גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ניר חפץ מעיד: נתניהו השמיע בפניי מסרים מאיימים כלפי מוזס

ביום הרביעי לעדותו, ניר חפץ סיפר על החלטתו לחתום על הסכם עד המדינה: "הופעלו עליי לחצים כבדים, החלטתי שאני מנתק את שיקול-הדעת העצמאי שלי ועושה מה שאומר לי עורך הדין" ● על יחסי נתניהו-מוזס אמר: "נתניהו אמר שכל מה שקורה זה ארנון מוזס; הייתה איבה וחוסר אמון ברמות הכי גבוהות שיש"

משפט נתניהו, ניר חפץ בבית המשפט המחוזי בירושלים / צילום: אורן בן חקון
משפט נתניהו, ניר חפץ בבית המשפט המחוזי בירושלים / צילום: אורן בן חקון

ניר חפץ, עד המדינה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, המשיך היום (ב') בעדותו בבית המשפט בירושלים. חפץ שימש כיועץ תקשורת של נתניהו ומשפחתו משנת 2014. קודם לכן, במשך שנים, עבד חפץ ב"ידיעות אחרונות" בשורת תפקידים ומילא תפקידי דוברות והסברה שונים בלשכת הנאשם נתניהו ובמפלגת הליכוד. לפי כתב האישום, נתניהו ובני משפחתו העבירו דרישות להתערבות בפרסומים. 

15:30

חפץ: נתניהו השמיע בפניי מסרים עם איום כלפי מוזס

"זה כלום בשביל שלדון אדלסון (הבעלים של "ישראל היום") להציף את המדינה במיליון עותקים (של מהדורת סוף השבוע של "ישראל היום")", אמר היום חפץ בעדותו. "נתניהו יכול לבקש מאדלסון בקשה לגבי הפצת 'ישראל היום' ויום אחר-כך לשנות אותה".

לדברי חפץ, בשנת 2009 בנימין נתניהו שלח אותו להיפגש עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, כדי להרגיע את המצב. חפץ היה מוטרד מהמשימה שהוטלה עליו, ולדבריו הוא חשש מעבירה בתחום ההגבלים העסקיים והיה חשוד ממילא כ"שתול" של מוזס, הבוס שלו לשעבר.

חפץ העיד כי שמע "מסרים מאיימים", בהיבט הכלכלי, שהשמיע נתניהו כלפי מוזס, שלא כדאי למוזס להתעסק עם נתניהו או עם אדלסון, ואף ציין כי נאמר שאדלסון היה מעורב במאפיה. 

חפץ פנה לארנון מילצ'ן כדי להתייעץ אתו. את השיחה עם מילצ'ן הקליט חפץ, כמו שיחות אחרות שהקליט באותה התקופה.  

"דיברתי עם הג'ינג'י (אדלסון) ארוכות", אמר מילצ'ן בשיחה עם חפץ. "(הוא) אומר 'תשמע, אני הבטחתי לו שאני אעצור את זה לכמה חודשים בזמנו... אני יכול להרשות לעצמי, אני מציף את המדינה במיליון עותקים'". 

על החשיבות של מהדורת סוף השבוע של "ישראל היום" הסביר חפץ: "זה היה איום לבסיס הכלכלי של מהדורת סוף השבוע הכל-כך חשובה של 'ידיעות אחרונות'".

כתב האישום מתאר כי בין השנים 2008 עד 2014 קיימו נתניהו ומוזס שלוש סדרות של פגישות, שבמהלכן שוחחו על אופן הסיקור של נתניהו ומשפחתו ב"ידיעות אחרונות" ועל הטלת מגבלות על העיתון המתחרה "ישראל היום". עדותו של חפץ היום התייחסה לשנת 2009, התקופה הראשונה בה התקיימו מגעים, לפי התביעה, בין השניים, כאשר מגעים אלה לא צלחו לפי האישום.

לדברי חפץ, "התייעצתי עם שרה (נתניהו) מה לומר בפגישה הזאת. שרה אמרה שנתניהו יכול להוריד או למתן את התפוצה של 'ישראל היום' בסוף השבוע. לפני שפגשתי את מוזס, הראיתי לנתניהו בכנסת בדפים מה שרה אמרה להגיד. נתניהו לקח את הדפים, גרס ואמר לי לומר רק: 'האם אפשר להחזיר את המצב לאחור?'". 

חפץ אמר כי לא זכר את האירוע כשמסר את העדות לראשונה, ולדבריו נזכר בכך רק בשלב שהראו לו תמלילים. "שיתפתי את ארנון מילצ'ן בדאגות איך לבצע את המשימה", הוסיף. 

התביעה ביקשה להגיש רישומים שערך חפץ על בסיס דברים שכתב לעצמו והקלטות שערך. חפץ הסביר למה נהג להקליט את סביבתו: "הגעתי מעולם העיתונות. נחשפתי לתופעות שהיו בלתי נתפסות בעלות גוון אפלולי. הרגשתי שאין על מה לסמוך. החלטתי שאקליט ואשמור לעצמי, למקרה שתפנה אליי אצבע מאשימה.

"היועצת המשפטית והחשב שיתפו אותי בהתנהגויות שכל אחת תופסת ראשית בכל מהדורה. החלטתי שאירועים מסוימים אני מתעד ושומר.

"חששתי שנתניהו יעלה טענה של סחיטה, שסוחטים אותו, כי זה היה השיח בבלפור. כל פעם שהגיע אייטם שלילי, היו קולות רמים, שמנסים לסחוט אותו. גם מצידה של שרה. הכול בנוכחות של נתניהו". 

חפץ סיפר על אייטם בנוגע למספרה בבית ראש הממשלה, שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות". נתניהו האשים את מוזס באופן אישי בפרסום. "הייתה דמוניזציה (של מוזס על-ידי נתניהו) ברמות הכי גבוהות שאפשר להעלות על הדעת", העיר חפץ.

14:15

"נתניהו אמר שכל מה שקורה זה ארנון מוזס"

חפץ סיפר על עיסוקו האינטנסיבי של נתניהו בשנים 2009-2010 ב"ידיעות אחרונות", לעתים שעות ארוכות, חצי יממה. "הדרמה והסערות לא קורות כשיש אייטם ביקורת במובן המדיני או הביטחוני. זה סובב סביב הפניות של 'ידיעות אחרונות'. סביב העניינים שקשורים למשפחת נתניהו שמעלים סימני שאלה בתחום טוהר המידות".

לדברי חפץ, "אינסוף פעמים נתניהו אמר שכל מה שקורה זה ארנון מוזס. נתניהו היה צוחק עליי. כל ההתייחסות היא כאילו מדובר באויב מספר אחת עלי אדמות".

במהלך העדות מוזס יושב באולם, מחזיק בדפדפת. מולו ניצב חפץ, שמפעם לפעם מסתכל על מוזס כשהוא מזכיר את הבוס לשעבר. חפץ סיפר על גישתו של נתניהו לפנות לבעלי העיתון. כאשר היה פונה למוזס: "כמעט אף פעם נתניהו לא קיבל תשובה שלילית כאשר פנה על עניינים שנוגעים למשפחתו. כמעט תמיד הייתה היענות או ריכוך. כשהוא פנה אליו אישית, היו תוצאות". חפץ הדגיש כי גם כאשר פנה נתניהו לעמוס שוקן, מו"ל "הארץ", באופן ישיר - זה היה פועל לטובתו.

נתניהו נהג לומר כי ב"ידיעות אחרונות" רואים את נתניהו כמי שאחראי לתופעה ששמה "ישראל היום", הסביר חפץ. "נתניהו אמר לי שנוני חושב שהוא יכול לגרום לשלדון אדלסון לצמצם את התפוצה. אבל מוזס לא מבין שאדלסון עצמאי".

חפץ הוסיף כי נתניהו אמר לו: "מוזס לא מבין שאדלסון עושה ביום 30 מיליון דולר. הוא לא מבין עם מי הוא מתעסק. הוא יכול להציף את המדינה במיליון עותקים". חפץ ציין כי נתניהו חשב שהוא מעביר את המסרים, אבל מעולם לא העביר ולא התבקש להעביר. "הבנתי שזה נאמר כדי שאעביר".

ארנון (נוני) מוזס / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

12:35

חפץ על יחסי נתניהו-מוזס: "איבה וחוסר אמון ברמות הכי גבוהות שיש"

חפץ סיים את עדותו בפרשה 4000 והחל להעיד על האישום הנוגע לתיק 2000. מדובר בעדות הראשונה בפרשה זו. ארנון (נוני) מוזס, מו"ל קבוצת "ידיעות אחרונות", הגיע לאולם הדיונים לשמיעת עדותו של חפץ. זוהי הפעם הראשונה שמוזס מתייצב באולם בשלב שמיעת העדויות.

חפץ העיד כי בעת שעבד ב"ידיעות אחרונות", נתניהו, שהיה באותה העת יו"ר האופוזיציה, הזמין אותו לפגישה. חפץ עדכן את מוזס. "נתניהו אמר שהוא יכול לגרום לכך שמהדורת סוף השבוע של 'ישראל היום' תהיה 80 או 90 אלף עותקים, אבל הוא לא יכול 50 או 60 אלף כמו שמוזס רוצה". חפץ הסביר כי נתניהו התכוון לבעלים של "ישראל היום", שלדון אדלסון. חפץ העביר את הדברים למוזס, שלא הגיב.

במסגרת תיק 2000 מואשם מוזס כי הציע שוחד לראש הממשלה לשעבר נתניהו, בתמורה לשינוי הסיקור שלו, של בני משפחתו ושל יריביו הפוליטיים ב"ידיעות אחרונות"; ואילו נתניהו בתמורה יקדם חקיקה שתפגע בתפוצת "ישראל היום", באופן שסייע כלכלית למוזס ועסקיו.

חפץ היה כפוף ישירות למוזס בין השנים 1999 ועד 2009 בתפקידי עריכה בכירים ב"ידיעות אחרונות". על היחסים בין שני הבוסים שלו לשעבר - נתניהו ומוזס - אמר חפץ כי "הייתה איבה וחוסר אמון ברמות הכי גבוהות שיש".

כשהתבקש לפרט, אמר חפץ: "שמעתי מנתניהו עשרות רבות של פעמים אמירות. ממוזס לא שמעתי ישירות. שמעתי שהוא לא מאמין לאף מילה שיוצאת מהפה של נתניהו. התחושה הייתה שהיחסים הם יחסים קשים. רבים מהעיתונאים מאוד לא אהבו באופן עצמאי את נתניהו. אני הייתי חריג בנוף של 'ידיעות אחרונות' כמישהו שיש לו סימפטיה לנתניהו".

לצד זאת, חפץ העיד כי במערכת הבחירות של 2009 "התרשמתי שיש סוג של הפסקת אש. זו התרשמות, ואני לא יכול להוכיח", אמר.

10:35

חפץ פרץ בבכי: "המשפחה שלי עברה תופת" 

"הייתי עצור 15 ימים. מאחר שהופעלו עליי לחצים כבדים, החלטתי שאני מנתק את שיקול-הדעת העצמאי שלי ועושה מה שאומר לי עורך הדין. הייתי חלש" - כך סיפר הבוקר עד המדינה ניר חפץ בבית המשפט בירושלים, ביום הרביעי לעדותו, על ההחלטה שלו לחתום על הסכם עד המדינה. במהלך עדותו נשבר חפץ על דוכן העדים והחל לדמוע כשהזכיר את ההשפעה של ההליך על בני משפחתו.

"זה היה תהליך קשה. הבן שלי עד היום מתנגד לחתימת הסכם עד המדינה. המשפחה עוברת תופת. מה שקשה זה הסבל שעובר על המשפחה בתוך התהליך", אמר.

חפץ הסביר כי היו עליו "לחצים פיזיים ואחרים שהתגברו לממדים מפלצתיים. התנאים השפיעו על הלך-הרוח, על קבלת ההחלטות".

לדבריו, ההחלטה שלו לחתום על הסכם עד המדינה נבעה מכך ששלמה (מומו) פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, חתם על הסכם עד מדינה. "הטריד אותי מאוד שפילבר חתם על הסכם עד מדינה. זה שמומו נשבר - היה לזה משמעות אדירה", אמר חפץ.

לפי עדותו, מה שעוד הטריד את חפץ היה שהראו לו קטע מתוך חקירתו של שאול אלוביץ', אז בעל השליטה בבזק ובאתר וואלה, בו הוא מאשר את העובדות העיקריות של אותה פגישת שיבוש, בה הזהיר את בני הזוג אלוביץ' על החקירה, והשלושה החליטו כי ימחקו את הטלפונים. בנוסף, חפץ הסביר כי עו"ד ירון קוסטליץ אמר לו שלפגישת השיבוש יש השלכה על העבירה העיקרית, והוסיף: "לא ראיתי את עצמי כמתווך לשוחד, זה נראה לי מופרך לחלוטין".

חפץ הבהיר כי הוא מעיד אמת למרות הדרך שהביאה אותו לחתום על הסכם עד מדינה. "באופן מוחלט גרסתי היא אמת", אמר. "זה חלק מהתהליך בו אני לוקח אחריות על המקומות בהם טעיתי. זו המחויבות המוחלטת שלי לעזור לבית המשפט ככל שאני יכול, בצניעות, להגיע לחקר האמת. גם אם אני צריך לשלם מחירים. זו גם דרישה של ילדיי. זה מוחלט, לא משנה מה יהיה המחיר של זה".

חפץ התייחס לכך שהוא מכונה "בוגד" בשל החתימה על הסכם עד המדינה, והסביר: "הייתה לי תחושה שהתגברה כשהימים עברו, שאני נמצא במעצר כשראש הממשלה לא מוכן להיחקר. היה אפשר להאריך לי את המעצר לנצח עד שייחקר". חפץ לא רצה להיכנס לפרטים. "משתמשים במילה 'בוגד', אבל יש היבט אחר - עד כמה רחוק אתה לוקח את הנאמנות שלך. די לחכימא ברמיזה. היו עוד שיקולים", אמר.

בנוגע למחשבות שהובילו אותו לחתימה על הסכם עד המדינה, אמר חפץ: "כשחלפו 11 ימי מעצר, אמרתי לעצמי, איך הגעתי למצב הכי קשה בחיי, ויש אופציה שהיא לא על השולחן ולא מדברים עליה".

חפץ סיפר כי הוא התייעץ עם חבר הכנסת צבי האוזר, עם עו"ד אלי זוהר ז"ל שעמד בראש משרד זליגמן ועם עו"ד אילן סופר ממשרדו, לאחר שעורך דינו הודיע לו כי הוא לא מייצג עדי מדינה. זוהר המליץ לו להשתחרר מהמעצר ולא לעסוק בכך. "סופר חשב שיש מומנטום, ושכדאי לי להיכנס למשא-ומתן. אחרי יומיים-שלושה חתמתי". בשלב הזה נשבר חפץ כשהוא נזכר בבני משפחתו, והדיון הופסק למספר דקות.

 *** חזקת החפות: יודגש כי גם לאחר הגשת כתב האישום נגדם, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, ארנון (נוני) מוזס ושאול ואיריס אלוביץ' מכחישים את המיוחס להם, לא הורשעו בביצוע עבירה, ועומדת להם חזקת החפות. 

עוד כתבות

בוריס ג'ונסון, הבוקר / צילום: Associated Press, Kirsty Wigglesworth

ג'ונסון מאיים על פוטין: פלישה לאוקראינה תהיה כואבת, אלימה וכאוטית

גוברות ההכנות למלחמה באוקראינה; נאט"ו שולחת כוחות לאזור ● ממשלות ארה"ב ובריטניה הודיעו על פינוי משפחות דיפלומטים מקייב ● עפ"י דיווחים, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שוקל לתגבר את מספר החיילים האמריקאים המוצבים במזרח אירופה

צוות מדיוונד עם המנכ''ל שרון מלכה / צילום: Mediwound

תוצאות טובות למדיוונד בתרופה לטיפול בפצעים כרוניים

מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה המחזיקה 35% בחברה: "מספר חברות פנו אלינו בטרם פרסום התוצאות. להערכתנו כעת ההתעניינות בחברה תגבר עוד יותר"

אלכס קושניר, יו''ר ועדת הכספים / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ועדת הכספים: עיכוב נוסף באישור הצו למיסוי סיגריות אלקטרוניות

במהלך דיון שנערך היום בוועדת הכספים נזף יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר, בנציגת משרד הבריאות על כך שלא הגיעה מוכנה עם הסברים לשאלות חברי הכנסת, ושלח את אנשי רשות המסים לתקן את תחשיב המיסוי כך שיהלום בצורה תחשיבית את המס שהוטל על סיגריות רגילות

ראשון לציון. מערכת חדשנית של רכבת על גלגלים? / צילום: Shutterstock

אחרי עשור של שינויי תכנון: ראשל"צ מהמרת על כלי תחבורה ניסיוני לקו החום

מאז התכנון הראשוני שהחל ב־2010, הקו החום שנועד לחבר את רמלה ולוד לראשל"צ, עבר לא מעט תהפוכות ● עכשיו מקודם התכנון בחלקו כ"רכבת על גלגלים", למרות שמדובר בטכנולוגיה שפועלת רק בסין ואין לה תקינה מתאימה לדרישות הישראליות

חריש. הנתונים העדכניים ביותר מייצגים את שנת 2017 / צילום: תמר מצפי

האוכלוסייה הוכפלה, האבטלה זינקה, אבל התקציבים נתקעו בנתוני 2017

חלוקת הכספים והסבסודים בין הרשויות המקומיות מסתמכת על דירוג האשכולות של הלמ"ס ● אלא שהוא מתפרסם פעם בשנתיים, מתייחס לנתונים שנאספו לפני 4 שנים ולא בוחן את הרמה הכלכלית של הרשות עצמה ● הלמ"ס: "לא אחראים על השימוש שנעשה בנתונים לצורכי מדיניות" ● כתבה שנייה בסדרה

מפכ''ל המשטרה קובי שבתאי / צילום: דוברות משטרת ישראל

הדוח האבוד: כך חמקה המשטרה מפיקוח על האזנות סתר

משטרת ישראל מחויבת להגיש בכל שנה דוח לוועדת החוקה של הכנסת בנוגע להאזנות הסתר שביצעה ● אלא שהדוח לשנת 2020 הוגש לאחר פיזור הכנסת ה-23 ולא הגיע ליעדו, והדוחות של השנים הקודמות לא זכו ברובם אפילו לדיון בוועדה ● כך חמקה המשטרה מפיקוח שיפוטי ופרלמנטרי על האזנות הסתר

סוחרים מודאגים לאור הירידות בוול סטריט / צילום: Associated Press, Courtney Crow/New York Stock Exchange

וול סטריט שינתה כיוון עשר דקות לפני סיום המסחר וננעלה בעליות

מוקדם יותר היום הירידות בוול סטריט החריפו עד לנפילות של 4.5% במדדים הראשיים ● ירידות חדות באירופה: קאק התרסק ב-4%, דאקס נפל ב-3.7% ופוטסי איבד 2.5% ● המשקיעים בכל העולם ממתינים בדריכות להודעת הפד ביום רביעי ולדוחות הכספיים שיתפרסמו בימים הקרובים

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יוסי זמיר

ליברמן מעריך: "מאמצע חודש פברואר המשק יחזור לתפקוד מלא"

שר האוצר: "המשק הישראלי נמצא במצב טוב, ולא נפקיר אף אחד. נעניק סיוע ממוקד ואחראי, לא מתנות" ● על יוקר המחיה: "זה חלק מעליית מחירים גלובלית; אנחנו מתכוונים לנקוט צעדים בנושא, אבל צריך גם להבין באיזו סביבה אנחנו נמצאים"

מחשב העל של מטא AI Research SuperCluster (RSC) / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב Meta AI

מטא חושפת את "מחשב-העל המהיר בעולם" למחקר בינה מלאכותית. מה זה אומר?

ענקית הטכנולוגיה קוראת לזה "SuperCluster", והרעיון הוא שיהיה למחשב המדובר כוח חישובי עצום לעבד טריליוני פרמטרים בשניות בודדות ● מטא לא מסתפקת רק בהכרזת חזון, אלא רוצה להדהים את התעשייה ● מה אפשר לעשות עם פיתוח כזה, ומה התכנון העתידי שלה?

בדיקה מול רשות החדשנות העלתה שרק 8% ממקבלי מענק הרשות הן נשים / צילום: Shutterstock

לתקן את העיוות: תחרות יזמות בהייטק פונה לנשים ובני 45 ומעלה בלבד

את התחרות מממן פול מיראז', פילנטרופ יהודי מארה"ב ומייסד מכון מיראז' לתמיכה ביזמות ישראלית ● וגם: מיליון ד' לחדשנות בטיפול בסרטן ● המיזוג הישראלי-אמריקאי שישפר שירותי מזון  ● אירועים ומינויים

גבי רביד / צילום: כדיה לוי

ביום ששוק הקריפטו מתרסק: הנכסים הדיגיטליים של צבי זיו וגבי רביד נכנסו לבורסה

בית ההשקעות סילבר קסטל, אותו הקימו בכירי שוק ההון לשעבר יחד עם המנכ"ל אלי מיזרוח, השלים את המיזוג לשלד הבורסאי איי.סי.בי

הביטקוין מאבד מערכו / צילום: Shutterstock

מה עומד מאחורי הירידות בקריפטו ולאן בורחים המשקיעים?

לקראת התפוצצות הבועה? בחודשים האחרונים שוק הקריפטו חווה ירידה דרמטית, כשהשבוע האחרון היה השיא עם ירידה של 21.6% בערך הביטקוין ● החל מסיבות גיאופוליטיות ועד ההשפעה של שוקי ההון, כל הסיבות להתרסקות השוק שהוביל לגל התעשרויות בשנתיים האחרונות

מכשיר הרנטגן הנייד של ננוקס / צילום: אתר החברה

איפה הרנטגן? ללא הכנסות ומוצר מאושר, ננוקס נסקה לשווי של 3.5 מיליארד דולר - ואז התרסקה

חברת ההדמיה הרפואית, שמפתחת רנטגן נייד וזול, רכבה על גלי ה"הייפ פוסט-קורונה" להנפקה מוצלחת בנאסד"ק, למרות שטרם רשמה הכנסות ● רכישתה של זברה מדיקל, שהייתה אמורה לצקת פעילות ממשית שתשלים את עסקיה של ננוקס, רק החריפה את הירידות במניה, ונראה כי השוק מוטרד מאי התממשות ההבטחות של הרוכשת

פינוי כפר שלם / צילום: נת''ע

נת"ע הודיעה על השלמת פינוי כפר שלם: "מטלה לא משמחת אך הכרחית"

נת"ע הודיעה כי בסיוע משטרת ישראל הושלם הבוקר פינוי ששת המבנים האחרונים שנותרו על שטח התוואי הסגול של הרכבת הקלה בכפר שלם ● "הסדר נשמר במהלך הפינוי, ולא נרשמו אירועים חריגים" ● האם כעת מעטפות המכרז לשלב השני בפרויקט ייפתחו?

צוללת של צה''ל / צילום: דובר צה''ל

עסקת הצוללות: למה המחיר הוכפל ואיך זה קשור למלחמת המפרץ הראשונה

היחסים המיוחדים שנרקמו בין ישראל לגרמניה סביב רכישת הצוללות מתאגיד טיסנקרופ, פרצו אל התודעה הציבורית רק בשנים האחרונות עם התפוצצות פרשת הצוללות ● אך מדובר בסיפור שמתחיל שנים קודם לכן, בימי מלחמת המפרץ הראשונה ● מה הקשר למחירי הצוללות שקפצו ולתיק 3,000? ● האזינו

התחרות בשוק המשכנתאות חשובה במיוחד נוכח הביקוש למשכנתאות בחודשים האחרונים / צילום: Shutterstock

הממשלה מבטיחה להוזיל את המשכנתה בעזרת גופים חוץ בנקאיים

הצעת חוק ממשלתית אמורה לשנות את התנאים לפיהם חברות אשראי חוץ בנקאיות יוכלו לגייס חוב ● במידה וההצעה תעבור, הריביות שהציבור משלם על משכנתאות צפויות לרדת ● כעת נותר לבדוק, האם הוזלת המשכנתאות תתדלק אפילו יותר את השוק שהגיע לביקושי שיא

משה ארבל, ש''ס ינון מגל ובן כספית, 103FM, 8.7.21 / צילום: איל יצהר

האם האזנות סתר לנבחר ציבור דורשת אישור של שופט עליון?

האם החוק מגן במיוחד על נבחרי ציבור מפני האזנות הסתר? ברוב המקרים כן ● המשרוקית של גלובס

 

 

חדווה בגן, מקימת ובעלת ''חדווה בגן'' / צילום: אביטל ציצק

"בסגרים המקום שגשג ופרח, אנחנו מדברים על ריאה ירוקה ששמרה על כל ההנחיות"

חדווה גורדון, מקימת ובעלת "חדווה בגן" - משתלה ומשק חקלאי אורגני ● אמא ל-3, מתגוררת בכרכור ● "הגינון חשוב לי כתרבות, אני לא מנהלת עסק של מכר ורכישה בלבד" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

בניגוד לחששות, בשנת 2021 נרשמה ירידה בשיעור המיואשים מחיפוש עבודה בגלל אי התאמה למקצוע / צילום: Shutterstock, tsyhun

שיעור המיואשים מחיפוש עבודה מסיבות הקשורות לשכר קפץ ב-2021

לפי נתוני סקר כוח האדם של הלמ"ס, שיעור המיואשים מסיבות הקשורות לשכר עלה ל-28% בשנת 2021 לעומת 16.5% ב-2020 ● לעומתם, בניגוד להערכות, שיעור המיואשים מחיפוש עבודה בגלל "אי התאמה למקצוע" ירד

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת מרים נאור ז''ל / צילום: ענבל מרמרי

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס מרים נאור הלכה לעולמה

נשיאת העליון בדימוס מרים נאור הלכה לעולמה היום בגיל 74 ● נאור פרשה בשנת 2017 מבית המשפט העליון ועמדה בראש ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת אסון מירון ● סער: "נאור הייתה שופטת בכל רמ"ח איבריה" ● מנדלבליט: "מגדלור של צדק, חוכמה וערכים, אשר תרומתה לעולם המשפט לא תסולא בפז"