גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ירידות בנעילה בת"א; אלקטריאון קפצה ב-8.5%, ג'נסל בכ-7%

מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.5%, ת"א 90 נסוג ב-0.7% ואילו מדד מניות הקנאביס עלה ב-1.2% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל

הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:27

יום המסחר בבורסה ננעל במגמה שלילית. מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.5%, ת"א 90 נסוג ב-0.7% ואילו מדד מניות הקנאביס עלה ב-1.2%. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל.

ירידות בולטות רשמו דיסקונט השקעות  שצנחה בכ-10%, ורידיס  ב-5.7% וראדא שירדה ב-4.6%.

מנגד, עליות חדות רשמו אלקטריאון, אקרו , יוחננוף , קנאשור, דניה סיבוס וג'נסל.

15:55

מדדי המניות המרכזיים בבורסה בת"א ממשיכים להיסחר בירידה קלה של כ-0.2% עד 0.5%. מחזור המסחר מסתכם בכ-1.42 מיליארד שקל.

אלקטריאון  ממשיכה במומנטום חיובי ומשלימה קפיצה של כ-24% ביומיים. עוד בולטות בעליות חדות ג'נסל , דניה סיבוס , סונוביה, פורסייט וגבעות.

חברת המכשור הרפואי אנויז'ן מדיקל  המוכרת מערכות לניווט אלקטרומגנטי המסייעות בהחדרת צינורות הזנה (זונדות) דיווחה כי בית החולים Memorial Manatee שבפלורידה, הודיע לחברה על כוונתו לרכוש מערכת ENvue וצינורות הזנה, וכן מערכת נוספת עבור בית החולים Lakewood Ranch Medical Center. באנויז'ן ציינו כי שני בתי החולים שייכים למרכז הרפואי Manatee Healthcare System.

בשוק המט"ח, הדולר מטפס בכ-0.5% לאחר קביעת השער היציג ונסחר סביב 3.416 שקלים לאחר שירד לשער של 3.39 שקלים בבוקר. 

14:00

מדדי המניות הרציפים בבורסה בת"א ממשיכים להיסחר בירידה קלה של כ-0.2% עד 0.3%. בקרב המדדים הענפיים הירידה הגבוהה ביותר נרשמת במדד רשתות השיווק  שנחלש ב-0.9%, כאשר בתחתית ויקטורי שמאבדת 3% ומקס סטוק  ושופרסל  שיורדות ב-2%. בצד החיובי מדד הבנקים שמתקדם ב-0.3% ומדד הקנאביס  שנוסק ב-1.4%. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-1 מיליארד שקל.

את הירידה הגבוהה ביותר במדד ת"א 35 רושמת החברה לישראל שמשילה יותר מ-4%, ואחריה החברה הבת איי.סי.אל שיורדת ב-2.6%. בראש המדד אנרג'יקס והפניקס.

מניית תיקון עולם-קנביט  דוחפת את מדד הקנאביס בעודה מתחזקת ב-6.9%. החברה דיווחה שורד רוזן, בעלת המניות הגדולה בחברה (17.7%) העבירה את מניותיה לידי בנה, בן רוזן, בן ה-23, שהשתחרר לאחרונה מצה"ל. המניות היו במקור בידי אביו של בן ובעלה של ורד, ברק רוזן, מבעלי ישראל קנדה . יחד עם זאת, וטו שהטילה המשטרה אסר עליו להחזיק במניות של חברת קנאביס.

בשוק המט"ח, הדולר ממשיך לאבד גובה והוא יורד כעת ב-1.3%, לשער של 3.39 שקלים. האירו נסוג ב-0.7% לרמה של 3.59 שקלים, הפאונד הבריטי צונח ב-1.1% לרמה של 4.17 שקלים.

12:40

התנודתיות בבורסה נמשכת, ומדדי המניות נסחרים בירידות של 0.2%-0.1%, בעוד שבאירופה ובזירת המסחר בחוזים העתידיים בוול סטריט המסכים ירוקים. מחזור המסחר מסתכם עד כה ב-735 מיליון שקל.

ירידות בולטות רושמות נקסט ג'ן  שמאבדת 4.8% (אחרי שצנחה אתמול ב-8.7%), ברנמילר  נסוגה ב-5%, רציו  ודיסקונט השקעות  יורדות ב-3%, וכך גם החברה לישראל  שמוצאת עצמה בתחתית מדד ת"א 35. בפסגת המדד אנרג'יקס  עם עלייה של 1.7%.

גלוב אקספלוריישן  ממשיכה לזנק בשיעור חד במחזור גבוה משמעותית ממהממוצע שלה (שמגיע כבר ל-1.5 מיליון שקל), אקונרג'י  קופצת 6% בהמשך לזינוק של 20% אתמול, בהמשך לדיווח שקרן ההשקעות האירופאית אינפרה גרין תשקיע בה לפי שווי 1.25 של מיליארד שקל. החברה מתקרבת לשווי שוק של מיליארד שקל, לאחר שהשילה כ-16% מערכה מתחילת השנה.

מזרחי טפחות  חתם על עסקת ביטוח שנייה של תיק הלוואות לדיור בהיקף של כ-4.2 מיליארד שקל. יחד עם העסקה הראשונה שבוצעה לפני כשלושה חודשים, ושבה בוטח תיק בהיקף של כ-3.7 מיליארד שקל, עומד היקף הביטוח שהבנק רכש לשני תיקי המשכנתאות, על כ-8 מיליארד שקל. המהלך מפנה הון למימון תנופת הצמיחה של הבנק.

11:30

שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בסערה כתגובה לעליות החדות בוול סטריט בסוף השבוע האחרון, והדולר צונח ב-1.2% לרמה של 3.40 שקלים. היצע הדולרים בשוק המקומי גדל ככל שהשווקים מעבר לים מטפסים, וזאת בעיקר בשל גידורי ההשקעות של הגופים המוסדיים בשוק המקומי. כאשר ערכן של ההשקעות של כספי החוסכים מעבר לים עולה, הגופים המוסדיים נאלצים למכור דולרים על מנת לאזן את התיק ולעמוד במדיניות ההשקעה. בסוף השבוע האחרון מדד S&P 500 יצא מטריטוריה דובית ומדד הנאסד"ק רשם עלייה של 7.5% בסיכום שבועי.

בתוך כך, מדדי המניות נסחרים כעת בדומה לרמת הפתיחה, על אף העליות הנאות בבורסות אירופה והתחזקות העליות של החוזים בוול סטריט.

11:00

מסחר תנודתי בבורסה, בהתאם לנדנדת החוזים העתידיים בוול סטריט. המדדים עברו כעת לעליות קלות, כשת"א 35 מוסיף 0.2%, ת"א 125 עולה ב-0.3% ות"א 90 בכ-0.5%. מדד הנפט וגז מתקדם ב-0.6%, מדד הביומד ב-0.9% ומדד הבנייה ב-1%. בצד השלילי נותר מדד רשתות השיווק שמשיל 0.2%, בין השאר בשל ירידה של כ-4% במניית ויקטורי . מחזור המסחר גבוה יחסית לשעה זו ומסתכם בכ-300 מיליון שקל.

שותפות חיפושי הנפט גלוב אקספלוריישן  מזנקת בעשרות אחוזים ללא סיבה נראית לעין או דיווחים משמעותיים ברקע. מחזור המסחר ביחידות ההשתתפות של השותפות גבוה משמעותית מהממוצע שלה. 

אל על  דיווחה שביום רביעי השבוע תפוג תקופת הבלעדיות לבדיקת המיזוג עם ארקיע, לאחר שהשנייה סירבה להאריכה. אל על הודיעה שבכוונתה להמשיך לנהל מו"מ עם ארקיע אף ללא סעיף הבלעדיות, אך אין ביכולתה להעריך אם ומתי תושלם העסקה ומה יהיו תנאיה. לגלובס נודע כי ארקיע מנהלת מגעים עם רוכשים חלופיים לרכישת חלקם של בעלי השליטה האחים נקש.

קבוצת אשטרום  גייסה 490 מיליון שקל בשלב המוסדי של הרחבת סדרת אג"ח ד', מתוך ביקושים בסך 600 מיליון שקל - כמעט פי שלושה מהיקף הגיוס המתוכנן.

10:01

המסחר בבורסה נפתח במגמה מעורבת, לאחר שהחוזים בוול סטריט שינו כיוון ועברו לטריטוריה השלילית וגם העליות באסיה נחלשו. מדד ת"א 35 יורד בכ-0.3%, ת"א 125 משיל 0.1% ות"א 90 מטפס ב-0.2%. בקרב המדדים הענפיים, מדד הנפט עולה ב-0.3%, מדד הבנקים נסוג מעט ומדד הבנייה מטפס ב-0.5%.

גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, התייחס למחירי הנפט הגולמי, וציין שהם צפויים להיות מושפעים בטווח הקרוב בין השאר מהפעילות הכלכלית בסין, מהמשך הצעדים הכלכליים כנגד רוסיה, מהקלה אפשרית של הסנקציות על וונצואלה וגם ממידת היישום של ההקלות במכסות הייצור של OPEC+. "הגידול ההדרגתי באספקת הנפט של OPEC+ עשוי להקל על עודפי הביקושים בשוק, אך העלייה הצפויה בביקושים של סין עלולה לקזז את ההשפעה של גידול זה ולתמוך בעלייה נוספת של מחיר הנפט במהלך הרבעון השלישי של 2022. הביקושים בשנת 2023 צפויים להתמתן באופן משמעותי. האטה זו יחד עם עליית ההיצע באופן הדרגתי, צפויים להחזיר את השוק למצב מאוזן ולסגור את עודפי הביקוש הקיימים בו, מה שעשוי לתמוך בירידה במחיר הנפט במהלך 2023".

09:10

אלביט מערכות  הודיעה שזכתה בחוזה בסכום של כ-70 מיליון דולר לספק פתרון לוחמה אלקטרונית עבור לקוח בינלאומי. החוזה יבוצע במהלך תקופה של שנתיים וחצי.

קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל  הודיעה על מינויו של תא"ל במיל' ליהוא הכהן לתפקיד משנה למנכ"ל בחברה הבת GES, זרוע איכות הסביבה של הקרן. הכהן כיהן בשנתיים האחרונות כסמנכ"ל מבצעים ותפעול בחברת אל על.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר

1. צפי למגמה חיובית

יום המסחר בתל אביב ייפתח ככל הנראה במגמה חיובית, במקביל לעליות חדות שנרשמות בבורסות אסיה.

אתמול ננעלו המדדים בעליות. מדד ת"א 35 טיפס ב-1.8%, ת"א 90 התקדם ב-2.9%, מדד מניות הבנייה קפץ בכ-3.2% ומדד הקלינטק זינק ב-3.3%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל.

בשוק האג"ח, תשואת האיגרת הממשלתית השקלית ל-10 שנים טיפסה אתמול ב-3 נקודות בסיס ל-2.84%, ואילו תשואת האג"ח לשנתיים ירדה ב-3 נקודות ל-2.05%.

2. עליות חדות באסיה

המסחר בבורסות אסיה מתקיים הבוקר בעליות חזקות, בעיקר בהונג קונג - שם מטפס מדד הדגל הנג סנג  ביותר מ-3%. בטוקיו עולה מדד ניקיי  ב-1.3% וגם בסין העליות בשיעורים דומים. הקוספי בדרום קוריאה קופץ ביותר מ-2%.

בתוך כך, אנליסטים וסוכנויות דירוג מעריכים שרוסיה בדרך להגדרה רשמית כמדינה חדלת-פירעון כבר ביממה הקרובה, בפעם הראשונה מאז המהפכה הבולשביקית. זאת בעקבות חוסר היכולת של המדינה להעביר את התשלומים שהיא חייבת על שתי סדרות אגרות חוב ממשלתיות רוסיות.

3. החוזים ירוקים אחרי השבוע החזק בוול סטריט

החוזים העתידיים בוול סטריט מטפסים בשעה זו בעד 0.5%, וגם תשואות האג"ח עולות. תשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים מוסיפה 3 נקודות לרמה של 3.16%.

זאת לאחר נעילה חזקה במיוחד ביום שישי, שהובילה לעליות שבועיות חדות. מדד הדאו ג'ונס קפץ בארבעת ימי המסחר ב-5.4% (כך שהירידה שלו מתחילת השנה צומצמה לכ-14%), S&P500 קפץ ב-6.5% (וכעת רחוק משיאו ב-18.8%, כך שיצא רשמית משוק דובים) והנאסד"ק נסק ב-7.5%, אך עדיין נמוך בקרוב ל-27% מרמתו בתחילת השנה.

בשוק המט"ח, הדולר נסוג ושערו עומד על 3.40 שקלים. בהשוואה לרמת הדולר בתחילת השנה, עדיין מדובר בעלייה של כ-10%. האירו נחלש ב-0.5% ושערו עומד על 3.60 שקלים.

4. יציבות בשוקי הסחורות, ירידות קלות בקריפטו

מחירי הנפט הגולמי נסחרים הבוקר ביציבות, לאחר שקפצו בכ-3% ביום שישי האחרון. מחירה של חבית נפט מסוג ברנט עומד על 113.2 דולר והחוזים על הנפט האמריקאי נעים סביב 107.6 דולר לחבית.

מחירי החיטה מטפסים בשיעור קל אך עדיין נמוכים בכמעט שליש מאז השיא שנרשם בסוף פברואר, עם הפלישה הרוסית לאוקראינה.

בשוק הקריפטו, הביטקוין נסחר בירידה קלה ומחירו יורד ל-21.2 אלף דולר. האת'ריום יורד ב-1% ושערו נע סביב 1,220 דולר.

5. "ההליכה לבחירות לא תשפיע על הכלכלה המקומית בטווח הקצר"

ולסיכום, מודי שפריר, אסטרטג ראשי שווקים פיננסיים בבנק הפועלים, התייחס בסקירתו לפירוק הממשלה וההליכה לבחירות, ולהערכתו אלה לא צפויים להשפיע באופן מהותי על הכלכלה המקומית ועל דירוג האשראי בטווח הקצר. יחד עם זאת, ציין, "סבבי בחירות נוספים, ללא גיבוש תקציב בזמן וללא יישום רפורמות חשובות, צפויים לפגוע בכלכלת ישראל בטווח הבינוני-ארוך".

באשר לציפיות האינפלציה, בבנק מעריכים שמדד חודש יוני צפוי לעלות ב-0.4%-0.5% על בסיס חודשי בעיקר עקב זינוק חד במחירי הדלקים. "בהתייחס לעתיד - מחד, מתרבים הנתונים המצביעים על התמתנות צפויה באינפלציית ההיצע. מאידך, אינפלציית השירותים בישראל ובשווקים המפותחים צפויה להיוותר גבוהה עד להתמתנות ניכרת בפעילות הכלכלית".

עוד כתבות

הפקולטה לניהול.  עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעם או פעמיים בשבוע? / צילום: Shutterstock

עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעמיים בשבוע? מחקר חדש מגלה שזה לא מספיק

ידוע ששעות עבודה ארוכות תורמות לריבוי של מקרי מוות ממחלות לב ושבץ ● מחקר חדש מצא כי בניגוד למה שחשבנו עד כה, פעילות גופנית מתונה אינה מגינה עלינו מנזקי עומס העבודה, ובמובן מסוים אפילו להפך ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

יואב גלנט בפריימריז של מפלגת הליכוד, ראשון לציון / צילום: שלומי יוסף

מקורבי נתניהו בפנים, חברי כנסת ותיקים בחוץ: כך נראית רשימת הליכוד לכנסת

איך כבשו יריב לוין, אמיר אוחנה, אלי כהן, יואב גלנט ודודי אמסלם את צמרת הליכוד והותירו אבק למי שהיו שם עד לפני רגע, כמו ישראל כ"ץ ● מיעוט הנשים במפלגה מתאר במדויק את המאבקים ואף את רשימות החיסול מאחורי הקלעים ● ולאיזה חברי ליכוד השתלמה העבודה הפרלמנטרית הקשה?

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין / צילום: Associated Press, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool

יצוא לאסיה ומחירים מזנקים: כך מנצחת רוסיה במלחמת האנרגיה מול המערב

התלות האירופית המתמשכת ברוסיה כספקית אנרגיה, שווקים חדשים שאינם מהססים לסחור עמה והמחירים המטאוריים בשוק האנרגיה הביאו הכנסות-עתק למדינה, ומאפשרים לה לממן את המלחמה באוקראינה ואף לאיים על אירופה בחורף קר וחשוך ● לפי הבנק המרכזי הרוסי, עודף הסחר במדינה הגיע לשיא של 166 מיליארד דולר

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

נעילה מעורבת בוול סטריט; אאוטבריין צנחה ב-23%, אופקו ב-7.7%

נעילה מעורבת באירופה ● מדד מחירי היצרן (PPI) בארה"ב רשם ביולי ירידה של 0.5% לעומת צפי לעלייה של 0.2% ● דיסני הכתה את התחזיות: מספר המנויים בסטרימינג עקף את של נטפליקס

עודד פורר, ישראל ביתנו / צילום: יוסי כהן

האם הירידה במחירי הפירות והירקות היא בזכות הרפורמה בחקלאות?

הרפורמה בחקלאות עשויה להוביל להורדת מחירים. האם היא כבר עושה זאת? ● המשרוקית של גלובס

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ בניו יורק ביום רביעי / צילום: Associated Press, Yuki Iwamura

ה-FBI נגד טראמפ: הימין האמריקאי מצופף שורות ולא מתכוון לוותר

הפשיטה הדרמטית על מועדון הגולף של טראמפ והפריצה לכספת שלו הפתיעו אפילו את הבית הלבן ● ארה"ב נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות שתכריע איזה מפלגה תשלוט בקונגרס מנובמבר ● כמה רפובליקאים מאיימים לטהר את מש' המשפטים וה-FBI כשיעלו לשלטון

דולר. צונח לשפל של 5 חודשים / צילום: Shutterstock

הדולר צונח לשפל של 4 חודשים מול השקל: אלו הסיבות העיקריות

אחרי שנחלש במחצית הראשונה של השנה עד כדי כך שכוחו בבלימת האינפלציה המיובאת נבלם, השקל ממשיך להתחזק מול הדולר האמריקאי בחסות העליות בשווקים מעבר לים

בורסת הנאסד''ק בוול סטריט / צילום: Shutterstock

השוק הדובי מאחורינו והאינפלציה מתקררת? במורגן סטנלי ובג'פריס מזהירים משאננות

הנתונים האחרונים מציירים תמונה מעודדת של יציאה משוק דובי – אלא שיש מי שמבקש לשאול האם פירושה של ההתאוששות היא כניסה לשוק שורי – או שזה עוד לא הזמן לאנחת רווחה?

מטוס אל על / צילום: מיכל רז חיימוביץ

"שיפור בכל הפרמטרים": אל-על מדווחת על ביקושים דומים לאלה שחוותה טרם פרוץ המגפה

חברת התעופה עברה להציג רווח נקי ברבעון השני בזכות הטבת מס גדולה, כאשר גם בנטרולה היא מציגה עלייה בהכנסות ומעבר לרווח גולמי ותפעולי על רקע הסרת הגבלות הקורונה ● עם זאת, הערת עסק חי עדיין מתנוססת בדוחות החברה לנוכח גירעון בהון העצמי של קרוב לחצי מיליארד דולר

קריית גת / צילום: אלה מאירוביץ

עוד שטחים לתעשייה: אושר שינוי תוכנית המתאר לקריית גת שיעניק לאינטל אפשרות להתרחב

שינוי התוכנית יאפשר תוספת של כ-1,600 דונם לתעשייה ועוד תוספת 51,250 יחידות דיור שיתנו מענה לעיר בת 250 אלף תושבים ● השינוי כולל תוספת שטח לטובת הקמת בית חולים חדש ושטחי פנאי ונופש נרחבים לאורך נחל לכיש

אברהם מבורך, מייסד Kiki / צילום: יח''צ

מיזם האירועים ש"תפס" את בעלי מקס סטוק יוצא לגיוס המונים

מיזם KIKI, מעין מרקט פלייס ומתכנן וירטואלי לאירועים, יוצא לקמפיין גיוס המונים באמצעות fundit במטרה להשיג מהציבור 4 מיליון שקל ● וגם: סטודנטים ממכללת תל חי פיתחו אצבעות גבינה טבעוניות לילדים וזכו במקום הראשון בתחרות הבינלאומית לטכנולוגיות מזון IFT ● אירועים ומינויים

מחקר בתחום הביולוגיה הסינטטית / צילום: Shutterstock

תעשיית הביולוגיה הסינתטית בארץ מנסה להדביק את הפער מול ארה"ב

ביולוגיה סינתטית היא אחד התחומים החמים היום בביוטק, שמבטיח לשנות סדרי עולם ברפואה ובכל תחומי החיים כמעט ● חברת אלאג'ין, שזכתה במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת שירות לסטארט־אפים בתחום, רוצה להיות הצעד הראשון בדרך לתעשייה מקומית ● מה היא יכולה ללמוד מהמודל של חברת גינקגו האמריקאית, שחוותה הייפ וגם חטפה ביקורת חריפה

בריאן דיז, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בבית הלבן, ואליזבת' דור, סמנכ''לית בכירה ב-Whirlpool באירוע קידום חקיקה לייצור מקומי / צילום: Associated Press, Patrick Semansky

בניסיון להתמודד עם סין ומשבר האקלים, בארה"ב שואפים להחליף מדיניות כלכלית

בשנים האחרונות גוברות בארה"ב הקריאות לאמץ מדיניות כלכלית שתשפר את הייצור המקומי ותתמודד עם חולשות במודל הנוכחי ● מהתחדשות בדיור ובתחבורה ועד ניסיון להחזיר ליבשת מפעלי תעשייה שעברו אל מעבר לים, בארה"ב מנסים לאמץ מדיניות תעשייתית חדשה

דיסני פלוס / צילום: Shutterstock, Ivan Marc

דיסני עקפה לראשונה את נטפליקס במספר מנויי הסטרימינג בעולם

וולט דיסני פרסמה דוחות חזקים והפתיעה לטובה הן בשורות ההכנסות והרווח והן בתוספת המנויים ● החברה צופה להגיע ל-245 מיליון מנויים בדיסני פלוס עד 2024, לצד הורדת התחזיות על רקע החשש מפני איבוד לקוחות בשוק ההודי ● המניה זינקה בכ-7% במסחר המאוחר

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק, במאי השנה / צילום: שלומי יוסף

עובדים גויסו ולשכות חדשות נפתחו, אז למה עדיין צריך לחכות חודשים לדרכון חדש?

שרת הפנים איילת שקד הבטיחה בפברואר האחרון לפתור את משבר הדרכונים "בשבועות הקרובים" ● אבל חצי שנה אחר-כך, בדיקת גלובס מעלה כי התורים ללשכות עדיין ארוכים: 6 חודשים בתל אביב וירושלים, 4 חודשים בבאר שבע וכמעט חמישה חודשים בחיפה

ג'רום פאוול, יו''ר הפדרל ריזרב / צילום: Reuters, Mary F. Calvert

קרב האינפלציה של הפדרל ריזרב רחוק מניצחון

המפתח המרכזי למניעת סחרחרת מחירים ושכר נמצא בשוק התעסוקה, וכאן אין שום דבר שמניח את דעתו של הפדרל ריזרב – לפחות בינתיים ● הבנק המרכזי של ארה"ב יצטרך ככל הנראה לראות סימנים להקלה בשוק התעסוקה לפני שיאט את מבצע העלאות הריבית

שר הביטחון גנץ פונה אל ספסלי האופוזיציה / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הציבור תומך בשינוי דרמטי בנושאי דת ומדינה, אלה הסיבות שלא מאפשרות אותו

רוב מובהק בציבור היהודי תומך בנישואים אזרחיים, בתחבורה ציבורית בשבת ובביטול מונופול הכשרות של הרבנות, כך לפי סקר שנערך באוניברסיטת רייכמן ● אלא שנוסף לכוח של המפלגות החרדיות כלשון מאזניים, שינוי כזה הוא יקר וקשה למערכת והחלופות מורידות לחץ ומונעות שינוי

וורן באפט / צילום: Associated Press, Nati Harnik

עבור וורן באפט, ההפסדים הם לא באג - אלא פיצ'ר

ברקשייר הת'אווי של וורן באפט הפסידה ברבעון השני של השנה 44 מיליארד דולר ומניית החברה ירדה ב־2% בחודש האחרון, אך מבחינת באפט מדובר בפטנט יעיל להרחקת אנשים שלא מבינים שטווח קצר נמדד ברבעונים ואפילו בשנים ● וגם: בנק ישראל מזכיר לכולנו כמה מהר אנחנו מאבדים פרופורציות ● הכוכבים של השבוע

אודי אדם, יו''ר אימקו הפורש / צילום: דוברות משרד הביטחון

אודי אדם הצטרף לחברה ביטחונית, זה מה שגרם לו לעזוב אחרי שבועיים

שבועיים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד חברת הציוד הביטחוני שבשליטת בני משפחת יקיר, התפטר אודי אדם מתפקידו - זמן קצר לאחר מנכ"ל החברה ● אימקו נטלה לאחרונה מסגרת אשראי, לאחר שדיווחה כי "נוצר לה גירעון מהותי בתזרים המזומנים"

ח''כ יריב לוין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מסתמן: שינוי דרמטי בעשירייה הפותחת של הליכוד; יריב לוין בראש

לפי ספירת הקולות עד כה (כ-50%), את המקום הראשון כבש ח"כ יריב לוין, ואחריו אלי כהן, יואב גלנט, דודי אמסלם ואמיר אוחנה, שיחד עם נתניהו בראש – הם החמישייה הפותחת החדשה של הליכוד שמחליפים את נבחרי פריימריז 2019