גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בירידות חדות: הנאסד"ק צלל ב-4.7%, הדאו ג'ונס ביום הגרוע ביותר מאז 2020

מדדי המניות המרכזיים בניו יורק ירדו ב-3.5%-4.7% ● טרגט צונחת ב-26% לאחר שפרסמה דוחות מאכזבים ומושכת למטה את כל סקטור הקמעונאות ● באירופה ננעל המסחר בירידות של עד 1.3% במדדי המניות המובילים

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock
בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 


23:00

וול סטריט נסגרה בירידות חדות: הדאו ג'ונס נפל ב-3.56%, ה-S&P 500 ב-3.95%, והנאסד"ק ב-4.73%. עבור הדאו ג'ונס וה-S&P מדובר בנפילות הכי חדות מאז 2020. 

22:35

בנוסף לטרגט  שנפלה לאחר הדוחות שלה, גם וולמארט  הקמעונאית נופלת ב-7% וגם חנות כלי העבודה הום דיפו יורדת ב-5.95%. חברות כמו בסט ביי , קוסטקו , דולר ג'נרל  ואטסי  נופלות ב-12% עד 10%. בנוסף, מניית קוקה קולה  יורדת ב-6.7%, נייקי  ב-6%, ווולט דיסני  ב-4%. 

בקרב מניות הטכנולוגיה, Airbnb נופלת ב-7.5%,  אמזון   ב-7%, אפל  ב-5.8%, מיקרוסופט  ב-4.6% ואינטל  ב-4.7%. מניית באזפיד מתקנת ירידות, לאחר שספגה אתמול מפלה לאור דוחות חלשים, ועולה ב-14%. 

21:40

הירידות ממשיכות: הנאסד"ק נופל ב-4.6%, ה-S&P ב-3.8%, והדאו ג'ונס ב-3.4%.

מדד ה-S&P החליט להוציא את טסלה מהחברות שנמצאות במדד לאחר טענות על גזענות ומכיוון שאין לחברה תכנון כיצד להפחית פליטות פחמן, בין השאר. המניה נופלת ב-7.5%.

מניה ישראלית שבולטת היום בעלייה בניגוד למגמה היא אלטק. החברה המספקת פתרונות לתחום המעגלים המודפסים פרסמה דוחות בהם הציגה צמיחה בהכנסות וברווח.

20:30

הירידות מעמיקות ומגיעות ל-4%: הנאסד"ק נופל ב-4.04%, בעוד הדאו גונס נופל בכ-3%, וה-S&P ב-3.3%. 

20:00

נמשכות הירידות החדות בוול סטריט. מדדי המניות המרכזיים בניו יורק נסוגים ב-2.5%-3.3%.

לאחר שחברת וויקס פרסמה אתמול דוחות כותבים באופנהיימר כי וויקס הציגה "חולשה בהכנסות והאטה בצמיחה, לצד הפתעה חיובית בהזמנות חדשות. החברה הורידה את תחזיותיה לשנת 2022, על רקע המשך האטה בקצב הצמיחה לשיעור דו-ספרתי נמוך, נוכח השפעה שלילית של גורמי מאקרו. החברה ממשיכה להציג תזרים מזומנים שלילי, אך צופה שיפור בתזרים במחצית השנייה של 2022, הכפלתו לכ-10% מההכנסות ב-2023 והשגת שיעור FCF גבוה של 20% עד 2025. אנו מציינים כי מניית WIX נסחרת בחסר לקבוצת חברות SaaS, ומאמינים כי הצלחת הנהלת החברה בשיפור תזרים המזומנים, במקביל להאצה בקצב הצמיחה העתידי, תוביל לעלייה במניית WIX. אנו משמרים את המלצת Outperform תוך הורדת מחיר היעד מ-110 ל-90 דולר, בהתאם לירידת המכפילים". 

18:50

התחזקות נוספת במגמה השלילית בניו יורק. מדדי המניות המרכזיים נסוגים כעת  ב-2.2%-3%.

ירידות חדות רושמות טסלה , אפל , אנבידיה, מיקרוסופט ו-AMD. וול מארט  ממשיכה לאבד גובה וצונחת בעוד 6.6%. 

בקרב המניות הישראליות רושמות ירידות חדות פייבר , סאפיינס, סנטינל וואן, וויקס , צים, אופקו ואיי.סי.אל.

באירופה ננעל המסחר בירידות של עד 1.3% במדדי המניות המובילים.

18:15

מדדי המניות המרכזיים בניו יורק נסוגים כעת ב-2.4%-2%. טרגט צונחת ב-25% לאחר שפרסמה דוחות מאכזבים.

עוד בולטות בירידות חדות מניות רשתות הקמעונאות קוסטקו , דולר טרי, דולר ג'נרל , גאפ , מייסיס ובסט ביי.

הביטקוין יורד ב-3.3% לרמה של 29,100 דולר.

17:20

מדדי המניות המרכזיים בניו יורק נסוגים כעת ב-1.4%-1.6%. התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים יורדת קלות ל-2.95%. 

באירופה רושמים המדדים המובילים ירידות של עד 0.8%.

בקרב המניות הישראליות נרשמות עליות בולטות באורמת, אאוטבריין וסולאראדג' . מנגד, צים, אופקו  ואיי.סי.אל רושמות ירידות חדות.

16:33

ירידות בפתיחת המסחר בוול סטריט. מדדי המניות המרכזיים בניו יורק נסוגים ב-1%-1.5%.

טרגט  צונחת בכ-24% לאחר שפרסמה דוחות מאכזבים. גם צים  יורדת לאחר שפרסמה דוחות. הרווח הנקי של החברה זינק ב-190% והסתכם ב-1.7 מיליארד דולר, כאשר שיעור הרווחיות התפעולית מהגבוהים בענף. ההכנסות ברבעון צמחו ב-113% בהשוואה לרבעון המקביל והגיעו ל-3.7 מיליארד דולר, גבוה מתחזיות השוק ל-3.47 מיליארד דולר. 

14:55

Else Nutrition הישראלית, שפיתחה תרכובת מזון ייחודית לתינוקות ללא חלב פרה או סויה, הודיעה על העלאת התחזית שלה לרבעון השני על רקע המשבר בארה"ב, והיא צופה שהכנסותיה ברבעון השני יהיו בטווח של 2-2.2 מיליון דולר, סכום שמהווה צמיחה של 25%-38% ביחס לרבעון הראשון, כאשר גם מוצריה החדשים - אומגה לפעוטות ודגנים - תומכים בתחזית. החברה נסחרת בבורסה הקנדית לפי שווי שוק של 130 מיליון דולר קנדי שהם כ-340 מיליון שקל (בעבר כבר נסחרה בשווי גבוה יותר).

חמוטל יצחק, מנכ"לית ומייסדת החברה, אמרה: "אנחנו חווים גל של צמיחה שנובע ממשבר המחסור בתמ"ל. צרכנים וקמעונאים רבים מכירים ביכולת שלנו להביא פתרונות ייחודיים למשפחות במצב בעייתי זה. אנו רואים האצה של המכירות באמצעות אמזון וערוצים נוספים, ולמרות שההכנסות ממכירות דרך אמזון צמחו ב-40% ברבעון הראשון, המכירות היומיות שלנו שם הוכפלו בימים האחרונים".

החברה פרסמה השבוע את דוחות הרבעון הראשון שבו הציגה צמיחה של 26% בהכנסות ל-1.6 מיליון דולר, וציינה כי מוצריה נמכרים ב-1,300 ערוצי מכירה שונים.

14:35

הירידות בחוזים העתידיים מתחזקות, החוזים על הנאסד"ק נחתכים ב-1%, על S&P500 ב-0.7% ועל דאו ג'ונס ב-0.5%. גם באירופה מדדי המניות עברו לירידות של עד 0.2%.

ענקית הקמעונאות טארגט  צונחת ב-22% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על רווחים רבעוניים נמוכים בהרבה ממה שהעריכו האנליסטים בוול סטריט, וייחסה זאת לעלויות הגבוהות יותר של דלק ומשכורות. החברה דיווחה על רווח מתואם של 2.19 דולר למניה לעומת צפי של 3.07 דולר. ההכנסות עלו על התחזיות והסתכמו ב-25.17 מיליארד דולר.

13:30

המסחר בשוקי אירופה ממשיך להתנהל במגמה יציבה ורגועה יחסית, כאשר התנודות במדדים הגדולים מתונות. דאקס עולה ב-0.2%, קאק ופוטסי בפחות מ-0.1%.

בוול סטריט החוזים עדיין נסחרים בירידות קלות של 0.1% עד 0.4% בעוד שתשואות האג"ח יציבות. בזירת המסחר המוקדם בולטות מניות אלסקה אייר  והניו יורק טיימס  שמטפסות ב-3%, ומנגד ביונד מיט  יורדת בשיעור דומה.

בשוק הסחורות נרשמות עליות, ונפט גולמי מסוג ברנט מטפס ב-1% ל-113 דולר לחבית. הזהב מתקדם ב-0.3% לרמה של 1,819 דולר לאונקיה.

11:25

מדדי המניות באירופה עברו לירידות קלות. דאקס ופוטסי יורדים ב-0.1% וקאק הצרפתי נחלש ב-0.3% וכך גם יורוסטוקס 50 הכלל אירופי. לעומת זאת, בליסבון, בריסל, וינה, שטוקהולם ומדריד המדדים מטפסים.

מדד הנג סנג בהונג קונג ננעל בעלייה של 0.1% לאחר מסחר תנודתי בשעות היום האחרונות. מניות הטכנולוגיה צמצמו את הירידות החדות, ושיאומי השילה 0.5%, עליבאבא ירדה ב-0.6% ומייטואן נחלשה ב-1%.

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח ביציבות, כאשר מדדי המניות המרכזיים נסחרים בעליות קלות מאוד של 0.1%-0.2% או ללא שינוי מהותי.

במסחר על החוזים בוול סטריט עדיין נרשמות ירידות של 0.2% עד 0.4%. לצד זאת, תשואת האג"ח ל-10 שנים עומדת על 2.97% ואילו תשואת האג"ח לשנתיים נחלשת ב-2 נקודות ויורדת ל-2.67%.

באסיה מדד הנג סנג מחק את העלייה שרשם ושוב עבר לירידה קלה של 0.1%. בשנגחאי ושנזן ירדו המדדים ב-0.2%.

09:05

האינפלציה בממלכה הבריטית גואה לשיא של 40 שנה: מדד המחירים לצרכן זינק באפריל ב-2.5% (נמוך בעשירית האחוז מהתחזית) כך שקצב האינפלציה השנתי טיפס ל-9% (גם נמוך במעט מהצפי). בחודש מרץ עמד שיעור האינפלציה על 7% כך שמדובר בעלייה חדה. מדד הליבה, ללא מחירי אנרגיה ומזון, הגיע לקצב שנתי של 6.2% בהתאם להערכות.

המסחר בטוקיו ננעל במגמה חיובית, ומדד ניקיי טיפס ב-0.9%. בהונג קונג נמחקו הירידות וכעת ההנג סנג מטפס ב-0.4%, וגם המדדים הסיניים מתחזקים. 

החוזים בארה"ב נסחרים בירידות קלות של עד 0.2%.

07:50

מגמה מעורבת בבורסות אסיה הבוקר. מדד ניקיי  בטוקיו עולה ב-0.6% אחרי נתוני צמיחה שעלו על התחזית (אם כי עדיין מדובר בירידה של 0.2% בתמ"ג הרבעוני, שמביאה לצמיחה שלילית של 1% בקצב שנתי. הערכות הכלכלנים היו שהכלכלה היפנית תתכווץ בקצב שנתי של 1.8%). גם באוסטרליה וטייוואן המדדים עולים, אך בהונג קונג וסין נרשמות ירידות. הנג סנג  משיל 0.7%, שנגחאי  0.4%.

בטוקיו בולטת יצרנית הרכב ניסאן שמטפסת ביותר מ-3%, וגם מיצובישי, מאזדה והונדה עולות. תאגיד סופטבנק נסחר ביציבות, ענקית הנפט אינפקס נחלשת. בהונג קונג חברות הטכנולוגיה שבלטו אתמול מאבדות גובה הבוקר, בהן עליבאבא, שיאומי, מייטואן וטנסנט עם ירידות של 1%-2.5%.

בבריטניה יפורסמו הבוקר נתוני אינפלציה. על פי התחזית מדד המחירים לצרכן זינק באפריל ב-2.6% כך שקצב האינפלציה השנתי טיפס ל-9.1%. בחודש מרץ עמד שיעור האינפלציה על 7%. ב-12:00 (שעון ישראל) יפורסמו נתוני האינפלציה של האיחוד האירופי כולו. כלכלנים מעריכים שהמדד עלה באפריל ב-0.6% ובקצב שנתי של 7.5% (אותו שיעור עלייה שנמדד במרץ).

יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול נשא דברים אמש ואמר כי לא יהסס להמשיך בהעלאות הריבית עד שהאינפלציה תרד. בראיון בשידור חי בכנס של הוול סטריט ג'ורנל אמר פאוול כי "נמשיך עד שנרגיש שאנחנו במקום שבו ניתן לומר שהתנאים הפיננסיים הם במקום הולם, נראה שהאינפלציה יורדת. נלך עד לנקודה הזאת. לא יהיה כל היסוס בנוגע לזה".
עוד הוסיף כי "יש לנו את הכלים ואת הנחישות להוריד את האינפלציה בחזרה. הכלכלה חזקה. אנחנו חושבים שהיא ממוצבת היטב כדי לעמוד במדיניות מוניטרית פחות מאפשרת".

דבריו סיפקו אופטימיות למשקיעים ויום המסחר בוול סטריט ננעל בעליות חדות. מדד נאסד"ק  קפץ 2.5%, מדד דאו ג'ונס  עלה 1.3%, ומדד S&P 500  התחזק 2%. גם תשואות האג"ח ארוכות הטווח טיפסו אמש, התשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ל-2.96%. הבוקר היא יציבה סביב רמה זו בעוד שהחוזים נסחרים בירידות קלות. 

בשוק הסחורות נרשמות עליות קלות במחירי הנפט בעוד שהזהב נחלש מעט.
נפט מסוג ברנט, מדד הייחוס העולמי, נסחר ברמה של 112.3 דולר לחבית ונפט אמריקאי מסוג WTI עלה ל-110.5 דולר לחבית. בשוק הקריפטו נסחר הביטקוין סביב 30 אלף דולר, ונע בין ירידה לעלייה קלה.

עוד כתבות

דרור פאר, מייסד ושותף בפאר תיווך נכסים / צילום: ערן קליגר

איש הנדל"ן שחולם לחנך דור חדש של מתווכים: "הפוליטיקאים מרתיחים את השוק ומייצרים אי ודאות"

דרור פאר, תל אביב, בן 53 ● גרוש פלוס 1 ● מייסד ושותף בפאר תיווך נכסים ● "אני שואף להקים אקדמיה לתיווך נדל״ן, כדי להקים ולחנך דור חדש של מתווכי נדל״ן - מקצוענים עם מתודת עבודה מדויקת ומוכחת"● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז  

אבי זינגר, מנכ''ל ובעלים בן & ג'ריס ישראל / צילום: אלי דסה

כולל יהודה ושומרון: בן אנד ג'ריס תמשיך למכור גלידה בכל רחבי ישראל

בהסדר שנחתם עם חברת יוניליוור העולמית הוסכם כי בן אנד ג'ריס הישראלית תמשיך לייצר ולמכור גלידה בכל רחבי ישראל כולל ביהודה ושומרון ● בכך מסתיימת הסערה שהחלה לפני שנה סביב חברת הגלידות

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

המדד שקפץ ב-36% והאפיק הסולידי שאכזב: כך נראתה המחצית הראשונה בבורסה בת״א

הסערה בשווקים הובילה לירידות חדות במניות השורה השנייה ובאג"ח הממשלתיות ● מניות הנפט והגז זינקו, הנדל"ן והבנקים נסוגו וגל ההנפקות נבלם ● עלייה משמעותית במחזורי המסחר בתל אביב

מכונה לייצור סיבים אופטיים וכבלי תקשורת / צילום: Shutterstock

נטפליקס, דיסני ועבודה נוחה מהבית: בפריפריה עדיין מחכים לסיבים האופטיים

פריסת הסיבים האופטיים תגיע עד סוף השנה ל-70% מבתי האב בישראל, אולם נראה כי במרחב הכפרי ייאלצו לחכות עוד כמה שנים בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בכך ● ראשי מועצות טוענים כי בזק מרתיעה את הקבלנים המתחרים בה, ובמשרד התקשורת מתכננים דיון בנושא

סניף חברת האשראי החוץ-בנקאי יונט קרדיט בחולון / צילום: יוסי כהן

"הפרת אמונים כלפי החברה": מנכ"ל יונט קרדיט פוטר

ביונט מציינים כי החברה פנתה למנכ"ל המפוטר אזר להשיב לה במיידי, את כל הכספים שנטל ממנה שלא כדין ● כמו כן, בכוונת החברה "לנסות ולהיפרע מאזר בגין כל הנזקים שנגרמו לה" ● לאחרונה התגלו אי סדים בפעילות הצ'קים של יונט וחוסרים של מיליוני שקלים עליהם דיווחה החברה

משרדי סלקום / צילום: איל יצהר

צחי נחמיאס והאחים זלקינד מוציאים לדרך את האסטרטגיה של דסק”ש

בעלי השליטה החדשים בדסק"ש, שנכון להיום מופסדים על השקעתם בה, מקווים להשיג פרמיית שליטה מהותית במכירת מניות סלקום ● המתעניינים ברכישה, ובהם קרנות הפרייבט אקוויטי סקיי ואייפקס, יידרשו להתמודד עם חוב פיננסי של 2.8 מיליארד שקל ועם סימני שאלה על עתיד החברה בתוך ענף התקשורת

הרפורמה מתכווצת. כמה ישלמו הרוכשים?

בדקה ה-90: הרפורמה המובטחת במדד תשומות הבנייה מתכווצת. כמה ישלמו הרוכשים?

ועדת הכספים אישרה הבוקר תיקון לחוק המכר, שכולל הצמדה של רק 40% ממחיר דירה חדשה לרכיב הבנייה במדד • המשמעות: ההוזלה שהבטיח לקדם שר הבינוי והשיכון זאב אלקין מצטמצמת, ורוכשי הדירות יפסידו אלפי שקלים שהובטחו להם

שיעור העלייה של יתרות החוב במשקי הבית בישראל

תוך 4 שנים: חובות הדיור בישראל זינקו ב־38%

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם ● והפעם: עליית מחירי הנדל"ן משפיעה גם על חובות הדיור, שזינקו בשנים האחרונות

יחס תלמידים־מורים וגודל כיתה ממוצעת, חטיבות הביניים, 2019

יחס התלמידים־מורים בישראל זהה ל־OECD, אז למה הכיתות צפופות?

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם ● והפעם: בישראל ובמדינות ה־OECD יש יחס תלמידים־מורים זהה, אך הכיתות בישראל הרבה יותר צפופות

עומס תנועה בנתיבי איילון / צילום: איל יצהר

נתיב פלוס מתרחב לכביש 1 ועד למחלף השלום באיילון. איך תתבצע האכיפה?

השרה מיכאלי הבטיחה 120 ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית, אולם ספק אם ברשויות המקומיות יסכימו לשתף פעולה בשל הבחירות המוניציפליות ● במסגרת התוכנית הוקצו 200 מיליון שקלים לתגבור התחבורה הציבורית בנתיבים אלו, אבל לא ניתן מענה למחסור החמור בנהגי אוטובוסים

דרור בין, מנכ''ל רשות החדשנות / צילום: איל יצהר

מנכ"ל רשות החדשנות: "לא להעביר את הרשות למשרד המדע לפני הבחירות"

במסגרת ההסכמים הקואליציוניים להקמת הממשלה ה-36, הוחלט להעביר את רשות החדשנות ממשרד הכלכלה למשרד המדע ● אלא שהממשלה לא השלימה את שינויי החקיקה הדרושים וכעת רוצה לאשר אותם רגע לפני הבחירות

טיפול בטכנולוגיה של אלפא תאו / צילום: יח''צ

חברת הביומד הישראלית אלפא תאו מפתחת טיפול חדשני לסרטן. האם היא תצליח?

עוזי סופר, מנכ"ל אלפא תאו שפיתחה טיפול לסרטן, מספר על המיזוג ל-SPAC ועל הצלחת המוצר ("אפשרנו למטופלים להגיע לטיפול חוזר, בינתיים אף אחד מהם לא הגיע") ● האם היא תוכיח יעילות יוצאת דופן ותשמור על שווי גבוה?

יאיר לפיד במליאת הכנסת / צילום: רפי קוץ

פיזור הכנסת אושר במליאה: הבחירות יתקיימו ב-1 בנובמבר

חוק מימון מפלגות אושר בהתאם להמלצות הוועדה הציבורית ● בוועדת חוקה אושר חוק הבחירות לכנסת ה-25 שכולל חובת שקיפות לכל פרסום של מפלגה או פרסום המופץ בתשלום, כולל טוקבקים

צילום: יוסי זמיר

ביום האחרון לחקירתו של פילבר הציגה התביעה מועדים אפשריים לשיחת ההנחיה

עד המדינה שלמה פילבר סיים את עדותו לאחר 28 ימים על פני 3 חודשים, התביעה הציגה אפשרויות למועדים לקיום פגישת ההנחיה, כאשר ההגנה טענה בתוקף כי לא יכלה להתקיים לפני מינוי של פילבר וגם לא בסמוך למינוי ● פילבר חזר על עדותו כי הפגישה התקיימה אחרי מינויו

הנפקת פלייטיקה בנאסד''ק, ינואר 2021 / צילום: יח''צ

רבע ממניות פלייטיקה נמכרו בכ-50% מעל מחיר השוק - אז למה המניה הגיבה בירידה

קרן השקעות זרה שקנתה אשתקד את האתר הפיננסי אינווסטינג מת"א, רכשה חלק ממניות השליטה בחברת הגיימינג תמורת כ-2.2 מיליארד דולר ● בעקבות העסקה מעריכים משקיעים בפלייטיקה כי ירד הסיכוי למכירת החברה כולה ולהצפת ערך קרובה לכלל בעלי המניות

נפתלי בנט בנאומו הערב / צילום: רפי קוץ

בנט הודיע שלא יתמודד בבחירות הקרובות; פיזור הכנסת נדחה לחמישי

בנט הודיע שישאר בתפקידו כרה״מ חלופי ● בנאומו אמר בנט שהוא "משאיר מדינה משגשגת. הממשלה בראשותי הצליחה בשנה מה שממשלות אחרות לא"

ג'וני סרוג'י / צילום: אפל

מחיפה לעמק הסיליקון: הישראלי הבכיר באפל מבקר בארץ ומייעץ להייטקיסטים לעתיד איזה מקצוע ללמוד

ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיות חומרה של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, מספר לגלובס על ההחלטה להקים מרכז פיתוח ברשות הפלסטינית ● סרוגי התייחס גם לתרומת המרכז של החברה בישראל לפיתוח גרסת הפרימיום של שבב M1 פורץ הדרך: "הצוות הישראלי נגע בכל נקודה, הוא היה קריטי עבורנו" ● וגם: הטיפ שלו למי שרוצה לעבוד בהייטק ● ראיון בלעדי

מליאת הכנסת היום / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

73 חוקים חדשים ושיא בח"כים נורבגים: כך נראתה הכנסת שפוזרה במספרים

הכנסת ה-24 פוזרה אחרי שנה ושלושה חודשים בלבד ● מה היה בה? חוק הסדרים חסר תקדים, מפלגה ערבית בקואליציה, שלוש העלאות מסים ורק ראשת מפלגה אחת ● וכמה מחברי הכנסת עשויים להישאר בחוץ?

נתב”ג / צילום: יוסי זמיר

ועדת הכלכלה אישרה: חברות התעופה יידרשו לספק מענה טלפוני תוך 6 דקות למבקשים לבטל עסקה

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק שלפיה חברות התעופה הישראליות יחויבו לתת שירות טלפוני חינם לביטול עסקה ומענה אנושי תוך שש דקות ● ההצעה תיכנס לתוקף תשעה חודשים לאחר אישורה הסופי במליאה ופרסומה ברשומות בכדי לתת לחברות התעופה זמן היערכות

גלעד קריב, העבודה אופירה וברקוביץ’, קשת 12, 16.7.21 / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

האם כרבע מבנות ה-12 בישראל עושות בת מצווה בסגנון רפורמי?

ח"כ גלעד קריב טען שרבע מבנות ה-12 בישראל עולות לתורה. בדקנו ● המשרוקית של גלובס