גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הלחץ של מספרי החולים מעבר לים גבר, בורסות אירופה ננעלו בירידות

לאחר תבוסה בבחירות המקומיות, ממשלת צרפת התפטרה לבקשת הנשיא עמנואל מקרון ● הבורסות באסיה ננעלו בעליות חדות ● לא מתקיים מסחר בארה"ב הערב לרגל ערב יום העצמאות האמריקאי ● עם רוח גבית מנתוני המשרות בארה"ב, וול סטריט ננעלה בירוק אתמול

בורסות אירופה/ צילום: רויטרס
בורסות אירופה/ צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

19:15

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים בהובלת מדד הפוטסי הבריטי שאיבד 1.3%, והבורסה במדריד שירדה בשיעור דומה. בצרפת, מדד הקאק השיל 0.84% והדאקס הגרמני איבד 0.64%.

15:50

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בטריטוריה האדומה, וזאת למרות פרסום נתוני מאקרו טובים בגוש האירו. לפי מדד מנהלי הרכש המשוקלל של Markit הואטה הירידה בפעילות העסקית בחודש יוני. המדד הצביע על קריאה של 48.5 נקודות ביוני, עלייה חדה לעומת הקריאה של מאי, 31.9 נקודות. קריאה מעל ל-50 נקודות מצביעה על התרחבות הפעילות הכלכלית.

13:11

הלחץ גבר על המדדים באירופה והבורסות עוברות למגמה שלילית, הפוטסי יורד ב-0.93%, הקאק מאבד 0.7% וגם הדאקס עבר לירידות של 0.36%. סטוקס 600 יורד ב-0.42%. מגזר הבנקים נופל ב-1.2%.

11:40

מגמה מעורבת בבורסות אירופה, הפוטסי בבריטניה יורד ב-0.38%, הקאק בצרפת מאבד 0.2% מערכו ואילו הדאקס בגרמניה עולה ב-0.12%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי מאוזן בשעה זו.

הנתונים השונים מארה"ב בנוגע לעליה משמעותית במספרי החולים בקורונה בארה"ב לעומת מספר המשרות החדשות שנוספות לשוק העבודה בחודש יוני מניעים את ההססנות בקרב המשקיעים.

מדד מנהלי הרכש המשוקלל של Markit ומדד מנהלי הרכש לשירותים באיחוד האירופי התפרסמו הבוקר ואיתתו שניהם על הקלה בהאטה בפעילות העסקית באיחוד בעקבות התפרצות מגפת הקורונה, זאת מאחר וכלכלות שונות ברחבי האיחוד מתחילות לפתוח את שעריהן. מדד מנהלי הרכש המשוקלל של Markit עמד על 48.5, זינוק משמעותי מחודש מאי בו עמד על 31.9.

בצרפת, הממשלה התפטרה לאחר תבוסה קשה בבחירות המקומיות, לבקשת הנשיא עמנואל מקרון. כעת צפוי מקרון למנות ממשלה שתוביל מדיניות רווחה נדיבה יותר ותאמץ חלק גדול מהרפורמות הירוקות שעלו על שולחן הדיונים הממשלתי בשנים האחרונות.

מניית חברת המשלוחים הגרמנית דליברי הירו מזנקת לראש מדד סטוקס 600 עם עליה של 5%. חברת הביטוח הבריטית Hiscox, לעומת זאת, נופלת ב-4.1%.

באסיה המדדים המובילים ננעלו בעליות שערים, מדד שנחאי זינק ב-2%, מדד שנזן עלה ב-1.33%, ההנג סנג בהונג קונג קפץ ב-1.1% והניקיי היפני עלה ב-0.66%.

09:30

באירופה, החוזים מסמנים פתיחה מעורבת במדדים העיקריים.

מכירות הרכב בגרמניה צנחו ב-40% בחודש יוני לשפל של 30 שנים. בבריטניה, התעשייה צופה קיצוצי שכר ופיטורים נרחבים במפעלים, סקר של קבוצת Make UK הראה כי 46% מהיצרנים צופים כי יבצעו את החיתוך בחצי השנה הקרוב. נזכיר כי במאי השיעור עמד רק על 25%.

מדד מנהלי הרכש המשוקלל של Markit ומדד מנהלי הרכש לשירותים באיחוד האירופי יתפרסמו מאוחר יותר הבוקר ומהן ניתן יהיה לראות כיצד באמת האיחוד מתמודד עם הבראה מהתפרצות המגפה ואחד המשברים הכלכליים הכבדים ביותר שפגעו בו.

המדדים העיקריים באסיה מוסיפים לעלות בשעה זו, מדד שנחאי מטפס ב-1.45%, ההנג סנג קופץ בכמעט 1% והניקיי בטוקיו עולה ב-0.72%. הקוספי בדרום קוריאה עולה גם הוא, ב-0.82%.

08:06

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה חיובית בשעה זו, על רקע נעילה חיובית אמש בוול סטריט ונתונים חיובייים שמגיעים מסין, מדד שנחאי מזנק במעל 1%, ההנג סנג בהונג קונג עולה ב-0.84% ומדד הניקיי ביפן מוסיף 0.14% לערכו. מדד שנזן הסיני עולה גם הוא, ב-0.681%, והקוספי בדרום קוריאה מוסיף 0.54% לערכו.

סקירה פרטית בסין מצביעה על כך שמגזר השירותים במדינה הראה בחודש יוני האחרון את הצמיחה המהירה ביותר שלו מזה עשור.  מדד מנהלי הרכש של Caixin במגזר השירותים עמד על 58.4 - האינדיקציה הגבוהה ביותר שלו מאז אפריל 2010. גם מדד מנהלי הרכש המשולב של סין עקף את תחזיות האנליסטים ל-53.4 ועמד בחודש יוני על 55.7.

מחירי הנפט יורדים בכ-1% הבוקר.

היום לא יתקיים מסחר בבורסות וול סטריט בארה"ב לרגל ערב יום העצמאות האמריקאי מחר.

אתמול בארה"ב, שוק העבודה האמריקאי רשם תוספת של 4.8 מיליון משרות בחודש יוני. התחזיות של הכלכלנים היו לתוספת של 3.2 מיליון משרות ביוני. עם זאת, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב שפורסמו במקביל הסתכמו מעל לתחזיות הכלכלנים ב-1.43 תביעות. שיעור האבטלה עמד על 11.1% , כאשר הצפי היה לשיעור של 12.5%. נתוני חודש מאי תוקנו רטרואקטיבית לתוספת של 2.699 מיליון משרות מול נתון קודם של 2.509 מיליון משרות חדשות שנוספו.

עוד בארה"ב אמש, המסחר בוול סטריט ננעל בעליות, למרות העלייה במספר הנדבקים בקורונה בארה"ב לשיא יומי מאז פרוץ המגפה במדינה. האופטימיות מנתוני תוספת המשרות ביוני סיפקה רוח גבית למדדים והנאסד"ק עלה ב-0.5% לשיא נוסף בהמשך לשיא שנקבע ביום רביעי, מדד הדאו ג'ונס הוסיף 0.4% לערכו ומדד S&P 500 עלה ב-0.5%. מנייתה של למונייד הישראלית זינקה ב-135% בסיומו של היום הראשון שלה למסחר בבורסת ניו יורק.

עוד כתבות

איתמר שמעוני בבית המשפט / צילום: כדיה לוי

4 שנות מאסר נגזרו על ראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני שהורשע בקבלת שוחד

ראש עיריית אשקלון לשעבר הורשע בקבלת שוחד בגובה של 150 אלף שקל מאיש העסקים יואל דוידי, שהוסוו כעסקת תיווך ● הכסף נועד לתשלום פיצויי השתקה לשתי נשים שהאשימו את שמעוני בפגיעה מינית ● שמעוני: "פניי צופות לביהמ"ש העליון. אני לא מאלה שמגנים את מערכת המשפט גם כשקשה לי"

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

התחזקו הירידות בנעילה: ת"א 35 איבד 1.3%, אירודרום צנחה ב-7.4%

מדד הבנקים איבד 1.2%, מנגד מדד ת"א ביומד עלה ב-1.2% ● שיכוון ובינוי איבדה 2.8%, אלוני חץ ירדה ב-3%, עזריאלי איבדה 2%

אוטובוס שהוצת בבני ברק / צילום: דוברות המשטרה

אוטובוס הוצת ורכבו של ראש העיר נרגם: הפרות סדר קשות בבני ברק

המשטרה עצרה הלילה בבני ברק 4 חשודים במהלך טיפול בהפרות סדר קשות בעיר, בהן פורעי חוק רגמו אוטובוסים ואת רכבו של ראש העיר והציתו אוטובוס בלב שכונת מגורים ● בתוך כך, כוחות משטרה הגיעו גם הבוקר למוסד גרודנא באשדוד על-מנת למנוע את קיום הלימודים במקום בניגוד להנחיות

אולפן ערוץ 20 / צילום: ערוץ 20

"ישראל היום" וערוץ 20 רוצים להתעצם. מה צריך כדי שזה יצליח?

אומנם ערוץ 20 ו"ישראל היום" לא נמצאים באותו המקום מבחינת השפעה על המדיה, אך יש להם גם הרבה במשותף ● מדוע השקעות העתק והצעדים האסטרטגיים האחרונים לא בהכרח מספיקים, ומה נדרש לעשות כדי להתגבר על הנחיתות מול המתחרים?

בני גנץ  / צילום: אלעד מלכה

תוספת הפנסיה: גנץ נוהג כיו"ר ועד גמלאי צה"ל ולא כנבחר ציבור

גנץ דורש שבמקום התוספת הקיימת, שחוקיותה מוטלת בספק, יקבלו אנשי הקבע בגמלאות תוספת אחידה של 10%, כפי ששולמה לטענתו לעובדי גופים ממשלתיים אחרים ● אלא שאת התוספת לגמלאי צה"ל גנץ דורש לתת ללא כל תמורה מצד הנהנים

מירב מיכאלי / צילום: אלעד מלכה

הפריימריז במפלגת העבודה: מרב מיכאלי נבחרה לתפקיד היו"ר

מיכאלי נבחרה לתפקיד לאחר שקיבלה 77% מהקולות ● שיעור ההצבעה עמד על 26% בלבד

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

אושר: נתב"ג ייסגר לתנועת מטוסים בטיסות מסחריות למשך 14 ימים לפחות

בשלב זה הוחלט כי נתב"ג ייסגר מיום שלישי 26.1 ועד 31.1 ● ועדת חריגים תקבע מתי לאשר טיסות ● נתניהו: "בניגוד למה שאומרים, אנחנו מקדימים את כל העולם. אף מדינה לא עשתה את מה שאנחנו הולכים לעשות"

עמדות חיסון לקורונה של מד"א / צילום: דוברות מד"א

דוח אמ"ן עורר דאגה, הקהילה המדעית מרגיעה ודורשת שקיפות

מחד, למסקנות מדוח אמ"ן יש משמעות אסטרטגית כאשר קבינט הקורונה מתווה מדיניות המסתמכת בין היתר על הדוחות הללו ● מאידך – בקרב הקהילה המדעית אין הסכמה רחבה באשר לדברים העולים בדוח, לא ברור מיהם מחבריו, ולא ניתן לנהל עמם שיח ציבורי שקוף

חדר מסחר בבנק בסיאול, בירת קוריאה הדרומית / צילום: Reuters, Kim Hong־Ji

מגמה מעורבת בבורסות אירופה; הזהב יורד קלות, הנפט מטפס

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות ● בזירת הסחורות נסחר הבוקר הזהב בירידה קלה לרמה של 1,854 דולר לאונקיה, הנפט מסוג ברנט נסחר בעלייה של 0.5% לרמה של 55.7 דולר לחבית ● הביטקוין מתייצב

לירן אבישר בן חורין / צילום: רפי קוץ

דוחפים את השוק הסיטונאי: משרד התקשורת כופה על הוט להוריד מחירים

בצעד מפתיע הודיע היום משרד התקשורת כי הוט תחויב לאפשר חיבור של ספקיות האינטרנט ישירות למתגי הרשת שלה כדי לקצר את העלויות בהגעה ללקוחות שוק סיטונאי

מאור הד ודלית בן חורין הד בעלי "מיקה - כשטעם וריח נפגשים" / צילום: תמונה פרטית

"אנשים מחפשים מתוק ונחמה בתוך האיכס, אז אנחנו מצליחים להשאיר את הראש מעל המים ולהתפרנס"

מאור הד ודלית בן חורין הד הם בעלי בית הקפה "מיקה - כשטעם וריח נפגשים" ● "אנחנו ממנפים את היכולות של שנינו - שיווק ומכירות ואפייה - לטובת העסק" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות / צילום: איל יצהר

בשל העדר תקציב: רשות החדשנות עוצרת מענקים חדשים לסטארט-אפים

הרשות הודיעה היום לחברות כי מאחר שלא קיבלה מסגרת תקציב ל-2021, היא אינה יכולה לאשר בשלב הזה מענקים חדשים ● מתחילת השנה התקבלו כבר ברשות החדשנות 188 בקשות למענקים שיעלו לדיון רק לאחר קבלת מסגרת התקציב

הנשיא ביידן מתחת לציור של לינקולן מתייחס לתוכנית הכלכלית בבית הלבן, שישי / צילום: Reuters, JONATHAN ERNST

מאה שעות של אדרנלין בבית הלבן של ג'ו ביידן

עם ערימות של צווים נשיאותיים על שולחנו, ביידן התחיל את נשיאותו בפרץ מרשים של פעילות - אבל גם בהמהומים מוקדמים של אי נוחות מימין ● "הוא דיבר על אחדות, כמו איש מרכז, אבל הוא מושל כמו איש השמאל הקיצוני", התלונן סנאטור רפובליקאי

קניון פתח תקווה בזמן הסגר. חנויות האופנה מקבלות ימי אשראי קצרים יותר מספקים / צילום: בר - אל

פוקס, קסטרו וגולף הן לא דוגמה: הצצה למציאות מאחורי השנה השחורה של ענף האופנה

התוצאות החיוביות יחסית של רשתות האופנה הציבוריות שנסחרות בבורסה בת"א, ובראשן פוקס, גולף וקסטרו, לא מספרות את הסיפור המלא של ימי המגפה ● ניתוח מיוחד של דן אנד ברדסטריט עבור גלובס מספק הצצה לקושי האדיר של ענף האופנה

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

עליות קלות בבורסה; אי.אל.די קופצת ב-33%, אקסיליון ב-10%

מגמה חיובית בבורסות אסיה ובמסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב ● נתב"ג נסגר הלילה ● כלכלני הפועלים: הרכישות של בנק ישראל תומכות בהיחלשות של השקל בשנת 2021

מלכה לייפר מובלת למעצר  / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של כאן 11

רגע לפני סגירת נתב"ג: מלכה לייפר הוסגרה לאוסטרליה

לייפר הוסגרה לאוסטרליה לשם העמדתה לדין בגין עשרות עבירות מין בתלמידותיה כשהיו קטינות ● ארגון מגן, המלווה נפגעות ונפגעי עבירות מין בחברה החרדית: "מברכים על הסגרתה של מלכה לייפר. נילחם בכל הכוח שישראל תחדל להיות מדינת מקלט עבור עברייני מין"

איתי בן זאב / צילום: תמר מצפי

הבורסה נגד הצעד של רשות ני"ע בקרנות הסל על הבנקים: "תייצר מדד נכה ולא אטרקטיבי"

לפני פחות משבועיים הורתה הרשות כי על קרנות הסל שעוקבות אחר מדד הבנקים 5 המקומי להקטין את החשיפה למניות שני הבנקים הגדולים, ולהגדיל את החשיפה לאחרים ● בבורסה ובקרב מנהלי קרנות הנאמנות מבקרים את המהלך, שברשות מגדירים כ"תיקון עיוות היסטורי" ● ברשות טענו לאחרונה כי מדובר ב"תיקון עיוות היסטורי" והטילו ספק בשיקולי הבורסה

תור לבדיקת קורונה בהיכל שלמה ת"א / צילום: בר - אל

הווריאנט מקליפורניה הגיע לישראל; אין הוכחה שהחיסון אינו יעיל נגדו

משרד הבריאות דיווח הערב כי זיהה חמישה בני אדם שנדבקו בווריאנט מלוס אנג'לס ● פרופ' רות הרשברג: "אין סיבה לפאניקה, הציבור צריך להבין שצריך להתחסן כמה שיותר מהר, וכאשר מתחסנים, זה לא אומר שאפשר 'לפרוק עול'"

יגאל רמבם / צילום: שלומי יוסף

"כתב האישום נגד פעיל בבלפור - ניסיון לשבור את רוח המפגינים"

משפטנים תוקפים את האישום נגד הפעיל החברתי יגאל רמבם המייחס לו "התקהלות אסורה" בשל הובלת צעדת מחאה: "פגיעה אנושה בחופש הביטוי" • הפרקליטות: "מדיניות מתונה"

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל / צילום: Associated Press, Michael Kappeler

הראשונה באירופה: גרמניה רכשה טיפולי נוגדנים בקורונה בסכום של 400 מיליון אירו

לפי שר הבריאות הגרמני יינס שפאן, שהודיע היום על הרכישה, גרמניה רכשה כ-200,000 מנות של הטיפול, שנועד להגביר את רמת הנוגדנים בדם נגד נגיף הקורונה ומיועד לחולים בסיכון גבוה