גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נמשכת חקירתו הנגדית של עורך וואלה לשעבר: "לאתר לא הייתה אג'נדה פוליטית"

זהו היום השלישי לעדותו של אבירם אלעד, שעבד בוואלה מול עד התביעה המרכזי בתיק 4000, המנכ"ל לשעבר אילן ישועה ● אלעד: "אם מנכ"ל האתר מגיע לכתבה לפני שהיא התפרסמה – יש פה משהו לא תקין"

אבירם אלעד מעיד במשפט נתניהו / צילום: יוסי זמיר
אבירם אלעד מעיד במשפט נתניהו / צילום: יוסי זמיר

החקירה הנגדית של עורך וואלה לשעבר, אבירם אלעד, במשפטם של ראש הממשלה לשעבר בנימים נתניהו ובני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', התחדשה הבוקר (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים. זהו היום השלישי לעדותו של אלעד, שעבד בתפקידו בוואלה מול עד התביעה המרכזי בפרשה 4000, מנכ"ל האתר לשעבר אילן ישועה, זאת במהלך השנים 2011-2014 ו-2016-2018.

ההגנה מנסה להראות באמצעות חקירתו הנגדית של אלעד כי מערכת וואלה החזיקה בעמדות נגד נתניהו.

עו"ד בעז בן-צור, המייצג את נתניהו, אמר בדיון: "יש מערכת (וואלה), וצריך לאפיין את המערכת". עו"ד ז'ק חן, המייצג את בני הזוג אלוביץ', לשעבר בעלי השליטה בקבוצת בזק ובאתר וואלה, אמר לבית המשפט: "יש המון משמעות למה שמוקרן ממערכת וואלה, דרך אילן ישועה, לבני הזוג אלוביץ'. ישועה מציג לבני הזוג אלוביץ', ובחלק אחר יש שיח במערכת".

עו"ד בן-צור שאל את אלעד על כך שמערכת וואלה הייתה נגד נתניהו, בניסיון להראות שהמערכת הייתה אנטי-נתניהו. אלעד נשאל על השימוש בכינוי שהדביקו במערכת לנתניהו, "קים" - על שם הרודן קים ג'ונג וון, מנהיג צפון קוריאה.

על כך השיב אלעד: "מעולם לא קראתי לו ככה. נדמה לי שאילן (ישועה) הדביק להם. אני זוכר שזה היה כינוי לא מחמיא שאילן הדביק. היחידי במערכת שכינה אותם זה אילן. אילן לא היה חלק מהמערכת העיתונאית. עד כמה שאני יודע ובתקופות שעבדתי שם".

עו"ד בן-צור: "בחקירה אמרת שלאילן אין קטע פוליטי. ואמרת ש'המוטו שלי היה שנתניהו הורס את המפעל הציוני'".

אלעד: "אני זיהיתי להט מסחרי. לא זיהיתי להט אידאולוגי. בהקשרים של ביבי זה נאמר בסמוך להנחיות שקיבל ישועה ממשפחת נתניהו. אני לא זיהיתי אמירה פוליטית. שמעתי את ההתבטאות שלו (על נתניהו), זה היה בסמוך להנחיות שהוא הנחית עלינו. לא היו לי איתו שיחות פוליטיות".

עו"ד בן-צור שאל את אלעד על העמדות הפוליטיות של אתר וואלה והציג כתבות שונות.

אלעד: "אני זוכר שהאתר לא נערך בצורה פוליטית. לא הייתה אג'נדה פוליטית, בטח לא מצידי, גם לא מצד ינון מגל שערך את האתר. לא בעד ולא נגד. זה גם השתקף בדברים שכתבתי לאילן בזמן אמת. אני כתבתי שאני לא רוצה להיות בעד או נגד".

השופט משה בר-עם העיר לעו"ד בן-צור ואמר: "הסיקור הוגש, והוא לפנינו. הסיקור מדבר בעד עצמו".

בחקירתו הראשית העיד אלעד כי בתקופות מסוימות ישועה דרש כי כל פרסום בנושא נתניהו יעבור דרכו, וכי התערבויות אלה הובילו להתפטרותו של אלעד מאתר וואלה בשנת 2014. בעקבות בקשתו של ישועה, מנכ"ל וואלה דאז, חזר אלעד בשנת 2016 ומונה לעורך וואלה.

אלעד העיד כי ישועה אמר לו שבזק שבבעלות אלוביץ', בעלי וואלה, תלויה בהחלטות רגולטוריות, ולכן על אתר וואלה להתיישר לבקשותיו של ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו. בדיון אמר אלעד: "אילן אמר 'יש פה מיליארדים על השולחן'. הוא היה מאוד ברור שיש החלטות רגולטוריות שצריכות להתקבל, ולכן אנחנו צריכים לעשות כתבות שקשורות לנתניהו". 

עו"ד בן-צור אמר לאלעד: "אמרת שהחקירה 'עושה לכם טוב ציבורית'".

אלעד השיב: "העמדה שלי היא שחקירות שיש בהן חשד לשחיתות שלטונית בהחלט טובות למדינת ישראל". 

בנוגע להתערבות בוואלה לטובת פוליטיקאים אחרים, אמר עו"ד בן-צור לאלעד: "פנו אליך לפעמים פעם ביום, על דברים שונים של פוליטיקאים".

אלעד: "קיבלתי אינספור פניות. זה שיח ביני לבין פוליטיקאי שמסביר לי את עמדתו על מה שאני הולך לפרסם. ההתערבות נובעת ממי שמחליט. פוליטיקאי פונה אליי ומסביר - למשל 'יש פה טעות, זה עושה נזק' וכו'".

השופט בר-עם : "גורם שדורש ממך להתערב - זו לא התערבות?".

אלעד: "נכון. אם פוליטיקאי מבקש ממני לתקן משהו כי יש פה טעות אני לא חושב שזו התערבות... אני לא חייב להסכים. אם זה הבוס שלי זו התערבות".  

השופט בר-עם: "מה ההבדל? איך אתה מבחין?".

אלעד: "הגורם המחליט. אני העורך הראשי ואני שוקל שיקולים עריכתיים. יכולות להיות טעויות אבל השיקולים הם לא פוליטיים. אם גורם אחר מחליט עבורי משיקולים שהם לא עיתונאיים - זה לא תקין".

עו"ד בן-צור: "אמרת בחקירה שאילן (ישועה) בשגרה לא התערב בנושאים באתר. אמרת שהוא התערב לגבי אל על, בזק ואייל גולן". 

אלעד: "באתר עולות עשרות כתבות ביום, במצב שגרתי. המנכ"ל לא מכיר אותן טרם עלייתן - זה האופן התקין של הדברים. אם המנכ"ל מגיע לכתבה לפני שהיא התפרסמה - יש פה משהו לא תקין". 

עו"ד בן-צור: "הראינו צורה אינסופית של פניות לישועה להתערב בתוכן, לדרדר. רואים עיסוק אובססיבי של ישועה עם פוליטיקאים אנשי עסקים, מפרסמים - זה לא מתיישב עם האמירה שישועה לא התערב בתכנים של האתר".

אלעד: "כל קשריו של ישועה - אין לי מושג מה עומד מאחוריהם, הם לא מעניינים אותי, ולא ידעתי מהם".

עו"ד בן-צור הציג לאלעד התכתבות בין השר דאז משה כחלון לבין אילן ישועה, בה נכתב: "אבירם כבר מתקשר אליך על שני הנושאים". אלעד אמר: "אני לא זוכר, אבל זה לא אותו דבר. אני מדבר איתם ומחליט מה שמחליט". 

תכתובת נוספת שהוצגה לאלעד הייתה בנוגע לכתבה על השמלה של שרת התרבות דאז מירי רגב בפסטיבל קאן. אלעד אמר: "בבוקרו של אותו היום עלתה ביקורת אופנה על השמלה של מירי רגב בפסטיבל קאן. אילן אומר לי בבוקר להוריד את הכתבה או לשנות בשביל היחסים שלו עם מירי רגב. אני לא משנה את הכתבה, והיא נמצאת באתר. אחרי שקיבלתי הערות על הכתבה במהלך היום על המילה 'טרלול', החלפתי. זו התערבות לא תקינה של אילן שלא צריכה להתרחש. אמרתי לו את זה בזמן אמת, ולכן התגובה גם כלפיי".

התכתבות נוספת הוצגה לאלעד, ממנה עלה כי ישועה העביר הנחיות לאלעד. עו"ד בן-צור הפנה להתכתבות בין ישועה לבין אבי גבאי, שאלעד מעדכן את ישועה שגבאי הגיע למערכת ושולח לו כתבה מ"הארץ".

עו"ד בן-צור: "אתה יודע שישועה הודיע לאבי גבאי שישמח לעזור לו בכל דרך אפשרית".

אלעד: "הסיקור היה הוגן לחלוטין ושוויוני. הבאנו את כל המתמודדים. עשינו את העימות. היה רגע טלוויזיוני נפלא שאראל מרגלית הביא קטע שגבאי תומך בליכוד. שמחנו שזה עלה בכל כלי התקשורת האחרים כפולוו-אפ. שלחתי לאילן להראות לו את ההצלחה המקצועית. גם באתר הדבר קיבל את החשיפה המקסימלית. התחילה מסכת האשמות בין הצדדים, והמשכנו לסקר אותה". 

עו"ד בן-צור הציג התערבות של מנכ"ל אל על לשעבר דוד מימון אילן לישועה, שהורה לאלעד לטפל בפנייה.

אלעד: "אילן מערבב אינטרסים מסחריים עם עיתונאיים. הוא יכול לדבר עם דוד מימון. אילן לא פקד עליי לא לעשות, עליי לעשות את הכתבה, כפי שהיה לגבי משפחת נתניהו. מצד אחד זה לא היה תקין, ומצד שני לא הכי אגרסיבי כמו שהוא יודע".

לגבי כתבה חיובית לטובת אל על שפורסמה, אמר אלעד: "אנחנו מחפשים מידע. ככל שמחפשים מידע, אם מנכ"ל אל על רוצה להעביר מידע מחדש, שלא נמצא אצל אחרים - אז נפלא ונהדר. לכן הועבר החומר, ועשינו כותרת על ועד הטייסים. זה משהו שיש לו ערך אמיתי, ופרסמנו את זה בלי קשר למה שדוד מימון חושב.

"אני אוסיף ואומר שאותו מימון פונה שוב באופן לא תקין לאילן, על עובדת שהגישה תלונה נגד בכיר באל על. אילן פונה אליי שוב ואומר: 'דוד מימון פנה, אנא טפל בזה'. דיברתי איתו, והכתבה מתפרסמת במלואה בלי כחל וסרק".

חקירתו של עו"ד בן-צור הסתיימה, ועו"ד מיכל רוזן-עוזר, המייצגת את איריס אלוביץ', החלה בחקירתה הנגדית.

אלעד נשאל על אפריל 2017, התקופה השנייה לעבודתו בוואלה, לאחר שישועה התחייב בפניו, כך על-פי עדותו של אלעד, כי ההתערבות בתכני האתר לטובת נתניהו תיפסק. עו"ד רוזן-עוזר הציגה לאלעד התכתבות של ישועה בקבוצת וואטסאפ, בה נכתב: "מה פשר האולטימטום? מי מאשר את השטויות האלה? מי העורך שמאשר?... תסתכלו על עיתוני העולם... תגיבו בבקשה או שאני מתקשר לדסק. זה הדבר הכי מטומטם שראיתי באתר מזה שנים".

עו"ד רוזן-עוזר: "נסכים שזה התערבות ישירה של ישועה בתוכן?"

אלעד: "כפי שאמרתי קודם, יש פה דיון עריכתי. הוא לא צריך להתנהל עם המנכ"ל. חמור מאוד שהוא מאיים להתקשר לדסק".

עו"ד רוזן-עוזר: "מיכל קליין (אז עורכת בכירה בוואלה) ואתה משיבים 'מטופל'. אתה לא כתבת  'מה זה הפקודות האלה? מה זו השפה הזאת?'". 

אלעד: "זה לא אומר שזה לא נאמר. יש שיחות פנים מול פנים". 

עו"ד רוזן-עוזר: "יכול להיות שאתה אומר 'מטפל' אבל לא מטפל?" 

אלעד: "יכול להיות שבדקתי ולא שיניתי. לא תמיד ראיתי לנכון לפתוח את הדיון בפורום". 

עו"ד רוזן-עוזר: "ישועה ממשיך ואומר 'תהיו יותר ערניים, זה ממש גרוע. מי שכתב את זה צריך ללכת. זה לא עניין של שפה, זה עניין של אינטליגנציה. זו תת-רמה. אי-אפשר ללמד מישהו לא להיות טיפש. אתם מפספסים'. איפה בכל המלל התוקפני הזה מתרחשת ההתנגדות לכך?" 

אלעד: "מתרחשת במציאות. אתם רואים תמונה חלקית של התכתבות. היו שיחות וטלפונים בדיוק בנושאים האלה".

בשלב זה אמר השופט עודד שחם: "הרושם הוא שהערך המוסף איננו רב. הטענות שלכם מבוססות על החומר הכתוב. נדמה לי שאנחנו מתקרבים לנקודת המיצוי בחקירה הנגדית". 

עוד הוצג כי אילן ישועה כתב לעידו אשד, שהיה משנה שלו בוואלה, על אבירם אלעד: "הוא צריך ללכת בהזדמנות הראשונה. אני לא יכול עורך שרואה את העולם בשחור ולבן. ניסגר תוך שנה שנתיים".

בתגובה לכך אמר אלעד: "אני רואה בזה מחמאה מקצועית, שאני עומד על שלי, על התוכן". 

זמן קצר לאחר מכן הסתיימה חקירתו של אלעד להיום, והוא ישוב לדוכן העדים ביום שני בשבוע הבא לחקירה שתתבצע על-ידי עו"ד ז'ק חן המייצג את שאול אלוביץ'.

לאחר אלעד יעידו מיכל קליין, שהייתה עורכת חדשות בוואלה; ועמית אשל, ראש דסק באתר. לאחר מכן צפוי להעיד אבי ברגר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שעדותו צפויה להימשך זמן רב.

נזכיר כי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נאשם בתיק 1000 בעבירה של הפרת אמונים, בכך שקיבל לכאורה טובות הנאה מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר בשווי של כ-700 אלף שקל והתערב בשלושה עניינים לטובת מילצ'ן. בתיק 2000 נאשם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, בהצעת שוחד, ונתניהו מואשם בהפרת אמונים בנוגע לשיחות שניהלו, מהן עלה כי מוזס הציע לנתניהו הטבה בסיקור בתמורה להטלת מגבלות על המתחרה של "ידיעות אחרונות", "ישראל היום". בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) נאשם נתניהו בשוחד, והוא עוסק בהטבות רגולטוריות בשווי מאות מיליוני שקלים שנתניהו העניק לכאורה לשאול אלוביץ' בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה.

*** חזקת החפות: יודגש כי גם לאחר הגשת כתב האישום נגדם, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שאול ואיריס אלוביץ' וארנון (נוני) מוזס מכחישים את המיוחס להם, לא הורשעו בביצוע עבירה, ועומדת להם חזקת החפות.

עוד כתבות

תומר ראב''ד, מנכ''ל קבוצת ביקום / צילום: איל יצהר

בי קום הרחיבה את סדרת אג"ח ו' והבטיחה גיוס של 475 מיליון שקל

בי קומיוניקיישיינס, בעלת השליטה בבזק (26.7%), תשתמש בתמורת ההנפקה לפדיון חלקי מוקדם אגרות החוב מסדרה ג' של החברה ● המחיר שנקבע במכרז המוסדי עומד על 1.007 שקל לכל 1 שקל ערך נקוב של אג"ח ו'

מתן פלד (מימין) ועמי דניאל, מייסדי החברה / צילום: איל יצהר

בדרך ללונדון: הישראלית שפיתחה טכנולוגיה לניתוח סיכונים ימיים

Windward עתידה להתחיל להיסחר בבורסת AIM לפי שווי של כ-530 מיליון שקל ● טכנולוגיית הבינה המלאכותית שלה מספקת מידע על כלי שיט מרכזיים בים

בצלאל סמוטריץ’, הציונות הדתית / צילום: צחק קלמן

כמעט כל עצורי "שומר החומות" הם מהמעמד הגבוה בחברה הערבית?

מאילו בתים הגיעו העצורים ב"שומר החומות"? השאלה מעניינת, הממצאים דלים ● המשרוקית של גלובס

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

ליברמן יקדם המלצות להוצאה לחל"ת של עובדי מדינה שמסרבים להציג תו ירוק

שר האוצר בוחן הקמת צוות בינתחומי שינסח כללים שיאפשרו להוציא עובדים במגזר הציבורי שאינם מעוניינים להציג תו ירוק במקום עבודתם לחופשה ללא תשלום ● ההנחיות הללו שיגבשו בין משרדי הממשלה יחולו לצורך העניין רק על עובדים בשירות המדינה, ולא על העובדים במשק ככלל

שדה פוספטים מערבית לערד / צילום: רפי קוץ

זיכיון הפוספטים של כיל יוארך, והיא תשלם על כך רק 23 מיליון שקל למדינה

לפני כשלושה חודשים הודיעה שרת האנרגיה שלא תמליץ על הארכת האישור לכריית פוספטים עד לסיום בחינת תשלום התמלוגים ● כעת, בעקבות העברת התשלום, הזיכיון שניתן עם פטור ממכרז צפוי להתחדש

רו''ח חן שרייבר / צילום: כדיה לוי

לשכת רואי החשבון קוראת להסדרת מיסוי הקריפטו: "זמן להחלטות אמיצות"

רו"ח חן שרייבר הודיע על הקמת ועדת מומחים שתפעל לגיבוש המלצות מיידיות בנושא: "לא יעלה על הדעת שמאות אלפי ישראלים קונים ומוכרים קריפטו תוך הפרת החוק, אי דיווח לרשות המסים והיעדר אכיפה ופיקוח רגולטוריים"

נוסעים ממתינים לטיסה לניו יורק / צילום: Associated Press, Christophe Ena

האומיקרון מוביל להחמרת ההגבלות על הטסים: ארה"ב דורשת בדיקה שנעשית יום לפני הטיסה

עד כה נדרשו הנכנסים לארה"ב להציג בדיקה שנעשתה בטווח של 72 שעות לפני טיסה, אולם הטווח קוצר ליום אחד ● גם בריטניה, צרפת וקפריסין מחמירות את תנאי הכניסה ● בארץ פועלים אחרת: בשעה שמדינות מחליטות לחייב הצגת בדיקות מהנכנסים אליהן, ישראל הציגה גישה מחמירה כשהיא לא מאפשרת כניסה של תיירים כלל, למעט באישור מיוחד

סריקת מחירים בסופרמרקט בשווייץ / צילום: Reuters, Arnd Wiegmann

מדבקות המחירים ייעלמו מהמדפים: ברשות להגנת הצרכן מקדמים תוכנית חדשה, ולא כולם מרוצים

הרשות להגנת הצרכן מנסה לקדם חקיקה שתאפשר לרשתות המזון הגדולות להציג את מחירי המוצרים שעל המדפים באמצעות צג דיגיטלי ● למה שרת הכלכלה תומכת במהלך שקודמיה בתפקיד ראו כלא מתאים, מי המרוויחים הגדולים מהמהלך ומה הטיעון המוביל של המתנגדים

בורסת טוקיו, יפן / צילום: Shutterstock

מגמה מעורבת באסיה; "המניות צפויות לחזור למגמה חיובית"

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של עד 0.7% ● התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עולה לכ-1.39%

מערכות סולאריות של חברת סולאראדג’ / צילום: אתר החברה

"דרכון זר" ותשואה של 1,600% מההנפקה הובילו את סולאראדג' למדד הדגל האמריקאי

עם שווי של 16.1 מיליארד דולר מצטרפת החברה הסולארית למדד S&P 500, הכולל את 500 החברות הנסחרות הגדולות בארה"ב ● סולאראדג' הוקמה על-ידי יזמים ישראלים, ומטה החברה שוכן בהרצליה, אך חוקית היא רשומה כאמריקאית

מיכל ממותג של חברת גדות / צילום: מירב רביב

מכה לחנ"י: המכרז על אחסון התבואה של ישראל חוזר לנקודת ההתחלה

ביהמ"ש ביטל את הזכיה של חברת גדות במכרז של נמלי ישראל להפעלת מתקני אחסון התבואה הגדולים במדינה, אחרי 70 שנה בהן שלטה ממגורות דגון ● זאת, בשל אי עמידתה בתנאי המכרז - הן לגבי הניסיון המקצועי הנדרש והיותה יבואנית תבואות שהשתתפותה אסורה במכרז

מתחם אירוח של סלינה בליסבון / צילום: MagdalenaBodzioch

סלינה צופה צמיחה מהירה בעתיד, אך מדווחת על הפסדים עצומים בהווה

הדוחות הכספיים של רשת מתחמי האירוח הגלובלית חושפים ירידה חדה בהכנסותיה בשנת 2020, והפסד מצרפי של כמעט רבע מיליארד דולר בשנתיים ● החברה צופה התאוששות מלאה ממשבר הקורונה ב-2023, אך אינה מספקת תחזית בנוגע לשורת הרווח הנקי

מקומות עבודה בכל רחבי ארה''ב מחפשים עובדים / צילום: Associated Press

חצי הכוס המלאה וחצי הכוס הריקה של ג'ו ביידן

שיעור בפוליטיקה של סטטיסטיקה: איך נתוני תעסוקה מצליחים להגיד דבר והיפוכו, ואיך יקרא אותם נגיד הבנק המרכזי בהתקרב ההחלטה על העלאת הריבית ● וגם, האם תיפול תקרת החוב הפדרלית (לא, אבל למה לא לנסות)

גגות בניינים. דודי השמש תופסים את החלל על הגג / צילום: גיא ליברמן

המדינה רוצה שתתקינו פאנלים סולאריים בבניין, אבל הצ'ופר עלוב: 75 שקל בחודש

מבדיקת הפורום הישראלי לאנרגיה, אף בניין משותף בארץ לא הגיש בקשה להצבת פאנלים סולאריים על הגג מאז שעבר בשנה שעברה תיקון חקיקה שנועד לקדם את התחום ● הסיבה: תמריץ כלכלי מזערי, ומנגד עבודה אינטנסיבית מול דיירים

מוצרי בן אנד ג'ריס / צילום: Shutterstock, Arne Beruldsen

פרשת בן אנד ג'ריס: גובר הלחץ בארה"ב על חברת יוניליוור לשנות גישה

הצעדים הכלכליים הראשונים נגד החברה היו משיכת השקעות של שבע מדינות בארה"ב מהמניה של יוניליוור ● עוד כעשרים מדינות הודיעו שהן שוקלות צעדים דומים ● במכתב שנשלח בימים האחרונים למנכ"ל יוניליוור העולמית נכתב: "לא רק שישראל היא אחת מבנות הברית הקרובות והאמינות ביותר של מדינתנו, אלא שהיא גם האומה הדמוקרטית היחידה באזור" ● מאז תחילת הפרשה ביולי ירדה מניית החברה בכ-12%

הרשת Dollar Tree / צילום: Shutterstock, John Mantell

"הכל בדולר"? האינפלציה שיבשה את המודל של הענקית האמריקאית

Dollar Tree (DLTR) היא רשת של יותר מ-15 אלף חנויות בארצות הברית ובקנדה ● עד היום היא מכרה הכל במחיר מקסימלי של דולר, אלא שלאחרונה הודיעה החברה על כך שבעקבות האינפלציה, לראשונה מיום היווסדה, היא תעלה מחירים

מתקן נפט של ארמקו בג'דה, ערב הסעודית / צילום: Associated Press, Amr Nabil

ערב הסעודית מעלה את מחירי הנפט ללקוחות מאסיה ומארה"ב

ענקית האנרגיה הסעודית ארמקו העלתה את התעריפים של ינואר עבור כל חביות הנפט הגולמי שיישלחו לאסיה ולארה"ב ● המהלך מסמן שיצואנית הנפט הגולמי הגדולה בעולם עדיין רואה ביקוש חזק בשני השווקים העיקריים שלה, למרות התפשטות וריאנט אומיקרון

5 דברים לפני פתיחת המסחר / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

צפי לעליות קלות בפתיחת המסחר ● מגמה מעורבת באסיה, במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות ● הביטקוין מתייצב ● עלייה חדה בחוזים על הנפט ● גלובס עושה סדר לקראת פתיחת המסחר

טקס פתיחת המסחר של חברת מאנדיי / צילום: נאסד''ק

המעשר של ההייטק: עם ההזדמנות לכבוש את העולם באה אחריות לעתיד

גיוסי ההון שוברי השיאים של ההייטק הישראלי מעניקים ליזמים פריבילגיה שלא הייתה לקודמיהם: אפשרות ליטול את הגורל לידיהם ולהשקיע בחינוך הדור הבא

אור יהודה / צילום: איל יצהר

הממשלה מתעלמת מבית המשפט? הסיוע בשכר הדירה לא עודכן 15 שנה

ביהמ"ש המחוזי אומנם פסק לפני שלוש שנים כי יש לעדכן את גובה הסיוע בשכר דירה, אולם זה לא נעשה ● עו”ד גיל גן-מור מהאגודה לזכויות האזרח: "אלה שמשלמים את המחיר הם אותם יחידים ומשפחות שתלויים בסיוע כדי להבטיח לעצמם קורת-גג"