גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דירת 3 חדרים בכפר שלם בת"א נמצאת לפני הריסה. בכמה היא נמכרה?

​הדירה ברחוב ששת הימים בנווה אליעזר נמכרה ב־2.05 מיליון שקל ● המוכר מספר: "היא עלתה לשיווק ביום שישי, וביום ראשון הגיעו 15־20 מתעניינים. הייתה התמחרות ובסוף העסקה נסגרה ב־50 אלף שקל יותר ממחיר השיווק" ● ועוד עסקאות מהשבוע האחרון

עסקאות השבוע
עסקאות השבוע

ברחוב ששת הימים בנווה אליעזר (חלק משכונת כפר שלם), נמכרה דירת 3 חדרים בשטח 52 מ"ר, בקומה 3 מתוך 4, ללא מעלית וללא חניה ב־2.05 מיליון שקל (39,423 שקל למ"ר).

"הדירה במצב טוב", אומר רומן יאירוב, שמכר את הנכס. "היא עברה שיפוץ יסודי, אולם כל הבניין מיועד להתחדשות עירונית והוא נמצא בשלבי חתימות לקראת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה)".

הדירה מבפנים / צילום: רומן יאירוב

שכונת כפר שלם נמצאת בדרום תל אביב ולמשך שנים ידעה משברי דיור ומחלוקות עם הרשויות בגלל טענות לבנייה לא חוקית. עומר לוי, סוכן של רי מקס אושן תל אביב, שתיווך בעסקה, אומר שכפר שלם עברה בשנים האחרונות שינוי לטובה. "ישנם הרבה פרויקטים של התחדשות עירונית באזור. בשכונה נבנו מרכזים מסחריים ובקרבת מקום נמצא פארק אריאל שרון ופארק דרום. בכלל העירייה משקיעה בתשתיות בשכונה".

כמה זמן הדירה הייתה בשיווק?
"הדירה עלתה לשיווק ביום שישי, וביום ראשון יומיים לאחר מכן הגיעו 15־20 מתעניינים. חלקם באו בליווי מתווכים", מספר לוי. "הייתה התמחרות בין כמה רוכשים פוטנציאלים ובסוף העסקה נסגרה ב־50 אלף שקל יותר ממחיר השיווק. חשוב היה לנו תנאי תשלום וגמישות מבחינת מועד הפינוי, והרוכש הסכים לפינוי תוך ארבעה חודשים. הקונה ראה את הפוטנציאל העתידי של התמ"א באזור ורכש את הדירה למגורים".

הדירה ברחוב ששת הימים בנווה אליעזר בתל אביב / צילום: רומן יאירוב

לוי מוסיף כי דירה דומה נמכרה לפני שנה במיליון וחצי שקל, ומציין שבשנה האחרונה ממוצע המדף לדירות בשכונה הוא בין חודש לחודש וחצי.

מה הם דמי השכירות בשכונה? יאירוב, המוכר, קנה את הדירה לפני יותר מ־20 שנה, ושילם אז כ־100 אלף דולר - כ־400 אלף שקל בערכים של אז. הוא מספר שגר בה עד לפני שבע שנים ומאז הוא משכיר בדמי שכירות של 3,900 שקל לחודש. לוי מוסיף כי דמי השכירות לדירה דומה כיום הם בין 4,500 ל־4,700 שקל. על פי אתר מדלן, בכפר שלם נמכרו בשנה האחרונה 103 דירות, במחיר ממוצע של 25,800 שקל למ"ר.

ייצגו את המוכרים והקונים בעסקה, עומר לוי וקובי זנגי מרי/מקס אושן תל אביב.

חיפה: בכמה נמכרה דירת 3.5 חדרים בשכונת תל עמל?

ברחוב יד לבנים בשכונת תל עמל נמכרה דירת 3.5 חדרים, 86 מ"ר ללא מרפסת בקומה 13 מתוך 15, עם חניה ומחסן, ב־1.18 מיליון שקל.

"הדירה נראית כפי שנמסרה מהקבלן. בזמנו בוצע בה רק שיפוץ למקלחת ולשירותים ראויה למגורים ולא דורשת תיקונים", אומר חיאה ניסנוב מניסנוב נדל"ן שתיווך בעסקה.

שכונת תל עמל נמצאת במרכז העיר חיפה בין השכונות נווה שאנן, נווה יוסף ורמת ויז'ניץ. "הבניינים בני כ־20 שנה והם הגבוהים ברחוב, והם הבניינים היחידים ברחוב שיש להם מחסן וחניה בטאבו. שאר המבנים הם שיכונים ישנים שנבנו בשנות ה־50, ושם שטח הדירה הממוצעת הוא 55 מ"ר עם 2.5־3 חדרים", הוא מסביר.

כמה זמן הדירה הייתה על המדף?
"הדירה הייתה על המדף בסך הכל שלושה שבועות, היו לה חמישה מתעניינים פוטנציאלים מתוכם שלושה הגישו הצעות והתמחרו. הלקוחה שקנתה את הדירה הגיעה אחרונה והגישה את ההצעה לפי הרף התחתון של המוכר".

הדירה ברחוב יד לבנים, בשכונה תל עמל בחיפה / צילום: חיאה ניסנוב

ניסנוב מספר שלפני שנה, דירה דומה נמכרה ב־150 אלף שקל פחות. "ממוצע המחירים בשכונה היום הוא 650־800 אלף שקל לדירות בבניינים הישנים, ועד לפני שנה ניתן היה למצוא בשכונה נכסים ב־550־620 אלף שקל, אבל בגלל שהמחירים בנווה שאנן - השכונה האיכותית הקרובה - עלו, אז הרוכשים מתפשרים ומחפשים דירות בשכונות פחות איכותית - דבר שהעלה את הביקושים וזה גרם לעלייה במחירים. לפני כשנתיים, מכרתי באותו בניין, בקומה 4, נכס דומה משופץ ב־850 אלף שקל".

מה לגבי השכירות?
"דמי השכירות הממוצעים הם 3,500 שקל לחודש בבניין הזה. בשאר השכונה דמי השכירות נעים בין 2,500 ל־2,700 שקל. בשנה האחרונה הייתה עלייה של 250־300 שקל". ניסנוב ייצג את הרוכשים והמוכרים בעסקה.

נמכרו

באר שבע

ברחוב מבצע עובדה בשכונה ו' החדשה, דירת 4 חדרים, 94 מ"ר, בקומה 5 מתוך 7, כולל חניה, ב־740 אלף שקל.

ברחוב לאה אמנו בשכונת נחל עשן, דירת 4 חדרים, 132 מ"ר, מרפסת 40 מ"ר, בקומה 1 מתוך 3, כולל חניה, ב־1.15 מיליון שקל.

ברחוב גולומב בשכונה ג', דירת 5 חדרים, 140 מ"ר, בקומה 2 מתוך 3, כולל חניה, ב־1.23 מיליון שקל.

בשדרות יעלים בשכונה ה', דירת 4 חדרים, 90 מ"ר, קומה 6 מתוך 8 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־850 אלף שקל.

ברחוב רחבת צפת בשכונה ט', דירת 3 חדרים, 76 מ"ר, קומה 6 מתוך 8 בבניין עם מעלית, ללא חניה, ב־930 אלף שקל (רי/מקס פלוס)

חריש

ברחוב זית, דירת 4 חדרים, 95 מ"ר, מרפסת 60 מ"ר, בקומת קרקע מתוך 8, ב־1.75 מיליון שקל.

ברחוב גפן, דירת 4 חדרים, 104 מ"ר, מרפסת 14 מ"ר, בקומה 1 מתוך 5 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־1.49 מיליון שקל.

ברחוב אתרוג, דירת 4 חדרים, 98 מ"ר, מרפסת 12 מ"ר, בקומה 4 מתוך 6 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־1.42 מיליון שקל.

ברחוב סביון, דירת 4 חדרים, 100 מ"ר, מרפסת 12 מ"ר, בקומה 2 מתוך 6 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־1.4 מיליון שקל.

ברחוב נרקיס, דירת 5 חדרים, 114 מ"ר, מרפסת 13 מ"ר, בקומה 3 מתוך 6 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־1.66 מיליון שקל.

ברחוב אלון, דירת 4 חדרים, 100 מ"ר, מרפסת 12 מ"ר, בקומה 4 מתוך 6 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־1.45 מיליון שקל. (רי/מקס העיר החדשה)

רמת גן

ברחוב ז'בוטינסקי, דירת 5 חדרים, 110 מ"ר, קומה 1 מתוך 8 בבניין עם מעלית, כולל חניה, ב־2.5 מיליון שקל. (אנגלו סכסון).

הושכרו

רחובות

ברחוב ז'בוטינסקי, דירת 4 חדרים, 110 מ"ר, קומה 1 מתוך 3, ללא חניה, ללא מעלית, ב־4,000 שקל לחודש.

ברחוב ציפורה טוב, דירת 3 חדרים, 70 מ"ר, קומה 15 מתוך 18, כולל חניה ב־4,800 שקל לחודש.

עוד כתבות

שיגור טילים מרצועת עזה לעבר ישראל / צילום: Associated Press, Hatem Moussa

הקרב על הנרטיב: איך מנהלים מבצע צבאי בעידן הניו מדיה

כדי למנוע התקבעות בדעת הקהל של הנרטיב הפלסטיני, יש לפעול במהירות רבה כדי להשפיע על ה-news cycle הראשון, זאת באמצעות רתימת כל הגורמים המודיעיניים והמבצעיים שיכולים לספק מידע והוכחות להזמת הטענות ● כך עושים זאת נכון

מטה אמזון בקליפורניה / צילום: Shutterstock, Tada Images

היזם הישראלי הסודי של אמזון ומתי הרכב של אפל יצא לשוק?

נאפע בשארה מתרשיחא, סגן נשיא אמזון AWS ומהנדס בכיר, נחשף בכנס של החברה כמוח מאחורי כל סדרות השבבים של ענקית הענן • וגם: מתי מתכננת אפל לחשוף את הרכב החדשני שהיא מפתחת תחת מעטה סודיות ● השבוע שהיה בהייטק ומדע

בורסת ת''א / צילום: שלומי יוסף

מדדי אג'יו לתיקי השקעות ביולי: תיקון זמני בחסות המיתון

לאחר ירידות משמעותיות בשוקי האג"ח והמניות מתחילת השנה, המשקיעים עומדים דרוכים על קו הזינוק במטרה לעלות על הגל, בתקווה שיבוא ● ההסבר התומך בכך הוא שהמיתון המסתמן בעולם יעצור את העלאת הריבית ויוביל אף לירידתה ● האומנם?

זיאד נח'אלה, מנהיג הג'יאהד האיסלמי הפלסטיני / צילום: Reuters, Marwan Naamani

טילי נ"ט, ידע טכנולוגי ועשרות מיליוני דולרים: הזווית האיראנית במבצע עלות השחר

לג'יהאד האיסלמי יש תקציב שנתי של כ-100 מיליון דולר, שאת רובו מספקת איראן בתשלומים המועברים בעיקר דרך חלפני כספים ואגודות חברתיות כביכול ● טהראן מספקת בנוסף גם אמצעי לחימה, ובהם טילי נ"ט מתקדמים ● איך המשבר הכלכלי באיראן משפיע על תמיכתה בארגון הטרור, והאם ההסלמה הנוכחית תשנה את התמונה?

נעם וימן, מנכ''ל דיפלומט / צילום: קרן בן ציון גפני

מחאות הצרכנים מול בית המנכ"ל והלחץ מהמשקיעים: המלכוד של דיפלומט

מצד אחד, יבואנית אגרסיבית של מוצרי צריכה הנהנית משיעור רווחיות גבוה; מצד שני, חברה ציבורית שכבולה למחירים של יצרניות גלובליות ומחויבת לרווחיות עבור בעלי המניות ● כיצד הפכה דיפלומט, שהונפקה רק לפני כשנה וחצי, לסמל המאבק ביוקר המחיה בישראל, עד כמה יש לה אחריות לכך, ולמה המנכ"ל נועם וימן מרגיש שעיר לעזאזל

שוכרים עומדים בתור לראות דירה בתל אביב / צילום: איריס מושקוביץ'

האם שיטת המדידה החדשה של הלמ"ס תשקף את השינויים בשוק השכירות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שינתה את שיטת חישוב השינויים במדד שכר הדירה החודשי, לאור הפערים הגדולים בין נתוניה לנתונים שמפרסמות חברות פרטיות • אלא שגם בשיטה החדשה יש לא מעט בעיות, וכדי להגיע לאמת, כנראה צריך להשתמש ביותר משיטת מדידה אחת

יירוטים של כיפת ברזל, מוקדם יותר היום / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

בכיר בג'יהאד האיסלמי: הפסקת האש תיכנס לתוקפף בשעה 23:30

בחמאס מאיימים: "ההתנגדות מאוחדת במערכה זו, על כל פלגיה, ולא נוכל להסכים עם המשך המצב בעזה כפי שהוא" ● מקור ישראלי בכיר מאשר: הפסקת האש עם הג'יהאד מתקרבת ● פיקוד העורף מנחה את תושבי עוטף עזה להיכנס למרחב המוגן עד להודעה חדשה ולא להמתין לצבע אדום

מערכת כיפת ברזל במבצע ''עלות השחר'' / צילום: דובר צה''ל

האם מותר להיעדר מהעבודה בגלל הלחימה ומי זכאי לפיצוי מהמדינה?

האם להורים שלילדיהם בוטלו הלימודים מגיע פיצוי, מה דינם של עובדים שאינם מגיע לעבודה במפעל שהוכרז כחיוני, והאם ניתן לפטר עובדים שאינם מגיעים לעבודה במפעל שאינו ממוגן? ● המתיחות בדרום מעלה גם שאלות של זכויות עובדים ● גלובס עושה סדר

שיגורים מרצועת עזה הערב (ש') לעבר ישראל / צילום: Associated Press, Adel Hana

בצה"ל מעריכים כי בכיר נוסף בג'יהאד חוסל בעזה

לראשונה מאז התחיל מבצע "עלות השחר" נשמעו אזעקות בתל אביב ● הפלסטינים מדווחים עד כה על 12 הרוגים ו-84 פצועים כתוצאה מתקיפות צה"ל ברצועה ● בתום הערכת מצב, שר הביטחון גנץ הנחה את צה"ל להמשיך בתקיפות ובפעולות סיכול הירי על ישראל ● יו"ר האופוזיציה נתניהו יגיע לקבל עדכון ביטחוני מראש הממשלה יאיר לפיד

תא''ל רן כוכב / צילום: אפרים לפיד נציג דו''צ

המלחמה על הנרטיב: מערך ההסברה הלאומי תפס את הבמה

חומרים ויזואליים מסייעים לספק הוכחות ● ראש מערך ההסברה ליאור חייט על הפרסום הפלסטיני שהאשים את ישראל בהרג ילדים בג'באליה: "בנינו תוכנית תקשורתית לפירוק המוקש הזה"

ישיבת הממשלה השבועית, 31.7 / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

רה"מ יאיר לפיד: "המבצע יימשך ככל שיידרש"

גורמי מערכת הביטחון תמימי-דעים כי המבצע השיג את מטרותיו, ויש לשמר את ההישגים לקראת סיום הלחימה, אך בשלב הזה לג'יהאד יהיה קשה להסכים להפסקת אש כשאין בידיו שום הישג ממשי ● רה"מ יאיר לפיד: "אנחנו פועלים בצורה ממוקדת ואחראית על מנת לצמצם למינימום פגיעה בבלתי מעורבים"

ניתוח טכני

ניתוח טכני: המהלך שיוביל את האירו למחיר של פחות מדולר יצא לדרך

רמת התמיכה של 1.09 דולר לאירו נפרצה מטה, וההיסטוריה מלמדת שכשדשדוש נפרץ, השוק יבצע מהלך זהה באורכו לעומק הדשדוש ● במילים פשוטות: האירו אמור להיחלש עד ל-0.945 דולר לפחות

מנכ''לים מקשיחים עמדות בזמן שהכלכלה מראה סימני התקררות / אילוסטרציה: Shutterstock, fizkes

מנכ"לים זונחים את הגישה החברמנית עם הופעת סימנים להתקררות הכלכלה

כשהתחזיות מתקדרות, מנהלי חברות מחזירים דרישות ברורות, בדיקה של רמת הביצועים ומקצצים בפינוקים כמו ספלים וחולצות

אולם קבלת הפנים בנתב''ג / צילום: יוסי זמיר

התיירים בינתיים לא נרתעים: ביטולי החופשות בשלב זה בשוליים

בשלב זה מבצע "עלות השחר" לא פוגע בתיירות לישראל: מסלולי הנחיתה אומנם שונו כדי שמטוסים יגיעו לשדה התעופה מכיוון צפון, אך מעבר לכך ברשות שדות התעופה מדגישים כי התנועה האווירית לישראל וממנה נמשכת כסדרה ● גם המלונות לא מדווחים על ביטולים משמעותיים עד כה

עודד קבקוב / צילום: איל יצהר

הצעיר שעד גיל 23 הספיק לקנות שתי דירות בדימונה: "מאמין שהמחירים עוד יעלו"

קורס ללימודי ייעוץ משכנתאות פתח לעודד קבקוב את הראש והוביל אותו לרכוש עד גיל 23 שתי דירות בדימונה • חמוש בידע ובביטחון שצבר מהעסקה הראשונה, הוא המשיך לרכישת דירת שתי חדרים שלדבריו מאוד מבוקשות בעיר ● האזינו

ולדימיר פוטין ושי ג'ינפינג במפגש השנתי של ''הפורום הכלכלי המזרחי'' בולדיווסטוק, רוסיה / צילום: Reuters

המזרח נגד המערב? פוטין ושי דווקא מהמרים על החלק הדרומי של העולם

עם הידרדרות היחסים עם המערב, מבקשות רוסיה וסין לארגן מחדש את מאזן הכוחות בעולם ולהטות את דרום כדור הארץ לטובתן באמצעות פרישת חסות, הלוואות והשקעות • בחלק מהמדינות הללו השליטים לא מעוניינים לעמוד לצד הדמוקרטיות, בהתחשב בכך שגם הם שולטים בסגנון סמכותני כמו פוטין ושי

סניף חברת האשראי החוץ-בנקאי יונט קרדיט בחולון / צילום: יוסי כהן

במקום EY שהתפטר: שטיינמץ עמינח מונו למשרד רואי החשבון של יונט קרדיט

פירמת EY ישראל התפטרה לאחר שהתנערה מדוחות יונט, ואחד מבכיריה אף נחקר בפרשת האי-סדרים בחברת האשראי החוץ-בנקאי

נפילת טיל באזור אשקלון, יום שבת / צילום: דוברות המשטרה

עלות הקמת ממ"ד ממוצע היא 140 אלף שקל, וזו ההשפעה שלו על ערך הדירה

מבקר המדינה התריע כבר לפני שנתיים כי 231,650 איש ברדיוס 40 ק"מ מרצועת עזה חיים ללא אמצעי המיגון הנדרשים ● עלות ממ"ד היא כ־140 אלף שקל, אך בנייתו יכולה לתרום להעלאת ערך הדירה ● וגם להתחדשות העירונית יש כאן תפקיד חשוב

מגדלי טיילת דוד. השוכרים שילמו שנה מראש / צילום: יהונתן הונינג באדיבות נאות שירן תיווך

ארבע חניות, בריכה וחדר יין: כמה יעלה לשכור דירת יוקרה ומה תקבלו בתמורה

חדר שינה עם ריהוט בשווי של חצי מיליון שקל, רהיטים ביבוא אישי מצרפת תוצרת Roche bobois וחפצי אמנות מיוחדים • דירות היוקרה מושכרות בעשרות אלפי שקלים לחודש ומציעות מעבר למיקום גם סטנדרט אבזור גבוה במיוחד ● פרויקט מיוחד

התפלגות האשראי שניתן לציבור לפי סוג מוסד

הדומיננטיות של הבנקים נחלשת, אך הם עדיין שולטים באשראי הצרכני

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם ● והפעם: הבנקים עדיין שולטים באשראי הצרכני, אבל פחות