גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בלי מרשם רופא: המכשיר שיתחרה בוויאגרה

טכנולוגיה שנולדה בתחום האסתטיקה הרפואית הוסבה לטיפול באין אונות עם הבטחה: לא רק זקפה על פי דרישה, אלא ממש "הצערת" הפין

דניאל לישינסקי עם המכשיר שפיתח / צילום: שי וזדיאס הדס
דניאל לישינסקי עם המכשיר שפיתח / צילום: שי וזדיאס הדס

כשלחברה קוראים Ohh Med, אפשר להתחיל לנחש מה היא עושה. "האמת שזה התחיל מ"או מיי גוד מדיקל", מודה דניאל לישינסקי, יזם ומנכ"ל החברה. "אחר כך קיצרנו ל-Oh Med אבל זה היה תפוס, אז הוספנו H".

המוצר שפיתחה החברה הוא, כפי שמגדיר זאת לישינסקי, "חדר כושר לזקפה". "כדי שתהיה זקפה, דרושה כניסה של דם לעורקים הגמישים, ומנגד צריך שדם לא יברח מהאיבר. מה ש'נועל' את הדם בתוך האיבר הוא שכבה של קולגן ואלסטין, שעוטפת את האיבר, מעין קונדום מתחת לעור. היא מונעת מהדם שנכנס לכלי הדם לזלוג החוצה.

"מגיל 23-24 אנחנו מאבדים בכל שנה קצת מהפעילות של הקולגן. המכשיר שלנו יודע לחמם את הקולגן בלי לפגוע בשכבת העור החיצונית של הפין, ובעצם מחזיר אותו כמה שנים אחורה. לנשים יש אפשרות לטפל ברצפת האגן שלהן, ולגבר עד היום לא הייתה האפשרות המקבילה".

האם העולם זקוק לפתרון זקפה נוסף לוויאגרה?
"כדורים כמו ויאגרה גורמים לכלי הדם להרפות וכך המון דם נכנס לפין, אבל הם לא נועלים אותו בפנים. לכן ויאגרה פועלת על 75% מהגברים. מי שיש לו נזילה, הכנסת דם לא תעזור לו, זה כמו קונדום שחתכו לו את הצ'ופצ'יק בקצה.

"ובין אלה שוויאגרה יכולה לעזור להם, לא כולם יכולים לקחת בגלל לחץ דם וסוכרת. ואסור לצרוך אלכוהול תוך כדי, וצריך גם לחשב מתי לוקחים את הכדור לפני האקט. זה סיפור שלם.

"בניסוי שערכנו בבית החולים רמב"ם ב-30 מטופלים, חלקם עזבו את הכדורים, חלקם הפחיתו מינון וחלקם היו מרוצים יותר עם המינון שלקחו".

לישינסקי מונה יתרון נוסף, והוא שהטיפול אינו מחייב פנייה לרופא. "הסטטיסטיקה אומרת שלוקח שנתיים לגבר להגיע לרופא עם הבעיה, ובינתיים הוא קורא בגוגל ומזמין כל מיני אבקות קסם ומאבד זמן יקר. אנחנו נהיה המוצר הרפואי הראשון שניתן להזמין כבר בשלב הזה".

שיווק ויראלי זו בטח לא האסטרטגיה שלכם.
"זהו, שלהודות בכך שאתה זקוק לעזרה כדי להשיג ולשמר זקפה, אף אחד לא מוכן. אבל כשמדברים על 'שיפור זקפה', השיחה שונה, בעיקר בקרב גברים מגיל מסוים. כשאני מספר מה אני עושה, כולם מתנדבים לנסות".

תחושת חמימות נעימה

"המכשיר הוא כמו כנפיים ששמים בהם את האיבר, ויש פולסים של אנרגיה וחיישנים שבודקים את התגובה החשמלית של הרקמות ואת הטמפרטורה, כדי לוודא בטיחות. התחושה היא של חמימות נעימה. יש לנו קליינטים שמאוד משתעשעים ונהנים מזה", אומר לישינסקי.

"פרוטוקול הטיפול הוא שלוש פעמים בשבוע למשך חודש ואז עוד פעם-פעמיים בשבוע, או כל אחד איך שהוא מרגיש. בניסוי ברמב"ם ראינו שאחרי חודשיים של טיפול, 89% דיווחו על תועלת, והתוצאה נשמרת במשך שישה חודשים".

השלב הבא הוא ניסוי גדול יותר בפלורידה, הפעם עם קבוצת ביקורת, בתיאום עם ה-FDA. בישראל המוצר מאושר לשיווק כמכשיר רפואי ללא מרשם. ההשקה צפויה בפברואר, ובינתיים נרשמות הזמנות מוקדמות.

מפעל הייצור הוקם בטבריה, ולא במקרה, מבהיר לישינסקי. "כל הייצור ייעשה בארץ, כולל הפלסטיק, במפעל בשם מדימור, שאנחנו בעצם יושבים אצלו. אני מקווה שזה יהיה המפעל הראשון בין כמה מפעלים".

"פרויקט לטובת האנושות"

לישינסקי היה גם המייסד ולתקופה המדען הראשי של חברת אנדימד שנסחרת היום בבורסה בתל אביב לפי שווי של 76 מיליון שקל. אנדימד פיתחה טכנולוגיה לחימום השכבה הפנימית של עור הפנים, כדי לעודד חידוש של סיבי קולגן וליצור מראה מוצק יותר של העור. "חימום השכבה הפנימית ללא חימום השכבה החיצונית, זה בעצם מה שכל החברות בתחום רוצות לעשות", אומר לישינסקי.

מה קרה לאנדימד? ציפינו שהיא תמריא יותר מכפי שקרה בפועל.
"מה שקרה לאנדימד הוא שלא אני ניהלתי אותה. למדתי מאז את הלקח".

אחרי שעזב את אנדימד, ישב לישינסקי במלון בבייג'ין וחיפש אפליקציות נוספות למניפולציה של קולגן. "פתאום נתקלתי במאמר של מעבדות אבוט, שקישר בין טיב הקולגן לטיב הזקפה, ואמרתי וואו. הייתי בשוק. מאותו רגע התחלתי לקרוא את כל המאמרים בתחום ואז התחלתי לקבוע פגישות עם אורולוגים בארץ. שלחתי אורולוג אחד שהערכתי מאוד לקרוא על התחום, ובתוך כמה ימים הוא חזר אלי ואמר שיש על מה לדבר.

"פניתי לתעשיינים בארץ שהכירו אותי והשקיעו בשלב הסיד, למרות הסיכון העצום. בניתי את המוצר בבית ואת הרגולציה עשינו ברמב"ם. ואז הגענו למשקיע הכי טוב בארץ, קרן ארבלון, ששייכת לאדם ששומר על הפרטיות שלו אבל המטרה שלו היא לא כסף אלא אידיאולוגיה, והפרויקט שלנו הוא פרויקט לטובת האנושות מבחינתו".

לדברי לישינסקי, הוא הקים את ohh Med כחברה ראשונה מתוך קבוצה של חברות שתשתמש בטכנולוגיה של שיקום קולגן בתחומים שונים.

Ohh Med

תחום פעילות: שיקום שכבת הקולגן בפין כדי לשפר זקפה

היסטוריה: החברה הוקמה ב-2018 על ידי דניאל לישינסקי. היום המוצר מאושר לשיווק בישראל ועומד לפני ניסוי FDA

נתונים: בחברה הושקעו פחות מ-10 מיליון דולר על ידי משקיעים פרטיים, בעיקר תעשיינים מהצפון, וקרן ארבלון

עוד כתבות

איריס ושאול אלוביץ / צילום: ראובן קסטרו, וואלה! NEWS

שאול ואיריס אלוביץ' מבקשים לבטל את כתב האישום נגדם: "זכויותינו נפגעו"

בני הזוג אלוביץ', המואשמים בתיק 4000 במתן שוחד לרה"מ לשעבר נתניהו ובשיבוש הליכים, טוענים כי המשטרה והפרקליטות פגעו בזכויותיהם ונקטו "אמצעים דורסניים ותרגילי חקירה מזעזעים" ● לטענתם, מדובר ב"מסה קריטית של כשלים" שמצדיקה את ביטול האישום נגדם מכוח "הגנה מן הצדק" ● הפרקליטות: "עיתוי הגשת הבקשה תמוה"

הסכמים לחלוקת רכוש שאינם מביאים בחשבון תשלומי מס עתידיים עלולים לגרום לחוסר שוויון מהותי בין בני הזוג / אילוסטרציה: Unsplash, Wil Seaman

מתגרשים? היזהרו ממלכודות מיסוי מקרקעין

הסכמים לחלוקת רכוש שאינם מביאים בחשבון תשלומי מס עתידיים עלולים לגרום לחוסר שוויון מהותי בין בני הזוג ● איך ניתן להימנע מכך? מומחים לדיני משפחה ולמיסוי מקרקעין מסבירים

תומר בר זאב, מנכ''ל איירון סורס / צילום: יונתן בלום

איירון סורס בתגובה להצעת AppLovin ליוניטי: "ההצעה שלנו עדיפה בוודאות"

יום לאחר שנודע כי AppLovin מבקשת לרכוש את יוניטי, בתנאי שזו לא תשלים את עסקת איירון סורס, החברה הישראלית פרסמה היום את דוחות רבעוניים ובהם התייחסה לנושא ● ברבעון השני רשמה איירון סורס הכנסות של 183 מיליון דולר, צמיחה של 35% לעומת הרבעון המקביל

איתמר דויטשר, מנכ''ל קבוצת אלקטרה / צילום: טל גבעוני

מסע הקניות של אלקטרה הגיע לטרגט מרקט: רכשה שליטה לפי 160 מיליון שקל

אלקטרה רוכשת בשלב ראשון 51% ממניות החברה הפועלת בתחום השירותים המנוהלים, ועשויה לרכוש בעתיד את יתרת המניות ● טרגט מרקט מפתחת עבור לקוחותיה מערכי ניהול המשלבים לוגיסטיקה, מערכות מחשוב, כוח-אדם, רכש ובקרה

עבודות בכביש / צילום: שלומי יוסף

התנועה לאיכות השלטון: חשש לניגוד עניינים במכרז של נתיבי ישראל

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועמ"שית ולרשות החברות בחשש לניגוד עניינים במכרז שמוערך ב-600 מיליון שקל להחלפת גופי תאורה ● בתנועה טוענים כי בעלי עניין בחברה המייצרת תאורה חכמה ומספקת מוצרים לזוכה במכרז לקחו חלק מרכזי בניסוח התנאים ● נתיבי ישראל: "הטענות נבחנו וטופלו בצורה מקצועית ועניינית. אז, כמו גם היום, מדובר על טענות בהן כלום ושום דבר"

ג'רום פאוול, יו''ר הפדרל ריזרב / צילום: Associated Press, Kevin Wolf

דריכות בשווקים לקראת נתוני האינפלציה בארה"ב: זה מה שצופים הכלכלנים המובילים בעולם

בשווקים דרוכים לקראת פרסום מדד המחירים לצרכן האמריקאי ומקווים לירידה בשיעור האינפלציה השנתי כפי שמעריכות התחזיות ● כלכלנים בכירים מזכירים כי יש נתונים נוספים הטמונים במדד שיש להם נטייה לצבוע את התמונה בצבעים אחרים - ואף לטלטל את השווקים

משה ממרוד, בעלי תדיראן / צילום: סיון פרג'

פעילות האנרגיה הסולארית של תדיראן עולה, והחברה דיווחה על שיא בהכנסות במחצית הראשונה

איחוד תוצאות החברה האיטלקית VP Solar, שנרכשה בתחילת 2022, דחפה את פעילותה של קבוצת תדיראן ● דיווחה על זינוק של 75% בהכנסות המחצית ועל עלייה חדה גם במדדי הרווחיות

נגיד הבנק המרכזי  של אנגליה, אנדרו ביילי / צילום: Associated Press, Dan Kitwood

מקרה המבחן הבריטי: שש העלאות ריבית לא עזרו למתן את האינפלציה

בריטניה מספקת הצצה לאפשרות שהעלאות הריבית לא יצליחו להוריד במהירות אינפלציה: שש עליות ריבית מצד הבנק המרכזי של אנגליה לא בלמו את האינפלציה שצפויה לזנק לפי התחזיות מ־9.4% ל־13% עד סוף השנה ● ובעוד שבוריס ג'ונסון אורז את חפציו, הדלפות מכיוונה של ליז טראס, המועמדת המובילה להחליפו, רומזות שיש תכנון לשנות את יעדי האינפלציה כדי לעודד צמיחה

דגנית קרמר, מ''מ מנכ''ל, פלאפון, yes ובזק בינלאומי / צילום: תמר מצפי

ההכנסות משירותי נדידה חזרו לרמות שקדמו לקורונה, ורווחי פלאפון יותר מהוכפלו ברבעון

הישראלים טסו בהמוניהם לחו"ל, והכנסות חברת הסלולר משירותים צמחו ברבעון השני ב-9% לשיא של שלוש שנים ● מספר המנויים מטפס - וגם ההכנסה הממוצעת
פר לקוח ● הרווח הנקי ברבעון זינק ב-130%, ובמחצית השנה הראשונה נסק ב-264%

אדם סינגולדה, מנכ''ל וממייסדי טאבולה / צילום: כפיר זיו

טאבולה הפחיתה שוב את תחזית ההכנסות השנתית, אך הותירה ללא שינוי את תחזיות הרווח

חברת המלצות התוכן הישראלית פרסמה את דוחותיה הרבעוניים, והפחיתה בפעם השנייה ברציפות את התחזיות, וצופה הכנסות שנתיות של עד 1.47 מיליארד דולר ● בשאר הפרמטרים אין שינוי, כך ששולי הרווח צפויים להיות גבוהים יותר

שבתאי קמחי, מייסד טרק מרקט, בסניף כפר סבא החדש / צילום: פז פטל

רשת הטיולים טרק מרקט מתרחבת בהשקעה של 16 מיליון שקל

עד סוף השנה תכלול רשת הטיולים, שהוקמה ב-2020, 10 סניפים, מתוכם שמונה הוקמו ויוקמו השנה בהשקעה של 16 מיליון שקל ● טרק מרקט מוכרת מותגים בינלאומיים של תיקים, אוהלים, ציוד לקמפינג וביגוד לנשים ולגברים

מספר חברי הכנסת שנבחרו בפריימריז

רוב חברי הכנסת לא נבחרים בפריימריז

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם • והפעם: בשנות ה-90 הפריימריז היו בשיא, ואז הליכוד שינו את שיטת הבחירות שלהם ● הליכוד חזרו לקיים פריימריז ב-2009, אבל ברוב המוחלט של השנים, רוב חברי הכנסת לא נבחרו בפריימריז

בועז לוי מנכ''ל תע''א, בצלאל מכליס מנכ''ל אלביט, יואב הר אבן מנכ''ל רפאל / צילום: תע''א, אסף שילה/ישראל סאן, רפאל

אלה החברות הביטחוניות המכניסות בעולם. היכן הישראליות ברשימה?

רשימת מאה החברות הביטחוניות השנתית של אתר "דיפנס ניוז" מגלה כי אלביט, רפאל ותע"א נכנסו לדירוג בעשיריות השלישית והרביעי עם היקף הכנסות של 11.7 מיליארד דולר יחדיו ● אלביט היא הבכירה ברשימה, במקום ה-31 ● את מי עקפו הישראליות ומי החברות ששולטות בפסגת הרשימה?

צינור הנפט הרוסי ''דרוז'בה'' / צילום: Associated Press, Bela Szandelszky

משבר האנרגיה מחריף: נפט רוסי הפסיק לזרום לשלוש מדינות אירופיות

החל מיום חמישי האחרון לא מגיע נפט להונגריה, סלובקיה וצ'כיה ● המדינות חסרות נמלי ים והן תלויות בנפט רוסי המגיע באמצעות צינור "דרו'זבה" ● בהונגריה הבהירו השלטונות כי מאגרי הנפט הנוכחיים יספיקו ל"שבועות רבים"

נתי סיידוף, בעל השליטה בקבוצת שיכון ובינוי / צילום: איל יצהר

מכה לשיכון ובינוי: הוגדרה כגורם ריכוזי במשק

חברת הנדל"ן הוכללה ברשימת הגורמים הריכוזיים, לאחר שמחזור המכירות הקובע והאשראי הקובע של הקבוצה חצו בשנת הכספים 2021 את הרף להגדרתן כריאליות משמעותיות ● גם בית ההשקעות מור הצטרף לרשימה

מיזוג איירון סורס עם יוניטי / צילום: Shutterstock

עסקת המכירה של איירון סורס בסכנת ביטול; המניה צוללת בוול סטריט

חברת AppLovin הגישה הצעה לא מחייבת לרכישת יוניטי, שאמורה לרכוש את חברת הטכנולוגיה הישראלית ב-4.4 מיליארד דולר, והעמידה כתנאי את ביטול העסקה ● מניית איירון סורס צונחת במעל ל-15% בוול סטריט

טסלה קרוסאובר מודל Y / צילום: יח''צ

טסלה נאלצת להתמודד עם תחרות קשה בסין מצד שוק המכוניות הפורח

מכירות של מכוניות חשמליות והיברידיות בשוק הרכב הגדול ביותר בעולם צפויות להגיע השנה לשיא של 6 מיליון

שי דוד, הבעלים של ''כרכום עיצוב נוף'' / צילום: אלון גרגו

בעל העסק שמתכנן ומעצב גינות יוקרה: "חברות בנייה משקיעות את המינימום הנדרש, ובסוף הציבור נפגע"

שי דוד, תושב יהוד בן 53 ● נשוי + 3 ● הבעלים של "כרכום עיצוב נוף" ● "העבודה מול הרשויות, ההיתרים שתקועים בוועדות, הסחבת והבירוקרטיה האפורה מקשות על התפקוד היומיומי" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

ניר זוהר, נשיא וויקס / צילום: שלומי יוסף

וויקס הפתיעה עם הפסד מצומצם; הכריזה רשמית על תוכנית התייעלות

ענקית ההייטק הישראלית, שאתמול נודע שתפטר 100 עובדים, פרסמה את דוחותיה לרבעון השני והציגה תוכנית לצמצום הוצאות שתחסוך לה 150 מיליון דולר בשנה ● נשיא החברה ניר זוהר: "כשהחברה צומחת והכלכלה מאפשרת, פחות זהירים או מחושבים. בתקופות של משבר הדבר היותר אחראי זה להסתכל על הדברים האלה"

אבישי אברהמי, מנכ''ל WIX / צילום: שלומי יוסף

מיזם הטלוויזיה החדש ומבוסס הפרסומות של מנכ"ל וויקס

מיזם click.tv מנסה לשכפל מודלים מהעולם המציעים ערוצים פתוחים לצפייה דרך האינטרנט בנוסף לתוכן בינלאומי ● התכנים מוצעים בחינם בתמורה לפרסומות