גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט אחרי יום הפכפך; חברות הקרוזים התרסקו

תשואות האג"ח של ממשל ארה"ב נפלו ● פאגאיה הישראלית מחקה מעל 65% מאז שהצטרפה לנאסד"ק בשבוע שעבר ● נעילה שלילית בבורסות אירופה ● מחירי הנפט ירדו ב-2% ● האינפלציה בספרד הגיעה ביוני לקצב שנתי של 10.2%, מעל התחזיות ● לאחר אומדן סופי של התמ"ג, הכלכלה האמריקאית התכווצה ב-1.6% ברבעון הראשון

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock, Christopher Penler
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock, Christopher Penler

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:01

לאחר יום הפכפך ותנודתי במיוחד, וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס הצליח לשמור על עלייה קלה וטיפס ב-0.3%, ואילו נאסד"ק ו-S&P 500 רשמו ירידות מזעריות.

עקום התשואות קרוב להתהפכות? תשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים נפלה הערב ב-11 נקודות וננעלה על 3.09%, ותשואת האג"ח לשנתיים השילה 7 נקודות והגיעה לרמה של 3.05%.

בקרב מניות הטכנולוגיה הגדולות המגמה הייתה מעורבת. טסלה , AMD , אנבידיה  ואלפאבית (גוגל)  איבדו גובה, ואילו אפל , אמזון , מטא (פייסבוק)  ומיקרוסופט  עלו בין 1% ל-2%.

ירידות חדות מאוד בשיעורים דו ספרתיים רשמו חברות הקרוזים. קרניבל  הובילה את הירידות וצנחה ב-14% לאחר שמורגן סטנלי הוריד את המחיר היעד של המניה מ-13 דולר ל-7 דולר בלבד, והזהיר שהמחיר עלול להגיע לאפס לנוכח הירידה בביקושים, ובהתחשב ברמות החוב של קרניבל. המתחרות רויאל קריביאן  ונורווג'יאן קרוז ליין  הושפעו ונפלו בכ-10% ו-9% בהתאמה.

בקרב המניות הישראליות גם נרשמו ירידות מהותיות. חברת הביומד אלפא תאו , שמפתחת טיפול לסרטן, התרסקה בכמעט 20%, חברת הטכנולוגיה פאגאיה  שהצטרפה לנאסד"ק רק לפני שבוע מחקה עוד 19% מערכה, ובסך הכל שווי השוק שלה צלל מ-8.5 מיליארד דולר בהנפקה ל-2.8 מיליארד בלבד. גם ניאו גיימס, ביומיקס, למונייד, ראדא , סולאראדג' והיפו נחלשו.

לעומתן, כן פייט ביופרמה  הדואלית ריכזה עניין רב וזינקה לאחר שדיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי שלב שלישי בתרופת ה-PICLEDENOSON שלה לטיפול בפסוריאזיס, וביונד אייר  קפצה מעל ל-8% לאור דיווח מאמש על כך שה-FDA אישר לשימוש את מוצר LungFit PH שלה לטיפול בתינוקות עם כשל במערכת הנשימה.

החוזים על הנפט הגולמי, שלאורך היום נסחרו בעלייה קלה, שינו כיוון ועברו לירידות של כ-2%. הברנט נסחר סביב 115.4 דולר לחבית והנפט האמריקאי תמורת 109.4 דולר לחבית. הזהב השיל כ-0.1%, ומחירו ירד ל-1,818 דולר לאונקיה.

21:00

יום תנודתי בוול סטריט. מדד דאו ג'ונס שוב עבר לעלייה של 0.4% בעוד שנאסד"ק יורד ב-0.1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי ממשי.

טסלה  מאבדת גובה לאחר דיווח בוול סטריט ג'ורנל על כך שהיא סוגרת את משרדה בסן מטאו, קליפורניה, ומבטלת כמאתיים משרות כתוצאה מכך.

תשואת האג"ח לעשור נופלת ב-9 נקודות לרמה של 3.11%, מחירי הנפט מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר ונחלשים בכ-0.7% וגם הזהב נחלש קלות. בשוק הקריפטו, הביטקוין מאבד גובה ונע ברמה של 20 אלף דולר.

19:30

וול סטריט שינתה כיוון ועברה לירידות. הנאסד"ק יורד עתה ב-0.7%, S&P 500 מאבד 0.5% ודאו ג'ונס מחק את העלייה שרשם ונסחר בירידה של 0.1%. 

חלק ממניות הטכנולוגיה בולטות בירידות הערב, בהן טסלה  שמשילה 4%, ענקית השבבים AMD  נסוגה ב-5% ואנבידיה  ב-4%, אלפאבית (גוגל)  מאבדת 0.7%. לעומתן אפל , אמזון , מטא (פייסבוק)  ומיקרוסופט  ממשיכות לרכז עניין ועולות בכ-1% כל אחת.

בקרב הישראליות, פאגאיה  שנסחרת שבוע בלבד בנאסד"ק צונחת בכמעט 20%, סולאראדג'  יורדת ב-8% וגם קוגנייט, היפו , דריו הלת' , למונייד  וראדא  נחלשות.

18:45

בעוד שוול סטריט ממשיכה להתנהל ביציבות (נאסד"ק ו-S&P 500 ללא שינוי, דאו עולה ב-0.3%) - אירופה ננעלה באדום. מדד דאקס הגרמני נחתך ב-1.7%, קאק הצרפתי השיל 0.9%, פוטסי הבריטי נסוג ב-0.1% ויורו סטוקס 50 הכלל אירופי ב-1%.

בפרנקפורט נרשמו ירידות בולטות לפולקסווגן  שנסוגה ביותר מ-4%, פורשה  שאיבדה כ-3.5% ודויטשה בנק  שירד ב-3.2%. גם BMW, באייר וסימנס איבדו גובה. בלונדון, חברת ג'אסט איט טייקאוויי  (הבעלים של תן ביס הישראלית) צללה ב-19% לשפל כל הזמנים על רקע חששות שלא תצליח למכור את פעילותה בארה"ב (GRUBHUB), וכי בשל כך לא תצליח להגיע לרווחיות מבלי להשיג מימון נוסף. עוד ירידות נרשמו לקבוצת התעופה הבריטית IAG (בעלת בריטיש איירווייז) ולקבוצת ההחזקות של רולס רויס. בפריז רנו  איבדה מעל 5.5%, וגם איירבוס, סטלנטיס וסוסייטה ג'נרל איבדו גובה. לעומת זאת, קמעונאית הענק קרפור  טיפסה ב-4.7%.

אלביט מערכות  הישראלית זכתה בחוזה בסך כ-220 מיליון דולר לספק פתרון חימוש מונחה מדויק אווירי למדינה באסיה פסיפיק. החוזה יבוצע במהלך 15 חודשים, ובמסגרתו תספק את ערכות הליזרד (Lizard) להנחיה מדויקת עבור ראשי קרב אוויריים כלליים.

17:30

כשעה לאחר פתיחת המסחר בארה"ב, והמדדים אט אט מתייצבים. נאסד"ק נסחר בדומה לרמת הפתיחה, S&P 500 עולה ב-0.2% ודאו ג'ונס מתקדם ב-0.4%.

חברות הקרוזים ממשיכות לרדת בשיעורים חדים, בראשן קרניבל שצונחת ב-15% ואחריה נורווג'יאן ורויאל קריביאן שמאבדות כ-10% כל אחת. מורגן סטנלי הוריד את יעד המחיר של קרניבל מ-13 דולר למניה ל-7 דולר בלבד, ואף הזהיר שהמחיר עלול להגיע לאפס לנוכח הירידה בביקושים.

בקרב הישראליות, סולאראדג'  נסחרת בירידה של 7% ופאגאיה , שחוגגת בקושי שבוע מאז שהחלה להיסחר בנאסד"ק, נופלת ב-16% ומשלימה ירידה של 65%. החברה החלה להיסחר לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר וכעת שוויה נע סביב 2.9 מיליארד בלבד.

באירופה נמשכת המגמה השלילית. דאקס מאבד 1.6% וקאק יורד ב-0.8%, בעוד שפוטסי הבריטי נסחר ללא שינוי מהותי.

16:32

לאחר הירידות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט, המסחר נפתח היום במגמה מעורבת. מדד נאסד"ק יורד בכ-0.3%, ואילו S&P 500 מוסיף 0.1% ודאו ג'ונס עם עלייה של 0.2%. תשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים יורדת בשלוש נקודות ל-3.17%.

ביונד אייר  הישראלית מטפסת לאור דיווח מאמש על כך שה-FDA אישר לשימוש את מוצר LungFit PH שלה לטיפול בתינוקות עם כשל במערכת הנשימה. המוצר יושק בבתי חולים בארה"ב במחצית הראשונה של 2023. לעומתה, נרשמות ירידות חדות למניות הטכנולוגיה הישראליות, ובהן קלטורה  שמוחקת 5%, סימילרווב , סייברוואן , למונייד  וקוגנייט  שממשיכה לאבד גובה לאחר שהשילה אתמול יותר מרבע משוויה.

בד באת' אנד ביונד  הודיעה שהמנכ"ל מארק טריטון עוזב את החברה, לאחר שהחמיצה את תחזיות הרווחים וההכנסות הרבעוניים. החברה רשמה הפסד של 2.83 דולר למניה (כשהצפי היה להפסד של 1.39 דולר) וגם בהכנסות היא פספסה: 1.46 מיליארד דולר לעומת תחזיות של 1.51 מיליארד דולר.

חברת הקרוזים קרניבל  צונחת ב-9% לאחר שמורגן סטנלי הוריד את יעד המחיר מ-13 דולר למניה ל-7 דולר בלבד, ואף הזהיר שהמחיר עלול להגיע לאפס לנוכח הירידה בביקושים, ובהתחשב ברמות החוב של קרניבל. גם המתחרות רויאל קריביאן  ונורווג'יאן קרוז ליין  נסוגות.

ניאו , יצרנית המכוניות החשמליות מסין, מאבדת גובה לאחר שדוח של Grizzly Research מאשים אותה בניפוח תוצאותיה הכספיות. החברה הכחישה את ההאשמות וטענה שהדוח חסר טעם ומכיל שגיאות רבות.

בתוך כך, שוקי אירופה ממשיכים להיסחר בעיקר בירידות - דאקס וקאק יורדים ב-1.3% ו-7% בהתאמה ואילו מדד פוטסי הבריטי הצליח למחוק את הירידה שרשם וכעת הוא מטפס ב-0.1%.

15:33

מאקרו ארה"ב: האומדן השני והסופי לתמ"ג האמריקאי לרבעון הראשון התפרסם זה עתה, ולפיו הכלכלה בארה"ב התכווצה ב-1.6%, כשהנתון הקודם העיד על ירידה של 1.5%. נתון האינפלציה השנתי (Core PCE) הנלווה לנתון הצמיחה עמד על 8.3%, גבוה בשתי עשיריות האחוז לעומת המדידה הקודמת, של 8.1%. על פי מדד המחירים לצרכן מתחילת החודש, בחודש מאי האינפלציה השנתית זינקה כבר לקצב של 8.6%.

החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט ממשיכים להיסחר בעלייה של כ-0.3%.

פריון נטוורק  השיקה היום קמפיין לקידום טכנולוגיה שלה, ובתוך כך אשררה את התחזית השנתית שלה. החברה ממשיכה לצפות להכנסות של 620-640 מיליון דולר ב-2022, צמיחה שנתית של כ-32%. ה-EBITDA המתואם צפוי לגדול בכ-44% לטווח של 98-102 מיליון דולר, ושיעור ה-EBITDA המתואם מסך ההכנסות בניכוי עלויות המדיה צפוי לגדול מ-37% לכ-40%.

15:10

בגרמניה פורסם כי מדד המחירים לצרכן רשם ביוני (נתון ראשוני) עלייה של 0.1% לעומת צפי כלכלנים לעלייה של 0.4%.

בזירת המסחר בסחורות החוזים על הנפט רושמים עליות של 1.1%-1.2% והזהב נסחר בעלייה של כ-0.3%. בשוק הקריפטו, הביטקוין נסחר בירידה קלה סביב 20,100 אלף דולר. האת'ריום יורד ביותר מ-3% ושערו נע סביב 1,115 דולר.

14:10

מדדי המניות המובילים באירופה נסוגים כעת בשיעורים של עד 2%. במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמות ירידות קלות.

במסחר המוקדם נרשמות ירידות במניות טסלה  שיורדת ב-1.5%, ניאו  שצונחת בכ-7%, ואפל, גוגל ומיקרוסופט שרושמות ירידות קלות.

12:10

מדדי המניות המובילים באירופה נסוגים כעת בשיעורים של עד 1.2%. במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמת יציבות.

בספרד פורסם היום (נתון ראשוני) כי קצב האינפלציה השנתי ביוני הגיע ל-10.2%, לעומת 8.7% במאי וצפי כלכלנים לרמה של 9%. זוהי רמת האינפלציה הגבוהה ביותר במדינה מאז 1985.

10:20

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה שלילית, ומדדי המניות המובילים נסוגים בשיעורים של עד 0.8%. 

במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמות ירידות קלות ותשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים יורדת בכ-5 נקודות לרמה של 3.15%.

בטוקיו ננעל המסחר בירידה של 0.9% במדד הניקיי.

מודי שפריר, אסטרטג ראשי שווקים פיננסיים בבנק הפועלים, מציין כי "היום ב-15:30 יתפרסם האומדן הסופי לתמ"ג האמריקאי לרבעון הראשון (1.5%- לפי האומדן הראשוני), כאשר בנוסף לעדכון נתון זה השווקים יבחנו את נתון האינפלציה הרבעוני (Core PCE) הנלווה לנתון הצמיחה. חשוב בהקשר לכך לציין כי מחר יתפרסם נתון אינפלציה (Core PCE) עדכני יותר (לחודש מאי), אשר צפוי להצביע על התמתנות מסוימת בליבת האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ל-4.8% (כך לפי ממוצע התחזיות) לעומת עלייה של 4.9% באפריל. באשר לצמיחה, נציין שלפי אומדן הצמיחה של הפד באטלנטה (GDP Now forecast) הצמיחה ברבעון השני צפויה לעמוד על 0.3% בלבד (כאמור לאחר ההתכווצות ברבעון הראשון)".

"פרט לנתונים הללו השווקים יתמקדו היום גם בנתון האינפלציה בגרמניה (15:00 שעון מקומי), אשר צפוי עפ"י התחזיות לעלות ל-8.8% ב-12 החודשים האחרונים וכן בפאנל שיפגיש את בכירי הבנקים המרכזיים (יו"ר הפד, ה-ECB והבנק המרכזי של בריטניה)", הוא מציין.

08:00

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה שלילית. בהונג קונג יורד מדד הדגל הנג סנג בכ-1.6% ובטוקיו נסוג מדד ניקיי בכ-1.2%.

במסחר בחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט נרשמת יציבות ותשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים יורדת בכ-6 נקודות לרמה של 3.14%.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש, בירידות חדות. מדד נאסד"ק ירד בכ-3%, מדד S&P 500 נסוג ב-2% ומדד דאו ג'ונס נחלש 1.6%. היום החל במגמה חיובית אך המומנטום של ניסיון ההתאוששות נחלש ומאוחר יותר הירידות העמיקו לאחר נתוני מאקרו שליליים. מדד אמון הצרכן בארה"ב ירד ביוני יותר מהצפוי והגיע ל-98.7 נקודות, שפל של 16 חודשים.

בזירת המאקרו, בגרמניה ובספרד יתפרסמו היום מדדי המחירים לצרכן. 

בארה"ב יתפרסם היום (ב-15:30 שעון ישראל) הנתון המעודכן והאחרון לשינוי בתמ"ג ברבעון הראשון של השנה. ה-GDP צפוי לרדת ב-1.5%. רכיב האינפלציה (PCE) שבתוך הנתונים צפוי לרשום עלייה של 8.1%.

זמן קצר לאחר מכן ינאמו יו"ר הפד פאוול, נגיד הבנק המרכזי של בריטניה ונשיאת ה-ECB לגארד, בכנס נגידי הבנקים המרכזיים בפורטוגל.

בזירת המסחר בסחורות החוזים על הנפט רושמים ירידות של 0.4%-0.7% והזהב נסחר ביציבות. בשוק הקריפטו, הביטקוין נסחר ביציבות סביב 20,300 אלף דולר. האת'ריום יורד בשיעור קל ושערו נע סביב 1,150 דולר.

עוד כתבות

רן עוז, מנכ''ל קבוצת ישראכרט / צילום: באדיבות ישראכרט

המכה שהנחית הפועלים על ישראכרט כבר מורגשת: מציגה רווח נמוך משל המתחרה הקטנה יותר כאל

חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל העבירה ברבעון השני 47 מיליון שקל נוספים לבנק הפועלים, כתוצאה מהסכם התפעול החדש, שכבר הפיל את מניית החברה ● הרווח הנקי של ישראכרט ברבעון צנח בכ-70%, אך המנכ"ל רן עוז משוכנע: "הבטחנו את בסיס הלקוחות שנים קדימה, נדע להפיק תוצאות יפות בשנים הבאות ובדרך כלל זה בא לידי ביטוי בשווי של החברה"

אברהם מבורך, מייסד Kiki / צילום: יח''צ

מיזם האירועים ש"תפס" את בעלי מקס סטוק יוצא לגיוס המונים

מיזם KIKI, מעין מרקט פלייס ומתכנן וירטואלי לאירועים, יוצא לקמפיין גיוס המונים באמצעות fundit במטרה להשיג מהציבור 4 מיליון שקל ● וגם: סטודנטים ממכללת תל חי פיתחו אצבעות גבינה טבעוניות לילדים וזכו במקום הראשון בתחרות הבינלאומית לטכנולוגיות מזון IFT ● אירועים ומינויים

אודי אדם, יו''ר אימקו הפורש / צילום: דוברות משרד הביטחון

אודי אדם הצטרף לחברה ביטחונית, זה מה שגרם לו לעזוב אחרי שבועיים

שבועיים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד חברת הציוד הביטחוני שבשליטת בני משפחת יקיר, התפטר אודי אדם מתפקידו - זמן קצר לאחר מנכ"ל החברה ● אימקו נטלה לאחרונה מסגרת אשראי, לאחר שדיווחה כי "נוצר לה גירעון מהותי בתזרים המזומנים"

המכשיר של יומן אקסטנשנס / צילום: מצגת החברה

מניית המכשור הרפואי שטסה עשרות אחוזים בבורסה לאור הצעת השקעה

מניית יומן אקסטנשנס נפלה לאחר שהחברה לא עמדה בתחזיות המכירות, וכעת ההשקעה של הקרן הפרטית מסין עשויה להגן עליה מהשתלטות ● הקרן הציעה לרכוש 40% מהחברה תמורת 30 מיליון דולר, כאשר שווי החברה כולה בת"א 45 מיליון שקל בלבד

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

נעילה מעורבת בוול סטריט; אאוטבריין צנחה ב-23%, אופקו ב-7.7%

נעילה מעורבת באירופה ● מדד מחירי היצרן (PPI) בארה"ב רשם ביולי ירידה של 0.5% לעומת צפי לעלייה של 0.2% ● דיסני הכתה את התחזיות: מספר המנויים בסטרימינג עקף את של נטפליקס

שר הביטחון גנץ פונה אל ספסלי האופוזיציה / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הציבור תומך בשינוי דרמטי בנושאי דת ומדינה, אלה הסיבות שלא מאפשרות אותו

רוב מובהק בציבור היהודי תומך בנישואים אזרחיים, בתחבורה ציבורית בשבת ובביטול מונופול הכשרות של הרבנות, כך לפי סקר שנערך באוניברסיטת רייכמן ● אלא שנוסף לכוח של המפלגות החרדיות כלשון מאזניים, שינוי כזה הוא יקר וקשה למערכת והחלופות מורידות לחץ ומונעות שינוי

רן עוז, מנכ''ל קבוצת ישראכרט / צילום: באדיבות ישראכרט

ההסכם עם הפועלים כבר בא לידי ביטוי בדוחות ישראכרט: הכפילה את התשלום לבנקים ברבעון השני

חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל רשמה רווח של 32 מיליון שקל ברבעון השני, בעיקר נוכח גידול בהעברת הכספים לבנקים וכן בשל בגין גידול בהפרשה לשומות מע"מ בגין שנים קודמות ● החדשות הטובות מבחינת החברה: נמשך הגידול באשראי ובפעילות הכרטיסים, שהביא לצמיחה של 13% בהכנסות

בנימין נתניהו. מבקש לבטל את כתב האישום נגדו / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אחרי בני הזוג אלוביץ': גם נתניהו מבקש לבטל את כתב האישום נגדו

עו"ד בעז בן-צור, סנגורו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, מבקש להצטרף לבקשת בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' לביטול האישומים נגדם בשל "הגנה מן הצדק", ובכוונתו להגיש בקשה מפורטת

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק, במאי השנה / צילום: שלומי יוסף

עובדים גויסו ולשכות חדשות נפתחו, אז למה עדיין צריך לחכות חודשים לדרכון חדש?

שרת הפנים איילת שקד הבטיחה בפברואר האחרון לפתור את משבר הדרכונים "בשבועות הקרובים" ● אבל חצי שנה אחר-כך, בדיקת גלובס מעלה כי התורים ללשכות עדיין ארוכים: 6 חודשים בתל אביב וירושלים, 4 חודשים בבאר שבע וכמעט חמישה חודשים בחיפה

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

הפד צפוי להמתין לעדויות נוספות להאטה באינפלציה לפני קבלת החלטות

ההקלה בלחצי המחיר בחודש שעבר קרתה לאחר דיווחים על גידול שכר חזק מהצפוי, ובכך מסבכת את תחזית קביעת הריבית של הפד

אפליקציית עלי אקספרס / צילום: Shutterstock, BigTunaOnline

זמני המשלוח יתקצרו והעלות תפחת: עלי אקספרס פותחת מחסנים בישראל

ענקית הקמעונאות הפעילה בשבועות האחרונים פיילוט שכלל שכירת מחסנים במתחם איירפורט סיטי, כדי לאפשר ללקוחות להזמין מוצרים שנמצאים כבר במחסן בארץ ● כעת החברה מתכננת להגדיל את כמות המוצרים ולהרחיב את הפעילות

סניף שופרסל / צילום: Shutterstock, Roman Yanushevsky

רשות ניירות ערך החלה בבדיקה בחשד לאי-סדרים ברשת שופרסל

אי-הסדרים קשורים ככל הנראה לחשד כי ברשת העבירו כספים מפעילות המזון, שהיא הרווחית ביותר עבור שופרסל, לפעילות הנון-פוד, בעיקר לרשת הפארם Be

יו''ר הליכוד בנימין נתניהו ורעייתו שרה בפריימריז / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

הפנים לשריונים: לאחר המהפכה ברשימת הליכוד, במפלגה מצפים להחלטת נתניהו

הטלפונים לראשי הערים במטרה שיתמכו בעורך ישראל היום לשעבר, הדילים שעיצבו את הצמרת החדשה של המפלגה, והמפלה של השרים לשעבר שלא השכילו לעבוד בכנסת: מאחורי הקלעים של הפריימריז בליכוד ● וגם: כך הפכה העבודה למפלגת נישה חברתית־כלכלית

ח''כ יריב לוין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מסתמן: שינוי דרמטי בעשירייה הפותחת של הליכוד; יריב לוין בראש

לפי ספירת הקולות עד כה (כ-50%), את המקום הראשון כבש ח"כ יריב לוין, ואחריו אלי כהן, יואב גלנט, דודי אמסלם ואמיר אוחנה, שיחד עם נתניהו בראש – הם החמישייה הפותחת החדשה של הליכוד שמחליפים את נבחרי פריימריז 2019

הבורסה בטוקיו, יפן / צילום: Shutterstock

מגמה מעורבת בשוקי אסיה; מדד ניקיי מזנק בקרוב ל-2.5%

מדד ניקיי ביפן חזר למסחר לאחר יום חופשה ומזנק, ירידות קלות בשנגחאי ואוסטרליה ● מחירי הנפט יורדים בכ-0.3% ● מניית סופטבנק מזנקת לאחר שבנק ההשקעות הפחית החזקות בחברת המסחר המקוון עליבאבא ● המסחר בוול סטריט אמש ננעל במגמה מעורבת, נאסד"ק מחק 0.6% מערכו

עמדת קרפור בתוך סניף יינות ביתן / צילום: איל יצהר

כניסת רשתות השיווק הבינלאומיות לישראל: 70% מאמינים כי המהלך יוביל להורדת מחירים

מחצית מהציבור מוכנים לוותר על המותגים האהובים עליהם בעקבות העלאות מחירים - כך עולה מסקר שנערך בשיתוף אוניברסיטת רייכמן, באמצעות פאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ● שיעור דומה מצהיר כי יחליף את רשת המזון שבה הוא נוהג לערוך את קניותיו

המקדש המורמוני בסולט לייק סיטי, יוטה / צילום: Shutterstock

ההשקעות החשאיות של הכנסייה המורמונית בהייטק הישראלי

מסמכים חושפים כי קרן מרשפילד אדוויזורס, שנשלטת בידי זרוע ההשקעות החשאית של הכנסייה המורמונית, השקיעה 70 מיליון דולר בקרן הון סיכון ובשתי חברות אינטרנט ישראליות, שהניבו לה רווחים אדירים ● ואיך זה שהקרן הצליחה להימנע מתשלום מס, למרות שאפילו עורך דינה היה משוכנע כי רשות המסים עומדת לגבות 25% מהרווחים? ● תחקיר גלובס

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף / צילום: Shutterstock

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף

האם לשניות הראשונות בראיון העבודה יש השפעה מכרעת על התוצאה? לא בהכרח - התנאי הראשון להצלחה הוא הידע והניסיון הדרושים

אורי לוין, מנכ''ל דיסקונט / צילום: יח''צ

דוחות דיסקונט: העלאת הריבית תרמה להכנסות, הבנק ממשיך לחלק דיבידנד

דיסקונט פתח את עונת הדוחות של הבנקים ומסכם רבעון חזק, על אף ירידה של 21% ברווח הנקי בעקבות הפרשות להפסדי אשראי ● הבנק יחלק דיבידנד בהיקף של 133 מיליון שקל

חברים בקהילה הלהט''בית, אשר רואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ''הורות על תנאי'' / צילום: Shutterstock, fizkes

בית המשפט העליון קבע: פרידה אינה מצדיקה שלילת זכויות מהורה לא ביולוגי

מדאיג לראות כי מי שמערער את הלגיטימיות של הורות לא ביולוגית הם דווקא חברים בקהילה הלהט"בית, שרואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ"הורות על-תנאי", שניתן להפקיעה במקרה של פרידה ● לאחרונה ניתנה שורת פסקי דין העוסקים בניסיונות של ההורה הביולוגי לבטל את זכויות ההורות של בן זוגו לשעבר, מה שמעיד כי מדובר בתופעה רחבת-היקף