גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הירידות בבורסה החריפו בסיום: מדד ת"א 90 צנח ב-2.7% בנעילה

המסחר בבורסה הושפע מהירידות החדות בוול סטריט ומדד ת"א 35 ננעל בירידה של 1.9%, מדד הנפט והגז נפל ב-3.8% ומדד מניות הביטוח ירד ב-3.6% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.4 מיליארד שקל

ירידות בבורסה / עיבוד: טלי בוגדנובסקי
ירידות בבורסה / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:27

המסחר בבורסה הושפע בשעה האחרונה מהירידות החדות בוול סטריט ומדד ת"א 35 ננעל בירידה של 1.9%, מדד ת"א 90 צנח ב-2.6%, מדד הנפט והגז נפל ב-3.8% ומדד מניות הביטוח ירד ב-3.6%. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.4 מיליארד שקל.

מדד ת"א 35 עלה השבוע ב-0.4%, ומתחילת השנה ירד ב-7.5%. מדד ת"א 90 ירד השבוע ב-0.3%, ומתחילת השנה ירד ב-9.6%.

אלביט מערכות בלטה בעלייה של כ-7%. עוד בלטו בעליות ווישור , אינרום וג'נסל.

מנגד, ירידות חדות נרשמו באזורים , אקרו, מיטרוניקס, פתאל החזקות , שיכון ובינוי, מבנה, כלל ביטוח והפניקס.

15:45

הירידות בבורסה נמשכות, כאשר מדד ת"א 90 נופל ב-1.7% ות"א 35 יורד ב-1.6%. מדד הנפט וגז צונח ב-3%, מדד הבנקים יורד ב-2.4%. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-1.5 מיליארד שקל.

ירידות חדות רושמות שיכון ובינוי , ראדא, אלקטרה צריכה , מבנה ומיטרוניקס.

13:50

הירידות בבורסה ממשיכות להחריף, כאשר מדד ת"א 90 נופל כבר ב-2% ות"א 35 יורד ב-1.6%. המדד הענפי היחידי ששומר על מומנטום חיובי הוא הביומד, שעולה ב-0.7% הודות לעליות חזקות של ליניאג, ביומיקס, אינטליקנה וקנבוטק. מדד הנפט וגז צונח ב-2.5%, מדד הבנקים ב-2%. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-1.1 מיליארד שקל.

בשוק המט"ח הדולר מזנק ב-1.2% לשער של 3.49 שקלים, האירו יציב סביב 3.63 שקלים והפאונד קופץ ב-0.9% לשער של 4.23 שקלים.

ירידות חדות במיוחד רושמות אלקטרה נדלן  שמאבדת 6.7%, וגם שיכון ובינוי , חנן מור ומבנה יורדות מהותית. גם שותפות הפודטק מילניום  צונחת היום בכ-11% במחזור גבוה מהרגיל, ישראייר מאבדת 6%, ריטיילורס ומיטרוניקס עם ירידות של כ-5.7% כל אחת. בקרב הבנקים, לאומי נסוג ב-2.6%, דיסקונט ב-2.3% והפועלים ב-1.9%.

תדיראן  הודיעה שהיא משלימה את רכישת יתרת המניות בחברה הבת תדיראן סולאר תמורת כ-85 מיליון שקל, שנה וחצי לאחר שרכשה 75% ממניותיה. הראל השקעות  הודיעה כי חגית ציטיאט-לוין מונתה למנכ"לית הראל פיננסים, בית ההשקעות של הקבוצה. ציטיאט-לוין מכהנת היום כמנכ"לית בססח (החברה הישראלית לביטוח אשראי) ותיכנס לתפקידה החדש בנובמבר הקרוב. היא תחליף את טל קדם, שהודיע לאחרונה על רצונו לסיים את תפקידו לאחר 5.5 שנים.

12:15

המגמה השלילית בבורסה ממשיכה להעמיק, כאשר מדד ת"א 35 מאבד 1.3%, ת"א 125 יורד ב-1.4% ות"א 90 ב-1.7%. מדד הנפט וגז צונח כבר ב-2.3%, כאשר קבוצת דלק  גוררת מטה בעודה יורדת ב-3.3%. מדד הבנקים נסוג ב-1.1%, מדדי הביומד והקנאביס צמצמו את העליות ל-0.2% ו-0.6% בהתאמה.

שתי מניות בלבד במדד ת"א 35 נסחרות בירוק, אלביט שעולה ב-3.7% וטאואר  שמוסיפה 0.2%. בתחתית המדד מבנה  שנחתכת ביותר מ-4%.

בשוק האג"ח, מדדי תל בונד הקונצרניים עולים ב-0.3%-0.4%. תשואת האג"ח הממשלתית השקלית ל-10 שנים נחלשת ב-5 נקודות, ל-2.75%.

הבורסה הודיעה שבעקבות תקלה טכנית בוטלו את כל העסקאות בני"ע גיבוי אחזקות אג"ח א'  וגיבוי אחזקות אג"ח ב' . החברה, כאמור בעדכון קודם, נכנסה הבוקר להפסקת מסחר מלאה בשל חשש להתנהלות לקויה של סניף החברה בצפון.

11:00

הירידות בבורסה מתחזקות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.8% ות"א 90 נחתך כבר ב-1.2%. מדד הבנקים נסוג ב-1% כאשר את הירידות מובילים לאומי  ודיסקונט הבינלאומי  דווקא רושם עלייה קלה), מדד הנפט וגז מוחק 1.8% - הירידה הגבוהה ביותר בקרב המדדים הענפיים. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-415 מיליון שקל.

נובה  מאבדת 2% לאחר שחזרה עם ארביטראז' שלילי. בבנק אוף אמריקה הותירו המלצת קנייה אך חתכו את מחיר היעד של המניה מ-140 דולר ל-115 דולר (כאשר אמש ננעלה בשער של 89.3 דולר). עוד בולטות בירידות איי.סי.אל , מיטרוניקס , מבנה, החברה לישראל, אנרג'יקס  ואורמת. עשות מזנקת ב-8% לאחר שהושלמה מכירת השליטה לקרן פימי (מידי אלביט, שמככבת בתורה הודות לחוזים חדשים).

שני המדדים הענפיים היחידים שלא מצטרפים למומנטום השלילי בשוק הם מדדי הקנאביס והביומד, שעולים ב-1.5% ו-1.1% בהתאמה. בראש מדד הביומד ליניאג  ואינטליקנה  (שכלולה גם במדד קנאביס) שמזנקות ביותר מ-12% כל אחת, שתיהן בלי דיווחים ברקע. גם ביומיקס , קנבוטק  (גם היא במדד קנאביס) פלוריסטם, אפיטומי ואייסקיור  מתחזקות. 

10:35

חברת האשראי החוץ בנקאי גיבוי אחזקות  נכנסה להפסקת מסחר מלאה, לאחר שהדירקטוריון החליט על מינוי בודק חיצוני בשל חשש להתנהלות לקויה שנתגלתה על ידי קצין ציות שמונה לאחרונה בחברה. בין השאר ציינו שזאת בשל האטה בקצב פירעון הצ'קים בסניף הצפוני וגידול בבקשות לפריסות תשלומים בסניף זה. "החברה החלה לנקוט פעולות גבייה משמעותיות בתיק, הידוק בטחונות ובקרה על עסקאות חדשות, וכן פועלת להעברת פעילות הסניף למשרדיה בת"א תוך ניהול מגעים עם חברי הנהלת הסניף לסיום ההתקשרות עמם".

בחודש יוני אשתקד חתם ההנפקות יונתן כהן רכש את השליטה בגיבוי מידי האחים אריאל ואביטל פרדו (מיזמי חברת הפינטק שקורסת בימים אלה בוול סטריט, פאגאיה), תמורת קצת יותר מ-40 מיליון שקל.

קרן פימי השלימה רכישת 85% ממניות עשות אשקלון  מידי אלביט מערכות בתמורה ל-291 מיליון שקל. ישי דוידי ולילך אשר טופילסקי הם בין הדירקטורים החדשים בעשות.

10:01

הבורסה בת"א נפתחה במגמה שלילית, בעוד שברקע הירידות של החוזים העתידיים בוול סטריט הולכות ומתחזקות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.6% וכך גם ת"א 125, ות"א 90 נסוג ב-0.4%. בקרב המדדים הענפיים, מדד ביומד בולט בניגוד למגמה עם עלייה של 0.8% ואילו מדד הבנקים יורד בשיעור דומה. אחרי ירידת מחירי הנפט הגולמי, מדד הנפט מאבד יותר מ-1%.

בראש מדד ת"א 35 אלביט עם עלייה של 3.8% לאחר דיווח על שני חוזים גדולים, בתחתית אורמת  שיורדת ב-3% בשל ארביטראז' שלילי.

או.פי.סי אנרגיה  השלימה את השלב המוסדי של הנפקת מניות, במסגרתו תגייס כ-330 מיליון שקל (מתוך ביקושים בהיקף של 531 מיליון שקל). ההנפקה בוצעה לפי מחיר של 35 שקל, בדומה למחיר הסגירה של המניה אתמול בבורסה. טוגדר  קיבלה היתר ייבוא נוסף של 850 ק"ג קנאביס רפואי מהחווה של החברה באוגנדה לישראל. רובוגרופ  הודיעה שהיא משהה את הפעולות לרישום מניותיה בנאסד"ק, "בין היתר, בשל המצב בשוקי ההון".

09:25

עוד עסקת ענק לאלביט : לאחר הדיווח על חוזה בהיקף של 220 מיליון דולר (ראו עדכון מהבוקר), החברה מדווחת הבוקר על חוזה גדול אף יותר, בהיקף של יותר מחצי מיליארד דולר. החברה תספק יכולות לוחמה רשתית רב ממדית למדינה באסיה פסיפיק.

מודיעין אנרגיה  חתמה על מכתב כוונות לרכישת זכויות (עד 30%) בנכס גז טבעי יבשתי בקנדה ביחד עם קרן פרייבט אקוויטי מניו יורק, בתמורה ל-30 מיליון דולר (חלק השותפות). בפרויקט נקדחו אלפי קידוחים מפיקים והוא מחובר לתשתית הולכה למכירת גז טבעי למזרח קנדה וצפון ארה"ב.

קבוצת הנדל"ן אקרו  דיווחה שחברה בת (80%) רכשה פרוייקט התחדשות עירונית בת"א בתמורה ל-266 מיליון שקל, שלו צפי הכנסות כוללות של 338 מיליון שקל. הפרויקט צפוי לצאת לדרך רק בעוד 5 שנים.

08:50

הירידות בחוזים העתידיים בוול סטריט מתחזקות בשעה זו, ועומדות על 0.6% עד 0.9%. לצד זאת בשוק המט"ח הדולר מתחזק ב-0.4% מול השקל ושערו עומד על 3.46 שקלים. האירו לעומתו נסוג ב-0.3%, לשער של 3.62 שקלים.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר

1. צפי למגמה מעורבת

סוגרים חודש ורבעון בבורסה: יום המסחר בתל אביב ייפתח ככל הנראה במגמה מעורבת, במקביל למגמה באסיה וברקע ירידות קלות בחוזים. במט"ח, הדולר מתחזק ב-0.3% לשער של 3.46 שקלים.

אתמול הירידות בבורסה הצטמצמו לקראת צלצול הנעילה, ומדד ת"א 35  ננעל בסופו של יום בדומה לרמת הפתיחה. ת"א 125  השיל 0.1%, ת"א 90  נחלש ב-0.5%. בקרב המדדים הענפיים, מדד הנפט וגז עלה ב-1%, מדד הבנקים ננעל ביציבות ומדדי הביטוח, הקנאביס ותשתיות האנרגיה התחזקו. מחזור המסחר הסתכם ב-1.98 מיליארד שקל.

מליאת הכנסת תתכנס הבוקר לדיון בחוק פיזור הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. לאחר אישור החוק תתפזר הכנסת ה-24 ובחצות יתבצעו החילופים בלשכת ראש הממשלה בין נפתלי בנט (שהודיע אתמול שלא ירוץ בבחירות הבאות) ליאיר לפיד באופן רשמי.

2. ירידות קלות בחוזים

החוזים העתידיים יורדים הבוקר בעד 0.3%, בהמשך לנעילה יציבה יחסית אמש בתום יום הפכפך ותנודתי במיוחד. מדד דאו ג'ונס  הצליח לשמור על עלייה קלה וטיפס ב-0.3%, ואילו נאסד"ק  ו-S&P 500  רשמו ירידות מזעריות.

תשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים נפלה אמש ב-11 נקודות וננעלה על 3.09% (הבוקר עומדת על 3.10%), ותשואת האג"ח לשנתיים השילה 7 נקודות והגיעה לרמה של 3.05% והיא עודנה ברמה זו.

היום ב-15:30 שעון ישראל יפורסם מדד המחירים של הוצאות הצרכנים (PCE), מדד המחירים המועדף על הפד. הצפי הוא לעלייה של 6.4% באינפלציה, לאחר עלייה של 6.3% בחודש הקודם. בנוסף יפורסמו מדד המחירים בצרפת ובגרמניה ונתוני הצמיחה בבריטניה לרבעון הראשון.

3. פערים מעורבים לדואליות, חוזה גדול לאלביט

המניות הדואליות הבכירות של הבורסה שבו מוול סטריט עם פערי ארביטראז' מעורבים. ההשפעה המשוקללת על מדד ת''א 35 לא מהותית ועומדת על מינוס 0.2%.

אורמת  שזינקה אתמול בבורסה המקומית לא הלהיבה את המשקיעים הזרים באותה מידה וחזרה עם פער שלילי של 2.7% וגם איי.סי.אל , נייס  וטאואר  צפויות לאבד גובה.

אלביט מערכות  פתחה פער חיובי, אחרי שהודיעה בערב על חוזה חדש בהיקף של 220 מיליון שקל לספק פיתרון חימוש מונחה מדויק אווירי למדינה באסיה פסיפיק. החוזה יבוצע במהלך תקופה של 15 חודשים ובמסגרתו אלביט תספק את ערכות הליזרד (Lizard) להנחיה מדויקת עבור ראשי קרב אוויריים כלליים. ערכת הליזרד כוללת ראש ביות לייזר, מחשב וכנפי היגוי וכן זנב מייצב. הנשיא והמנכ"ל בצלאל (בוצי) מכליס ציין כי "יש ביקוש גובר ליכולות האש המדויקות שלנו על רקע הפיכתו של הדיוק להכרח מבצעי בכל ממדי הלחימה. צבאות ברחבי העולם דורשים פתרונות שמאפשרים להמיר ביעילות מלאים של תחמושת ליכולת הרלוונטית לשדה הקרב המודרני, בייחוד על רקע הלקחים הנלמדים מהעימותים הצבאיים האחרונים".

4. מגמה מעורבת באסיה

המסחר בבורסות אסיה מתקיים הבוקר במגמה מעורבת, כאשר בטוקיו נרשמת ירידה של יותר מ-1.5% למדד ניקיי , בהונג קונג מדד הדגל  ללא שינוי ובסין המדדים עולים ב-1.3% עד 2%.

בין הנתונים שמעיבים על המסחר בטוקיו אפשר לציין ירידה חדה של 7.2% בייצור התעשייתי בחודש מאי, כשהצפי היה לירידה פעוטה של 0.3% בלבד. באפריל ירד הייצור ב-1.5%. בסין, מדד מנהלי הרכש במגזר היצרני גם לא עמד בתחזיות בשוק והגיע ביוני ל-50.2 נקודות (התחזיות היו ל-50.5), אך זוהי בכל זאת רמתו הגבוהה מאז פברואר כך שמדובר בשיפור. בחודש שעבר עמדה הקריאה על 49.6 נקודות.

5. יציבות בשוק הנפט,ירידות קלות בקריפטו

מחירי הנפט הגולמי נסחרים הבוקר ביציבות, לאחר שירדו אתמול בכ-2%. מחירה של חבית נפט מסוג ברנט עומד על 116 דולר והחוזים על הנפט האמריקאי נעים סביב 110 דולר לחבית.

בשוק הקריפטו, הביטקוין יורד ב-1% לרמה של 20.4 אלף דולר. האת'ריום יורד בכמעט 5% ושערו נע סביב 1,090 דולר.

עוד כתבות

יורם נוה, מנכ''ל כלל ביטוח וירון בלוך, יו''ר מקס / צילום: כדיה לוי, הדר דולן

הדירקטוריון אישר: כלל רוכשת את מקס לפי שווי של 2.47 מיליארד שקל

כארבעה חודשים לאחר שהפתיעה את שוק ההון כשהודיעה על מזכר ההבנות עם הקרן הזרה ורבורג פינקוס השולטת במקס, דירקטורין כלל אישר את ההסכם והעסקה צפויה להיחתם בקרוב ● המנצח הגדול: מנכ"ל כלל יורם נוה שדחף לביצוע העסקה והצליח להתגבר על ההתנגדויות

הבורסה בטוקיו, יפן / צילום: Shutterstock

מגמה מעורבת בשוקי אסיה; מדד ניקיי מזנק בקרוב ל-2.5%

מדד ניקיי ביפן חזר למסחר לאחר יום חופשה ומזנק, ירידות קלות בשנגחאי ואוסטרליה ● מחירי הנפט יורדים בכ-0.3% ● מניית סופטבנק מזנקת לאחר שבנק ההשקעות הפחית החזקות בחברת המסחר המקוון עליבאבא ● המסחר בוול סטריט אמש ננעל במגמה מעורבת, נאסד"ק מחק 0.6% מערכו

עירא פלטי, דירקטור כיום ובעבר מנכ''ל סרגון / צילום: אורה בשן

מאבק השליטה בסרגון: חברת הייעוץ ISS תומכת בהדחת שני דירקטורים, אך מתנגדת למועמדי אוויאט לדירקטוריון

לקראת אסיפת בעלי המניות ממליצה ISS להדיח את המנכ"ל לשעבר עירא פלטי ואת יעל לנגר מהדירקטוריון, אך לא את דוד ריפשטיין שגם אותו ביקשה אוויאט להחליף ● קוראת לא לבחור במועמדי אוויאט לדירקטוריון, משום שאין להם ניסיון מתאים בתעשייה

סניף שופרסל / צילום: Shutterstock, Roman Yanushevsky

רשות ניירות ערך החלה בבדיקה בחשד לאי-סדרים ברשת שופרסל

אי-הסדרים קשורים ככל הנראה לחשד כי ברשת העבירו כספים מפעילות המזון, שהיא הרווחית ביותר עבור שופרסל, לפעילות הנון-פוד, בעיקר לרשת הפארם Be

מחקר בתחום הביולוגיה הסינטטית / צילום: Shutterstock

תעשיית הביולוגיה הסינתטית בארץ מנסה להדביק את הפער מול ארה"ב

ביולוגיה סינתטית היא אחד התחומים החמים היום בביוטק, שמבטיח לשנות סדרי עולם ברפואה ובכל תחומי החיים כמעט ● חברת אלאג'ין, שזכתה במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת שירות לסטארט־אפים בתחום, רוצה להיות הצעד הראשון בדרך לתעשייה מקומית ● מה היא יכולה ללמוד מהמודל של חברת גינקגו האמריקאית, שחוותה הייפ וגם חטפה ביקורת חריפה

וורן באפט / צילום: Associated Press, Nati Harnik

עבור וורן באפט, ההפסדים הם לא באג - אלא פיצ'ר

ברקשייר הת'אווי של וורן באפט הפסידה ברבעון השני של השנה 44 מיליארד דולר ומניית החברה ירדה ב־2% בחודש האחרון, אך מבחינת באפט מדובר בפטנט יעיל להרחקת אנשים שלא מבינים שטווח קצר נמדד ברבעונים ואפילו בשנים ● וגם: בנק ישראל מזכיר לכולנו כמה מהר אנחנו מאבדים פרופורציות ● הכוכבים של השבוע

בורסת ת''א / צילום: שלומי יוסף

העליות בבורסה התחזקו בסיום; סלקום צנחה ב-6.3%, מג'יק ב-7.3%

מדד ת"א 35 רשם עלייה של 0.9%. ת"א 90 טיפס ב-0.8% ומדד ת"א מניב חו"ל בלט בעלייה של 2.8% ● דוחות רבים זרמו לבורסה: פרטנר, אל על, דיסקונט וישראכרט כבר פרסמו תוצאות

הפקולטה לניהול.  עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעם או פעמיים בשבוע? / צילום: Shutterstock

עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעמיים בשבוע? מחקר חדש מגלה שזה לא מספיק

ידוע ששעות עבודה ארוכות תורמות לריבוי של מקרי מוות ממחלות לב ושבץ ● מחקר חדש מצא כי בניגוד למה שחשבנו עד כה, פעילות גופנית מתונה אינה מגינה עלינו מנזקי עומס העבודה, ובמובן מסוים אפילו להפך ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

בית משפט השלום בחיפה / צילום: פאול אורלייב

עלילות השופטת מעין צור: יזמה ארבעה הליכים משפטיים פרטיים והפסידה בכולם

מקרה כזה לא רואים כל יום: שופטת מכהנת, זו שבסמכותה להכריע בפסקי דין, הפסידה בארבעה הליכים משפטיים תוך מספר חודשים ספורים ● אם זה לא מספיק, השופטת צור ניסתה לכאורה להתחמק מתשלום אגרה, ואף ננזפה ע"י המפקחת על רישום מקרקעין

אבי גבאי, מנכ''ל פרטנר / צילום: דוברות ההסתדרות

דוחות פרטנר: מספר המנויים צמח ברוב החטיבות והרווח הנקי זינק

פרטנר פרסמה את דוחות הרבעון השני והציגה צמיחה בהכנסות משירותים בסלולר, אך מכירות ציוד הקצה ירדו, והשוק הקווי בקיפאון - למרות הגידול במנויים באינטרנט ● בדומה לפלאפון וסלקום, שירותי הנדידה סיפקו רוח גבית לתוצאות החזקות

שמרית לב וגיתית להב, מייסדות ומנכ״ליות משותפות של Sweet Victory / צילום: עידו לביא

היזמיות שפיתחו מסטיק המסייע להפחית את צריכת המזונות המתוקים: "הרגולציה מאתגרת, לא רק בישראל"

שמרית לב וגיתית להב, תושבות רמת ישי ● מייסדות ומנכ״ליות משותפות של Sweet Victory ● "ההתחלה הייתה ללא תקציב. ככל שהתקדמנו, הבנק המלווה נתן בנו אמון והעמיד לנו אשראי כפי הנדרש" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

שיחות הגרעין בווינה ב־2021 / צילום: Reuters

איראן דורשת מהמעצמות ערבויות למקרה שארה"ב תיסוג בשנית מהסכם הגרעין

בוושינגטון טרם החליטו אם להסכים למתווה החדש שהציעו המעצמות במסגרת שיחות הגרעין בווינה, והוגש גם למנהיג העליון של איראן עלי חמינאי ● וגם: חבר קבינט מאשים את לפיד וגנץ כי "השתמשו ביועמ"שית כדי לא לעדכן אותנו מראש על המבצע"

מור בית השקעות / צילום: איל יצהר

בית ההשקעות מור זינק לצמרת במהירות מטורפת. מה יקרה לו עכשיו?

בתוך שלוש שנים בלבד הפך מור מבית השקעות קטן, משפחתי ונישתי למפלצת קופות גמל שמובילה בתשואות ושואבת לקוחות מכל המתחרים ● בזמן הזה זינק שווי הנכסים שהוא מנהל ב–250% ● איך הוא עשה את זה, ולמה בשוק טוענים שמקורן של התוצאות הפנומנליות בטריקים שלא יצליח לשחזר

3 יזמים מספרים על החיים בצל המשבר / אילוסטרציה: גלובס

"שיחות הפיטורים היו נוראיות, לא יכולתי לזוז": 3 יזמי הייטק מספרים על קשיי המשבר

המשבר בהייטק וגל הפיטורים שבא בעקבותיו מובילים לחוסר ודאות בקרב עובדי הענף ● אלא שגם המנהלים שלהם, שעד לפני חודשים בודדים התרברבו בהכנסות גבוהות ורווחי עתק, נאלצים להתמודד עם השינוי הדרמטי ● שלושה יזמים, שסירבו להיחשף בשמם ובחרו להתראיין באופן אנונימי, מספרים לגלובס כיצד המשבר משפיע על מצבם הנפשי

שלישיית מה קשור בקמפיין אלקטרה / צילום: צילום מסך

מותג המזגנים ויתר על פרזנטור מוכר, לעג לפרזנטורים האחרים - ונשאר בחוץ

בקיץ הישראלי החם שלוש חברות המזגנים טורנדו, אלקטרה ותדיראן מגיעות לתודעת הצופים אבל הייסנס נותר בחוץ - כך עולה מדירוג הזכורות והאהובות של גלובס וגיאוקרטוגרפיה ● הפרסומת המושקעת ביותר שייכת למותג הסלולר wecom שגייס את אנה זק, אולם היא נותרה מחוץ למדד

בורסת הנאסד''ק בוול סטריט / צילום: Shutterstock

השוק הדובי מאחורינו והאינפלציה מתקררת? במורגן סטנלי ובג'פריס מזהירים משאננות

הנתונים האחרונים מציירים תמונה מעודדת של יציאה משוק דובי – אלא שיש מי שמבקש לשאול האם פירושה של ההתאוששות היא כניסה לשוק שורי – או שזה עוד לא הזמן לאנחת רווחה?

בנימין נתניהו. מבקש לבטל את כתב האישום נגדו / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

אחרי בני הזוג אלוביץ': גם נתניהו מבקש לבטל את כתב האישום נגדו

עו"ד בעז בן-צור, סנגורו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, מבקש להצטרף לבקשת בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' לביטול האישומים נגדם בשל "הגנה מן הצדק", ובכוונתו להגיש בקשה מפורטת

עודד פורר, ישראל ביתנו / צילום: יוסי כהן

האם הירידה במחירי הפירות והירקות היא בזכות הרפורמה בחקלאות?

הרפורמה בחקלאות עשויה להוביל להורדת מחירים. האם היא כבר עושה זאת? ● המשרוקית של גלובס

חברים בקהילה הלהט''בית, אשר רואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ''הורות על תנאי'' / צילום: Shutterstock, fizkes

בית המשפט העליון קבע: פרידה אינה מצדיקה שלילת זכויות מהורה לא ביולוגי

מדאיג לראות כי מי שמערער את הלגיטימיות של הורות לא ביולוגית הם דווקא חברים בקהילה הלהט"בית, שרואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ"הורות על-תנאי", שניתן להפקיעה במקרה של פרידה ● לאחרונה ניתנה שורת פסקי דין העוסקים בניסיונות של ההורה הביולוגי לבטל את זכויות ההורות של בן זוגו לשעבר, מה שמעיד כי מדובר בתופעה רחבת-היקף

אפליקציית עלי אקספרס / צילום: Shutterstock, BigTunaOnline

זמני המשלוח יתקצרו והעלות תפחת: עלי אקספרס פותחת מחסנים בישראל

ענקית הקמעונאות הפעילה בשבועות האחרונים פיילוט שכלל שכירת מחסנים במתחם איירפורט סיטי, כדי לאפשר ללקוחות להזמין מוצרים שנמצאים כבר במחסן בארץ ● כעת החברה מתכננת להגדיל את כמות המוצרים ולהרחיב את הפעילות