גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: הביטקוין חצה את רף ה-61 אלף דולר למטבע

מדד ניקיי בטוקיו התחזק ב-1.8% עם עלייה בולטת למיצובישי מוטורס; המדד בהונג קונג טיפס בקרוב ל-1%, חברת הרכב החשמלי ג'ילי זינקה ● מחירי הנפט הגולמי ממשיכים לעלות ● עונת הדוחות בארה"ב: גולדמן זאקס היכו את התחזיות

מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock
מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות: מדד הדאו ג'ונס ננעל בעליות של למעלה מ-1%. מדד ה-S&P 500 עלה ב-0.75% והנאסד"ק עלה ב-0.5%.

גולדמן זאקס פרסם היום את הדוחות הכספיים, שהיכו את התחזיות. המנייה עלתה בלמעלה מ-3%. הרווח הנקי זינק ב-63% ל-5.28 מיליארד דולר, ההכנסות עלו ב-26% ל-13.61 מיליארד דולר.

מחיר הביטקוין המשיך לעלות, והוא עומד על 61,327 דולר.

21:50

נמשכות העליות בניו יורק: מדד הדאו ג'ונס עולה בלמעלה מ-1%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.7% והנאסד"ק עולה ב-0.46%.

מחיר הביטקוין ממשיך לעלות, והוא עומד בשעה זו על  61,593 דולר.

20:05

מחיר הביטקוין ממשיך לעלות, והוא עומד בשעה זו על למעלה מ-61 אלף דולר. בשוק הקריפטו משדרים אופטימיות כי ה-SEC יאפשר בקרוב מאוד להשיק לראשונה בארה״ב קרן סל שתהיה מבוססת על חוזים עתידיים של הביטקוין.

מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 0.87%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.66% והנאסד"ק עולה ב-0.42%.

גולדמן זאקס פרסם את הדוחות הכספיים, שהיכו את התחזיות. המנייה עולה בכ-2.2%. הרווח הנקי זינק ב-63% ל-5.28 מיליארד דולר, ההכנסות עלו ב-26% ל-13.61 מיליארד דולר.

בורסות אירופה ננעלו בעליות.

18:28

נמשכות העליות בבורסות וול סטריט; מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של 0.8%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.6% והנאסד"ק עולה ב-0.5%.

מחיר הביטקוין עומד בשעה זו על 59,708 דולר, לאחר שמוקדם יותר חצה את רף ה-60 אלף דולר.

17:10

הביטקוין חצה את רף ה-60 אלף דולר למטבע לראשונה מאז חודש אפריל - כך על פי אתר coinmarketcap.

בשוק הקריפטו משדרים אופטימיות כי ה-SEC יאפשר בקרוב מאוד להשיק לראשונה בארה״ב קרן סל שתהיה מבוססת על חוזים עתידיים של הביטקוין.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו ביומו האחרון של שבוע המסחר מעבר לים בעליות. 

מדד הדאו ג'ונס רושם עליות של כ-220 נקודות, או 0.6%. מדד ה-S&P 500 עולה ב-0.4% והנאסד"ק עולה ב-0.3%.

גולדמן זאקס פרסם את הדוחות הכספיים, שהיכו את התחזיות. המנייה עולה בכ-1.9%. הרווח הנקי זינק ב-63% ל-5.28 מיליארד דולר, או 14.93 דולר למניה, ההכנסות עלו ב-26% ל-13.61 מיליארד דולר.

השבוע פורסמו דוחות הבנקים הגדולים JPMorgan, בנק אוף אמריקה, מורגן סטנלי וסיטיגרופ - כולם רשמו תוצאות טובות.

המכירות הקמעונאות רשמו עלייה מפתיעה בחודש ספטמבר, ועלו ב-0.7%, למרות התחזיות שעמדו על ירידה של 0.2%.

מדד ה-S&P 500 הציג אתמול את היום הטוב ביותר שלו מאז 5 במרץ, כשעלה ב-1.7%. 

13:30

המגמה החיובית בשווקים נמשכת, הן בבורסות אירופה והן בשוקי הקריפטו והסחורות.

מחירי הנפט ממשיכים לטפס וכעת נפט מסוג WTI חוצה את רף ה-82 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט נסחר תמורת 84.7 דולר לחבית.

המטבע הקריפטוגרפי שיבה אינו (SHIB) מתרסק ומאבד מעל 17%. לפני כשבוע בלבד זינק המטבע בעקבות ציוץ עם תמונת הגור של אלון מאסק, מגזע שיבה אינו היפני, והגיע למקום ה-15 בטבלה עם נתח שוק של 13 מיליארד דולר. היום הוא ממוקם במקום ה-21 עם נתח שוק של 9.5 מיליארד דולר. 

11:47

המסחר באירופה מתקיים במגמה חיובית עם עליות קלות. דויטשה בנק מטפס בפרנקפורט בקרוב ל-2%, וגם פולקסווגן איי.ג'י , אדידס , אליאנס ופורשה  מתחזקות. בלונדון קבוצת התעופה IAG  עולה ב-2.6%, וגם המניות ברקליס , HSBC , גלנקור , BP  ולוידס  מרכזות עניין.

בשנחאי ננעל המסחר בעלייה של 0.4%, מדד שנזן התקדם ב-0.5%. מדד האנג סנג ננעל בעלייה של קרוב ל-1%, עם עליות בולטות לג'ילי, חברת האנרגיה הסולארית Xinyi וחברת מייטואן.

המסחר על החוזים בוול סטריט מאותת על פתיחה חיובית אחר הצהריים, כאשר וירג'ין גלקטיק  צונחת ב-20% בטרום המסחר לאחר שהודיעה על דחיית הטיסות המסחריות לחלל לרבעון הרביעי של 2022.

10:13

יום המסחר באירופה נפתח בעליות שערים מתונות. מדד דאקס עולה בכ-0.2%, פוטסי ב-0.4% וקאק ב-0.5%. העלייה הגבוהה ביותר בגוש עומדת על 0.8% בבורסת מדריד.

בפרנקפורט בולט דויטשה בנק עם עלייה של כ-1.5%, וגם בלונדון הבנקים ובתי ההשקעות רושמים עליות. גם ענקית האנרגיה BP מתחזקת במקביל לעליית מחירי הנפט הגולמי.

בסין מדד שנחאי עולה ב-0.4% ושנזן ב-0.5%. בהונג קונג העלייה התחזקה מעט ועומדת על שיעור של 0.9%. חברת הרכב ג'ילי ממשיכה במומנטום החיובי ומזנקת מעל 8%.

הביטקוין ממשיך להיסחר בעלייה קלה ומחירו נע סביב 59.5 אלף דולר.

9:02

מדד ניקיי היפני ננעל בעלייה של 1.8%. מיצובישי מוטורס המשיכה במומנטום החיובי וטיפסה ב-4.8%, ועוד עליות יפות רשמו בנק מיצובישי, יצרנית יריעות הסיליקון SUMCO טיפסה 5% לאחר שהודיעה שבכוונתה לגייס 1.1 מיליארד דולר (125 מיליארד ין) כדי לממן הקמת מפעל חדש על רקע המחסור העולמי במוליכים למחצה.

7:30

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה חיובית, כאשר מדד ניקיי היפני מתחזק ב-1.4% ואילו בסין ובהונג קונג נרשמות עליות מתונות יותר של 0.2% עד 0.5%. הבורסה בהודו בחופשה בעקבות "חג האור", פסטיבל דוסרה ההינדי המסורתי.

בטוקיו בולטת לחיוב מניית מיצובישי מוטורס שעולה ב-4.5%, בהונג קונג יצרנית הרכב החשמלי ג'ילי מזנקת 7.7%.

גם במסחר על החוזים העתידיים בוול סטריט נמשך המומנטום החיובי שנרשם אמש, והחוזים על המדדים מטפסים כ-0.3%. אתמול ננעל היום בעליות שערים של כ-1.7% בנאסד"ק ו-S&P 500 ושל כ-1.5% בדאו ג'ונס.

עונת הדוחות בארה"ב החלה השבוע והיום יפרסמו תוצאות, בין היתר, ג'נרל אלקטריק  וגולדמן זאקס . בין הדוחות שפורסמו אתמול: בנק אוף אמריקה  (רווח של 85 סנט למניה לעומת צפי של 71 סנט למניה), סיטיגרופ  (2.15 דולר רווח למניה לעומת צפי של 1.72 דולר), מורגן סטנלי  (רווח של 1.98 דולר למניה לעומת צפי של 1.69 דולר למניה), יונייטד הלת'  (רווח של 4.52 דולר למניה לעומת צפי של 4.41 דולר למניה) ו-וולגרינס  (רווח של 1.17 דולר למניה לעומת צפי של 1.02 דולר למניה).

בשוק הקריפטו המגמה מעורבת, כאשר הביטקוין אט אט מטפס לקראת 60 אלף דולר והאת'ר מתחזק ב-5% לרמה של מעט מעל 3,800 דולר למטבע, אך ברוב המטבעות הקטנים נרשמות ירידות קלות.

בשוק הנפט נמשכות עליות המחירים, ושני סוגי הנפט עולים בכ-0.7%. נפט WTI נסחר תמורת 81.8 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט תמורת 84.6 דולר.

עוד כתבות

אודי עטר סמנכ''ל חטיבת לקוחות פרטיים בזק / צילום: דוברות בזק

אנליסיס ממליצה למפעילים ללמוד מהניסיון של בזק בפיתוח נתב עצמאי

חברת הייעוץ הבינלאומית אנליסיס מייסון חיברה ניתוח על המהלך של בזק בפיתוח נתב עצמאי והמשמעויות שלו לרווחיותה ● הניתוח משבח את האסטרטגיה של בזק שהעמידה במרכז את הנתב BE כמנוע צמיחה וכאמצעי מבדל מול התחרות

מפעל עלבד / צילום: איל יצהר

המפיץ האמריקאי שהלם בעלבד: מציגה הפסד רבעוני של כ-46 מיליון שקל

יצרנית המטליות הלחות הפרישה 35 מיליון שקל לירידת ערך מלאי וחוב מסופק ובמקביל הכירה בירידת ערך של רכוש קבוע בארה"ב

המטא–וורס בעידן הנוכחי / איור: Shutterstock

בין הפיזי לדיגיטלי: החסמים המרכזיים של המטא-וורס בעידן הנוכחי

כדי שנוכל להגיע לחוויה שמרגישה אמיתית לחלוטין במטא-וורס נדרשת לא מעט התקדמות ברמה הטכנולוגית והחברתית, ונדרש גם שיתוף-פעולה בין כל שחקניות הטק הגדולות – שמשקיעות בכך תקציבי ענק ● המהפכה הבאה של האינטרנט, כתבה רביעית ואחרונה בסדרה

סמדר ברבר צדיק / צילום: רמי זרנגר

מ-150 אלף ל-50 אלף: הבינלאומי מפחית את סכום הכניסה לייעוץ השקעות

רף הכניסה הגבוה בכל הבנקים היווה עד עכשיו חסם בפני לקוחות עם עשרות אלפי שקלים בודדים • הייעוץ ייעשה הן באמצעות מרכזי הייעוץ של הבנק והן באמצעות מערכת דיגיטלית

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

נעילה ירוקה בניו יורק; NRX הישראלית נסקה לאור תוצאות טובות בטיפול לקורונה

ביידן אמר שלא יחולו הגבלות על הטיסות והקפיץ את המדדים ● מנכ"ל טוויטר ג'ק סורסי פורש מתפקידו ● נעילה ירוקה בשוקי אירופה, דאקס עלה ב-0.1% והפוטסי הוסיף 1% ● החוזים על הנפט נסחרים בעליות, גם הביטקוין מטפס ● התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עלתה ל-1.52%

אורי לוין, מנכ''ל דיסקונט / צילום: יח''צ

בנק דיסקונט השלים הנפקת אג"ח בהיקף של 4.6 מיליארד שקל

מדובר בהנפקה של שלוש סדרות חוב, כשהביקושים במכרז עמדו על כ-5.8 מיליארד שקל • הגיוס נועד לאפשר לבנק להגדיל את תיק האשראי, אחד מיעדי האסטרטגיה שלו • לאומי הנפיק בשבוע שעבר שתי סדרות וגייס יותר מ-2 מיליארד שקל

ילדה מקבלת חיסון לקורונה בתל אביב / צילום: Associated Press, Oded Balilty

ממחר: מתחמי חיסון קורונה לילדים יחלו לפעול ללא תור

לקופות החולים המחסנות בתוך המרפאות יצטרפו החברות שרן, נובולוג ופמי פרימיום שיוכלו לחסן אלפי ילדים ביום

נמל חיפה. תור האוניות מתארך / צילום: איל יצהר

200 עובדי נמל חיפה שמשתכרים יותר מהמנכ"ל גם רוצים מענקים

ברשות החברות מתנגדים לשלם תוספות ל-200 עובדים המרוויחים יותר מ-‏50 אלף שקל בחודש • בית הדין לעבודה הוציא צו מניעה להשבתה שגרמה לעיכובים בפריקת הסחורות

משפט נתניהו, 22.11, בית המשפט המחוזי בירושלים / צילום: אורן בן חקון

ניר חפץ מעיד: נתניהו השמיע בפניי מסרים מאיימים כלפי מוזס

ביום הרביעי לעדותו, ניר חפץ סיפר על החלטתו לחתום על הסכם עד המדינה: "הופעלו עליי לחצים כבדים, החלטתי שאני מנתק את שיקול-הדעת העצמאי שלי ועושה מה שאומר לי עורך הדין" ● על יחסי נתניהו-מוזס אמר: "נתניהו אמר שכל מה שקורה זה ארנון מוזס; הייתה איבה וחוסר אמון ברמות הכי גבוהות שיש"

הבורסה בשנזן, סין / צילום: Shutterstock

מגמה מעורבת באסיה, הנפט מאבד גובה; ניסאן ומיצובישי יורדות בטוקיו

האנג סנג מאבד 2%, בשנגחאי ושנזן המדדים עולים ● עליבאבא, שיאומי, מייטואן וטנסנט נחלשות בהונג קונג ● התשואות על האג"ח של הממשל האמריקאי יורדות ● יציבות בשוק הקריפטו ● היום יפורסמו נתוני האינפלציה באיחוד האירופי

עו''ד כרמית שחיבר / צילום: אור גרין

ארגון פרילנסרים חדש יוצא לדרך: האם הפעם זה יעבוד?

הארגון, שסיסמתו היא "חופשי זה (לא) לגמרי לבד", מבטיח לקדם זכויות באמצעות חקיקה (דוגמת זכויות בביטוח לאומי למקרה של מחלה, פציעה, דמי לידה וכיוצא באלה), ובאמצעות שיפור המצב מול רשויות המס ● וגם: מעבדת החדשנות של מאסטרקארד ו-Enel X בבאר שבע נחנכה ● אירועים ומינויים

בניין גלי צה''ל ביפו / צילום: Shutterstock, Roman Yanushevsky

העיתונאי אילן ליאור מונה לראש מחלקת החדשות של גלי צה"ל

ליאור, שיחליף בתפקיד את אמיר איבגי, שימש בשנים האחרונות כעורך הראשי של מהדורת "השבוע" ב"כאן 11" וערך תוכניות רדיו מובילות ● את שירותו הצבאי עשה בגל"צ ככתב ולאחר מכן צבר ניסיון כעורך וכמגיש תוכניות אקטואליה, יומנים ומהדורות חדשות

טל הראל-מתתיהו, ראש מטה המפקח על הבנקים / צילום: דוברות בנק ישראל

בנק ישראל חשף: 10,000 בקשות ניוד במערכת המעבר בין הבנקים

בפיקוח על הבנקים הביעו שביעות רצון באשר למספר המשתמשים במערכת לניוד בקליק מאז נכנסה לפעולה בחודש ספטמבר ● ראש מטה המפקח על הבנקים, טל הראל-מתתיהו: יש אינדיקציות שלקוחות ביקשו לעזוב והבנק הקיים הציע להם הצעת ערך טובה יותר, כך שהם ביטלו את בקשת המעבר

בניין הקפיטול בוושינגטון / צילום: Shutterstock, Andrea Izzotti

הדמוקרטים מתמודדים עם שינויים בהצעת חוק העולה 2 טריליון דולר

פריטים נוספים ברשימת המשימות למחוקקים: שמירה על מימון הממשלה, העלאת תקרת החוב והעברת חוק תקציב הביטחון

שמעיה רייכמן / צילום: יח''צ וויידלי

בית המשפט הטיל צו עיקול: האם שמעיה רייכמן מתנער מהלוואת מיליונים שנטל?

קבוצת משקיעים פרטיים שהלוו לרייכמן 5.5 מיליון שקל ב-2018 לצורך ביצוע פרויקט תמ"א, ביקשה להוציא את צו העיקול לאחר שעורך דינו טען כי מסמכי ההלוואה כלל אינם מוכרים לרייכמן ● רייכמן: "מדובר בתביעות חסרות בסיס של מי שהשקיעו כספים בפרויקט שטרם הסתיים"

לי קא-שינג איש עסקים סיני / צילום: איל יצהר

פרטנר: הסיבוב החלומי של המשקיעה הזרה, הכישלון של הטייקונים המקומיים

ההשקעה במניות השליטה בחברת התקשורת הישראלית פרטנר "הפילה" בעבר את אילן בן דב ואת חיים סבן ● לעומתם, האצ'יסון מהונג קונג לא רק שרשמה אקזיט מרשים על השקעתה בפרטנר, אלא גם מחזירה לעצמה כעת את מלוא המימון שהעמידה בזמנו לרוכשי השליטה

פרופ' זאב רוטשטיין / צילום: איל יצהר

האם פרופ' רוטשטיין יעזור לחברת הביומד של רוצח לוכד הנחשים להגיע לבורסת ת"א?

רוטשטיין מונה ל"יושב ראש המועצה המדעית המייעצת" של סנט-טק, שמפתחת אבחון לקורונה ● הטכנולוגיה פותחה על ידי סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה ואחד מבעלי המניות הגדולים בה, הראל הרשטיק, בעודו מרצה עונש מאסר על רצח לוכד הנחשים יעקב סלע ב-1996 ● האסיפה לאישור המיזוג שלה לנקסט ג'ן נדחתה למועד לא ידוע

5 דברים לפני פתיחת המסחר / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

צפי לפתיחה מעורבת, על רקע ירידות בחוזים ומסחר מעורב באסיה ● מחירי הנפט שוב בירידה; השקל מתחזק ● הישורת האחרונה של עונת הדוחות בת"א: מי יפרסמו תוצאות? ● גלובס עושה סדר לקראת המסחר

אמיר גבע, מנכ״ל לטסטוק / צילום: LetsTok

"בקורונה היו רגעי חשש והוצאות רבות בלי אף משקיע באופק, אבל פתאום צמחו הרבה משפיענים חדשים"

אמיר גבע, בן 50, נשוי ואב לשניים ● מנכ"ל ומייסד משותף בלטסטוק ● "בהתחלה חשבנו להתמקד ביועצים ומומחים קלאסיים מהדור הישן, אבל מהר מאוד הבנו שזה לא הכיוון" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

יאיר הירש, מנכ''ל משרד הפנים / צילום: יוסי זמיר

מנכ"ל משרד הפנים בראיון ראשון: "מודל גביית הארנונה למגורים ישתנה. אנחנו בוחנים את הדרך"

יאיר הירש עומד בין הרשויות המקומיות לממשלה ומנסה לספק תשובות למשבר הדיור ● בראיון ראשון מאז שנכנס לתפקיד הוא מדבר על התוכנית לחיזוק הרשויות, שכוללת ביזור סמכויות מהשלטון המרכזי אליהן ושינוי בשיטת הארנונה ● מסביר למה יש צורך ביישובים חדשים הרחק מאזורי הביקוש: "ציונות היא ערך הבסיס" ● ומבטיח: "נתערב ביישום הסכמי הגג"