גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נתוני התעסוקה דחפו את וול סטריט לעליות; הנאסד"ק עלה לשיא, למונייד זינקה בכ-135% ביומה הראשון

מדד הנאסד"ק עלה ב-0.5%, הדאו ג'ונס הוסיף 0.4% ומדד S&P 500 עלה ב-0.5% ● מנוצ'ין: שוקל סבב צ'קים נוסף לאזרחים ● מודרנה צנחה בצל הדיווח על דחיית הניסוי שלב 3 בתרופה לקורונה ● טסלה קפצה לשיא על רקע נתוני המסירות הטובים לרבעון השני

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל הערב בעליות, למרות העלייה במספר הנדבקים בקורונה בארה"ב לשיא יומי מפרוץ המגפה. האופטימיות מנתוני תוספת המשרות בארה"ב ביוני סיפקה רוח גבית למדדים, וכך מדד הנאסד"ק עלה ב-0.5% לשיא נוסף בהמשך לשיא שנקבע אתמול, מדד הדאו ג'ונס הוסיף 0.4% לערכו ומדד S&P 500 עלה ב-0.5%.

מנייתה של למונייד הישראלית זינקה ב-135% בסיומו של היום הראשון שלה למסחר בבורסת ניו יורק.

טסלה  עלתה לשיא על רקע נתוני מסירות חיוביים ברבעון השני, לאחר שאתמול העפילה לשווי שוק הגבוה מבין יצרניות הרכב בעולם.

שוק העבודה האמריקאי רשם תוספת של 4.8 מיליון משרות בחודש יוני. התחזיות של הכלכלנים היו לתוספת של 3.2 מיליון משרות ביוני. עם זאת, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב שפורסמו במקביל הסתכמו מעל לתחזיות הכלכלנים ב-1.43 תביעות. שיעור האבטלה עמד על 11.1% , כאשר הצפי היה לשיעור של 12.5%. נתוני חודש מאי תוקנו רטרואקטיבית לתוספת של 2.699 מיליון משרות מול נתון קודם של 2.509 מיליון משרות חדשות שנוספו.

לדברי נדב אופיר, אסטרטג שווקים גלובליים בחדר המסחר של בנק הפועלים: "שוק העבודה יהווה אינדיקטור מרכזי בצעדי הפד. המשך השיפור בנתוני התעסוקה צפוי לגרום לרגיעה בחששות המשקיעים ליכולת החברות להתמודד עם נגיף הקורונה והשלכותיו על הכלכלה האמריקאית והעולמית".

22:30

וול סטריט ממשיכה לדהור קדימה בהובלת מניות הטכנולוגיה, על רקע נתוני התעסוקה הטובים, ולמרות השיא היומי שנרשם במספר ההדבקות בנגיף הקורונה בארה"ב.

טסלה  מזנקת לשיא, אמזון ואפל מטפסות ב-0.7% כ"א, מנייתה של למונייד הישראלית מזנקת כבר ב-140% ביומה הראשון למסחר בבורסה של ניו יורק, וזאת לאחר שגייסה הלילה  319 מיליון דולר לפי מחיר מניה של 29 דולר.

הנפט (WTI) טיפס בכ-2% מעל ל-40 דולר לחבית בהמשך לנתוני תוספת המשרות ביוני בארה"ב, שהגיעו מעל לתחזיות ל-4.8 מיליון משרות.

20:10

מנייתה של מודרנה המפתחת חיסון לקורונה צונחת בכ-8% בצל הדיווח על הדחייה של הניסוי שלב 3 של החברה.

מנייתה של טסלה  מזנקת ביותר מ-7% מעל למחיר של 1,200 דולר למניה. לאחר שהפכה אתמול ליצרנית הרכב הגדולה ביותר בעולם מבחינת שווי שוק, שוויה של החברה עולה כעת על שווין של החברות דיסני וקוקה קולה, וזאת על רקע הדיווח על מסירה של למעלה מ-90 אלף מכוניות ברבעון השני, מעל לתחזיות האנליסטים ל-83 אלף מסירות.

19:40

מנייתה של ספוטיפיי טכנולוג'י  קופצת ב-4% על רקע הדיווח ב-"Tech The Lead" ולפיו החברה בוחנת הכנסת פיצ'ר של וידאו שעשוי להציב תחרות ליו טיוב של גוגל.

מנייתה של אוויס באדג'ט  מזנקת ב-17% על רקע העלאת המלצה מצד מורגן סטנלי, וזאת תחת ההנחה כי החברה צפויה ליהנות מעלייה בנתח שוק הרכבים המשומשים בצל פשיטת הרגל של הרץ ומריבאונד במחיר הרכבים המשומשים.

18:40

מנייתה של חברת הביטוח הדיגיטלי למונייד ישראלית מזנקת ב-80% ביומה הראשון למסחר בבורסה של ניו יורק.

באירופה המסחר ננעל בעליות נאות. הדאקס זינק ב-2.8%, הקאק ב-2.5% והפוטסי עלה ב-1.3%.

18:00

נתונים חיוביים משוק העבודה האמריקאי מספקים רוח גבית לוול סטריט, אם כי העליות נחלשו לעומת השעה הראשונה למסחר בצל נתוני ההדבקה בנגיף הקורונה בארה"ב.

מספר הנדבקים בקורונה בארה"ב רשם שיא יומי של 50,600 בני אדם. בפלורידה נרשמו יותר מ-10,000 מקרים חדשים של הידבקות בקורונה. מדובר בעלייה היומית הגדולה ביותר בפלורידה מאז התפרצות המגפה. 

מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.5%, מדד S&P 500 מוסיף 0.7% לערכו והנאסד"ק מטפס ב-0.8% לשיא.

שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, אמר היום כי הממשל שוקל ברצינות סבב נוסף של חלוקת צ'קים לאזרחי ארה"ב נוכח משבר הקורונה. הנשיא טראמפ אמר היום כי נדגיף הקורונה תחת שליטה, אם כי מספר הנדבקים ממשיך לטפס.

באירופה, קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה היום כי היבשת נמצאת במצב הקשה ביותר בהיסטוריה שלה.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח היום בעליות נאות של מעל ל-1%. מדד דאו ג'ונס עולה ב-1.3%, הנאסד"ק קופץ ב-1.4% ומדד S&P 500 מזנק ב-1.5%.

מניית בואינג  עולה ב-3.8%, אמזון ואפל מטפסות 2% ו-1.6% בהתאמה, פייסבוק מטפסת ב-0.3%, ומנייתה של יצרנית תחליפי הבשר ביונד מיט עולה ב-1.6%. מנייתה של טסלה  מזנקת לשיא.

15:30

שוק העבודה האמריקאי רשם תוספת של 4.8 מיליון משרות בחודש יוני. התחזיות של הכלכלנים היו לתוספת של 3.2 מיליון משרות ביוני.

עם זאת, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב שפורסמו במקביל הסתכמו מעל לתחזיות הכלכלנים ב-1.43 תביעות.

שיעור האבטלה עמד על 11.1% , כאשר הצפי היה לשיעור של 12.5%. נתוני חודש מאי תוקנו רטרואקטיבית לתוספת של 2.699 מיליון משרות מול נתון קודם של 2.509 מיליון משרות חדשות שנוספו.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט הגבירו את העליות ומטפסים כעת בכ-1.7% ומאותתים על המשך העליות.

לדברי נדב אופיר, אסטרטג שווקים גלובליים בחדר המסחר של בנק הפועלים: "אם בחודש הקודם השוק ציפה לירידה במספר המשרות וראינו הפתעה, החודש הזה המשקיעים ציפו לעלייה של כ-3.23 מיליון משרות. למרות המשך התפרצות נגיף הקורונה בארה״ב, שוק העבודה מראה חוזקה עם שיפור של 4.8 מיליון משרות.

"שוק העבודה יהווה אינדיקטור מרכזי בצעדי הבנק המרכזי. המשך שיפור בנתוני התעסוקה צפוי לגרום לרגיעה בחששות המשקיעים ליכולת החברות להתמודד עם נגיף הקורונה והשלכותיו על הכלכלה האמריקאית והעולמית", כתב אופיר.

15:00

יום המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח בעליות. כשעה לפני הפתיחה יתפרסמו נתוני שוק העבודה לחודש יוני. 

מניית טסלה לא עוצרת ומזנקת בכ-8% במסחר המוקדם. 

חברת למונייד העלתה את השווי בהנפקה בוול סטריט, שבמסגרתה היא מגייסת 319 מיליון דולר לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר לאחר הכסף. מניית החברה תחל להיסחר היום תחת הטיקר LMND. אמש הודיעה חברת הביטוח הדיגיטלי על מחיר המניה הסופי בהנפקה - 29 דולר, שגבוה מטווח המחירים המקורי שעמד על 23-26 דולר.

12:15

שיעור האבטלה בגוש האירו עלה ב-0.1% לרמה של 7.4% בחודש מאי. כך פורסם היום. 

עליות של 0.5%-1% נרשמות במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב. מחר לא יתקיים מסחר לרגל יום העצמאות האמריקאי. היום ב-15:30 יתפרסמו נתוני שוק העבודה לחודש יוני.

איתי יושע, מנהל דסק אופציות מט"ח בחדר המסחר של בנק הפועלים, מציין כי "הצפי הוא לתוספת של כ-3 מליון מועסקים ו-12.5% אבטלה בארה"ב. קשה יהיה להסיק מסקנה ברורה מהנתונים שיתפרסמו שבחלקם כבר לא מעודכנים (בגלל פתיחת המשק והיציאה מהסגר), אינם נמדדים במדויק וכמובן תלויים במלחמה בהתפשטות הנגיף.
בחודש שעבר טעות החיזוי של הכלכלנים היתה דרמטית. מצפי של מגמת עלייה מעל ה-15% של אפריל לירידה ל-13% "מפתיעים לטובה" במאי (פער של 10 מיליון מועסקים).

"הריבאונד המהיר הביא לאופטימיות שמתהפכת שוב נוכח דאגות מגל שני גדל המעכב חזרה לעבודה ומתוכניות פיטורים נרחבות של חברות גדולות. סיכוייו של טרמאפ להיבחר שוב נראים כעת נמוכים אך כאמור קשה יהיה לקבל מהנתונים היום תמונה מדויקת של מצב הכלכלה האמריקאית - הקלף הכי חזק שהוא מנסה להפגין מול ביידן", מציין יושע. 

10:35

מגמה חיובית בבורסות אירופה הבוקר. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות לאחר שאתמול ננעל המסחר במגמה מעורבת. 

הזהב נסחר בירידה קלה סביב רמה של 1,777 דולר לאונקיה, והנפט נסחר בעלייה של 0.8% סביב 42.4 דולר לחבית מסוג ברנט.

חברת אמדוקס  , המספקת מערכות ופתרונות IT לחברות טלקום, עומדת לקראת פיטורים של מאות עובדים בארץ ובעולם. החברה מעסיקה 4,500 עובדים בארץ ו-25 אלף עובדים ברחבי העולם. מהחברה נמסר כי "היא בוחנת באופן שוטף התאמות נדרשות במבנה ההוצאות שלנו" .

07:15

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה חיובית, לאחר סגירה מעורבת בוול סטריט. מדד הדאו ג'ונס ננעל בירידה קלה ואילו הנאסד"ק ומדד ה-S&P 500 סגרו בעליות. מדד הנאסד"ק העפיל לשיא חדש. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב ניכרת יציבות. 

הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי העלייה המדאיגה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בעולם, שחצה השבוע את רף ה-10 מיליון.

הזהב נסחר בירידה קלה סביב רמה של 1,777 דולר לאונקיה, והנפט נסחר ביציבות סביב 42 דולר לחבית מסוג ברנט.

אתמול פורסמו הפרוטוקולים של הבנק המרכזי האמריקאי. בדיונים שנערכו בתאריכים 9-10 ביוני, החליטו חברי הוועדה לא לשנות את הריבית בארה"ב ולהשאיר אותה בטווח של 0%-0.25%. בישיבה דנו ראשי הפד באריכות בנוגע לאפשרות להציב יעד תשואות מירבי בשוק האג"ח הממשלתי, אולם לא שינו בינתיים את המדיניות. הריבית נותרה ברמה אפסית. לאחר אותה ישיבה הודיע הפד כי התחזית המועדכנת שלו למשק האמריקאי היא צמיחה שלילית של 6.5% ב-2020 ולאחריה צמיחה חיובית של 5% ב-2021.

נדב אופיר, אסטרטג שווקים גלובליים בחדר המסחר של בנק הפועלים, מציין בתגובה לפרסום דיוני הריבית של הפד כי "חברי הוועדה המוניטרית מתייחסים לצורך בהתוויית דרך ברורה לגבי המדיניות העתידית של הפד וזאת כדי לתת למשקיעים את מירב המידע לגבי העתיד לבוא. חברי הוועדה מעדיפים בשלב זה לספק מידע על פעולות עתידיות שהן תלויות תוצאה, על פני פעולות שיקרו בטווח זמן מסוים. הכוונה היא הגעה לטווח אינפלציה מסוים, לשיעור אבטלה או לשיעור צמיחה בכלכלה האמריקאית כאינדיקציה לגבי מצב הכלכלה".

עוד הוא מציין כי בפד צופים שהכלכלה האמריקאית תזדקק להמשך המדיניות של התמיכה המוניטרית לאורך זמן. "נראה שיש נכונות מצד חברי הוועדה לספק תמיכה זו שכן הם רואים בוירוס הקורונה גורם להשלכות שליליות משמעתיות (considerable downside) על הכלכלה האמריקאית והעולמית בטווח הבינוני".

עוד כתבות

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

זה היה שבוע מלא בקלוּת דעת, אבל לא במובן הטוב

אני הכי בעד לקחת את החיים בקלות דעת - כל אחד את החיים שלו ● קלות הדעת עוברת לצד האפל והופכת לזלזול בכל פעם שמישהו מפנה אותה כלפי חיי אדם אחר ולא כלפי חייו שלו

החיסון של חברת "ביונטק" ופייזר / צילום: אתר החברה

מסתמן: החודש יגיעו לישראל 4 מיליון מנות חיסון לקורונה

החיסון יספיק לשני מיליון אזרחים שיהיו הראשונים להתחסן ● בשלב זה, למשרד הבריאות אין עדיין תוכנית חיסונים מאושרת, אך ככל הנראה יחוסנו תחילה עובדי מערכת הבריאות, ולאחר מכן אוכלוסיות בסיכון

סצנה מ"שעת נעילה". הפרקים הראשונים נראו מבטיחים / צילום: ורד אדיר

"שעת נעילה": כשהמציאות מכה בקונספציה

הרצון ב"שעת נעילה" ("כאן") להעביר מסר "אנטי מלחמתי" כללי, הפך את מלחמת יום כיפור המשתקפת בסדרה ל"סתם עוד מלחמה" ● בניסיון להגיע לצמרת, יוצרי הסדרה חתכו לעצמם את השורשים

ישראייר. שנתיים על המדף / צילום: Shutterstock

המאבק על ישראייר חוצה גבולות: חברה אוסטרלית ובנק מקנדה הגישו הצעה לרכישתה תמורת 180 מיליון שקל

בנק ההשקעות הקנדי wadish capital והחברה האוסטרלית Amrock aviation הגישו הצעה משותפת לרכישת ישראייר בחלוקה של 51% ו-49% בהתאמה ● מציעות לרכוש 100% מישראייר As is בתמורה ל-170 מיליון שקל במזומן, 7 מיליון שקל כבונוס לעובדים, וויתור על החוב של איי.די.בי

ניו יורק - בורסת וול סטריט / צילום: תמר מצפי

"יש כאן מתכון מנצח להמשך העליות": 2 גורמים עיקריים שימשיכו לספק דלק לשווקים

רונן מנחם, הכלכלן הראשי של בנק מזרחי טפחות מסמן את הגורמים שצפויים להמשיך לתמוך בשוקי המניות, אם כי השוק המקומי עשוי שלא להצטרף לחגיגה

בנימין נתניהו / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

כאוס של בחירות: יריבים מתחברים, אחים תוקפים והבוחרים הערבים מחוזרים

שום דבר לא סופי בכנסת הזאת. גם לא ההחלטה ללכת לבחירות ● לנתניהו יש את הקלף הביטחוני שמדביק קואליציות ולגנץ לא כדאי בחירות עכשיו ● פוליטיקאים בדימוס שוקלים לחזור, רמטכ"לים בדימוס רוצים להיכנס והח”כים הנוכחיים לא רוצים להיפרד מהכיסא

פשעי סייבר, האקר בפעולה / צילום: Shutterstock ארטם אולשקו

הדילמה הבלתי אפשרית של מנכ"ל שירביט: לשלם או לא לשלם את הכופר?

האדם שהכי פחות צריך לקנא בו הערב הוא מנכ"ל חברת שירביט ● אם ייכנע, ייתפס כמי שהעדיף את טובת לקוחותיו מעל הכל, אך עלול לפתוח שערי גיהינום של מתקפות סייבר על כלל המשק בישראל ● אם לא ייכנע - יואשם בהפקרת לקוחותיו

חנויות האפליקציות של גוגל ואפל./ צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

ההשקעות בזמן הקורונה מעידות: שוק חברות ה-API נמצא בנסיקה

עסקים רבים האיצו את הנוכחות בדיגיטל מאז פרוץ המגפה ● המרוויחות הן חברות שמאפשרות למפתחים להתחבר לפיתוחים קיימים, לחסוך זמן ולעבוד ביעילות

בני גנץ  / צילום: אלעד מלכה

כחול לבן מגבירה את הלחץ על הליכוד עם קידום שני חוקים חדשים

בכוונת כחול לבן לקדם בשבוע הבא את הסדרת התעמולה ברשתות החברתיות ואת הגבלת תקציב הבחירות ● בליכוד מתנגדים לשניהם

פיזור הכנסת - מנסור עבאס / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

מדוע מנסור עבאס מוציא את השמאל הישראלי מדעתו?

ההחלטה של ח"כ מנסור עבאס לנהל משא ומתן עם רה"מ בנימין נתניהו מייצרת לא רק דרמה פוליטית, אלא גם דרמה משפטית ● היא מחזירה את הציבור הערבי לדרוש את זכויותיו מהכנסת ולא מהעליון, ועל הדרך גורמת להתמתנות של הציבור הערבי ● אז למה יש מי שמתנגד למהלך?

ג'רמי לוין, יו"ר BIO / צילום: Reuters, Nir Elias

חברת אוביד של ג'רמי לוין נכשלה בניסוי שלב 3 בתסמונת אנגלמן

החברה ממשיכה לפתח את המוצר להתוויות נוספות ● לוין: "אני עושה את זה לזכרו של דוד שלי, שהיה בעל מגבלה ונאלץ להישאר בדרום אפריקה כשברחנו ממנה"

טוני שיי / צילום: Reuters, Richard Brian

מנכ"ל זאפוס לשעבר טוני שיי האמין בשירות לקוחות מוצלח וקבע רף גבוה למתחרות

היזם שמת בסוף השבוע שעבר בשריפה טיפח חברה לממכר נעליים באינטרנט, כתב רבי מכר והיה גורו לנושאי ניהול

בני ברק בסגר הראשון. "ממתינים לחיסון עם סגרים ואכיפה. אבל להמתין לחיסון זה לא מדיניות ציבורית" / צילום: שלומי יוסף

"אנחנו עובדים כמו שכונה": הדוח שצריך להטריד כל ישראלי

במסגרת הדוח של רון צור ופרופ' ניסים כהן על ניהול המערכת הציבורית במשבר הקורונה הם דיברו עם עשרות בכירים וגילו "מערכת ממשלית שבורה", ללא סדר ובעיקר בלי הפקת לקחים ● השורה התחתונה: זה לא התחיל בקורונה, אבל ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להמשיך ככה

אריאל שרון./ צילום: תמר מצפי

העליון לא הכיר בהבטחת המיליארדים של אריאל שרון לסמי שמעון

על פי טענת עזבונו של שמעון, הוא החליט לרכוש את חברת יכין חקל שעסקה בפרדסנות, בגלל הבטחה של שרון כשר הבינוי והשיכון, שאיפשרה לו להפשיר את הקרקעות של רמ"י לבנייה ולהשאירן ברשותו ● ואולם לא נמצאו להבטחה סימוכין ובית המשפט קבע כי ניתנה בחוסר סמכות

קו החוף באבו דאבי שמלא במלונות / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

אזהרת מסע לאיחוד האמירויות "לאור האיומים הנשמעים באחרונה מצד גורמים איראניים"

המטה לביטחון לאומי פרסם הערב אזהרת מסע לאיחוד האמירויות, עקב החשש כי איראן תנסה לבצע פעולות טרור נגד יעדים ישראלים ● אזהרת המסע לאמירויות עודכנה לדרגה 3: "זירות אפשריות הן מדינות בקרבת איראן - כגון גאורגיה, אזרבייג'ן, תורכיה, איחוד האמירויות, בחריין, החבל הכורדי בעיראק וכן במזרח התיכון ויבשת אפריקה"

ניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

התקווה לתמריצים והגעת החיסון לשוק דחפו את המדדים המובילים בוול סטריט לשיא כל הזמנים

הנאסד"ק, הדאו ג'ונס וה-S&P 500 עלו ב-0.9%-0.7 לשיא כל הזמנים ● תוספת המשרות בארה"ב בנובמבר הגיעה מתחת לתחזיות; שיעור האבטלה הגיע ל-6.7% ● התשואות על האג"ח האמריקאיות ל-10 שנים מטפסות ● בית הנבחרים בארה"ב הסיר את צמח הקנאביס מרשימת החומרים המסוכנים

גבי אשכנזי, הדיון בוועדת המשנה למודיעין / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גבי אשכנזי נפגש עם שר החוץ הירדני איימן א-ספדי

בפגישתם דנו שרי החוץ במספר נושאים, ביניהם סוגיית מסגד אל אקצא והתרעות לפיגועים אפשריים מצד ארגוני טרור איראניים ● בהודעה שפורסמה בירדן נאמר כי א-ספדי העלה את סוגיית חידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים על רקע בחירתו של ג'ו ביידן לנשיא ארצות הברית

נוני מוזס / צילום: ברני ארדוב, וואלה! NEWS

מאבקי השליטה ב"ידיעות" חושפים: כך התנהלה הקבוצה עסקית

כתב תגובה לביהמ"ש מטעם משפחת מוזס חושף חלק מההתנהלות בקבוצת "ידיעות" בשתי התרחשויות משמעותיות: החובות שצברה הקבוצה לאחר הימור על שערי מטבעות והסיבות שהביאו אותה לממש האופציה למניות הוט במחיר נמוך משמעותית ממה שקיבלה עבור האופציה קבוצת מוניטין

קידום / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מהי הדרך הטובה ביותר ליזום שיחת קידום?

מחקר משנת 2007 מצא כי אחת הסיבות שנשים מקבלות שכר נמוך יותר מגברים הוא בגלל שהצעת הפתיחה שלהן נמוכה משמעותית והן עוסקות פחות בקידום עצמי ● מדור ייעוץ

האקרים/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מנכ"ל שירביט בעקבות הפריצה: "פועלים לסגירת האירוע מהר ככל הניתן"

(עדכון): מנכ"ל שירביט הגיב בווידיאו: "לחברה יש גיבוי מלא של הנתונים הרלבנטיים, ואנחנו פועלים לסגירת האירוע מהר ככל הניתן" ● קבוצת התקיפה BlackShadow שפרצה לחברה איימה כי אם לא ישולמו לה 50 ביטקוין (כמיליון דולר) היא תדליף ותמכור עוד מסמכים אישיים של לקוחות