גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

האם החגיגה בשווקים תימשך ל-2020? "אתה לא יכול להרשות לעצמך להישאר מחוץ לשוק"

המנכ"לים המשותפים של אופנהיימר ישראל, אביבית מנה קליל והראל גילאון, סבורים שבטווח הארוך סין דווקא תרוויח ממלחמת הסחר, ולא רואים מה יכול לעצור את השוק האמריקאי מלבד ניצחון דמוקרטי בבחירות 2020 ● בבית ההשקעות ממליצים להתרחק מאירופה, שאת מצבה הם מגדירים "קטסטרופה", ושוריים על תעשיות ההייטק

אביבית מנה קליל והראל גילאון,  / צילום:יחצ
אביבית מנה קליל והראל גילאון, / צילום:יחצ

שוק המניות בוול סטריט לא עוצר לאחרונה וכמעט מדי יום רושמים המדדים המובילים שיאים חדשים. ועדיין, למרות העליות המרשימות של השנה האחרונה, מנהלי ההשקעות והאנליסטים בארץ ובעולם מתקשים למצוא סיבות לשינוי המגמה החיובית במחצית הראשונה של 2020. גם בבית ההשקעות אופנהיימר אופטימיים.

"לאחר שנה מאוד טובה למשקיעים בארץ ובעולם אנחנו אופטימים באופן כללי. המחזור החיובי בכלכלה הריאלית צפוי להימשך; סייקל כלכלי לא מת בגלל הגיל שלו. אמנם לאחרונה התפרסמו לא מעט אינדיקטורים כלכליים חלשים בארה"ב ובוודאי באירופה, אבל לאחר מכן שוב התפרסמו נתונים טובים, כמו למשל שיעור האבטלה הנמוך בארה"ב. נראה שטראמפ רוצה להיבחר שוב ולכן, הוא צפוי למתן את המתקפות שלו על סין ואירופה". כך אומרת אביבית מנה קליל, מנכ"לית משותפת בית ההשקעות אופנהיימר ישראל, לצד הראל גילאון, בריאיון ל"גלובס". מנה קליל וגילאון החלו לעבוד בבית ההשקעות לפני כ-20 שנה והם מנהלים ביחד את הסניף הישראלי של אופנהיימר ב-14 השנים האחרונות.

השוק האמריקאי נמצא במצב די אידיאלי כבר שנים: צמיחה לא גבוהה, וריבית מאוד נמוכה.

גילאון: "נכון. הריביות אפסיות והצמיחה נמשכת. התשואות בשוק האג"ח וגם על נכסים אחרים מאוד מאוד נמוכות, וכרגע לא נראה שיש משהו שיכול לשנות את המצב הזה. שוקי המניות ובאג"ח נראים יקרים אבל, אתה לא יכול להרשות לעצמך להישאר מחוץ לשוק".

לאן אתם מעריכים ששוק המניות יכול לעלות?

מנה קליל: "אין לנו יעד מסוים. צריך להבין שזה בלתי אפשרי לתזמן את השוק. השנה היה כמעט בלתי אפשרי להיות בררנים ולנסות לאסוף את המניות שיניבו את התשואות הגבוהות ביותר".

גילאון: "נכון. אבל ב-2020 מאוד יכול להיות ששם המשחק יהיה השקעה סלקטיבית במניות מסוימות ולא השקעה במדדים".

על איזה סקטורים ומניות אתם ממליצים?

מנה קליל: "מבחינת סקטורים, אנחנו לגמרי שוריים על תעשיות ההייטק. אנחנו ממליצים למשל על שתי מניות ישראליות שנראות אטרקטיביות כיום, תופין הפועלת בתחום אבטחת הסייבר לארגונים (סימול: TUFN) ופייבר, שהיא פלטפורמה לפרילנסרים (סימול: FVRR). פייבר היא חברה מדהימה והמניה רשמה ירידות בחודשים האחרונים, גם בגלל שינוי בטעמי המשקיעים וגם בגלל מניות חסומות שהשתחררו לשוק. שתי החברות רושמות שיעורי צמיחה מאוד יפים, ולשתיהן קופת מזומנים שמנה המאפשרת רכישות של חברות אחרות או רכישה של מניותיהן בחזרה".

מה אתם חושבים על חברת בניית האתרים Wix? זו חברה שכבר כמה שנים נראה שהיא מתומחרת יקר מאוד, אבל המניה ממשיכה לעלות.

גילאון: "גם היא ברשימת המומלצות שלנו. זו חברה ששולטת בשוק שלה, מנוהלת בצורה מדהימה וממשיכה לצמוח בקצב יפה. למרות שהיא כביכול נראית יקרה, כל עוד הצמיחה שלה נמשכת בקצב משביע רצון ושוק המניות ממשיך לעלות, אז כנראה שגם Wix תמשיך קדימה".

מנה קליל: "הם הוציאו בשנה האחרונה כמה מוצרים חדשים המיועדים לארגונים. כך שהם גם מעמיקים את המוצר שלהם וגם מרחיבים את השוק הפוטנציאלי. בסך הכל הם מנהלים את הצמיחה בצורה מאוד יפה. אגב, יש משהו דומה מאוד במודל העסקי של וויקס ופייבר, אלה שתי חברות שצומחות על גבי הרבה מאוד עסקאות קטנות. להנהלה של פייבר יש ממי ללמוד".

על איזה עוד חברות אתם ממליצים?

מנה קליל: "סולאראדג' (הפועלת בתחום האנרגיה הסולארית, ק' י') נראית לנו אטרקטיבית. למרות מותו הטרגי של המייסד והמנכ"ל גיא סלע לפני כמה חודשים, נראה שהחברה ממוצבת טוב מאוד ומוכנה לאתגרים של השנים הבאות. המניה קרובה לשיא כל הזמנים והחברה נסחרת בשווי של כ-4.5 מיליארד דולר. תחום האנרגיה הסולרית צמח חזק בשנים האחרונות וצפוי להמשיך לצמוח יפה גם בשנים הבאות".

מה לגבי טבע?

גילאון: "אנחנו המלצנו קניה על טבע כשהמניה נפלה מתחת ל-7 דולר בקיץ, וגם היום ׁׁׁׁ(כשהמניה קרובה ל-10 דולר) ׁהיא עדיין נראית לנו אטרקטיבית. בטבע הייתה פסימיות מוגזמת שאנחנו זיהינו אותה והמלצנו לקנות את המניה".

מה דעתכם על תופעת וויוורק?

גילאון: "אדם נוימן יכל להתנהל כמו שהוא התנהל, בפזרנות מוגזמת, עד שהוא ניסה לגייס בוול סטריט. ברגע שהוא היה צריך לפרסם תשקיף אז בדקו אותם לעומק וגילו שיש כאן בלוף מסוים. זה השפיע על כל התפיסה והתייחסות לחברות שמציגות צמיחה גבוהה אבל גם הפסדים גדולים כמו אובר".

מנה קליל: "היו כמה חודשים קשים למניות הצמיחה ולאחרונה נראה שהמשקיעים שוב חוזרים אליהן. זה עניין של אופנה. הרי בנתוני הבסיס הכלכליים לא השתנה כלום בחודשים האלה. זה עניין של כמה המשקיעים מוכנים לשלם עבור המניות האלה, לפי איזה מכפיל".

האם המניות של ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות - אמזון, גוגל ופייסבוק - יקרות לדעתכם?

גילאון: "קשה לתמחר אותן, אבל בינתיים הן מצליחות להמשיך לצמוח מאוד יפה".

מנה קליל: "אם הדמוקרטים יעלו לשלטון בארה"ב אז חלק מהחברות האלה יסבלו. יהיה להן הרבה יותר קשה לפעול. אליזבת וורן (המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, ק' י') למשל היא אלימה. לא אלימה פיזית כמובן אבל אלימה כלפי הסקטור העסקי בארה"ב. היא ממש רוצה לפגוע בעסקים".

הבחירות בארה"ב יכולות לטלטל את השווקים בהמשך השנה?

מנה קליל: "יש כאן גורם סיכון מסוים, ללא ספק. יש לא מעט גורמים במפלגה הדמוקרטית שרוצים לקדם רעיונות שיביאו להתמתנות בצמיחה בארה"ב. יתחיל תהליך של הוצאת משרות, הון ועסקים מחוץ לארה"ב. זה יפגע במשק האמריקאי בטווח הבינוני והארוך".

אתם חושבים שענקיות הטכנולוגיה יצליחו לשנות את העולם הפיננסי?

מנה קליל: "כן, אבל זה לא יהיה קל, בעיקר כי הרגולטורים בכל העולם יתערבו בתהליך וינסו להאט אותו. חברות כמו גוגל ופייסבוק, שיש להן למעשה מיליארדי לקוחות ברחבי העולם, מחפשות כל הזמן אפיקי צמיחה חדשים. אין לי ספק שהן יהוו גורם מאוד משמעותי בעולמות הפינטק בתוך מספק שנים. פייסבוק מנסה לחדור באמצעות מטבע דיגיטלי, מיזם שנתקל בקשיים, וגוגל כנראה תלך בדרך של פתיחת חשבון דיגיטלי שיהיה תחליף לחשבונות הבנק המסורתיים. זה אולי ייקח קצת זמן אבל זה יקרה בסוף".

ומה לגבי אירופה?

גילאון: "קטסטרופה. בניגוד לכלכלה האמריקאית, שנמצאת במצב טוב יחסית, אירופה נראית ממש רע. לכן אנחנו בהמלצה של 'תשואת חסר' על אירופה. גם רפורמות שמנסים לקדם במדינות שונות באירופה לא מצליחות. לארה"ב אנחנו נותנים משקל 'משקל עודף', יפן גם ב'תשואת חסר', והשווקים המתעוררים ובתוכם סין נמצאים אצלנו בהמלצת 'תשואת שוק'".

הסיכונים: מחאה חברתית והפרת האיזון האקלימי

באופנהיימר העולמית עובדים כיום כ-3,000 עובדים, מתוכם כ-1,100 יועצים פיננסיים. לחברה, שהמטה שלה ממוקם במנהטן, יש 92 סניפים בארה"ב, והיא מנהלת נכסים בהיקף של כ-30 מיליארד דולר. לחברה יש נציגויות בלונדון, בהונג-קונג, בג'נבה ובתל אביב (מאז 1968).

בסניף הישראלי של אופנהיימר מועסקים כ-40 עובדים. פעילות אופנהיימר בישראל מתרכזת בבנקאות להשקעות ובמחקר בניירות ערך (סקירות והמלצות על מניות ואג"ח, בעיקר בתחומי הטכנולוגיה והביוטק).

ההמלצות של אופנהיימר

מה הסיכונים המרכזיים בשווקים כיום?

מנה קליל: "מלבד סיכון הבחירות בארה"ב, אנחנו לא רואים התעוררות אינפלציונית ולכן הריביות גם צפויות להישאר נמוכות. גם מחירי הנפט כבר לא מהווים סיכון כמו בעבר. קשה כיום לראות איזה ברבור שחור שיכול לזעזע את השווקים. איראן אולי מהווה אחד כזה, גורם שיכול לנסות לפעול ולהביא לזעזוע".

גילאון: "המחאה החברתית במדינות שונות בעולם. זה קורה במדינות באירופה, התרחבות הפערים בין המעמדות השונים, פוגעת במרקם החברתי ויש הפגנות ופגיעה בכלכלה במדינות כמו צרפת ואיטליה. זה יכול לקרות גם בארה"ב".

מנה קליל: "הפערים בין עשירים לעניים הולכים וגדלים בהרבה מדינות והממשלות חייבות לתת את הדעת על התהליך הזה, לנסות למתן אותו".

גילאון: "בטווח הארוך מגמות ההגירה יביאו לכך שמדינות רבות באירופה יהפכו להרבה יותר ימניות ולאומניות וזה כמובן יכול להשפיע על הכלכלות. למשל, רצון להיפרד מהאיחוד האירופי כמו המהלך שעושה בריטניה".

מנה קליל: "גם הפרת האיזון האקלימי בעולם יכולה להשפיע, ההתחממות הגלובלית. יכול להיות אירוע קיצון פתאומי וזה יכול לקרות מחר או בחודש הבא. ברבור שחור בהגדרה זה אירוע שמאוד מאוד קשה לצפות אותו".

אתם חושבים שמלחמת הסחר תפגע בסין?

מנה קליל: "לא. אולי להיפך. זה יגרום לסינים לפתח עוד מגזרים בכלכלה, כדי שיהיו פחות תלויים בארה"ב ומדינות אחרות בעולם".

גילאון: "הסינים מאוד ממוקדים והם מפתחים את השוק המקומי שלהם. באופן עקרוני, זו טעות לא להיות מושקע בסין היום. בטווח הקצר סין אולי נפגעת מהמצב אבל בטווח הארוך אי אפשר לעצור אותם".

טראמפ צודק ביחסו לסין?

מנה קליל: "הוא מאוד צודק. בהחלט. יש לחברות סיניות יתרונות שאינם הוגנים. השאלה איפה אתה עוצר במאבק הזה ומונע גם פגיעה בכלכלה האמריקאית. די ברור שארה"ב מאוד מאוימת מהענק הזה בטווח הארוך".

מה אתם חושבים על תחום השקעות האימפקט שהולך ומתפתח בעולם?

גילאון: "באירופה יש הסטת כספים משמעותית לתחום הזה. זה תהליך מבורך שיש חברות שבאות עם אג'נדה ומתייחסות יותר ויותר לתחום הזה, שכולל הרבה מאוד גוונים כמו השפעות על הסביבה, חינוך, בריאות ועוד. המגמה הזאת תהיה מאוד מאוד משמעותית בעולם ב-2020 ובכלל בשנים הקרובות. אפשר למצוא ולהשקיע בחברות שיכולות לרשום רווחים גדולים מהמגמה של מעבר להשקעות אימפקט. בארץ, כמובן, שזה פחות משמעותי כי אנחנו בפיגור ביחס לעולם בתחומי האימפקט, וגם בהשקעות".

מנה קליל: "אצלנו במשרד מישהו הכניס למגירות צילומים של גרטה טונברג. כל פעם כשפותחים את המגירה להוציא ולהשתמש בכלים חד פעמיים התמונה שלה קופצת, אז עכשיו אנחנו הפסקנו להשתמש בכלים חד פעמיים כמעט לגמרי". 

עוד כתבות

ד”ר טל אלוביץ’ / צילום: איל יצהר, גלובס

האם אולטרסאונד יהיה הדור הבא של טיפול בסרטן

ד"ר טל אלוביץ' משתמשת באנרגיה של אולטרסאונד כדי לפוצץ תאים סרטניים • הגישה הזאת, שבינתיים נוסתה רק בעכברים עם סרטן שד, עשויה להביא לפריצת דרך גם בטיפול בסוגי סרטן נוספים ובגרורות

מייסדי Next Insurance אלון חורי, גיא גולדשטיין ונסים טפירו/ צילום:יחצ

בלומברג: נקסט אינשורנס במגעים לגייס הון לפי שווי של 2.25 מיליארד ד'

חברת האינשורטק הישראלית גייסה לפני כשנה השווח הנמוך בכמחצית ● מי שמנהלת מגעים להוביל את סבב הגיוס היא קרן ההשקעות של חברת גוגל ● בנקסט אינשורנס ובגוגל סירבו להגיב

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: ONATHAN ERNST, רויטרס

טראמפ צפוי לחתום ביום ראשון על צו שיאסור הורדות של וויצ'ט וטיקטוק בארה"ב

לפי דיווח ברויטרס, נשיא ארה"ב יחתום ביום ראשון על צו שתוציא מחלקת המסחר האמריקאית שיאסור להוריד בארה"ב את האפליקציות הסיניות

תיירים על חופי אבו דבי, איחוד האמירויות / צילום: Kamran Jebreili, AP

בקרוב: גוף ממשלתי לאיתור שת"פים והשקעות מהאמירויות יפתח סניף בת"א

מדובר במשרד בינלאומי ראשון של משרד ההשקעות באבו דאבי (ADIO), גוף ממשלתי של הנסיכות העוסק בחיפוש שיתופי פעולה והשקעות ● על פתיחת המשרד הוחלט בעקבות מגעים עם Invest in Israel במשרד הכלכלה והתעשייה ועם עוד גופים ישראליים תוך מיקוד בתחומי חדשנות וטכנולוגיה

פרויקט האושר / צילום: גלובס

סוד האושר: איך אפשר להפוך מדינה למאושרת?

לרגע אחד קטן וחגיגי החלטנו לעצור ● להפסיק לדבר על הסגר ועל נתוני התחלואה, על מדינות אדומות וכתומות, ולחזור לדבר על רווחה, על אושר ועל מדינות כחולות ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד

סניף דיסקונט מרכנתיל / צילום: שלומי יוסף, גלובס

הקשר האוסטרלי: פרשת העלמות מס חדשה קמה לתחייה ומגיעה עד לפתחו של בנק דיסקונט

העסקים של משפחת בינטר מסידני קרסו והובילו לפרשה שצריכה להטריד גם את בנק דיסקונט • "גלובס" בעקבות החקירות, ההלשנות, המסמכים, השמות הבדויים, והשאלה: איך מערכת הבנקאות הישראלית מסתבכת שוב בפרשות חובקות עולם של העלמות מסים ● תחקיר גלובס

הנקראות של תש״פ - מנויי גלובס / אילוסטרציה: אפרת לוי, גלובס

עדי קייזמן ואדם נוימן, המסלול לאקזיט והמלחמה בקורונה: 10 הכתבות שהכי אהבתם השנה

לאן נסעו העשירים כשהשמיים היו סגורים ● איך נראים החיים החדשים של אדם נוימן ● איך יראו החיים ביום שאחרי הקורונה ● איך הופכים פרויקט גמר במכללה לאקזיט שך 450 מיליון דולר ● ועוד שש כתבות שהכי אהבתם השנה

פרופ’ אריקה ג’יימס, דיקנית בית הספר וורטון למנהל עסקים באונברסיטת פנסילבניה  / צילום:  LARA WILLIAMSON  University of Pennsylvania

האישה הראשונה של לימודי מנהל העסקים חושפת את סודות הניהול

פרופ' אריקה ג'יימס, האישה והשחורה הראשונה שעומדת בראש בית הספר למינהל עסקים וורטון, מהמובילים בעולם, נכנסה לתפקיד בעיצומו של משבר הקורונה ובמהלך דיון ציבורי על הפליה על רקע גזעי ● כחוקרת מנהיגות בזמן משבר וגיוון תעסוקתי, תחום המחקר שלה הפך לרלוונטי מאי פעם ● המוסד היוקרתי יקבל לשורותיו 60 סטודנטים ישראלים בעשור הקרוב במימון תרומה של המיליארדר יורי מילנר

ערן זהבי / צילום: רויטרס / Ronen Zvulun

האקזיט של ערן זהבי: ימכור בניין ברחובות לקופת חולים מכבי

לדברי שותפו של זהבי, אבי ארביב, שווי העסקה שנחתמה אתמול עומד על כ-180 מיליון שקל ● בקופת החולים אישרו את קיום העסקה ומסרו כי בכוונתם להפעיל במקום מעבדות

איור עטיפת הספר

שופטת העליון שהפכה לסמל פמיניסטי וגיבורת תרבות ברשת

איך הפכה שופטת ביהמ"ש העליון האמריקאי רות ביידר גינסבורג לאייקון הפמיניסטי המשמעותי של ימינו ומה הקשר לראפר שנרצח בגיל 24 ● ראיון עם יוצרות הסרט התיעודי המדובר RBG ● כתבה זו פורסמה לראשונה באוקטובר 2018, אנחנו מפרסמים אותה כלשונה בשנית בעקבות פטירתה של רות ביידר גינסבורג

השף רן שמואלי, מסעדת קלארו / צילום: אביב חופי

"שילמתי 2,000 שקל וארוחת החג לא הגיעה": הכשל הלוגיסטי של הקייטרינג של השף רן שמואלי

עשרות הזמנות של ארוחות חג מחברת הקייטרינג של הבעלים של מסעדת קלארו לא הגיעו ליעדן גם לאחר יממה של המתנה, הזמנות אחרות סופקו אחרי חצות בלילה ● זהר שמואלי: "אני לא מסתתרת, היה כאן כשל לוגיסטי. אני מתחייבת שכולם יקבלו פיצוי"

הצוות הרפואי במחלקת קורונה בבית חולים רמב"ם מתרגל טיפול בחולה קורונה עם מכונת הנשמה. הכניסה לגל השני הצריכה כוננות גבוהה מצד מחלקות הקורונה בישראל / צילום: Oded Balilty, Associated Press

דוח קודר: מערכת הבריאות תגיע לסף ספיקה בימים הקרובים, מספר הנפטרים יזנק

דוח חדש של צוות חוקרים מהאוניברסיטה העברית והדסה, צופה עליה ניכרת בקצב החולים הקשים בימים הקרובים, בייחוד לאור סכנה של הדבקה בין דורית מואצת בחגים ● התמותה הצפויה בתרחישי סגר ראליים הינה של 1,000 עד 2,500 מתים נוספים עד סוף נובמבר

ד”ר חיים זיכרמן / צילום: איל יצהר, גלובס

"ההסללה של החרדים לערים נפרדות הייתה טעות"

מצוקת הדיור של הציבור החרדי לא תיפתר בקדנציה הזאת, אף שנציגי הציבור ממלאים את התפקידים הבכירים בתחום הנדל"ן, כך סבור ד"ר חיים זיכרמן, ראש בית הספר לנדל"ן בקריה האקדמית אונו

עמק יזרעאל. יישובים בפריפריה זכו פחות בקרקעות   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

צדק חלוקתי בגבולות המוניציפליים? המחקר שמגלה שזה קורה בעיקר במרכז הארץ, ובעיקר ליהודים

מחקר חדש בדק יותר מ-90 החלטות של ועדות הגבולות בין השנים 2003 ל-2016 • אף שמטרתן הייתה להעביר שטחים לרשויות חלשות - רוב המרוויחות הן רשויות יהודיות במרכז, שהיו מקורבות לשר הפנים באותה עת

דירה ברחוב ציפורי, בין שכונות שערי חסד ונחלאות / צילום: אנגלו סכסון ירושלים

הקונה מניו יורק, הסיור הווירטואלי והמחיר שקפץ ב-20% בחמש שנים

דופלקס בן 5.5 חדרים בירושלים נמכר ב-6 מיליון שקל בתוך כשלושה שבועות

ד"ר טל בן שחר / צילום: Laura Pedrick

ד"ר טל בן שחר: "לא נולדתי מאושר - אבל אני עובד על זה"

ד"ר טל בן שחר, מייסד האקדמיה ללימודי אושר, אומר שאושר הוא כמו יופי: "אי אפשר להגדיר אותו, אבל יודעים כשהוא שם"

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט; הנאסד"ק ירד בכ-1%

טראמפ צפוי לחתום ביום ראשון על צו שיאסור הורדות של וויצ'ט וטיקטוק בארה"ב  ● בורסות אסיה רשמו בעיקר עליות בעקבות המשך התחזקותו של היואן הסיני ביחס לדולר

המגן צילום: מסך

המגן לא התרוממה: מה הכשיל את אפליקציית הקורונה הישראלית

עם תקציב שיווק אפסי, חוסר אמון כללי וכשלים טכנולוגיים - אין פלא ששיעור ההורדות של האפליקציה מגן 2 עומד על כ־22 אלף בלבד ● בהתחשב בסירוב של הממשלה לאמץ את הכלי שמציעות גוגל ואפל - לא ברור איזה כלי לניטור הדבקות יחכה לנו בתום הסגר

שירבו זכויותינו כרימון. כמה יהודים באמת יש בעולם / עיצוב: טלי בוגדנובסקי , גלובס

ערב ראש השנה: כמה יהודים באמת יש בעולם?

אלוהים הבטיח שעם ישראל "לא ייספר מרוב", אבל הססטיסטיקאים מתעקשים לנסות • כמו כל שאלה סטטיסטית, התשובה תלויה בהגדרה • קראנו את האומדנים העדכניים בעין ביקורתית והשתדלנו להיזהר ממסקנות כוזבות

צילום: יונתן בלום

כל מי שעיניו בראשו רואה לאן אנחנו הולכים: מדינת פל-קל בחוסר תפקוד

הזקנים חשים נבגדים, הצעירים חשים שקופים, החרדים חשים מותקפים, הערבים חשים מודרים, הילדים לא לומדים, משלמי המסים חשים מרומים, וכולם צודקים ● אף אחד לא יודע מה יהיה, אבל כולנו יודעים שזה לא הולך להיות טוב ● דרור פויר בטור לא אופטימי לשנה החדשה (אבל בסופו יש נחמה) ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד