתקיפות צה"ל ברצועה ● בתום הערכת מצב, שר הביטחון גנץ הנחה את צה"ל להמשיך בתקיפות ובפעולות סיכול הירי על ישראל ● יו"ר האופוזיציה נתניהו יגיע לקבל עדכון ביטחוני מראש הממשלה יאיר לפיד

חסימת צמתים בעוטף עזה, יום שישי האחרון / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

מבצע עלות השחר: אילו עסקים זכאים לפיצויים?

עדיין לא ברור האם יינתן סיוע לכל העסקים שעלולים להיפגע כלכלית מתרחיש של התמשכות מבצע עלות השחר ● מה כולל הפיצוי ואיך מבקשים אותו? גלובס עושה סדר

בניין היוקרה Murano at Portofino במיאמי ביץ' / צילום: Shutterstock

שנה לאחר קריסת הבניין במיאמי: מחירי הדירות באזור בירידה

הירידה במחירים משקפת את חששותיהם של הקונים בנוגע לבטיחות וצפי להוצאות של מאות אלפי דולרים על תיקונים

דני מזרחי, מנכ''ל אופל בלאנס / צילום: אייל פישר

"איך אף אחד לא יודע איפה הצ'קים?": מנכ"ל חברת האשראי החוץ-בנקאי אופל בלאנס יוצא להגנה על התחום

דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס, חושש שאי-הסדרים ביונט קרדיט ובגיבוי אחזקות יפגעו במוניטין החברות החוץ-בנקאיות וישאירו את התחום כמונופול בנקאי ● הוא מתייחס למורכבות התחום ("לא מספיק לקחת שמות מפוצצים"), חושב שהנהירה לבורסה תיעצר ("כשכל דכפין יכול לגייס, מישהו עוד יסב נזק”), ויוצא להגנת הריבית הדו-ספרתית שגובים בענף

האוצר מנסה לשכנע שהעלאת מס הקנייה על כלי רכב חשמליים ופלאג־אין  הכרחית לשמירה על הכנסות המדינה / צילום: Shutterstock

בעולם מסבסדים את המכוניות החשמליות, בישראל מעלים את המיסוי

לקוחות רבים שהזמינו רכב חשמלי יגלו בינואר כי הם נדרשים להוסיף עוד אלפי שקלים למחיר ששילמו ● באוצר הציגו את המהלך להעלאת מס הקנייה על כלי רכב חשמלי ופלאג־אין כחיוני לשמירה על הכנסות המדינה, אלא שבחציון האחרון ההכנסות ממסי רכב רק זינקו

ניתוח טכני

ניתוח טכני: המהלך שיוביל את האירו למחיר של פחות מדולר יצא לדרך

רמת התמיכה של 1.09 דולר לאירו נפרצה מטה, וההיסטוריה מלמדת שכשדשדוש נפרץ, השוק יבצע מהלך זהה באורכו לעומק הדשדוש ● במילים פשוטות: האירו אמור להיחלש עד ל-0.945 דולר לפחות