גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הגיע הזמן להמציא מחדש את תפקיד המנהלים. כך עשו את זה בשלוש חברות ענק

בעולם העבודה החדש, תפקידם המסורתי של מנהלים כמפקחים על משימות ועל התנהגות העובדים כבר לא רלוונטי ● משינוי טייטל ועד פיצול התפקיד - בנק סטנדרד צ'רטרד, IBM וחברת טלסטרה האוסטרלית מציגים שלושה מודלים לשינוי

מאמנים במקום מפקחים: חברות ממציאות מחדש את תפקיד מנהלי הביניים / צילום: Shutterstock
מאמנים במקום מפקחים: חברות ממציאות מחדש את תפקיד מנהלי הביניים / צילום: Shutterstock

 

 

הגיע הזמן להמציא מחדש את תפקיד המנהלים בעולם העבודה המשתנה. התפקיד המסורתי של מנהל מתחיל להיראות מיושן. במאמר זה, נטען שצריך להגדיר מחדש ואפילו לפצל את התפקיד. אבל קודם כול, בואו נבחן את גלי החדשנות שהביאו אותנו עד הלום.

הגל הראשון, הינדוס מחדש של תהליכים, החל בסביבות 1990 ונמשך עד שנות ה-2000 המוקדמות. הוא התמקד בהפחתת בירוקרטיה והגברת היעילות התפעולית. חברות הפכו את תהליכי העבודה שלהן לגלובליים והעבירו אותם למיקור חוץ, שיטחו את ההיררכיה ובמקרים רבים שמו את המנהלים הנותרים שלהן בתפקידי מאמנים הנדרשים לעקוב אחר משימות העובדים. 

הגל הבא של חדשנות, דיגיטיזציה, הגיע ב-2010 בערך. הוא הוביל לדמוקרטיזציה של הגישה למידע ולאנשים, אבל חתר תחת מקורות הכוח המסורתיים של מנהלים. מנכ"לים ובכירים אחרים יכולים עכשיו לתקשר ישירות עם כל עובדיהם. כשהם כבר לא חלק חיוני בשרשרת המידע, מנהלים החלו להרגיש אובדן כוח, שליטה ומעמד.

ואז הגיעה תנועת האג'ייל ותהליכי השינוי שלה, שחברות החלו לאמץ בעשור הקודם. המטרה שלה הייתה לקצר לוחות זמנים ולהניע חדשנות באמצעות "זירות מסחר" פנימיות חוצות ארגון, המחברות בין כישורים לעבודה ומאפשרות להרכיב במהירות צוותי פרויקטים לפי דרישה. כתוצאה מכך, מנהלים החלו לאבד מגע עם העובדים המדווחים להם.

גל רביעי הגיע ב-2020, עם המגפה, כאשר חברות ועובדים נאלצו להסתגל לאפשרויות של עבודה גמישה. ברגע שעובדים כבר לא נקשרו למקום עבודה פיזי, מנהלים איבדו את השליטה שהייתה להם על ביצועי העובדים ועל התנהגותם.

גלי החדשנות האלה שינו את תפקיד המנהל בשלושה ממדים: כוח, מיומנויות ומבנה. מבחינת כוח, מנהלים צריכים לחשוב כיצד להפוך צוותים למצליחים, ולא כיצד הצוותים ישרתו אותם. מבחינת מיומנויות, מנהלים מצופים לאמן לביצועים טובים, לא לפקח על משימות. ומבחינה מבנית, הם צריכים להוביל בסביבות נזילות יותר.

הבנק שהפך 14 אלף מנהלי ביניים למובילי אנשים

כמה ארגונים עשו צעדים מכוונים כדי לדמיין מחדש את תפקיד המנהל. בואו נסתכל על שינויים טרנספורמטיביים שנעשו בשלוש חברות שונות.

רוב החברות חושבות על המנהלים הבכירים שלהן כעל האנשים שגורמים לשינוי לקרות. לפי התיאוריה הזאת, שכבות הניהול שמתחת לשכבה הבכירה יתנגדו לשינוי. המנהלים בסטנדרד צ'רטרד - בנק עם יותר מ-750 סניפים ביותר מ-50 מדינות - בחרו לחשוב אחרת: 14 אלף מנהלי הביניים שלהם ישחקו תפקיד מרכזי בצמיחת הבנק.

צוות המנהלים החל בצעדים בסיסיים: שינוי שם התפקיד, יצירת תהליך אקרדיטציה וחיזוק התחושה של קהילת מנהלים. מנהלים הפכו להיות "מובילי אנשים", הכרה בחשיבות הקשר האנושי בעבודתם. במקביל, תהליך האקרדיטציה החדש בחן יכולות של הנעת צמיחה, בניית אמון, חיבור צוותים וקבלת החלטות אמיצות.

הבנק עובד כבר עשורים על הפיכת המנהלים הבכירים שלו למאמנים, אבל כעת האתגר הוביל להרחבת המאמץ ל-14 אלף מובילי אנשים. הבנק עשה זאת דרך יוזמות שונות - פלטפורמת בינה מלאכותית לאימון, לדוגמה, והכשרה באימון צוותים ויחידים בשווקים של אפריקה, המזרח התיכון ואסיה. הבנק גם השיק פרויקט פיילוט שבו הוא הציע למובילי אנשים לשלם על הכשרה פורמלית ואקרדיטציה כמאמנים. אלה שהתקבלו אימנו עובדים אחרים. כל כך הרבה משתתפים דיווחו על שיפור במיומנויות ובביטחון, שהבנק ארגן סבבים נוספים של הכשרה ואקרדיטציה.

חיווט מחדש של תהליכים ומערכות

ב-2013, מי שהיה אז מנכ"ל IBM, ג'יני רומטי, הודיע שכל העובדים יידרשו לא רק לפתח מיומנויות חדשות אלא גם ללמוד לעבוד אחרת. החברה התכוונה לבנות תרבות שתאפשר חדשנות ומהירות והיא הייתה צריכה שהמנהלים שלה יובילו את מאמצי ההכשרה מחדש, ישנו את סגנונות הניהול שלהם לשיטות עבודה אג'יליות ויגרמו לכל העובדים להיות מעורבים במסע. המשמעות של זה הייתה שצריך לעשות שלושה דברים: לפנות את המנהלים לתחומי אחריות נוספים בעזרת טרנספורמציה דיגיטלית של העבודה שלהם, הכשרה שלהם במיומנויות חדשות ויצירת מערכת דיווח מבוססת ביצועים.

פונקציית משאבי אנוש הטמיעה מערכת בינה מלאכותית שמטרתה לחסל את העבודה האדמיניסטרטיבית. כמו כן הושקה מערכת למידה מותאמת אישית, כך שמנהלים יקבלו גישה לתמיכה בטלפונים הניידים שלהם. תוכניות מבוססות AI גם עזרו למנהלים לקבל החלטות טובות יותר בנוגע לאנשים ולאתר בעיות כמו חוסר יעילות.

IBM גם הכניסה תהליך אקרדיטציה למנהלים, שהתבסס על תוכנית הכשרה חדשה. מנהלים שקיבלו את האקרדיטציה משיגים היום חמש נקודות יותר מאלה שלא קיבלו אותה על מעורבות עובדים.

 

פיצול תפקיד המנהל

טלסטרה, חברת תקשורת אוסטרלית גדולה, המעסיקה יותר מ-32 אלף איש, עשתה אולי את הצעד האמיץ ביותר. כשהמנכ"ל, אנדי פן, החליט להפוך את החברה לממוקדת יותר בצרכן, מהירה ואג'ילית, הוא ומנהל משאבי האנוש שלו, אלקס בדנוק, שיטחו באופן דרמטי את ההיררכיה. הם צמצמו את מספר השכבות הארגוניות לשלושה. "השינוי הזה היה נחוץ כל כך הרבה זמן", אמר לנו בדנוק. "הבנו שאנחנו צריכים להפריד בין עבודה לניהול וליצור שני תפקידים שונים: מוביל אנשים ומוביל עבודה.

מובילי אנשים אחראים על קבוצות של עובדים עם כישורים דומים, המכונות "פרקים". רוב ה"פרקים" מורכבים מכמה מאות אנשים. מובילי אנשים אחראים לוודא שלעובדים בצוותים שלהם יש מיומנויות ויכולות המתאימות לצורכי העסק בהווה ובעתיד. הביצועים שלהם נשפטים בהתאם למידת מעורבותם במצב אנשיהם ולמידת עמידתם בדרישות. 

מנהלי עבודה, לעומת זאת, מתמקדים בזרימת העבודה ובצדדים המסחריים של העסק. הם יוצרים ומוציאים לפועל תוכניות עבודה ומחליטים מאילו צוותים לקחת עובדים לשם כך. הביצועים של המנהלים האלה נמדדים בהתאם לבהירות התוכניות שלהם, איכות ההערכות שלהם ועמידה בדדליין ובתקציב.

המודל המפוצל הזה של ניהול אינו חדש. מה שכן חדש הוא ההקשר. טלסטרה הוכיחה שהמודל יכול לעבוד באופן יעיל ורווחי לרוחב כל הפונקציות בחברות גדולות שאימצו פרקטיקות אג'יליות והסדרי עבודה גמישים.

הניסיון של טלסטרה מראה לנו את היתרונות של תכנון ארגוני רדיקלי חדש, והניסיון של סטנדרד צ'רטרד ושל IBM מראה לנו שלכל הפחות חברות יכולות לנקוט צעדים מכוונים כדי לשנות את הלך הרוח, האנרגיה והמיקוד של מנהלים. בעזרת פעולות כאלה נוכל להבטיח שאנשים יקבלו את המהיגות שהם צריכים בעולם העבודה החדש.

© Harvard Business School Publishing Corp

עוד כתבות

מור בית השקעות / צילום: איל יצהר

בית ההשקעות מור זינק לצמרת במהירות מטורפת. מה יקרה לו עכשיו?

בתוך שלוש שנים בלבד הפך מור מבית השקעות קטן, משפחתי ונישתי למפלצת קופות גמל שמובילה בתשואות ושואבת לקוחות מכל המתחרים ● בזמן הזה זינק שווי הנכסים שהוא מנהל ב–250% ● איך הוא עשה את זה, ולמה בשוק טוענים שמקורן של התוצאות הפנומנליות בטריקים שלא יצליח לשחזר

סניף שופרסל / צילום: Shutterstock, Roman Yanushevsky

רשות ניירות ערך החלה בבדיקה בחשד לאי-סדרים ברשת שופרסל

אי-הסדרים קשורים ככל הנראה לחשד כי ברשת העבירו כספים מפעילות המזון, שהיא הרווחית ביותר עבור שופרסל, לפעילות הנון-פוד, בעיקר לרשת הפארם Be

ג'רום פאוול, יו''ר הפדרל ריזרב / צילום: Reuters, Mary F. Calvert

קרב האינפלציה של הפדרל ריזרב רחוק מניצחון

המפתח המרכזי למניעת סחרחרת מחירים ושכר נמצא בשוק התעסוקה, וכאן אין שום דבר שמניח את דעתו של הפדרל ריזרב – לפחות בינתיים ● הבנק המרכזי של ארה"ב יצטרך ככל הנראה לראות סימנים להקלה בשוק התעסוקה לפני שיאט את מבצע העלאות הריבית

אבי גבאי, מנכ''ל פרטנר / צילום: דוברות ההסתדרות

דוחות פרטנר: מספר המנויים צמח ברוב החטיבות והרווח הנקי זינק

פרטנר פרסמה את דוחות הרבעון השני והציגה צמיחה בהכנסות משירותים בסלולר, אך מכירות ציוד הקצה ירדו, והשוק הקווי בקיפאון - למרות הגידול במנויים באינטרנט ● בדומה לפלאפון וסלקום, שירותי הנדידה סיפקו רוח גבית לתוצאות החזקות

שר הביטחון גנץ פונה אל ספסלי האופוזיציה / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הציבור תומך בשינוי דרמטי בנושאי דת ומדינה, אלה הסיבות שלא מאפשרות אותו

רוב מובהק בציבור היהודי תומך בנישואים אזרחיים, בתחבורה ציבורית בשבת ובביטול מונופול הכשרות של הרבנות, כך לפי סקר שנערך באוניברסיטת רייכמן ● אלא שנוסף לכוח של המפלגות החרדיות כלשון מאזניים, שינוי כזה הוא יקר וקשה למערכת והחלופות מורידות לחץ ומונעות שינוי

אודי אדם, יו''ר אימקו הפורש / צילום: דוברות משרד הביטחון

אודי אדם הצטרף לחברה ביטחונית, זה מה שגרם לו לעזוב אחרי שבועיים

שבועיים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד חברת הציוד הביטחוני שבשליטת בני משפחת יקיר, התפטר אודי אדם מתפקידו - זמן קצר לאחר מנכ"ל החברה ● אימקו נטלה לאחרונה מסגרת אשראי, לאחר שדיווחה כי "נוצר לה גירעון מהותי בתזרים המזומנים"

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק, במאי השנה / צילום: שלומי יוסף

עובדים גויסו ולשכות חדשות נפתחו, אז למה עדיין צריך לחכות חודשים לדרכון חדש?

שרת הפנים איילת שקד הבטיחה בפברואר האחרון לפתור את משבר הדרכונים "בשבועות הקרובים" ● אבל חצי שנה אחר-כך, בדיקת גלובס מעלה כי התורים ללשכות עדיין ארוכים: 6 חודשים בתל אביב וירושלים, 4 חודשים בבאר שבע וכמעט חמישה חודשים בחיפה

הפקולטה לניהול.  עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעם או פעמיים בשבוע? / צילום: Shutterstock

עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעמיים בשבוע? מחקר חדש מגלה שזה לא מספיק

ידוע ששעות עבודה ארוכות תורמות לריבוי של מקרי מוות ממחלות לב ושבץ ● מחקר חדש מצא כי בניגוד למה שחשבנו עד כה, פעילות גופנית מתונה אינה מגינה עלינו מנזקי עומס העבודה, ובמובן מסוים אפילו להפך ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

אפליקציית עלי אקספרס / צילום: Shutterstock, BigTunaOnline

זמני המשלוח יתקצרו והעלות תפחת: עלי אקספרס פותחת מחסנים בישראל

ענקית הקמעונאות הפעילה בשבועות האחרונים פיילוט שכלל שכירת מחסנים במתחם איירפורט סיטי, כדי לאפשר ללקוחות להזמין מוצרים שנמצאים כבר במחסן בארץ ● כעת החברה מתכננת להגדיל את כמות המוצרים ולהרחיב את הפעילות

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף / צילום: Shutterstock

מה יותר חשוב בראיון עבודה: המסר המילולי או שפת הגוף

האם לשניות הראשונות בראיון העבודה יש השפעה מכרעת על התוצאה? לא בהכרח - התנאי הראשון להצלחה הוא הידע והניסיון הדרושים

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין / צילום: Associated Press, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool

יצוא לאסיה ומחירים מזנקים: כך מנצחת רוסיה במלחמת האנרגיה מול המערב

התלות האירופית המתמשכת ברוסיה כספקית אנרגיה, שווקים חדשים שאינם מהססים לסחור עמה והמחירים המטאוריים בשוק האנרגיה הביאו הכנסות-עתק למדינה, ומאפשרים לה לממן את המלחמה באוקראינה ואף לאיים על אירופה בחורף קר וחשוך ● לפי הבנק המרכזי הרוסי, עודף הסחר במדינה הגיע לשיא של 166 מיליארד דולר

רן עוז, מנכ''ל קבוצת ישראכרט / צילום: באדיבות ישראכרט

המכה שהנחית הפועלים על ישראכרט כבר מורגשת: מציגה רווח נמוך משל המתחרה הקטנה יותר כאל

חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל העבירה ברבעון השני 47 מיליון שקל נוספים לבנק הפועלים, כתוצאה מהסכם התפעול החדש, שכבר הפיל את מניית החברה ● הרווח הנקי של ישראכרט ברבעון צנח בכ-70%, אך המנכ"ל רן עוז משוכנע: "הבטחנו את בסיס הלקוחות שנים קדימה, נדע להפיק תוצאות יפות בשנים הבאות ובדרך כלל זה בא לידי ביטוי בשווי של החברה"

בית משפט השלום בחיפה / צילום: פאול אורלייב

עלילות השופטת מעין צור: יזמה ארבעה הליכים משפטיים פרטיים והפסידה בכולם

מקרה כזה לא רואים כל יום: שופטת מכהנת, זו שבסמכותה להכריע בפסקי דין, הפסידה בארבעה הליכים משפטיים תוך מספר חודשים ספורים ● אם זה לא מספיק, השופטת צור ניסתה לכאורה להתחמק מתשלום אגרה, ואף ננזפה ע"י המפקחת על רישום מקרקעין

דולר. צונח לשפל של 5 חודשים / צילום: Shutterstock

הדולר צונח לשפל של 4 חודשים מול השקל: אלו הסיבות העיקריות

אחרי שנחלש במחצית הראשונה של השנה עד כדי כך שכוחו בבלימת האינפלציה המיובאת נבלם, השקל ממשיך להתחזק מול הדולר האמריקאי בחסות העליות בשווקים מעבר לים

המקדש המורמוני בסולט לייק סיטי, יוטה / צילום: Shutterstock

ההשקעות החשאיות של הכנסייה המורמונית בהייטק הישראלי

מסמכים חושפים כי קרן מרשפילד אדוויזורס, שנשלטת בידי זרוע ההשקעות החשאית של הכנסייה המורמונית, השקיעה 70 מיליון דולר בקרן הון סיכון ובשתי חברות אינטרנט ישראליות, שהניבו לה רווחים אדירים ● ואיך זה שהקרן הצליחה להימנע מתשלום מס, למרות שאפילו עורך דינה היה משוכנע כי רשות המסים עומדת לגבות 25% מהרווחים? ● תחקיר גלובס

בריאן דיז, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בבית הלבן, ואליזבת' דור, סמנכ''לית בכירה ב-Whirlpool באירוע קידום חקיקה לייצור מקומי / צילום: Associated Press, Patrick Semansky

בניסיון להתמודד עם סין ומשבר האקלים, בארה"ב שואפים להחליף מדיניות כלכלית

בשנים האחרונות גוברות בארה"ב הקריאות לאמץ מדיניות כלכלית שתשפר את הייצור המקומי ותתמודד עם חולשות במודל הנוכחי ● מהתחדשות בדיור ובתחבורה ועד ניסיון להחזיר ליבשת מפעלי תעשייה שעברו אל מעבר לים, בארה"ב מנסים לאמץ מדיניות תעשייתית חדשה

מפעל ברזל באיטליה / צילום: Associated Press, Antonio Calanni

מחירי חומרי הגלם לבנייה צונחים, אבל מדד תשומות הבנייה לא צפוי לרדת בקרוב

מתחילת השנה זינק מדד תשומות הבנייה ב־4.4%, אף שמחירי חומרי הגלם בירידה ● בהתאחדות הקבלנים מסבירים כי חלקם של חומרי הבנייה במדד הוא 50% בלבד, וכי המשבר בשרשרת האספקה והתנודתיות במחיר הדלק מונעים מהירידות להגיע גם לכיס של הרוכשים

שלישיית מה קשור בקמפיין אלקטרה / צילום: צילום מסך

מותג המזגנים ויתר על פרזנטור מוכר, לעג לפרזנטורים האחרים - ונשאר בחוץ

בקיץ הישראלי החם שלוש חברות המזגנים טורנדו, אלקטרה ותדיראן מגיעות לתודעת הצופים אבל הייסנס נותר בחוץ - כך עולה מדירוג הזכורות והאהובות של גלובס וגיאוקרטוגרפיה ● הפרסומת המושקעת ביותר שייכת למותג הסלולר wecom שגייס את אנה זק, אולם היא נותרה מחוץ למדד

המכשיר של יומן אקסטנשנס / צילום: מצגת החברה

מניית המכשור הרפואי שטסה עשרות אחוזים בבורסה לאור הצעת השקעה

מניית יומן אקסטנשנס נפלה לאחר שהחברה לא עמדה בתחזיות המכירות, וכעת ההשקעה של הקרן הפרטית מסין עשויה להגן עליה מהשתלטות ● הקרן הציעה לרכוש 40% מהחברה תמורת 30 מיליון דולר, כאשר שווי החברה כולה בת"א 45 מיליון שקל בלבד

שמרית לב וגיתית להב, מייסדות ומנכ״ליות משותפות של Sweet Victory / צילום: עידו לביא

היזמיות שפיתחו מסטיק המסייע להפחית את צריכת המזונות המתוקים: "הרגולציה מאתגרת, לא רק בישראל"

שמרית לב וגיתית להב, תושבות רמת ישי ● מייסדות ומנכ״ליות משותפות של Sweet Victory ● "ההתחלה הייתה ללא תקציב. ככל שהתקדמנו, הבנק המלווה נתן בנו אמון והעמיד לנו אשראי כפי הנדרש" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז