גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל"

סתיו שחם, רואה חשבון במקצועו ואוהד הפועל ת"א במקור, התגלגל להיות הבעלים של הפועל כפ"ס ■ הוא מאמין שהקפיצה של המועדון תגיע ברגע שייבנה אצטדיון חדש ("כבר עובדים על שינוי תב"ע"), מודה שהבעלות עוזרת גם מחוץ למגרש ("זה פותח דלתות ואפשרויות"), ומאמין שהשרון ייכבש בקרוב ("יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה")

סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי
סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי

את סתיו שחם פגשנו השבוע בבוקר המשחק של הפועל כפ"ס בסמי עופר מול מכבי חיפה. שום שריר לא זז בפניו. ככה כבר שנתיים וחצי מאז רכש מבית המשפט את שרידי הפועל כפ"ס, העלה אותה מליגה א' לליגת העל, ומחזיק אותה מעל המים בלי להשתולל כספית וכמובן עם 4 נקודות שלקח ממכבי חיפה, המושקעת, הנוצצת והירוקה לא פחות.

שחם, 43, רואה חשבון, לשעבר בארנסט אנד יאנג. לפני 15 שנה, בגיל 28, הקים את חברת ההייטק סגמנט היושבת ברעננה שעוסקת במערכות ניהול אלקטרוניות. בשמונה השנים האחרונות החברה לא גייסה כספים, ולפני שנתיים השקיעה בחברת ניווט. לפי הערכות בענף, היא רווחית. לאחרונה פתח שחם חברת מחקר לניתוח שווקים.

***

שחם אוהד הפועל ת"א במקורו, יציעים 4-5 בבלומפילד, כשעוד לא היו יציעי אולטראס. "המשכתי לאהוד אותם עד שהגיעה הפנייה מראש עיריית כפר סבא".

- למה אתה?

"הייתה לי הכרות מוקדמת עם יהודה בן חמו, ראש העיר, ואלי יאני דיבר עם שנינו".

- לא היה עדיף להיות הבעלים של הפועל ת"א?

"הפועל ת"א תמיד תישאר בלב שלי, אבל יחד עם זאת אני אוהד הפועל כפ"ס היום והבעלים שלה. הפועל כפ"ס הוא מועדון מיוחד. כשאתה ילד אתה חולם להיות כוכב כדורגל ואחרי שעברת את השלב שאתה יכול להגשים את זה, אז יש הרבה אוהדים שהיו חולמים להיות בעלים של קבוצת כדורגל כי זהו משהו שהוא סקסי, מעניין, מאתגר ויש בו המון תקשורת ופרסום. אם הפועל ת"א היו פונים אלי, לא הייתי לוקח, כי הפועל ת"א הוא מועדון ענק. הפועל ת"א צריכה בעל בית מאוד עשיר כדי לענות על כל הגחמות של אוהדי הקבוצה. אפילו כבירי אמר שבאיזשהו שלב ירצה לראות את המיליארדר שייקח את זה ממנו. הפועל ת"א זה לא רק ניהול, הפועל ת"א צריכה להיות מועדון אירופאי ולא צריכה ליפול ממכבי ת"א בשום פרמטר. בשביל זה היא צריכה כסף, והרבה".

- איפה אתה עומד מבחינה פיננסית בין בעלי קבוצות ליגת העל?

"איפשהוא באמצע. לא צריך לעשות אקזיט בשביל לעשות כסף במדינת ישראל. היו לי אי-אילו אקזיטים כאלה ואחרים אבל לא ברמה שאפשר לרוץ עכשיו לליגת האלופות".

- זה נותן לך פריבילגיה להחזיק את זה לאורך זמן, או כמשמורת עד שיבוא מישהו יותר כבד?

"אתקן לך את הקונספציה הזו. לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל. צריך לדעת לנהל. אחת המטרות שלי בהפועל כפ"ס - ואני שמח שאני מגיע לזה - זה שהיא תוכל להחזיק את עצמה ממקורות כספיים עצמיים. אין סיבה בעולם שגם מועדונים גדולים מהפועל כפ"ס לא יעמדו בזה. הכסף הגדול צריך להגיע למקרים שקבוצה רוצה לרוץ לאליפות או להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות. עם שכר שחקנים מינימלי, אולי קצת יותר, אפשר להגיע להישגים ואנחנו רואים את הפועל רעננה שמועמדת רצינית לפלייאוף עליון, עם תקציב שהוא לא יותר גדול מהפועל כפ"ס. מה שיפה אצל הפועל כפ"ס שהיא תצליח להגיע לשנה למחזור פעילות של 15 מיליון שקל, שרוב רובו ממקורות עצמיים, בין אם זה בית ספר לכדורגל שמתקרב היום ל-1,500 ילדים, מחלקת נוער, כמעט 2,000 מנויים בשנה והרבה כסף שמגיע ממכירת כרטיסים ומחנות המרצ'נדייז שמכרה השנה ב-700 אלף שקל. עשינו בקיץ קייטנות של 400 ילדים שגם הכניסו 700 אלף שקל".

- אתה עוד בשלב שבו הכסף נכנס בגלל התלהבות. אבל אם הקבוצה תהיה קבוצת פלייאוף תחתון ותקדיש חייה לאיזון כלכלי, האוהדים שהכניסו כסף כבר לא יהיו שם כדי לפרנס אותה.

"הפועל כפ"ס הוא עדיין מועדון בבנייה. ברגע שיהיה לו אצטדיון חדש - ויהיה לו אצטדיון חדש - הוא יגיע למצב שיהיו לו 10,000 אוהדים ואז הוא יוכל למכור 7,000-8,000 מנויים, מה שיאפשר לו להתמודד באמת בצמרת הכדורגל הישראלי. תראה את הפועל ב"ש. עד לפני שלוש שנים נלחמה נגד מכבי נתניה כדי לא לרדת ליגה והיום היא מתמודדת נגד מכבי ת"א על אליפות. האצטדיון החדש בב"ש הוא זה ששדרג אותה בצורה משמעותית. 13,000 מנויים זה 12-13 מיליון שקל, זה אפגרייד מטורף. האצטדיון הוא מילת המפתח לקידום הפועל כפ"ס".

- איזה אצטדיון?

"מזה שנה וחצי אני פועל יחד עם ראש העיר בנושא האצטדיון. לויטה יושב על שטח של 65 דונם שמתאים בדיוק לאצטדיון בסדר גודל של 15 אלף מקומות ישיבה. המיקום שלו הכי מדהים שיכול להיות, קרוב לכביש 6, מרכז הארץ. כרגע השטח הזה הוא בבעלות עיריית כפר סבא ומוגדר לצערנו על-ידי המינהל כשטח ספורט. העירייה פועלת לשינוי התב"ע של האצטדיון ושל כל איזור התעשייה סביבו על מנת להפוך אותו לשטח מסחרי. ברגע שזה יקרה, תוך שבוע יש לנו כבר 5-6 משקיעים שמעוניינים לקחת את האצטדיון הזה כדי לבנות אצטדיון משולב במסחר ומגורים. גם הטוטו כבר נתן לנו אור ירוק. ברור לנו שהעירייה לא תממן את זה מכספי התושבים ולכן אנחנו בונים על כספי המשקיעים שאני אחד מהם. זה יהיה אצטדיון צנוע של עד 12 אלף מקומות שלא יהיה גרנדיוזי כמו נתניה או המושבה. אצטדיון של עד 100 מיליון שקל השקעה. משהו בין הרצליה ולבאר שבע מבחינת מבנה. אפשר להחזיק קבוצה בליגת העל בלי להיות מיליונר, כל עוד מתייחסים למועדון כמו חברה עסקית רגילה".

-  מה יוצא לך מזה?

"אני חי טוב. נשוי, ארבעה ילדים. מרוויח את לחמי ונהנה מהחיים. הכדורגל הוא סוג של אתגר ואני שמח שהשארתי חותם. הסיפוק שיש לך מאתגר כשאתה לא לחוץ כספית ולא טרוד בחיים שלך, הוא ענק. יש דברים שאתה עושה בשביל הנפש שלך. לא אכחיש שעצם היותי בכדורגל תורם לי לעסקים שלי. הרבה אנשים יודעים מי זה סתיו שחם. זה פותח דלתות ואפשרויות. אם תהיה התייחסות בארץ למועדוני כדורגל כגופים כלכליים נטו, כולם ירוויחו מזה".

- למה אתה מתכוון?

"היום מרבית מועדוני הכדורגל מוחזקים על-ידי אנשים שמונעים או מרגש או משיקולים זרים. אסור שזה יקרה. אוהד כדורגל שירכוש את הקבוצה שלו, צפוי שיתרסק, כי הוא יעדיף עוד שחקן. יחתים את בן רייכרט במיליון אירו ומחר את טוטו תמוז בעוד מיליון ולא יחשוב כלכלית. הוא חייב לנתק את הרגש של האוהד מהרגש של המנהל ואם לא יעשה את זה המועדון יידרדר. אני מנתק את הרגש ברגע שזה מדובר בפן הכלכלי. לי חשוב שהפועל כפ"ס בכל רגע נתון תהיה מאוזנת כלכלית, גם אם כל שנה היא תיאלץ להלחם נגד הירידה. הפועל כפ"ס נמצאת במצב כזה שאם חס וחלילה היא תרד לליגה הלאומית היא תעלה אחרי שנה. כלכלית היא הרבה יותר חזקה מכל מועדון אחר בליגה הלאומית. אין שום סיבה ששאר המועדונים - שלא רצים לאליפות - לא יתנהגו ככה".

***

בשנתיים הראשונות למיזם של שחם נשבו רוחות קרירות מצידם של שני השותפים ומי שנחשבים לסמלים הגדולים ביותר של המועדון - שלמה שרף ויצחק שום. את הביקורות של שרף ביציע העיתונות אי אפשר היה לפספס. לאחרונה הם נפגשו, הצטלמו יחד. הסכסוך נגמר? "היום אנחנו ביחסים טובים. שלמה אפילו נפגש איתי ביציע העיתונות לפני שבוע. לוקח זמן אחרי שנתיים של קרבות ואינטרסים, של כל אחד מהצדדים, להתפייס. לא יודע עד היום על מה רבנו אבל הם מפעילים בית ספר לכדורגל בכפר סבא, וזה קצת התנגש באינטרסים שלנו. מבחינתי אין לי בעיה שימשיכו להפעיל את בית הספר שלהם, וכל אחד ירוויח את לחמו. הפועל כפ"ס לא מפחדת היום משום שלוחה ומשום מועדון בסביבה, לא טוברוק ולא עלייה כפ"ס. יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה ומועדונים נוספים".

- ורעננה? יש תחושה שהם תפסו את המקום שלכם בזמן שנעדרתם.

"אשר אלון ודמיאן רויטמן, הבעלים, הם חברים טובים שלי. מחלקת הנוער שלהם היא בבעלות עירונית ולא שייכת להם. זו מחלקה מוצלחת שזוכה להצלחה בעקבות החור שהפועל כפ"ס יצרה עד שהגעתי. יחד עם זאת יש מקום לשתי הקבוצות. הפועל כפ"ס לא צריכה איחוד עם אף קבוצה. אם אשר אלון יחליט מחר לקחת את מכבי נתניה, אז לא תהיה הפועל רעננה. הפועל כפ"ס, אם סתיו שחם יהיה או לא, תתקיים".

- התבטאת בזמנו נגד ועדת ההיגוי של מנהלת הליגה. למה?

"אני חבר דירקטוריון המינהלת, ומתוקף כך אני חושב שאם מקימים ועדת היגוי שהיא ועדה מאוד חשובה לכדורגל הישראלי, מן הראוי שהחלטה על הקמת הוועדה והמשתתפים שלה, יועברו לאישור דירקטוריון המנהלת, דבר שלא נעשה. נבחרו שם אנשים שלטעמי הם לא האנשים הנכונים להמליץ לכדורגל הישראלי לאן ללכת. יש הרבה אנשים טובים וראויים לפניהם, לא בהכרח מתוך הכדורגל. למה הפועל כפ"ס מצליחה? כי הגיע מישהו שלא מבין בכדורגל אבל מבין בעסקים ובניהול והפך אותה מחדלת פרעון לקבוצת ליגת על לגיטימית. אם רוצים להקים ועדת היגוי צריך להביא אנשים שמבינים בניהול, יחד עם מישהו מאירופה שייתן לנו את ראשי הפרקים - אפילו את מוריניו - ולהביא מישהו מקרן הון סיכון או את מנכ"ל כתר פלסטיק או אוסם ולהקים צוות חשיבה וסיעור מוחות אמיתי, איך אפשר לקחת את הדבר הכושל הזה שנקרא כדורגל ישראלי ולהפוך אותו לכדורגל אמיתי".

- המנהלת הכניסה סכום כסף מטורף עבור זכויות שידור ובמקביל הקפידה לדרוש דרישות מקצועיות מהזכיין.

"הכדורגל זה המותג הכי גדול בעולם וצריך להתייחס אליו ככזה. אם נסתכל רק על כמה כסף אנחנו נקבל, אז במכרז הבא נקבל חצי. אולי כדאי לוותר קצת על סכומים בשביל תוכן".

- אתה מתכוון להמשיך להשתמש בשחקנים מושאלים כמו צ'יבוטה או קהינדה?

"הייתי מעדיף להשתמש רק בשחקני בית ולא לקחת אף מושאל. יחד עם זאת אני מציאותי. הכדורגלן הישראלי הוא לא בדיוק הכדורגלן האירופי. השתדלתי גם השנה להימנע מהשאלות אבל לא היתה לי ברירה. בעונה הבאה ננסה להימנע מזה. אנחנו גם יודעים שאם יבואו לאבא של ילד קבוצות כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א, הפועל ת"א והפועל כפ"ס, אנחנו יודעים שכפ"ס תהיה בעדיפות אחרונה, כי מה לעשות, ילדים חולמים לשחק בליגת האלופות, ולא בלוויטה. הדעה שלי ושל ג'ורדי קרויף היא אחידה בנוגע למכסת הזרים. אם אנחנו רוצים שהכדורגל הישראלי יצמצם פערים מול אירופה ורואים שב-20 השנים האחרונות אנחנו רק מגדילים את הפערים - אם לא נבטל את מגבלת הזרים, הפערים רק יגדלו. אי אפשר עם חמישה זרים להתמודד באירופה כששם אין מגבלה כלל. זה לא יפגע בכדורגלן הישראלי, נהפוך הוא: אם הכדורגלן הישראלי יבין שמקומו בליגת העל לא מובטח, הואי יתאמץ יותר, יתאמן יותר, יירד בדרישות הכספיות שלו ויפסיק להיות כוכב. היום הם מרגישים בטוחים. זה לא צבא הגנה לישראל, זה לא יחידה 8200, זה כדורגל. תן להם רצון להלחם על כל תפקיד כי לא יכול להיות ששחקן כדורגל בינוני ירוויח כמו מנכ"ל בנק הפועלים".

- מה מבדיל בינך לבין שאר הבעלים?

"מה שחשוב לי זה האתגר והפן הכלכלי ולא גחמות או רצון להלהיב את הקהל ולרוץ לאירופה בכל מחיר בשביל ליהנות מהרגע. אני רץ למרחקים ארוכים. גם כספורטאי לשעבר, הייתי שחיין של 1,500 מטר".

עוד כתבות

זהבה ויצמן באולם התצוגה של המותג / צילום: ענבל מרמרי

מלכת הפאות של בני ברק: הכירו את זהבה ויצמן, שהפכה מפעל קטן לאימפריה

עם תג מחיר של עד 25 אלף שקל לפאה, עיצוב בהתאמה אישית, שליטה במגמות האופנה החזקות בעולם ועמוד אינסטגרם מתוחזק הפכה זהבה ויצמן את מותג הפאות שלה למעצמה ● "הבנתי שנשים חרדיות רוצות להשקיע במותג שמכבד את עצמו, הן נפתחו לעולם חדש"

חביב הקהל הסטארט-אפים המבטיחים 2021

מיהו הסטארט-אפ המבטיח בתעשייה? הצביעו והשפיעו

במסגרת דירוג הסטארט-אפים המבטיחים של השנה, יוכרז השנה "חביב הקהל" שזהותו תקבע באמצעות סקר גולשים ● הזוכה יוכרז ב-7 בדצמבר, לצד רשימת עשר החברות המבטיחות שדורגו על ידי משקיעים ישראלים

האוטובוס העירוני החשמלי של CRRC / צילום: Shutterstock

שרשרת האוטובוסים הסיניים והדגמים החדשים של יונדאי וקיה

ההשקעה הממשלתית בתחבורה הציבורית מעודדת יבואניים להוציא זיכיונות לאוטובוסים חשמליים מסין, שכבר מתחילים להגיע לישראל ● וגם: כלמוביל משיקה שני דגמים חדשים וקבוצת לובינסקי מביאה את הדור החדש של רכב הפנאי מוקה ● השבוע בעולם הרכב

צלבי קרס בגוש דן-רפרדוקציה / צילום: אבי מועלם

תוכנית "פגוש יהודי" תנסה להתמודד עם העלייה באנטישמיות בגרמניה

תוכנית חדשה רוצה להילחם בסטראוטיפים ע"י הזמנת גרמנים להיפגש עם יהודים

הרובוט לניקוי בריכות של חברת מיטרוניקס / צילום: יח''צ

שוחה בכסף: זינוק של 43% ברווחי מיטרוניקס, ההכנסות עלו ב-23%

יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות נהנית מהשגשוג בענף הבריכות הפרטיות שהביאה איתה הקורונה ● מכירות הרובוטים בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הגיעו למיליארד שקל ● היום הודיעה החברה על כניסתו של שרון גולדנברג לתפקיד המנכ"ל, במקום אייל טרייבר שפורש לאחר 5 שנים בתפקיד

קיבוצים / צילום: איל יצהר

זו הייתה שנת האקזיטים של הקיבוצים. האם החברים הפכו לשמחים יותר?

לא רק ההייטק הישראלי בתנופה בשנתיים האחרונות, כי אם גם התעשייה הקיבוצית, שרשמה עשרה אקזיטים רק ב-2021 ● האחרון שבהם התרחש בקיבוץ גזית, עם המכירה של פלזית-פוליגל לפלסקולייט תמורת כ-200 מיליון דולר, סכום שובר שיאים ● האם בום האקזיטים יימשך גם לתוך 2022? ● הצוללת, האזינו

קרחון צף באוקיינוס הארקטי. התחיל להתחמם כבר בתחילת המאה ה-20 / צילום: Associated Press, David Goldman

מחקר קודר חושף: האוקיינוס הארקטי במצב הרבה יותר רע ממה שחשבנו

מחקר שהתפרסם השבוע מעלה את האפשרות שהטמפרטורה של המים בהאוקיינוס הארקטי עלתה ב-2 מעלות מאז שנת 1990 ● המשמעות: ייתכן שהמודלים האחרים שחוזים את קצב ההתחממות הגלובלית פספסו את היקף הנזק האמיתי

איילת נחמיאס ורבין / צילום: איל יצהר

איילת נחמיאס-ורבין מונתה ליו"ר מכון היצוא

נחמיאס-ורבין תיכנס לתפקידה בסוף חודש דצמבר והיא תחליף את אדיב ברוך המסיים את כהונתו ● נחמיאס-ורבין היא עורכת דין בהכשרתה: "זהו יום מרגש במיוחד עבורי. אני צופה בתקווה ובדאגה במתרחש ונרגשת מהזכות להשפיע כיו״ר המכון"

בני גנץ / צילום: איל יצהר

כשהשרים לא מקבלים את עמדת הפקידים: למה מה שאסור לדוד אמסלם מותר לבני גנץ?

הגיבוי שקיבל השבוע שר הביטחון מהיועמ"ש, למינוי עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית, הכעיס את הזירה הפוליטית כולה: מאלה שלא זכו לגיבוי כזה בעבר, ועד האחרים שטוענים שעמדת ועדת המינויים מחייבת ● וגם: הלחצים בקואליציה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת

מה אפשר לקנות ב־ 2.3 מיליון שקל באזור הקריות / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אפשר לקנות ב-2.3 מיליון שקל באזור הקריות?

קוטג' בן 6 חדרים בקריית ים או בקריית טבעון, 7 חדרים בקריית ביאליק ו-5 חדרים בקריית אתא

דניאל שיכמן מנכ''ל ומייסד-שותף של Wsc Sports / צילום: יונתן תמר

פיקסלוט ו-WSC Sports הישראליות בין 50 חדשניות הספורט בעולם

שתי החברות התברגו ברשימת 50 מותגי הספורט המובילים בתחום החדשנות לשנת 2021 - לצד פיפ"א, אופ"א, NBA, בי.בי.סי, פוקס, אמזון ועוד ● וגם: הפיתוחים של מיקרוסופט, מצנח הזהב, וחדשות טובת ● אירועים ומינויים

מרכז לוגיסטי בארה''ב / צילום: Shutterstock

הקמעונאיות הגדולות קונות מחסנים, והופכות לבעלות נכסים

החברות רוצות לחסוך עלויות בטווח הארוך ומהמרות על המגזר החם ביותר בנדל"ן המסחרי

מטוס A380 של אמירייטס / צילום: Shutterstock, Davide Calabresi

מטוס הנוסעים הגדול והמפואר בעולם בדרך לישראל

חברת התעופה הגדולה באיחוד האמירויות אמירייטס צפויה להשיק ב-6 בדצמבר את קו הישיר שלה בין תל אביב ודובאי, והטיסה הראשונה תתבצע במטוס ה-A380 ● מדובר במטוס רחב-גוף הבנוי משתי קומות של מושבי נוסעים, וזו תהיה הפעם הראשונה שהדגם נוחת בנתב"ג

סטנט רפואי / אילוסטרציה: Shutterstock, Alexpunker

הפילטר שמכרה אולמד יאוחזר, והיא ככל הנראה לא תקבל תמורתו תשלום אבן דרך

חברת Cardiovascular Systems (CSI), שרכשה מאולמד את זכויות היצור והשיווק של המוצר Wirion להגנה מפני תסחיפים, תאחזר את המוצר לאחר תלונות על התפרקות הפילטר בתוך עורקי המטופלים ● בעקבות זאת אולמד ככל הנראה לא תקבל את תשלום אבן הדרך שהגיע לה בעקבות מכירת המוצר ● בעקבות ההודעה יורדת מניית החברה ב-32% והיא נסחרת לפי שווי של כ-37 מיליון שקל

מחירי מוצרי המזון טיפסו ב-5.4% לעומת אותו חודש לפני שנה / צילום: Shutterstock, George Rudy

למה המחירים ממשיכים לעלות ומה הסיבה לאינפלציה?

זו אחת הבעיות המטרידות ביותר איתה מתמודדים כלכלנים וקובעי מדיניות בממשלות

דניאל קידר, החשוד ברצח אלדד פרי / צילום: יוסי כהן

"ירי אכזרי ללא רחם": הוגש כתב אישום נגד דניאל קידר בגין רצח אלדד פרי

לפי כתב האישום, קידר ירה למוות באיש הנדל"ן אלדד פרי על רקע אכזבתו מפרויקט בו השקיע ● כתב בקבוצת הוואטסאפ של קבוצת הרכישה לפרויקט: "When you have to shoot, shoot, don't talk" ● הפרקליטות: "קידר ביצע את המעשים בקור-רוח, בשיטתיות וביסודיות, באופן מושכל ומתוכנן"

שיאני השבוע במדיות המובילות / עיצוב: גלובס

הסרט מתחילת העשור שמככב בנטפליקס וההרצאה שתציל את העולם: על מה כולם דיברו השבוע

איזה להיט שבר שיא צפיות דווקא בגלל דמיון ללהיט אחר, למה כולם רוצים לשמוע את הבת של יורם יובל ומה חיפשו אלפי גולשים באותו הלילה בגוגל ● על מה דיברו השבוע

שגריר האמירויות בישראל מוחמד אל חג'א ונשיא המדינה יצחק הרצוג / צילום: בית הנשיא

תשכחו מאינטרסים: האמירתיים באמת רוצים להכיר אותנו

כשהמאמץ הדיפלומטי המעונב כבר שייך לעבר, הולכים ומתחזקים הקשרים הבין-אישיים בין "האזרחים הפשוטים" של ישראל ואיחוד האמירויות אשר פוגשים זה את זה בחדרי הישיבות או במתחמי הבילוי, מפגשים אצר יוצרים גשר חזק יותר מכל הסכם דיפלומטי

חצי שעה של השראה. מה משותף למניית טסלה, הביטקוין והחשש מאינפלציה? / צילום: מנחם רייס

מה משותף למניית טסלה, הביטקוין והחשש מאינפלציה? זה כל הסיפור

איך כלכלת הנרטיב משתלטת על שוק ההון ומשפיעה על הכיס של כולנו: אנחנו חיים בעידן שבו הנרטיב הוא זה שמוביל את הכלכלה ● סיפורים תמיד השפיעו, אבל בשנים האחרונות משהו השתנה ● חצי שעה של השראה

סובארו אאוטבק 2022 / צילום: יח''צ

הרכב החשמלי של סובארו: המחיר שאפתני, ביצועי המנוע פחות

האאוטבק החדש של סובארו מציב רגל איתנה בשוק הפרימיום עם תא נוסעים מפואר ויכולות טובות על הכביש ובשטח • אבל התאוצה וצריכת הדלק בינוניות