פייסבוק ממשיך לצמוח: הפך לאתר הרביעי בגודלו בעולם

עפ"י comScore, מספר הגולשים שביקרו ביוני בפייסבוק צמח ב-24% ל-340 מיליון גולשים, ובשנה האחרונה זינק מספר המבקרים באתר ב-157% ל-208 מיליון גולשים ■ גם שירות המיקרו-בלוגינג טוויטר ממשיך לצמוח

קצב הצמיחה של הרשת חברתית הגדולה בעולם, פייסבוק, ממשיך לגדול. על-פי נתוני comScore, מספר הגולשים בעולם שביקרו בפייסבוק ביוני צמח ב-24% ל-340 מיליון גולשים, ובשנה האחרונה זינק מספר המבקרים באתר ב-157% ל-208 מיליון גולשים נוספים. לדברי פייסבוק, מספר הרשומים באתר הוא 250 מיליון.

הגידול המרשים הופך את פייסבוק לאתר הרביעי בעולם, לאחר אתרי גוגל, מיקרוסופט ויאהו. כך, הצליח פייסבוק באוגוסט 2008 לעקוף את אמזון, לגבור על eBay בינואר ועל AOL בחודש לאחר מכן, ולבסוף לעקוף את אתרי ויקימדיה (הכוללים את ויקיפדיה) בחודש שעבר.

המרחק בין פייסבוק לענקיות האינטרנט נע בין 240-500 מיליון גולשים. בארה"ב, בכל אופן, מדורג האתר במקום ה-6, אחרי 3 הגדולות, AOL ואתרי פוקס אינטראקטיב, הכוללים גם את מייספייס, שנאלצה לראות את פייסבוק עוקפת אותה בשוק הרשתות החברתיות.

גם שירות המיקרו-בלוגינג טוויטר, ממשיך לצמוח. רק לפני שנה מספר המבקרים בטוויטר היה 2.9 מיליון גולשים, אולם בשנה האחרונה זינק מספר זה ב-1,460% ל-44.5 מיליון גולשים מרחבי העולם, 7 מיליון מהם הצטרפו לשירות בחודש האחרון (גידול של 19%).

טוויטר פופולרי מאוד גם מחוץ לשוק האמריקני: 20 מיליון מגיעים מארה"ב, ו-55% מגיעים ממדינות נוספות. פופולריות בינלאומית זו מציבה את טוויטר במקום ה-52 בין האתרים הגדולים בעולם.

הטרנד הבא? חנות ראשונה בפייסבוק

סנונית ראשונה המבשרת אולי על טרנד חדש במסחר באינטרנט היא חנות מקוונת ראשונה שנפתחה בפייסבוק. קמעונאית הפרחים והמתנות 800-1flowers.com- הודיעה השבוע על פתיחת חנות מקוונת שתהיה נגישה ללקוחותיה באמצעות פייסבוק.

בשנה שעברה פותחה אפליקציה מיוחדת עבור מכשיר הבלקברי המאפשרת הזמנה של מוצרים הנמכרים בחנות, אפליקציה דומה עבור מכשיר ה-iPhone נמצאת בפיתוח בימים אלה. כעת, אומר גי'ם מק'אן, מנכ"ל ומייסד העסק, הכניסה לפייסבוק היא צעד טבעי.

נראה כי יותר ויותר חברות מזהות את הפוטנציאל המסחרי הטמון ברשתות חברתיות. כיום יש בפייסבוק יותר מ-300,000 עמודי מעריצים שונים שהוקמו עבור בתי עסק - החל בחנויות קטנות וכלה ברשתות ענק כמקדונלד'ס.

צרו איתנו קשר *5988