גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט; טסלה קפצה ב-3.2% לקראת הדוחות

בורסות אירופה ננעלו בירידות קלות ● קולמקס שוקי הון: המלצת קנייה חזקה לבנק אוף אמריקה ● טסלה צפויה לפרסם דוחות ביום רביעי

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי
בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת. מדד הנאסד"ק עלה בכ-0.8% ואילו הדאו ג'ונס רשם ירידה קלה. 

עליות בולטות רשמו פייסבוק, מודרנה, טסלה , סנטינל וואן , פיול-סל, צים וסולאראדג'. 

21:00

מגמה מעורבת בוול סטריט. מדד הנאסד"ק עולה בכ-0.6% ואילו הדאו ג'ונס רושם ירידה קלה.

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עומדת על 1.58%.

עליות בולטות רושמות טסלה, מודרנה , פייסבוק , סנטינל וואן, מייסיס ו-AMD. מנגד, דיסני  רושמת ירידה חדה על רקע הורדת דירוג המלצה למניה על ידי ברקליס. 

19:10

בורסות אירופה ננעלו בירידות של עד 0.8% במדדי המניות. בוול סטריט מגמה מעורבת עם נטייה לעליות.

בשוק הקריפטו, הביטקוין קופץ ב-2.7% ונסחר סביב 62,200 דולר והאת'ריום נסחר ביציבות סביב 3,780 דולר.

17:00

מגמה מעורבת בניו יורק. מדד הנאסד"ק נסחר ביציבות והדאו ג'ונס יורד קלות. 

עליות בולטות רושמות צים , פריון, סייברארק וסנטינל וואן .

חברת צ'ק קאפ , חברה בשלבי פיתוח קליני בתחום הדיאגנוסטיקה הרפואית המפתחת את C-Scan ® , בדיקת הסקר לאיתור פוליפים במעי הגס לפני שהם עלולים להפוך לסרטניים, הודיעה היום על הגדלת כושר הייצור והרחבת קו הייצור של C-Scan ® במתקני החברה, לרבות פתרון הבעיות הטכניות הקשורות לספק היחיד. ההרחבה המשמעותית של קו הייצור נועדה לתמוך בהיערכות החברה לקראת הניסוי הפיבוטלי שלה בארה"ב, הצפוי להתחיל לקראת סוף הרבעון הראשון של 2022.

16:30

שבוע המסחר בניו יורק נפתח בירידות של 0.4%-0.5% במדדי המניות המובילים. טסלה  ממשיכה להתקדם לקראת פרסום דוחותיה השבוע. 

14:55

ביומיקס  הדואלית נופלת ב-12% בטרום מסחר בוול סטריט לאחר שדיווחה על תוצאות מהשלב השני במחקר הקליני לטיפול באקנה, שלפיו המוצר הוכח כבטוח וללא תופעות לוואי. עוד ציינו כי נצפה שיפור מובהק סטטיסטית מההתחלה במראה עור מועד לאקנה, אך לא הוכח הבדל משמעותי מבחינת היעילות בהשוואה לפלסיבו (או יותר נכון Vehicle, גרסה שזהה לתרופה הנבדקת אך ללא החומר הפעיל). המנכ"ל ג'ונתן סולומון ציין כי מחקר זה כלל יותר נבדקים מאשר השלב הראשון ובדק את המוצר (BX001) לאורך תקופה ארוכה יותר, "ולכן שמחנו לראות כי הוא שומר על פרופיל בטיחות מצוין. עם זאת, אנו מאוכזבים מכך שלא הוכיח הבדל משמעותי בהשוואה לפלסיבו מבחינת יעילות". 

דריו הלת'  הפועלם בתחום של שירותי בריאות דיגיטליים ( DTx ), הודיעה היום על השקת Dario Move , פתרון פיזיותרפיה דיגיטלי חדש לניהול בעיות שכיחות בשלד ובשרירים המובילות לעלויות משמעותיות למעסיקים ולתוכניות שירותי בריאות. הפתרון ייחשף בכנס הבריאותHLTH 2021 . 

13:40

הירידות באירופה נמשכות ואף מעמיקות. מדד דאקס יורד ב-0.6%, פוטסי ב-0.3% וקאק ב-0.9%. גם הבורסות שרשמו עליות קלות בתחילת היום נסחרות כעת בירידות. 

בלונדון בולטת לשלילה מניית קבוצת התעופה IAG  שמאבדת 3.8%, בפרנקפורט נרשמות ירידות אצל דיימלר , באייר , קונבסטרו ופולקסווגן .

בשוק הקריפטו נמחקו העליות שנרשמו הבוקר וכעת הביטקוין נסחר סביב 61 אלף דולר - עדיין רמה גבוהה בכמעט 8% בהשוואה לשבוע שעבר. האת'ר נסחר סביב 3,770 דולר, הדוג'קוין בולט כנגד המגמה עם עלייה של 11% לרמה של 26 סנט ליחידה.

בטרום המסחר בולטת אייסקיור מדיקל  הישראלית שמזנקת בכ-10%, במקביל למומנטום החיובי שהיא רושמת גם כאן בתל אביב.

11:50

המסחר בסין ננעל בירידות מתונות יותר מאלו שנרשמו בתחילת היום, כאשר מדד שנחאי איבד 0.1%, שנזן ירדה ב-0.4% ואילו מדד האנג סנג מחק את הירידות שרשם וננעל ללא שינוי מהותי. מנגד, מדד סין 50 נחלש ב-2.2%.

באירופה נמשכת המגמה השלילית, אם כי הבורסות בליסבון, ציריך, וינה ושטוקהולם עברו לעליות קלות. דויטשה בנק בולט בגרמניה עם עלייה של 2%, וגם הבנקים אינווסטה סאן פאולו האיטלקי וסנטנדר הספרדי רושמים עליות.

בטרום המסחר בוול סטריט בולטת צים שמטפסת ב-3.6%, בעוד שפלוריסטם ומנקיינד יורדות בשיעור דומה. עוד ירידות בולטות במסחר המוקדם נרשמות לרעת וירג'ין גלקטיק ומדטרוניק.

בקולמקס שוקי הון פרסמו המלצת קנייה חזקה לבנק אוף אמריקה . האנליסט הראשי ד"ר רון אייכל מציין שתוצאות הרבעון השלישי היו טובות מהתחזיות, כאשר הבנק הפחית את ההפרשה להפסדי הלוואות רשם רווחי שיא בייעוץ בניהול נכסים. "הרווח של הבנק זינק ב-58% ל-7.7 מיליארד דולר, או 85 סנט למניה, כאשר ההכנסות עלו ב-12% לכדי 22.87 מיליארד דולר. התוצאות נעזרו בשחרור רזרבות בהיקף של 1.1 מיליארד דולר, שהוביל לעלייה של 624 מיליון דולר לאחר הפרשות חדשות. ההכנסה מריבית נטו, נתון מרכזי עבור הבנקים זינקה ב-10% ל-11.1 מיליארד דולר, ועלתה על הערכות השוק לכדי 10.6 מיליארד דולר. טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 28.69 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 63.42 דולר", נמסר בסקירה.

גם הבנק ג'י.פי מורגן צ'ייס  זכה להמלצת קנייה מקולמקס שוקי הון, לאחר שפרסם בשבוע שעבר את תוצאות הרבעון השלישי שהיו טובות מהציפיות. "הרווח נתמך בשיחרור עתודות של 2.1 מיליארד דולר כאשר נרשמו לבנק מחיקות חוב בהיקף של 524 מיליון דולר. ההכנסות ברחבי ארה"ב עלו ב-2% ל-30.4 מיליארד דולר, בעיקר כתוצאה משגשוג העמלות בחטיבות הבנקאות להשקעות וניהול נכסים. הכנסה מריבית נטו הסתכמו ב-13.2 מיליארד דולר ומעבר להערכות בשוק לכדי 12.98 מיליארד דולר. טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 89.07 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 178.76 דולר", נכתב.

10:15

יום המסחר בבורסות האירופאיות נפתח במגמה שלילית. מדד דאקס הגרמני יורד בכ-0.3%, קאק הצרפתי ב-0.7% ופוטסי הבריטי ב-0.1% בלבד, הודות לעליות של הבנקים, בתי ההשקעות וחברות האנרגיה.

ביפן מדד ניקיי שינה מגמה וננעל בעלייה נאה של 1.6%. חברת הנפט אינפקס זינקה ב-4.8%, וגם טויוטה, מיצובישי, הונדה, מאזדה וסובארו תמכו במדד. בהונג קונג התמתנה הירידה וכעת מדד האנג סנג משיל כ-0.5%.

בגזרת החוזים העתידיים הירידות מעמיקות, החוזים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 יורדים ב-0.2%, החוזה על נאסד"ק בקרוב ל-0.4%.

8:08

המסחר בבורסות אסיה הגדולות מתנהל בירידות שערים הבוקר, כאשר מדד שנחאי מאבד 0.3%, שנזן יורד ב-0.9% ומדד האנג סנג יורד ב-0.6%. גם בטוקיו המסחר במגמה שלילית עם ירידה של כ-0.3%, ואילו באוסטרליה והודו נרשמות עליות קלות.

הסיבה לנסיגה בשווקים היא בעיקר נתוני התוצר המאכזבים שפורסמו הבוקר, שלפיהם כלכלת סין התרחבה ברבעון השלישי ב-4.9% בחישוב שנתי, בעוד שהתחזיות העריכו צמיחה של 5.2%. בחישוב רבעוני, הכלכלה הסינית צמחה ב-0.2% (לעומת תחזיות של 0.5%). גם נתוני הייצור התעשייתי לא עמדו בתחזיות, וגדלו ב-3.1% בחישוב שנתי לעומת תחזית גבוהה בהרבה של 4.5%.

בשוק הסחורות המגמה חיובית, עם עליות של 1%-1.5% בשני סוגי הנפט הגולמי. נפט מסוג WTI נסחר תמורת 82.9 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט תמורת 85.7 דולר. הדבר משפיע לחיוב על מניות חברות האנרגיה באסיה, כאשר חברת חיפוש הנפט היפנית אינפקס מזנקת בקרוב ל-5%, ובהונג קונג פטרוצ'יינה מטפסת ב-2%.

בגזרת החוזים העתידיים בוול סטריט המגמה מעורבת אך שלילית בעיקרה. החוזים על הנאסד"ק יורדים ב-0.3%, על S&P 500 ב-0.1%. החוזים על דאו ג'ונס נסחרים ביציבות, עם תנודות קלות מעלה ומטה. בשוק האג"ח של הממשל האמריקאי המסכים ירוקים. התשואה על האיגרת ל-10 שנים המריאה ל-1.61%.

החברות הציבוריות בארה"ב נערכות לפרסום תוצאותיהן הרבעוניות. בין הדוחות המרכזיים שיפורסמו השבוע:

יום ג' - ג'ונסון אנד ג'ונסון  ופיליפ מוריס יפרסמו תוצאות לפני פתיחת המסחר, פרוקטר אנד גמבל  תפרסם במהלך היום, ענקית התוכן נטפליקס  וחברת התעופה יונייטד איירליינס יפרסמו בסוף יום המסחר.

יום ד' - טסלה  תפרסם בסוף יום המסחר, חברת התקשורת ורייזון  וענקית הטכנולוגיה ההולנדית ASML , שעוסקת במוליכים למחצה, יפרסמו לפני פתיחת המסחר. במהלך היום גם IBM  תפרסם תוצאות.

יום ה' - חברת הקוסמטיקה לוריאל  וחברת האופנה והבישום הרמס  יפרסמו תוצאות בצרפת, באנגליה צפויות תוצאות יוניליוור וברקליס . בארה"ב יפרסמו ענקית הטכנולוגיה אינטל  (לאחר סיום המסחר), פייפאל, חברת התקשורת AT&T (לפני פתיחת המסחר), רשת הפאסט פוד המקסיקני צ'יפטולה, אמריקן איירליינס ועוד.

יום ו' - בוול סטריט יתפרסמו דוחות אמריקן אקספרס , רויאל קריביאן, סיגייט טכנולוגיות ועוד, ובצרפת יצרנית הרכב רנו  תדווח על תוצאותיה הרבעוניות.

עוד כתבות

ועדת הכספים, היום / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

דיון ראשון במס הפחמן: ועדת הכספים לוטשת עיניים להקלות לתעשיינים

למרות שוועדת הכספים הייתה אמורה לאשר בשבוע הבא את מס הפחמן, הדיונים צפויים להתארך ● מס פחמן נחשב לדרך היעילה ביותר להפחתת פליטות, אך בכנסת חושבים כיצד להקל על התעשיינים ● שני מנדל לאופר, משרד האוצר: "אם תצליח ישראל להשיג את יעדי האנרגיה המתחדשת שהציבה, ייתכן שמחירי החשמל לא יעלו"

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי

מניות הטק משכו את וול סטריט מעלה: נאסד"ק קפץ 3%, אפל 3.5%

מדד נאסד"ק קפץ 3%, מדד דאו ג'ונס התחזק 1.4% ומדד S&P 500 עלה 2.1% ● נפט WTI קפץ 3.7%, נפט ברנט עלה 3.2% ● באירופה: מדד דאקס עלה ב-2.8%, פוטסי 100 התחזק ב-1.5% וקאק 40 התקדם 2.9% ● חברות הרכב זינקו בטוקיו ודחפו את הניקיי ב-1.9%

יו''ר מובילאיי פרופ' אמנון שעשוע / צילום: Heinz Troll European Patent Office-min

"הפעילות השקטה" שתסדר לה שווי ענק: כל הדרך של מובילאיי לבורסה

ההנפקה של מובילאיי בשוק ההון, שמתוכננת לשנה הבאה, צפויה להתרחש לפי שווי גבוה משמעותית מ-15 מיליארד הדולר, שבהם נמכרה לאינטל ב-2017 ● היא גם עשויה להניח את הבסיס להפיכתה של מובילאיי ליצרנית מלאה של רכב חשמלי-אוטונומי ממותג משלה

גוגל פיי / צילום: Shutterstock

גוגל פיי הושק בישראל: איך זה יעבוד, ומה תעשה הכניסה למתחרים

השקת שירות התשלומים של גוגל תעמיד למבחן את השאלה איך ייראה השוק עם שמונה ארנקים דיגיטליים מבוססי אנדרואיד ● גלובס עם מה שצריך לדעת לפני שאתם משלמים דרך הנייד

נגיד בנק ישראל, אמיר ירון / צילום: דוברות בנק ישראל

בנק ישראל יידחק לפינה? הבנקים מתקרבים לתקרת האשראי לענף הנדל"ן

למרות אזהרות הרגולטור מפני הזינוק בסיכון האשראי לבינוי, הבנקים, ובראשם לאומי והפועלים, מגדילים את ההלוואות למיזמי בנייה ונדל"ן בטענה שהסיכונים בענף מינימליים ● בינתיים, היזמים נהנים ממימון בסכומי עתק

בנין בית משפט מחוזי לוד / צילום: תמר מצפי

כתב אישום נגד קבלני תשתיות בפרשת שחיתות בראשל"צ

כתבי אישום הוגשו נגד הקבלנים בני עוזיאל ואברהם יצחק והחברות שבבעלותם ● התיק נגד מנכ"ל החברה הכלכלית לשעבר ניצן פלג וחבר מועצת העיר ראשל"צ אייל מושיוב נסגר ● הפרשה נחקרה כחלק מ"תיק 1803", במסגרתו הוגשו כתבי אישום נגד חבר הכנסת דוד ביטן ואחרים בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון בתשע פרשות שונות בין השנים 2017-2011

שטרות דולרים / צילום: תמר מצפי

הוריד רגל מהגז? בנק ישראל התערב באגרסיביות בשוק המט"ח בנובמבר

לאחר סיום תוכנית הרכישות, בנק ישראל המשיך להתערב על רקע הייסוף הדרמטי של השקל ● רכש 4 מיליארד דולר בחודש נובמבר כדי למתן את התחזקות השקל

האחים צחי ועידו חג'ג' / צילום: טל צ'יקורל

המניה זינקה 330% מהשפל והאחים חג'ג' מוכרים מניות ב-45 מיליון שקל

צחי ועידו חג'ג' מכרו נתח של 3.5% מהחזקתם בחברת חג'ג' נדל"ן ● המכירה נעשתה לפי מחיר מניה של 24 שקלים, דומה לערכה בשוק אחרי טיפוס של כ-40% השנה - המשקף לחברה שווי שוק של כ-1.3 מיליארד שקל

שרי אריסון / צילום: יוסי כהן

שרי אריסון מכרה מניות בנק הפועלים ב-450 מיליון דולר

שבעה חודשים אחרי המכירה האחרונה שביצעה אריסון והביאה אותה לאחזקה של 11.3%, היא מכרה נתח נוסף ממניותיה בבנק • הקונים הם מוסדיים בארץ ובחו"ל • ברק קפיטל הובילה את המכירה בישראל ובנק אוף אמריקה בחו"ל

עגלה חכמה של Walkout / צילום: מאיה לגוטין

לא נעמוד יותר בתור לקופה? מחסני השוק תטמיע עגלות חכמות בכל סניפיה

רשת מחסני השוק תטמיע ב-62 סניפיה את העגלות החכמות של חברת WalkOut במהלך החודשים הקרובים ● העגלה מצוידת במצלמות הממוקמות בזוויות שונות המאפשרות את סריקת וזיהוי הפריטים שמוספים או מוסרים מהעגלה ● שיעור הדיוק, על פי נתוני החברה, עומד על 99.2%

שר הביטון בני גנץ / צילום: דוברות הכנסת עדינה ולמן

מחדל אבטחת גנץ: שני מנהלים בשב"כ קיבלו הערה פיקודית

בתום שורה של תחקירים שערך השב"כ, התגלו כשלים מקצועיים בהליך האבחון הביטחוני של אחראי הניקיון בביתו של גנץ, עומרי גורן, זאת בשל מה שהוגדר "פערים מקצועיים ופערים בתהליכי העבודה" ● בשל הכשלים שנמצאו בוצעה בדיקת רוחב מול כלל האישים המאובטחים - נהלי הבדיקה והאבחון הוחמרו ● "למרות הצלחה בסיכול, כשלנו במניעה", אמר ראש השירות, רונן בר

דידי גורפינקל, אייל כהן, עודד הר-טל, מייסדי datarails / צילום: שני צידקיו

הסטארט-אפ המבטיח של 2021: החברה שמשדרגת את האקסל

הסטארט-אפ של דידי גורפינקל, אייל כהן ועודד הר-טל נחלץ לעזרת מיליוני עובדים במחלקות פיננסיות בארגונים ברחבי העולם ● המוצר של דאטה ריילס קורא מידע לא מובנה מתוך אקסל וממזג אותו עם מידע ממערכות אחרות בארגון ומאפשר ניתוח בזמן אמת של הנתונים וגם תצוגה ויזואלית ברורה

בני שטיימץ / צילום: Reuters, Denis Balibouse

למרות שהצו נגדו בוטל: איש העסקים בני שטיינמץ עוכב ביוון

שטיינמץ מעוכב ביוון מאז ה-24 בנובמבר, למרות שהאינטרפול החליט להסיר את צו המעצר הבינלאומי שדרשה רומניה ● הוא הורשע ברומניה בפרשת הונאת קרקעות ונגזר עליו 5 שנות מאסר, ובימים אלו הוא מנהל מאבק משפטי לביטול ההרשעה ● עו"ד איתן מעוז, בא כוחו של שטיינמץ: "אנו מטפלים בעניין הזה ומקווים כי מר שטיינמץ יחזור לביתו ולעסקיו במהרה"

אלפרד אקירוב / צילום: איל יצהר

מאבי טיומקין, דרך רשת הילטון ועד כלל ביטוח: אלפרד אקירוב לא חושש מעימותים

בתוך כ-40 שנה הפך אקירוב את חברת אלרוב לאימפריה של נדל"ן ומלונאות הנסחרת בשווי של יותר מ-4.5 מיליארד שקל ● בדרך הוא נאבק עם שורה של גופים ואנשי עסקים מהבולטים במשק, שהאחרונים שבהם הם בכירי חברת הביטוח שעליה הוא מבקש להשתלט כעת

אישה מקבלת חיסון קורונה ביוהנסבורג / צילום: Reuters, SUMAYA HISHAM

עומס של חולי קורונה בבתי החולים בדרום אפריקה; רוב המאושפזים לא מחוסנים וחלקם ילדים

בסוף נובמבר נרשמו במדינה כ-600 מאומתים ביום בממוצע, והיום כבר מדובר ב-10,000 ● לדברי מומחה לרפואה זיהומית במדינה, מספר האשפוזים בדרום אפריקה עקב קורונה מוכפל בכל יום ● כ-75%-80% מן המאושפזים בדרום אפריקה הם לא מחוסנים

עדי צים / צילום: יח''צ

עדי צים רכש 25 דונם בבת ים ב-400 מיליון שקל; יקים מאות אלפי מ"ר מגורים ומסחר

הפרויקט, המכונה ALL IN BAT YAM, עתיד לשלב 6 מגדלי יוקרה, מאות דירות בגדלים שונים, בהן דירות להשכרה, מלונאות, קניון, מסחר חנויות, בתי קפה, מסעדות ומשרדים

מנגנון ה–DAO / צילום: Shutterstock

הכירו את ה-DAO - שיטת הקריפטו להשקעות קבוצתיות

מנגנון ה-DAO נועד לאגד משקיעים סביב מטרה מסוימת, עם הנפקת טוקנים המקנים זכויות הצבעה לחבריו, שברכישתם נאסף הכסף עבור המטרה שהוגדרה ● עו"ד יונתן אירם, מומחה למטבעות דיגיטליים ובלוקצ'יין: "זה הוקם מתוך אידיאולוגיה, כמו שממציאי המטבעות הדיגיטליים רצו שהכסף יהיה מבוזר, כך רוצים שגם קבלת ההחלטות תתנהל"

שליח וולט / צילום: Shutterstock, Karolis Kavolelis

חברת שליחויות או טכנולוגיה? הקרב הגדול על מודל ההעסקה של וולט הגיע לאולם בית המשפט

החל שלב ההוכחות בתביעה נגד הענקית הפינית, על סך 24 מיליון שקל ● התובע טוען ליחסי עובד-מעביד בין החברה ל-10,000 שליחיה, ולכן מגיעות להם זכויות סוציאליות ● וולט מצידה מציגה עצמה כפלטפורמה טכנולוגית וטוענת: "נדרשת גמישות מחשבתית"

ניסוי במכונית אוטונומית של מובילאיי בירושלים, 2020 / צילום: מובילאיי

רגע לפני וול סטריט: מובילאיי תסיים את 2021 עם הכנסות של יותר ממיליארד דולר

ב-2014 היא הייתה ההנפקה הישראלית הגדולה ביותר בבורסה בארה"ב ולאחר מכן קטפה את תואר המכירה הגדולה ביותר ● כעת, מובילאיי דוהרת לקראת שיא נוסף עם שווי פוטנציאלי של 50 מיליארד דולר בסיבוב השני בבורסה ותחזיות צמיחה מרשימות

יואל רזבוזוב, שר התיירות / צילום: איל יצהר

הכניסה לישראל אסורה, אבל מטרות יש: זה החזון של משרד התיירות

שר התיירות יואל רזבוזוב הציג בוועדת הכלכלה של הכנסת את מטרת המשרד להגיע להיקף של 10 מיליון תיירים בשנה ● אם אכן יצליח המשרד להגיע ליעד - הוא אומד את ההכנסות למשק בכ-60 מיליארד שקל