גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בוול סטריט הסתיים בירידות, הדאו רשם את הרבעון הראשון הגרוע ביותר בהיסטוריה

דאו ג'ונס ירד ב-1.8%, נאסד"ק נחלש ב-0.9%, ו-S&P 500 איבד 1.6% ● הזהב ירד ל-1596.6 דולר לאונקיה ● מדד מנהלי הרכש לתחום התעשייה בסין עמד במרץ על 52 נקודות, לעומת צפי ל-45 נקודות ● לפני הקורונה: מחירי הבתים בארה"ב עלו בינואר ● מדד אמון הצרכן בארה"ב ירד בחדות

מסכי שוק המניות בשנחאי, סין / צילום: Reuters
מסכי שוק המניות בשנחאי, סין / צילום: Reuters

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

סטיבן טפר אנליסט הפארמה של איי.בי.איי מתאר את המירוץ אחר החיסון לקורונה מצד החברות הבורסאיות בעולם; רונן מנחם הכלכלן הראשי של מזרחי טפחות עונה לשאלה האם העליות בשווקים יימשכו - שידור חי

23:00

בשעה האחרונה למסחר הערב (ג') התחזקו הירידות בוול סטריט. מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.8%, מדד נאסד"ק נחלש ב-0.9%, ומדד S&P 500 איבד 1.6%.

בסיכום יום המסחר האחרון לרבעון רשם הדאו ג'ונס את הרבעון הראשון הגרוע ביותר בתולדותיו. 

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס ירדה ב-2.6%, מניית סיטיגרופ  צנחה ב-3% ומניית בנק אוף אמריקה  איבדה 1.7%.

22:25

בשעה האחרונה למסחר מתחזקות הירידות בוול סטריט. מדד דאו ג'ונס מאבד 1.7%, הנאסד"ק יורד ב-1.5% ומדד S&P 500 נחלש ב-1.8%.

21:35

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בירידות קלות. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.5%, הנאסד"ק נחלש ב-0.1% ומדד S&P 500 מאבד 0.6%.

מחיר זהב למסירה ביוני ירד ב2.8%, או 46.6 דולר, למחיר של 1596.6 דולר לאונקיה. נפט מסוג ברנט ירד ב-0.1% למחיר של 22.7 דולר לחבית ואילו נפט מסוג WTI עלה ב-1% למחיר של 20.3 דולר לחבית.

20:15

המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות שערים. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.9%, הנאסד"ק נחלש ב-0.5% ומדד S&P 500 מאבד 1%.

בין המניות שמרכזות עניין, מניית נובל אנרג'י קופצת ב-16%, בעקבות התחזקות מחיר הנפט. מניות חברות הקרוזים קרניבל  שמזנקת ב-9% לאחר שהודיעה כי תגייס 6 מיליארד דולר בהנפקה משנית והמתחרה נורוויג'ן  שעולה ב-7% לאחר שהאריכה את השעיית הקרוזים מרצון עד 10 במאי.

מניית אמריקן איירליינס  עולה ב-3%לאחר שרויטרס דיווחה כי חברת התעופה מתכננת לבקש סיוע ממשלתי של 12 מיליארד דולר.

מניית אפליקציית שיחות הווידאו זום  יורדת ב-3% לאחר דיווח בניו יורק טיימס ולפיו משרד התובע בניו חוקר את מדיניות הפרטיות של החברה.

18:45

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות מתונות. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, הנאסד"ק מתחזק ב-0.7% ומדד S&P 500 מוסיף 0.3%.

מניית טבע  עולה בעקבות ניצחון בהליך משפטי מול חברת אלי לילי על פטנטים שמגינים על התרופה המקורית אג'ובי (למיגרנה).

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר שהגיבו בחיוב לנתוני הייצור מסין, אך רשמו את הרבעון הרבעון הגרוע ביותר מאז 1987. בפרנקפורט מדד דאקס עלה ב-1.3%, בלונדון פוטסי 100 קפץ ב-1.8% ובפריז קאק 40 התחזק ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי הוסיף 1.3%. מדד מנהלי הרכש הרשמי בסין לחודש מרץ עמד על 52 נקודות, גבוה יותר מתחזיות אנליסטים שפרסמה רויטרס וצפו כי יעמוד על 45 נקודות.

18:05

המסחר בוול סטריט מתנהל בתנודתיות ובמגמה מעורבת. מדד נאסד"ק עולה ב-0.5%, מדד דאו ג'ונס נסחר סביב רמות הפתיחה ומדד S&P 500 מאבד 0.1%.

מניות האנרגיה סימרקס , דבון  ונובל  רושמות זינוק של כ-15%.

17:15

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה מעורבת, מדד נאסד"ק עולה ב-0.7%, מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.2% ומדד S&P 500 נסחר כמעט ללא שינוי מהצד החיובי.

מדד אמון הצרכן בארה"ב ירד בחדות בחודש מרץ לרמה של 120 נקודות, לעומת 132.6 בפברואר. עם זאת, הירידה אינה חדה כפי שצפו הכלכלנים שנסקרו בידי דאו ג'ונס, שחזו ירידה ל-110 נקודות.

הזהב נחלש ב-1.2% למחיר של 1,624.1 דולר לאונקיה. הדולר מתחזק בכ-0.5% מול סל המטבעות, וב-0.3% מול הין היפני - לשער של 108.1 ין לדולר. האירו נחלש ב-0.75%, לשער של 1.096 דולר לאירו והליש"ט מתחזקת ב-0.1% לשער של  1.243 דולר לליש"ט.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בירידות. המדדים המובילים מאבדים כ-0.5%. היום הוא היום האחרון למסחר ברבעון הראשון, שמסתמן כגרוע ביותר בהיסטוריה עבור הדאו, שנמצא כעת כ-20% מעל השפל שרשם ב-23 במרץ בשל משבר הקורונה. מדד S&P 500 רשם עלייה של כ-17% מאז.

16:10

מדד קייס-שילר למחירי הבתים בארה"ב עלה בינואר ב-3.9% בחישוב שנתי, בהשוואה ל-3.7% בדצמבר. הערים פיניקס, סיאטל וטמפה המשיכו להוביל את העליות, כשבפיניקס המחירים עלו ב-6.9% ובסיאטל ובטמפה נרשמה עלייה של 5.1%.

15:20

הסנטימנט החיובי בשווקים מתאדה בעוד החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר בהמשך לראלי אתמול. החוזים העתידיים מאותתים על ירידות בפתיחת המסחר בניו יורק, וזאת לאחר עליות חדות אתמול, אם כי במחזורי מסחר נמוכים מהרגיל. 

באירופה מדד הדאקס עבר לירידה של כ-1%, הקאק מאבד 1.5% והפוסטי הבריטי משיל 0.3%.

14:00

התמתנו העליות בחוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק בהמשך לעליות אתמול. החוזים העתידיים על מדד הדאו ג'ונס עולים ב-0.2%, החוזים על הנאסד"ק מטפסים ב-0.44% ואלו על מדד S&P 500 מטפסים ב-0.14%.

באירופה התמתנו גם כן העליות, כאשר מדד הדאקס הגרמני שזינק מוקדם יותר בכ-2% מטפס כעת ב-0.6%, הקאק הצרפתי מאבד 0.2% והפוטסי הבריטי עולה ב-0.66%.

12:20

נתונים חיוביים מכיוונה של סין דוחפים היום את השווקים בעולם על רקע האפשרות להתאוששות בפעילות הכלכלית אצל הכלכלה השנייה בגודלה בעולם למרות הקורונה. מדד מנהלי הרכש (PMI) לתחום התעשייה בסין עמד בחודש מרץ ברמה של 52 נקודות - מה שמצביע על התרחבות הפעילות הכלכלית, בניגוד לצפי כלכלנים למדד של 45 נקודות. קריאה של מתחת ל-50 נקודות מסמנת את התכווצות הפעילות.

בשעה זו נמשכות העליות החדות בבורסות אירופה. גם המסחר בוול סטריט היום צפוי להיפתח תוך המשך המגמה החיובית. 

הנפט מתאושש מרמת שפל של 18 שנה על רקע דברים של טראמפ אתמול, ולפיהם הוא ביקש מנשיא רוסיה ולדימיר פוטין לחזור לשולחן הדיונים עם סעודיה, לאחר פיצוץ המשא ומתן בין המדינות במסגרת המגעים לשלוט על היצע הנפט.

בספרד פורסם היום כי התמ"ג התרחב ב-0.4% ברבעון הרביעי והצמיחה בשנת 2019 כולה עמדה על 1%. 

10:30

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח היום תוך עליות חדות במדדי המניות, לאחר שאתמול ננעל המסחר בוול סטריט במגמה חיובית מובהקת. נתון מאקרו חיובי שפורסם היום בסין תומך במגמה החיובית. 

במסחר בסחורות רושם הנפט מסוג WTI עלייה חדה של כ-6% לרמה של 21.3 דולר לחבית, לאחר שאתמול בניו יורק צנח לשפל של 18 שנים.

 

07:00

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה חיובית, לאחר שבסין דווח היום כי מדד מנהלי הרכש (PMI) לתחום התעשייה עמד בחודש מרץ ברמה של 52 נקודות המצביע על התרחבות, לעומת צפי כלכלנים למדד של 45 נקודות. בפברואר צנח ה-PMI של התעשייה בסין לרמה של 35.7 נקודות. 

במסחר בסחורות רושם הנפט מסוג WTI עלייה חדה של כ-6% לרמה של 21.3 דולר לחבית, לאחר שאתמול בניו יורק צנח לשפל של 18 שנים.

בוול סטריט אתמול ננעלו מדדי המניות בעליות חדות במה שמסתמן כהמשך התיקון של הנפילות החדות שנרשמו נוכח משבר הקורונה. מדד דאו ג'ונס זינק ביותר מ-3%, מדד הנאסד"ק עלה ב-3.6% ומדד S&P 500 זינק ב-3.3%. ג'ונסון אנד ג'ונסון ומרק הובילו את העליות במדד דאו ג'ונס. 

אתמול (ב') התפרסמה תחזית קודרת מצד שלוחת הפד בסנט לואיס ולפיה מספר המועסקים בארה"ב יקוצץ ב-47 מיליון משרות, מה שיישקף שיעור אבטלה של 32% בארה"ב. נזכיר כי רק בשבוע שעבר נוספו מספר שיא היסטורי של 3.3 דורשי תביעות אבטלה ראשוניות בארה"ב. 

עוד כתבות

מימין: איציק שנידובסקי, מנכ"ל אנליסט, ונועם רוקח, סמנכ"ל ההשקעות אנליסט / צילום: איל יצהר, גלובס

הקורונה הביאה להפסדי נוסטרו של 22 מיליון שקל באנליסט שעבר להפסד רבעוני

הרווח התפעולי הרבעוני הסתכם בכ-3.7 מיליון שקל ● השפעת הקורונה על אנליסט באה לידי ביטוי בהשפעה ישירה על שווי הנכסים הפיננסים המנוהלים, ובעיקר על תיק הנוסטרו, שרשם הפסד של כ-22 מיליון שקל

גיל חובב  / צילום: רלי אברהמי

אוצר מלים: גיל חובב על המילה שסבא שלו, איתמר בן אב"י, המציא בלהט הרגע

הסופר ומבקר המסעדות גיל חובב מסביר מדוע הוא כל-כך אוהב את המילה "כייס" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

חיים כצמן / צילום: יח"צ

חיים כצמן: "היא מעלה בי ערגה לתקופה העברית הראשונה"

חיים כצמן, בעל השליטה ומנכ"ל גזית גלוב, מסביר מדוע הוא כל-כך אוהב את המילה "אשמורת" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

רון פאינרו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

אירועים חד פעמיים השנה ואשתקד סייעו למקס לעבור מהפסד לרווח רבעוני למרות הקורונה

חברת כרטיסי האשראי הרוויחה 47 מיליון שקל ברבעון הראשון ● 5.2% ממניות מקס הוקצו ליו"ר, למנכ"ל ולחברי הנהלה נוספים ● בשל משבר הקורונה שב"א רשמה הפסד נוסטרו שחתך את רווחיה

הציוץ הגזעני של כתב גל"צ / צילום: צילום מסך

כתב גל"צ יובל שגב גרם לסערה בטוויטר ומחק את הציוץ

וגם: האסיפה השנתית של בעלי המניות בטבע תהיה השנה וירטואלית ● השיחה

אביב כוכבי / צילום: Oded Balilty, Associated Press

דעה: על דוגמה אישית ושכר הרמטכ"ל; האם זה באמת הזמן לתת תוספת לביטחון?

שכרו החודשי של הרמטכ"ל הוא כסף קטן בתקציב הביטחון, אבל הוא ששיבח את הדוגמה האישית בתפוצת נאט"ו, איך זה מתיישב עם הבקשה להוסיף לתקציב הביטחון? • וגם, ארה"ב התערבה כדי למנוע מחברה סינית להקים את מתקן ההתפלה בשורק 2, איך זה שונה מהמתקן הקיים?

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

היפוך מגמה: וול סטריט נצבעה אדום בצל הודעתו של טראמפ כי יקיים מחר מסיבת עיתונאים בנוגע לסין

הנשיא טראמפ צפוי לחתום על צו נשיאותי שיפגע בהגנות על הרשות החברתיות ● מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפיאו הודיע אמש בקונגרס כי הונג קונג אינה אוטונומית מסין ● קצב הגשת התביעות החדשות ירד בהשוואה לשבועות הקודמים, ונרשמה ירידה של כ-4 מיליון תביעות מאז פרוץ מגפת הקורונה

מנכ"ל מודרנה סטפן בנסל / צילום: Andrew Harnik, AP

חשש מחקירה נגד מפתחת החיסון לקורונה מודרנה הפיל את המניה

חשד כי החברה וחלק ממנהליה או דירקטורים מטעמה ביצעו עבירות שלא כדין בקשר לתוצאות הניסוי בחיסון לקורונה שפרסמה החברה בתחילת החודש

מימין יגאל אונא, ראש מערך הסייבר; ראש המוסד יוסי כהן; ופרופ' איציק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר באונ' ת

ראש מערך הסייבר הלאומי: נדרשת היערכות לאומית מול מתקפות הסייבר

יגאל אונא אמר את הדברים בכנס "סייברטק" בהשתתפות בכירים בעולם אבטחת המידע מרחבי העולם ● לדבריו, מתקפת הסייבר שיוחסה לאיראנים נגד מתקני שפכים בישראל היה גורמת לאסון לולא נמנעה ● "נזכור את החודש האחרון כנקודת שינוי בהיסטוריה של מלחמות סייבר מודרניות"

כנס לרוכשים פוטנציאליים ביישוב מיתר / צילום: יח"צ

הנחה לחברי מועדון: המודל העסקי של קבוצות רוכשים לדירות

מועדוני לקוחות כמו חבר, הייטקזון ובהצדעה, מציעים ללקוחות שלהם דירות בהנחה או הטבות שוות כסף כמו מעצב צמוד או מוצרי חשמל לבית ● מה מרוויח היזם ממכירה לקבוצות רוכשים, והאם זה באמת משתלם לקונים?

שי לי שפיגלמן / צילום: יח"צ

השר יזהר שי מינה את ראש מטה ישראל דיגיטלית שי-לי שפיגלמן למנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה

שפיגלמן, תושבת סביון ובעלת תואר שני במדיניות ציבורית מהרווארד שימשה מנהלת רגולציה, קשרי ממשל ואחריות חברתית במיקרוסופט ישראל, וכסגנית מנהל מחלקת האסטרטגיה בבנק הפועלים

מירי רגב צילום תמר מצפי

רגב תוקפת את גנץ בראיון: "לא בשל, צריך לעבור אפייה ולגלות לנו אם הוא סחיט"

את הדברים הקשים אמרה השרה רגב בראיון שצפוי להתפרסם מחר ב"ידיעות אחרונות" ● ממפלגת הליכוד נמסר "הקמפיין הסתיים וזו העת לאחדות. הגיע הזמן להפסיק את המתקפות האישיות מכל צד שהוא. הבחירות מאחורינו והמשימות המשותפות לפנינו ועלינו לשלב ידיים למען אזרחי ישראל"

בניית הסכר באתיופיה, אוקטובר 2019. הממשלה מבקשת לחבר את כל 
110 מיליון תושביה 'לאספקת חשמל סדירה
צילום: רויטרס

הוויכוח על מי הנילוס הכחול מצית אש ומלבה רוחות מלחמה בצפון אפריקה

התוכנית של אתיופיה להקמת סכר ענק על נהר הנילוס הכחול מאיים על שלום האזור כולו ● מצרים הודיעה כי ביטחון האזור כולו בסכנה אם יימנעו ממנה המים שמובטחים לה על פי הסכמים בינלאומיים ● "מיליונים יהיו נכונים לצאת למלחמה עם מצרים", הגיב ראש ממשלת אתיופיה שקיבל נובל לשלום באחרונה

סמי מיכאל  / צילום: רפי דלויה

אוצר מלים: סמי מיכאל על רוגע שמצא בקולות אנוש עדינים ובלחשושי הטבע

הסופר סמי מיכאל מסביר מדוע הוא כל-כך אוהב את המילה "צליל" ● מתוך פרויקט "אוצר מילים" – מאה ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם ביותר בעברית

מריוס נכט - תמר מצפי

אחרי הבנק הדיגיטלי; מריוס נכט פורש גם מתפקיד יו״ר צ׳ק פוינט

במקומו ימונה לתפקיד היו"ר ג'רי אונגרמן המשמש היום כסגן היו"ר ● לאחרונה הודיע נכט גם על פרישה מהבנק הדיגיטלי וזאת 8 חודשים מקבלת האישור להקמתו מבנק ישראל

אוצר מילים / עיצוב: גלובס

אוצר מלים: 100 ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם בעברית

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

טראמפ חתם על צו נשיאותי נגד הרשתית החברתיות

תיוג ציוץ של טראמפ ככזה הדורש בדיקת עובדות הוביל לאסקלציה משמעותית ביחסיו עם טוויטר ופייסבוק ● הצו מטיל מגבלות על חופש הפעולה שלהן וחושף אותן לתביעות

עוגת גבינה חמה בעלי פילו / צילום: קרן אגם

עוגות גבינה, קצת אחרת: עדיין יש מה לחדש בגזרת העוגה לשבועות

עוגת הגבינה היא המלכה הבלתי מעורערת של חג השבועות, ובכל זאת מתברר שעדיין יש מה לחדש בגִזרה הזאת ● הנה כמה עוגות של קרן אגם

דורי ושאול נאוי / צילום: יונתן בלום

שאול נאוי מכר לאחיו דורי את מניותיו בחברה ופורש מניהולה

המניות נמכרות תמורת 60 מיליון שקל, בדיסקאונט של 25% על מחיר השוק ● דורי נאוי: "שאול הגיע למסקנה שהוא רוצה ליהנות מהחיים לפני שהוא מזדקן" ● מניית נאוי קרסה ב-50% מתחילת השנה

ינון מגל ובן כספית / צילום: שלומי יוסף, אביב חופי

בן כספית וינון מגל מנסים לגשר על התהום האידיאולוגית. לא תמיד זה מצליח להם

כספית מתחרפן מ"הזחיחות ושביעות הרצון העצמית האינסופית של מגל" ● מגל חושב שלהעביר ביקורת על השמאל ועל התקשורת זה לא פחות חשוב מלבקר את ראש הממשלה ● הזוגיות הכי חמה ברדיו התיישבה על ספת הפסיכולוג של "אוף דה רקורד" ● האזינו לראיון המלא