גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט סגרה את אוקטובר באדום: הנאסד"ק התרסק ומניות ענקיות הטק נפלו

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, הדאקס והפוטסי ירדו בעוד הקאק עלה ● מדד VIX ("מדד הפחד") טיפס ● חמישה ימים נותרו עד לבחירות בארה"ב ● כל מניות הטק נפלו מלבד אלפאבית ● בורסות אסיה ננעלו בירידות חדות

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press
בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

22:00

יום המסחר האחרון לחודש אוקטובר בוול סטריט ננעל באדום בוהק, הנאסד"ק צלל ב-2.45%, הדאו ג'ונס איבד 0.6% מערכו ו-S&P 500 ירד ב-1.21%.

בשבוע הגרוע ביותר במדדים מאז חודש מרץ, מדד הדאו ג'ונס מחק 7.4% השבוע, S&P 500 איבד 6.5% מערכו והנאסד"ק נחתך ביותר מ-6% בסיכום שבועי.

מניות ענקיות הטק סבלו כולן מירידות חדות, מניית אפל התרסקה ב-6.4%, אמזון צללה ב-5.9% ופייסבוק ירדה ב-7.6%. טוויטר הייתה המפסידה הגדולה של היום, מנייתה צללה ביותר מ-21%. מניית אלפאבית עלתה ב-3% בניגוד לסנטימנט השלילי.

עוד בירידות הבולטות, טסלה מחקה 5.6%, בואינג ירדה ב-2.63% ונייקי השילה 2.26%?

20:51

קצת יותר משעה לנעילה בוול סטריט והירידות במדדים רק מחריפות, נאסד"ק מוחק 3% מערכו, S&P 500 צולל ב-2% והדאו ג'ונס יורד ב-1.56%.

מניות הטק מוסיפות ליפול בהובלת טוויטר שמתרסקת ב-21.25%, פייסבוק נחתכת ב-7.2% ואפל נופלת ב-6.1%. מניית אלפאבית מצליחה להחזיק את הראש מעל המים ועולה ב-3.5%.

19:40

שוב גובר על הלחץ על מדדי וול סטריט, הנאסד"ק מוחק קרוב ל-3%, S&P 500 נופל ב-1.9 ודאו ג'ונס יורד ב-1.46%.

מניות הטק מוסיפות ליפול, פייסבוק מאבדת 6.7% מערכה, אפל נופלת ב-6% וכך גם נטפליקס, אמזון יורדת ב-5.74%. טוויטר ממשיכה להתרסק במעל 20% בשעה זו.

ויזה מוחקת קרוב ל-3%, נייקי יורדת ב-2.33% ובואינג צוללת ב-4.43%.

בצידם החיובי של המדדים, אלפאבית מוסיפה לעלות, ב-4.3% בשעה זו.

19:00

נעילה מעורבת בבורסות אירופה, הדאקס בגרמניה ירד ב-0.54%, הפוטסי בבריטניה השיל 0.22% מערכו ואילו הקאק בצרפת עלה ב-0.33%.

18:00

יום המסחר האחרון של השבוע בוול סטריט מתנהל בירידות שערים חדות, הנאסד"ק צולל ב-2.46%, S&P 500 מאבד 1.5% מערכו והדאו ג'ונס יורד ב-1.15%

בגזרת ענקיות הטק, מניות אפל ופייסבוק צונחות, 5.4% ו-6% בהתאמה, לאחר ששתי החברות דיווחו אמש על תוצאותיהן לרבעון השלישי של השנה. גם מניית אמזון יורדת ב-4.5%.

מניית טוויטר מוסיפה ליפול, 20% בשעה זו, לאחר שהחברה דיווחה אמש על צמיחת משתמשים מתחת לציפיות האנליסטים. מניית סקוור, החברה האחרת של ג'ק דורסי, צוללת ב-9% לאחר דיווח בוול סטריט ג'ורנל כי היא נמצאת במגעים לרכישת חברת ניהול המס קרדיט קארמה.

בניגוד לטרנד השלילי, מניית אלפאבית מוסיפה לעלות, ב-4.2% בשעה זו, לאחר שהחברה דיווחה אמש על רבעון שלישי טוב מהמצופה בכל הגזרות.

17:30

מחמירות הירידות בוול סטריט והמדדים צוללים - הנאסד"ק מאבד 2.8% מערכו, הדאו ג'ונס יורד ב-1.6% ו-S&P 500 נופל ב-1.93%. מדד ה"פחד" (VIX) מטפס ב-3.41% בשעה זו.

בגזרת ענקיות הטכנולוגיה מניית פייסבוק צונחת ב-6.5%, אחריה אפל שנופלת ב-5.13%. טסלה מתרסקת 5.6%, נטפליקס יורדת ב4.7% ואמזון משילה 4.2% מערכה. העליות במניית אלפאבית נחלשו והיא מוסיפה רק 3.6% לערכה.

עוד מניות בולטות בצד השלילי של המדדים הן נייקי שמאבדת 2.8% מערכה ובואינג שיורדת ב-3.16%. ויזה משילה 2.5% מערכה.

לקראת הנעילה, המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה מעורבת - הקאק בצרפת עולה ב-0.17%, בעוד הדאקס בגרמניה יורד ב-0.63% והפוטסי הבריטי משיל כ-0.2%.

16:37

חמישה ימים לבחירות 2020 בארה"ב וטירוף המכירות בוול סטריט נמשך, והמדדים אדומים: הנאסד"ק צולל ב-2.36%, הדאו ג'ונס נופל ב-1.34% ו-S&P 500 מאבד כמעט 1.5% מערכו.

מניות אפל ופייסבוק מובילות את הירידות במניות הטק כאשר שתיהן נופלות בכ-5.7%, טסלה צוללת ב-5.5%, אמזון יורדת ב-3.95% ואנבידיה מאבדת 3.84% מערכה. גם זום נופלת, ב-4.85%.

16:04

מעמיקות הירידות בבורסות וול סטריט, הנאסד"ק נופל ב-1.45%, S&P 500 יורד ב-0.75% והדאו ג'ונס מאבד כ-0.5% מערכו.

מניית אלפאבית מזנקת ב-5.5%. בצד השלילי של המדדים, פייסבוק ואפל מאבדות שתיהן כ-4.5%, אמזון יורדת ב-3.26% וטסלה מאבדת כ-3% מערכה. גם מניית נטפליקס יורדת ב-2.11%.

15:33

פתיחה שלילית בוול סטריט, הנאסד"ק מאבד 0.54% מערכו, S&P 500 יורד ב-0.23% והדאו ג'ונס משיל 0.13% מערכו.

15:10

חצי שעה לפתיחת יום המסחר האחרון של השבוע בוול סטריט ובחוזים העתידיים על המדדים נרשמות ירידות מתונות, כאשר הנאסד"ק מאבד כ-1%.

בורסות אירופה מתנהלות בשעה זו במגמה מעורבת, הקאק הצרפתי מוסיף כ-0.1% לערכו בעוד הפוטסי בבריטניה משיל כ-0.2% והדאקס בגרמניה יורד ב-0.37%.

התמ"ג הרבעוני של גוש האירו זינק מעבר לצפוי ברבעון השלישי לשנה, וטיפס ב-12.7%. ההתאוששות בכלכלה הגיעה בעיקר מכיוון צרפת, איטליה וספרד, שהוכו ברבעון הקודם בגל הראשון של מגפת הקורונה.

מניית חברת התוכנה השבדית סינץ' מטפסת בכמעט 7% בשעה זו.

13:20

אירופה עברה לירוק: הפוטסי והדאקס נסחרים סביב ה-0%, והקאק עולה ב-0.6% - לאחר שבתחילת המסחר אירופה סבלה מירידות, השתנתה המגמה ועכשיו נצפות עליות ביבשת. העליות התרחשו לאחר העלייה בתמ"ג באיחוד האירופי בנתונים שפורסמו היום. 

בינתיים החוזים העתידיים על וול סטריט ממשיכים לרשום ירידות, אך מתונות יותר - הנאסד"ק יורד ב-1%, והדאו ג'ונס וה-S&P ב-0.6%. 

10:30

שווקי אירופה נפתחו בירידות לאור התגברות מקרי הקורונה בעולם וחשש לקראת הבחירות בארה"ב. אמש נשבר שיא עולמי של חצי מיליון מקרי קורונה ביום אחד.

הדאקס יורד בכ-0.5%, והקאק והפוטסי ב-0.2%. 

באסיה, הבורסות נסגרו בירידות חדות: הונג קונג נסגרה בירידה של 2.36%, מדד שנזן בירידות של 2.09%, הניקיי ירד ב-1.52%, ומדד שנחאי ב-1.47%. 

08:00

הירידות באסיה מחריפות: מדדי ניקיי והונג קונג יורדים ב-1.4%, ומדדי שנחאי ושנזן ב-0.8%.

07:25

בורסות אסיה בירידה: הניקיי יורד ב-1.2%, מדד שנחאי ב-0.06%, מדד שנזן ב-0.4%, והבורסות בהונג קונג יורדות ב-0.7%. הירידות מתרחשות עקב הדוחות הכלכליים של ענקיות הטק אתמול, כאשר החברות שקשורות לענקיות הן אלו שמובילות את הירידות. 

לפני הפרסום, בורסות וול סטריט ננעלו בעליות, בדריכות לקראת פרסום דוחות ענקיות הטק. מדד ה-S&P 500 טיפס ב-1.2%, מדד הנאסד"ק עלה ב-1.6%. הדאו ג'ונס רשם עליות של 0.5%.

לאחר המסחר, פורסמו במקביל דוחות של חמש מענקיות הטכנולוגיה שהובילו ברובן לירידות של אותן חברות במסחר המאוחר. המניה של אפל  ירדה בכ-5% לאחר הכנסות מאכזבות מהאייפון ובעקבות כך שלא פרסמה תחזית מפורטת לרבעון הבא, טוויטר  התרסקה ב-17% למרות שעקפה את תחזיות הרווח שלה, פייסבוק ירדה גם היא וזאת בעוד בדוחות היא פרסמה שהיא עקפה את התחזיות בעקבות מעבר של פרסום לאונליין. גם אמזון הציגה ירידות, עם כי יותר מתונות, למרות זינוק של 37% בהכנסות שהסתכמו ב-96.15 מיליארד דולר

לעומתן, גוגל שהציגה צמיחה של 14% עם רווח נקי שהסתכם ב-11.3 מיליארד דולר, עולה לאחר המסחר ב-6%.  

היום צפויות גרמניה וקנדה להכריז על נתוני התמ"ג שלהן, והאיחוד האירופי צפוי להכריז על מדד המחריים לצרכן השנתי שלו. 

עוד כתבות

בדיקות קורונה בדרייב אין, תל אביב / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

170 איש חזרו לישראל מדנמרק. כמה הסכימו להיבדק לקורונה?

מערכי החקירות האפדימיולוגיות עובדים כמו שצריך, אך נתוני התחלואה שוב בעלייה ● איך זה? סיפור החוזרים מדנמרק הוא דוגמה לבעיה הרחבה – הישראלים הפסיקו לשתף פעולה ● בצה"ל מעריכים כי שליש מהנדבקים משקרים בחקירותיהם, ומתכוונים להתחיל מערכי בדיקות במקומות עבודה גדולים

בית ישראכרט, תל אביב / צילום: איל יצהר

לקראת ההצבעה על דירקטוריון ישראכרט: אחרי ארז יוסף, גם שי פלדמן מסיר מועמדות

עתה נותרו שבעה מועמדים על חמישה תפקידי דירקטור רגיל, שמהם ייצא היו"ר הבא של החברה ● ככל הידוע פלדמן צפוי להצטרף בקרוב לדירקטוריון של גוף פיננסי אחר

רכישת דירה על הנייר /צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

בעשרת החודשים הראשונים של השנה היקף המשכנתאות עלה ב-14% בהשוואה ל-2019

למרות הסגר, היקף המשכנתאות בחודש אוקטובר הגיע לשיא של עשור ועמד על 6.2 מיליארד שקל ● דחיית המשכנתאות נותרה ברמה יציבה של כ-12% מכלל יתרת החוב על משכנתאות

מיכל הלפרין,הממונה על רשות התחרות / צילום: רמי זרנגר

רשות התחרות שמה את עסקת שופרסל-אמיגה על הכוונת

ברשות ביקשו מספקיות מזון גדולות במשק להעביר מידע על השפעות אפשריות של העסקה שבו תרכוש את ענקית הקמעונאות את ספקית המזון אמיגה

סינוורלד/ צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

ענקית בתי הקולנוע סינוורלד השיגה 750 מיליון דולר בניסיון לצלוח את משבר הקורונה

החברה לוותה 450 מיליון דולר מקרנות השקעה, חידשה קו אשראי בהיקף של 110 מיליון דולר ובונה על החזרי מס בסדר גודל של כ-200 מיליון דולר ● לסינוורלד חוב עצום של כ-5 מיליארד דולר

מייסדי Logz.io תומר לוי ואסף יגאל  / צילום: Fabiana Kocubey

חברת Logz.io מגייסת 23 מיליון דולר לאיתור תקלות קוד

הסטארט-אפ, שמעסיק כיום 240 עובדים, מפתח פלטפורמה מבוססת קוד פתוח שעוזרת למתכנתים לאתר ולפתור תקלות בקוד ●  הסבב הנוכחי מביא את סך הגיוסים של Logz.io ל-120 מיליון דולר

שוברים את שגרת האלימות / צילום: יח"צ

המאבק באלימות נגד נשים: פובליסיס ולקוחותיה משתלטים על ברייק הפרסומות

ביוזמת משרד הפרסום ליאו ברנט מקבוצת פובליסיס, הקבוצה תשתלט מחר על ברייק פרסומות, במהלכו יעלו חלק מהמפרסמים הגדולים שלה קמפיינים המותאמים למסר המלחמה באלימות נגד נשים

ג'נט ילן, מזכירת האוצר הבאה של ג'ו ביידן / צילום: Andrew Harnik, Associated Press

שרת האוצר של ביידן שרוצה לכוונן מחדש את הקפיטליזם

ג'נט ילן עומדת לעשות היסטוריה פעם נוספת כאשר היא תהיה האישה הראשונה שעמדה בראשות שלושת התפקידים הכלכליים החשובים בממשל כראש מועצת היועצים הכלכליים בבית הלבן תחת קלינטון; כנגידת הפד; ועכשיו כשרת האוצר בממשל ביידן

אלון מאסק, החודש. נשמע אופטימי כהרגלו / צילום: Patrick Pleul, Associated Press

טסלה קופצת לשווי של יותר מחצי טריליון דולר והמנכ"ל אלון מאסק הוכרז כאדם השני העשיר ביותר בעולם

השווי האישי של אלון מאסק, מייסד טסלה וספייס X, טיפס במהלך 2020 ב-100.3 מיליארד דולר ● במקום הראשון ברשימה עומד עדיין מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס ● מניית טסלה מזנקת בוול סטריט ושווי החברה עקף את רף חצי טריליון הדולר

מטוס ישראייר / צילום: יחצ

מתקרבת לישראייר? קרן פורטיסימו חושפת את ההצעה לרכישת החברה

קרן פורטיסימו מציעה לרכוש 90% ממניות ישראייר בתמורה ל-75 מיליון שקל במזומן כן להשקיע עוד 25 מיליון שקל בחברה מיד עם סגירת העסקה וזאת מבלי לדלל את שיעור ההחזקה של אי.די.בי , שיישאר 10%

מתוך האתר של חברת כנפי משק / צילום: צילום מסך

כנפי משק תפורק: ביהמ"ש הורה על פתיחת הליכי חדלות פירעון

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי אין היתכנות לשיקומה וכי החברה מצויה בחדלות פירעון של ממש ● חובות החברה המגיעים לסכום של כ-50 מיליון שקל בנוסף לחוב כלפי חברת האם משקי הקיבוצים בסכום של כ-42 מיליון אל מול נכסיה של כנפי משק המוערכים בכמיליון שקל בלבד

סמסונג סאני / צילום: יחצ

ביה"ד לעבודה: סאני תקשורת פגעה בזכות ההתארגנות של עובדיה

הטיל על החברה קנס בסך 300 אלף שקל והורה לאפשר ליו"ר הוועד להיכנס לחברה ולמתקניה

בנימין נתניהו ובני גנץ / צילום: Associated Press

פארסת התקציב: העליון הורה לממשלה לנמק את דחיית אישורו

בג"ץ הוציא צו על תנאי לכנסת ולממשלה: נמקו את "פשרת האוזר" לדחיית אישור התקציב ● בכך רומז בג"ץ שהוא מסתייג מהיעדר תקציב מדינה מאושר

יועז הנדל / צילום: אייל מרגולין

כך משתנה שוק האינטרנט לקראת ביטול הפיצול בין ספק לתשתית

חלק מהספקיות קטנות כבר מתחילות לתת היום הצעות בהתאם לרוח הרפורמה ● השימועים על התוכנית עדיין נמשכים במשרד התקשורת, ולא בטוח שהם בכיוון הנכון לשוק

מודעת הדרושים של moosh / צילום: moosh

דרוש מנהל למשרת אב: מודעת הדרושים המפתיעה של moosh

וגם: המינוי החדש של עמר בר-לב וקצת חדשות טובות בצל הקורונה

נתב"ג בימי קורונה / צילום: כדיה לוי, גלובס

הפסד של 118.5 מיליארד דולר ב-2020: זו התחזית הקודרת של יאט"א לענף התעופה

את ההפסדים הצפויים להימשך ב-2021 מעריכים בארגון התעופה העולמי בהיקף של 38.7 מיליארד דולר - יותר מפי 2 מההערכות הקודמות שפרסם הארגון בחודש יוני ● לפי הערכות הארגון, רק ב-2024 יחזרו המספרים של 2019 בהיבט היקף הנוסעים

מיכל הלפרין / צילום: יונתן בלום

אינטרנט, טלוויזיה וטלפון בחבילה אחת? בזק מקבלת סוכרייה מרשות התחרות

רשות התחרות שוקלת לבטל התנאי במיזוג האוסר על בזק ו-yes למכור חבילות טריפל לא פריקות ● משרד התקשורת מתנגד ● כמו כן, הרשות שוקלת לשנות את התנאי האוסר על בלעדיות על yes כך שלא יחול על רכש תוכן זר, להוציא תכני ספורט ותכנים מקומיים שאינם נכנסים להגדרת הפקות מקור

נשיא ומנכ"ל החברה, בצלאל (בוצי) מכליס + מיקי פדרמן / צילום: תמר מצפי

"הקורונה מאחורינו": מניית אלביט איבדה 30% בשנה, אז למה המנכ"ל כל כך אופטימי?

חברת הציוד הביטחוני מסכמת את הרבעון השלישי עם גידול בהכנסות והמנכ"ל בצלאל מכליס מכריז: "למדנו להתמודד היטב עם השלכות הקורונה" ומעריך כי חילופי הנשיא בארה"ב לא יקטינו את השוק הביטחוני ● מי שיכול להיות קצת פחות מרוצה הוא בעל השליטה מיקי פדרמן, ששווי אחזקותיו נחתך במיליארד דולר בשנה

שלט רחוב בוול סטריט, ניו יורק / צילום: Mike Segar, רויטרס

לראשונה: הדאו ננעל מעל 30 אלף נקודות; הנפט זינק והזהב נחלש

הדאו עלה ב-1.5%, נאסד"ק הוסיף 1.3% ומדד S&P 500 התקדם ב-1.6% ● הנפט ברמתו הגבוה ביותר מאז מרץ ● טסלה זינקה לשווי של יותר מחצי טריליון דולר ● הביטקוין משלים זינוק של כ-50% בחודש האחרון ● מדד דאקס עלה ב-1.3%, פוטסי 100 קפץ ב-1.5% וקאק 40 טיפס ב-1.2%

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

נעילה ירוקה בתל אביב בהובלת הבנקים: ת"א 35 קפץ ב-1.9%

מדד ת"א 125 עלה ב-1.1% ומדד ת"א 90 נוסג ב-0.2%. מדד הבנקים קפץ ב-2.1% ● מניית לאומי קפצה ב-3.2%, מניית הפועלים עלתה ב-2.4% ● חברה לישראל קפצה ב-7%