גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט סגרה את אוקטובר באדום: הנאסד"ק התרסק ומניות ענקיות הטק נפלו

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, הדאקס והפוטסי ירדו בעוד הקאק עלה ● מדד VIX ("מדד הפחד") טיפס ● חמישה ימים נותרו עד לבחירות בארה"ב ● כל מניות הטק נפלו מלבד אלפאבית ● בורסות אסיה ננעלו בירידות חדות

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press
בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

22:00

יום המסחר האחרון לחודש אוקטובר בוול סטריט ננעל באדום בוהק, הנאסד"ק צלל ב-2.45%, הדאו ג'ונס איבד 0.6% מערכו ו-S&P 500 ירד ב-1.21%.

בשבוע הגרוע ביותר במדדים מאז חודש מרץ, מדד הדאו ג'ונס מחק 7.4% השבוע, S&P 500 איבד 6.5% מערכו והנאסד"ק נחתך ביותר מ-6% בסיכום שבועי.

מניות ענקיות הטק סבלו כולן מירידות חדות, מניית אפל התרסקה ב-6.4%, אמזון צללה ב-5.9% ופייסבוק ירדה ב-7.6%. טוויטר הייתה המפסידה הגדולה של היום, מנייתה צללה ביותר מ-21%. מניית אלפאבית עלתה ב-3% בניגוד לסנטימנט השלילי.

עוד בירידות הבולטות, טסלה מחקה 5.6%, בואינג ירדה ב-2.63% ונייקי השילה 2.26%?

20:51

קצת יותר משעה לנעילה בוול סטריט והירידות במדדים רק מחריפות, נאסד"ק מוחק 3% מערכו, S&P 500 צולל ב-2% והדאו ג'ונס יורד ב-1.56%.

מניות הטק מוסיפות ליפול בהובלת טוויטר שמתרסקת ב-21.25%, פייסבוק נחתכת ב-7.2% ואפל נופלת ב-6.1%. מניית אלפאבית מצליחה להחזיק את הראש מעל המים ועולה ב-3.5%.

19:40

שוב גובר על הלחץ על מדדי וול סטריט, הנאסד"ק מוחק קרוב ל-3%, S&P 500 נופל ב-1.9 ודאו ג'ונס יורד ב-1.46%.

מניות הטק מוסיפות ליפול, פייסבוק מאבדת 6.7% מערכה, אפל נופלת ב-6% וכך גם נטפליקס, אמזון יורדת ב-5.74%. טוויטר ממשיכה להתרסק במעל 20% בשעה זו.

ויזה מוחקת קרוב ל-3%, נייקי יורדת ב-2.33% ובואינג צוללת ב-4.43%.

בצידם החיובי של המדדים, אלפאבית מוסיפה לעלות, ב-4.3% בשעה זו.

19:00

נעילה מעורבת בבורסות אירופה, הדאקס בגרמניה ירד ב-0.54%, הפוטסי בבריטניה השיל 0.22% מערכו ואילו הקאק בצרפת עלה ב-0.33%.

18:00

יום המסחר האחרון של השבוע בוול סטריט מתנהל בירידות שערים חדות, הנאסד"ק צולל ב-2.46%, S&P 500 מאבד 1.5% מערכו והדאו ג'ונס יורד ב-1.15%

בגזרת ענקיות הטק, מניות אפל ופייסבוק צונחות, 5.4% ו-6% בהתאמה, לאחר ששתי החברות דיווחו אמש על תוצאותיהן לרבעון השלישי של השנה. גם מניית אמזון יורדת ב-4.5%.

מניית טוויטר מוסיפה ליפול, 20% בשעה זו, לאחר שהחברה דיווחה אמש על צמיחת משתמשים מתחת לציפיות האנליסטים. מניית סקוור, החברה האחרת של ג'ק דורסי, צוללת ב-9% לאחר דיווח בוול סטריט ג'ורנל כי היא נמצאת במגעים לרכישת חברת ניהול המס קרדיט קארמה.

בניגוד לטרנד השלילי, מניית אלפאבית מוסיפה לעלות, ב-4.2% בשעה זו, לאחר שהחברה דיווחה אמש על רבעון שלישי טוב מהמצופה בכל הגזרות.

17:30

מחמירות הירידות בוול סטריט והמדדים צוללים - הנאסד"ק מאבד 2.8% מערכו, הדאו ג'ונס יורד ב-1.6% ו-S&P 500 נופל ב-1.93%. מדד ה"פחד" (VIX) מטפס ב-3.41% בשעה זו.

בגזרת ענקיות הטכנולוגיה מניית פייסבוק צונחת ב-6.5%, אחריה אפל שנופלת ב-5.13%. טסלה מתרסקת 5.6%, נטפליקס יורדת ב4.7% ואמזון משילה 4.2% מערכה. העליות במניית אלפאבית נחלשו והיא מוסיפה רק 3.6% לערכה.

עוד מניות בולטות בצד השלילי של המדדים הן נייקי שמאבדת 2.8% מערכה ובואינג שיורדת ב-3.16%. ויזה משילה 2.5% מערכה.

לקראת הנעילה, המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת - הקאק בצרפת עולה ב-0.17%, בעוד הדאקס בגרמניה יורד ב-0.63% והפוטסי הבריטי משיל כ-0.2%.

16:37

חמישה ימים לבחירות 2020 בארה"ב וטירוף המכירות בוול סטריט נמשך, והמדדים אדומים: הנאסד"ק צולל ב-2.36%, הדאו ג'ונס נופל ב-1.34% ו-S&P 500 מאבד כמעט 1.5% מערכו.

מניות אפל ופייסבוק מובילות את הירידות במניות הטק כאשר שתיהן נופלות בכ-5.7%, טסלה צוללת ב-5.5%, אמזון יורדת ב-3.95% ואנבידיה מאבדת 3.84% מערכה. גם זום נופלת, ב-4.85%.

16:04

מעמיקות הירידות בבורסות וול סטריט, הנאסד"ק נופל ב-1.45%, S&P 500 יורד ב-0.75% והדאו ג'ונס מאבד כ-0.5% מערכו.

מניית אלפאבית מזנקת ב-5.5%. בצד השלילי של המדדים, פייסבוק ואפל מאבדות שתיהן כ-4.5%, אמזון יורדת ב-3.26% וטסלה מאבדת כ-3% מערכה. גם מניית נטפליקס יורדת ב-2.11%.

15:33

פתיחה שלילית בוול סטריט, הנאסד"ק מאבד 0.54% מערכו, S&P 500 יורד ב-0.23% והדאו ג'ונס משיל 0.13% מערכו.

15:10

חצי שעה לפתיחת יום המסחר האחרון של השבוע בוול סטריט ובחוזים העתידיים על המדדים נרשמות ירידות מתונות, כאשר הנאסד"ק מאבד כ-1%.

בורסות אירופה מתנהלות בשעה זו במגמה מעורבת, הקאק הצרפתי מוסיף כ-0.1% לערכו בעוד הפוטסי בבריטניה משיל כ-0.2% והדאקס בגרמניה יורד ב-0.37%.

התמ"ג הרבעוני של גוש האירו זינק מעבר לצפוי ברבעון השלישי לשנה, וטיפס ב-12.7%. ההתאוששות בכלכלה הגיעה בעיקר מכיוון צרפת, איטליה וספרד, שהוכו ברבעון הקודם בגל הראשון של מגפת הקורונה.

מניית חברת התוכנה השבדית סינץ' מטפסת בכמעט 7% בשעה זו.

13:20

אירופה עברה לירוק: הפוטסי והדאקס נסחרים סביב ה-0%, והקאק עולה ב-0.6% - לאחר שבתחילת המסחר אירופה סבלה מירידות, השתנתה המגמה ועכשיו נצפות עליות ביבשת. העליות התרחשו לאחר העלייה בתמ"ג באיחוד האירופי בנתונים שפורסמו היום. 

בינתיים החוזים העתידיים על וול סטריט ממשיכים לרשום ירידות, אך מתונות יותר - הנאסד"ק יורד ב-1%, והדאו ג'ונס וה-S&P ב-0.6%. 

10:30

שווקי אירופה נפתחו בירידות לאור התגברות מקרי הקורונה בעולם וחשש לקראת הבחירות בארה"ב. אמש נשבר שיא עולמי של חצי מיליון מקרי קורונה ביום אחד.

הדאקס יורד בכ-0.5%, והקאק והפוטסי ב-0.2%. 

באסיה, הבורסות נסגרו בירידות חדות: הונג קונג נסגרה בירידה של 2.36%, מדד שנזן בירידות של 2.09%, הניקיי ירד ב-1.52%, ומדד שנחאי ב-1.47%. 

08:00

הירידות באסיה מחריפות: מדדי ניקיי והונג קונג יורדים ב-1.4%, ומדדי שנחאי ושנזן ב-0.8%.

07:25

בורסות אסיה בירידה: הניקיי יורד ב-1.2%, מדד שנחאי ב-0.06%, מדד שנזן ב-0.4%, והבורסות בהונג קונג יורדות ב-0.7%. הירידות מתרחשות עקב הדוחות הכלכליים של ענקיות הטק אתמול, כאשר החברות שקשורות לענקיות הן אלו שמובילות את הירידות. 

לפני הפרסום, בורסות וול סטריט ננעלו בעליות, בדריכות לקראת פרסום דוחות ענקיות הטק. מדד ה-S&P 500 טיפס ב-1.2%, מדד הנאסד"ק עלה ב-1.6%. הדאו ג'ונס רשם עליות של 0.5%.

לאחר המסחר, פורסמו במקביל דוחות של חמש מענקיות הטכנולוגיה שהובילו ברובן לירידות של אותן חברות במסחר המאוחר. המניה של אפל  ירדה בכ-5% לאחר הכנסות מאכזבות מהאייפון ובעקבות כך שלא פרסמה תחזית מפורטת לרבעון הבא, טוויטר  התרסקה ב-17% למרות שעקפה את תחזיות הרווח שלה, פייסבוק ירדה גם היא וזאת בעוד בדוחות היא פרסמה שהיא עקפה את התחזיות בעקבות מעבר של פרסום לאונליין. גם אמזון הציגה ירידות, עם כי יותר מתונות, למרות זינוק של 37% בהכנסות שהסתכמו ב-96.15 מיליארד דולר

לעומתן, גוגל שהציגה צמיחה של 14% עם רווח נקי שהסתכם ב-11.3 מיליארד דולר, עולה לאחר המסחר ב-6%.  

היום צפויות גרמניה וקנדה להכריז על נתוני התמ"ג שלהן, והאיחוד האירופי צפוי להכריז על מדד המחריים לצרכן השנתי שלו. 

עוד כתבות

לוד, התקפת טילים והתפרעויות בין ערבים ליהודים / צילום: איל יצהר

בין ניל פרגוסון לגל הירש: ישראל לא יכולה יותר לשגות באשליות

ההסלמה הביטחונית והמהומות ברחבי הארץ הביאו אותנו למשבר לאומי פנימי חסר תקדים ● ניל פרגוסון, ההיסטוריון הבריטי המפורסם, פרסם לאחרונה מאמר על האופן בו פוליטיקאים ומדינות מגיעים לרגעי משבר כשהם אינן מוכנים להשלכות ● הפתרון יכול לבוא בדמות ״משמר אזרחי״ כפי שמציע גל הירש

כוחות ישראלים פזורים בגבול רצועת עזה / צילום: Reuters, Ilia Yefimovich

לאחר המבצע הצבאי בלילה: הערכות כי חמאס יחתור להפסקת אש

לפי גורמים מדיניים, לאחר שצה"ל הרס חלק ניכר ממערך התת-קרקעי של ארגון חמאס בצפון הרצועה, ישראל נמצאת כעת בעמדה המאפשרת לה להציג תנאים נוקשים לחמאס, אם זה יבקש הפסקת אש ● בשיחות מדיניות בין נתניהו ואשכנזי עם מנהיגים מחו"ל כבר דוחקים בישראל להפסיק את האש

וול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה ירוקה בוול סטריט; הנאסד"ק עלה ב-2.3%, מחיר הנפט קפץ בכ-2.4%

מניות הטכנולוגיה בלטו בעליות ● נעילה חיובית באסיה: ניקיי זינק ב-2.3%, שנחאי טיפס ב-1.8%, קוספי קפץ ב-1% ● וול סטריט ננעלה בעליות אמש וקטעה רצף ירידות של שלושה ימים ● עליבאבא דיווחה על הפסד תפעולי בגובה 1.2 מיליארד דולר

רקטות שנורו הלילה מרצועת עזה לעבר גוש דן, השפלה ואשקלון / צילום: Reuters, AMIR COHEN

מטחים לכיוון יישובי הדרום והשפלה; שתי רקטות נפלו בנתיבות

בדקות האחרונות נשמעו אזעקות ביישובים הסמוכים לגבול עזה, וכן בנתיבות, באשדוד ובאשקלון ● שתי רקטות נפלו בנתיבות וגרמו לשריפה, אין נפגעים בגוף ● צה"ל תקף יותר ממאה מטרות טרור של חמאס ברצועת עזה ביניהן משרדו וביתו של מנהיג הארגון ● הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס כעת

בורסת נאסד"ק / צילום: Reuters, Brendan McDermid

חברת הפודטק Save Foods גייסה 12 מיליון דולר ועוברת להיסחר בנאסד"ק

הגיוס נעשה לפי שווי של כ-18מיליון דולר ● חברת הפודטק הישראלית נסחרה קודם לכן מעבר לדלפק בארה"ב

יפתח רון-טל / צילום: יוסי וייס חברת החשמל

הסאגה הסתיימה? יפתח רון-טל מתקרב לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח

מנכ"ל חברת החשמל ומועמדו של בעל השליטה שלמה אליהו לתפקיד היו"ר אושר כדירקטור בחברת הביטוח ● המינוי דורש את אישור הממונה על שוק ההון ואת בחירת דירקטוריון מגדל ברון-טל כיו"ר

עמנואל מקרון / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

צרפת אסרה על הפגנות פרו-פלסטיניות מחר מחשש למהומות

ההחלטה התקבלה לאחר שהמשטרה העריכה כי הפגנות רבות, ביניהן הפגנה מרכזית שתוכננה להתקיים מחר בפריז, עלולות לצאת משליטה ולהביא לאלימות כלפי מוסדות יהודיים, שוטרים ולהפר את הסדר הציבורי ● כלי התקשורת באירופה דיווחו כי ישנו חשש שההפגנות שנאסרו, ובמיוחד זו בפריז, יתקיימו בכל זאת

אישה בניו יורק עוטה מסכה, בנובמבר 2020

ה-CDC האמריקאי: מחוסנים יכולים להסיר מסכות במקומות סגורים

אמריקאים מחוסנים יצטרכו לעטות מסכות במוסדות רפואיים, בתחבורה ציבורית ובעסקים שידרשו זאת ● משרד הבריאות הישראלי לא הודיע על שינוי בתקנות

לוד, אמש / צילום: Associated Press, Heidi Levine

אלימות לעולם לא צומחת יש מאין

כמו אחרי רצח רבין, גם היום הרוב הגדול של אזרחי ישראל מסתובב בתחושת הלם ● איש מאיתנו לא דמיין שערבים ישראלים בערים מעורבות יבצעו מעשי לינץ' ביהודים ● איש מאיתנו לא דמיין שיהודים יבצעו לינץ' בערבים ישראלים ● אבל לאירועי הימים האלה קדמו שנים של הסתה, גזענות ושנאה

הפעלת בניין אלג'לאא בעזה / צילום: Associated Press, Mahmud Hams

גינויים להריסת מגדל התקשורת בעזה; נשיא "AP": מזועזע ונחרד

צה"ל הרס את בניין אלג'לאא, שבו שכנו משרדים רבים של כלי תקשורת זרים ● כלי התקשורת באירופה סיקרו בהרחבה את הריסת הבניין

טנק של צה"ל יורה לעבר עזה / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

הפסקת האש מתקרבת? אלו האתגרים שעומדים בדרך

לאחר שצה"ל הגיע לשורה של הישגים משמעותיים, בכירים מעריכים כי הפסקת אש זמנית תתרחש בתוך יומיים-שלושה ● בחמאס דורשים נסיגה ממסגד אל אקצא וביטול פינוי המשפחות משיח' ג'ראח ואילו בישראל עשויים לדרוש את החזרת השבויים והנעדרים ● מועצת הביטחון של האו"ם, שתתכנס מחר, צפויה להגביר את הלחץ לרגיעה

בני לנדא / צילום: איל יצהר

גל הנפקות ה-SPAC: בני לנדא ודודי ויסמן נאלצו לעדכן את התשקיף

התשקיפים המעודכנים של כתר1 וגפן לנדא כוללים התייחסות להנחיה החדשה שלה-SEC בניסיון לצנן את ההייפ סביב הנפקות ה-SPAC ● גפן לנדא מבקשת לגייס 250 מיליון דולר, או 288 מיליון דולר במקרה של מימוש אופציית החתמים, ולחפש יעד לרכישה בשוק הישראלי

101 ישראלים בוחרים את המילה האהובה עליהם בעברית

השנה השנייה לפרויקט "אוצר מילים": ברשימה אפשר למצוא ערבים ויהודים, חילונים ודתיים, מנהלים ויוצרים ● אנחנו מקווים שלמילים הללו יש כוח לרפא את הכאב. נדמה שכולנו זקוקים לכך

מנכ"ל מד"א אלי בין בזירת פגיעת הרקטה בבניין באשקלון / צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בעקבות הירי ופעולות האיבה: 886 מבנים ניזוקו ו-858 רכבים

בימים האחרונים הגיעו עובדי קרן הפיצויים-מס רכוש למאות זירות באזורים שנפגעו במטרה לתת מענה ראשוני למי שרכושם נפגע כתוצאה מפעולות איבה ● וזו העיר בה נרשמו הכי הרבה נזקים לרכוש

מדפים בסופרמרקט / צילום: תמר מצפי

הפוגה בחששות מאינפלציה: מדד אפריל נמוך מהצפי; התייקרות הדירות לא עוצרת

מדד המחירים עלה ב-0.3%, בעוד הצפי היה לעלייה של 0.6% ● הנתון הנמוך מחזק את הערכות בנק ישראל כי הלחצים הדפלציונים עוד פה ● הפירות והירקות התייקרו במיוחד ● מחירי הדיור עלו ב-4.5% ב-12 החודשים האחרונים

חגי סגל ושמחה רוטמן / צילום: רפי קוץ, יונתן בלום

אור אדום: קריאה בדוח שנכתב אחרי אירועי "אוקטובר 2000" והדמיון לאירועי הימים האלה ממש

קריאה בדוח שנכתב אחרי אירועי "אוקטובר 2000" יוצרת לעיתים את התחושה שמדובר במסמך מימים אלה ממש ● חזרנו אל דוח ועדת החקירה הממלכתית כדי לברר עד כמה הוא שינה את המציאות, לטוב או לרע, והאם הוא היה יכול למנוע את מה שמתרחש לנגד עינינו

לנדרובר דיפנדר 90 / צילום: יח"צ

קוביית סוכר: הדיפנדר החדש נראה כמו תרגיל במיתוג אבל מסתיר איכויות של רכב שטח

לנדרובר דיפנדר מעולם לא היה כלי זול אבל המחיר של הנוכחי כבר מציב אותו בטריטוריה של רכבי שעשועים לאלפיון

כוחות המשטרה בעכו הערב / צילום: דוברות משטרת ישראל

"כולם נהנו עד היום, עכשיו כולם ישלמו ביוקר"

ההסלמה משפיעה על עניין אולי לא ממש מוכר, אך כזה שהוא כלכלי ואפילו תורם לדו קיום: יחסי חרדים וערבים, ובעיקר תמיכה כלכלית של חרדים שהלכו למוסכים ערביים ●  'ביום עושים עלינו כסף, ובלילות שורפים ליהודים רכוש ומבצעים לינץ' ביהודים'

נפתלי בנט / צילום: אורון בן חקון

ממשלת האחדות ירדה מהפרק: בנט החליט לעצור את המגעים מול גוש השינוי

יו"ר ימינה אמר היום בשיחות סגורות כי "נוכח מצב החירום בערים המעורבות, ממשלת שינוי בהרכב המתוכנן לא תוכל להתמודד" ● עבאס: בנט עדכן אותי. לא פוסלים על הסף תמיכה בבחירה ישירה ● יאיר לפיד יישא דברים בעוד זמן קצר

יירוט טילים מעל שמי אשקלון / צילום: Reuters, Amir Cohen

ראש חטיבת החדשנות בצה"ל: "אסור לנו ליפול למארב מהעתיד"

ישראל צריכה להפיק את הלקח ממערך הטילים המדויק שסין בנתה כדי לפגוע בצבא האמריקאי ● בראיון ראשון ובלעדי, שנערך טרום המערכה בעזה, אומר ראש חטיבת החדשנות בצה"ל: "אנחנו לא מתנהלים בפרנואידיות, אלא עושים עבודה מודיעינית. האויב לא מחכה במקום, הוא מתקדם"