נבחרת ישראל תשחק מול יוון ביום שישי בשעה 16:00

בעקבות סירובה של קרואטיה, לא הצליחה ההתאחדות לכדורגל להזיז את יום קיום המשחק הגורלי במסגרת מוקדמות יורו 2012; הרייטינג של ערוץ 10, מחזיק הזכויות למשחק, צפוי להיפגע

משחקה הקריטי של נבחרת ישראל בכדורגל מול מקבילתה מיוון, במסגרת מוקדמות יורו 2012, יתקיים ביום שישי, ה-2 בספטמבר. זאת לאחר שההתאחדות הקרואטית התעקשה על קיום ההתמודדות במועד זה, וסירבה לאפשר את הקדמתה.

המשחק יחל בשעה 16:00, על מנת שיסתיים לפני כניסת השבת. המשמעות: מזג אוויר חם וקשה ביותר לקיום משחק כדורגל.

מלבד השחקנים, גוף נוסף שייפגע מהשעה והיום הבעייתים הוא ערוץ 10, שמחזיק בזכויות השידור של המשחק. הערוץ השקיע כ-5 מיליון שקלים ברכישת זכויות השידור של נבחרת ישראל במוקדמות היורו, וכעת, דווקא במשחק בעל פוטנציאל לרייטינג גבוה במיוחד עקב העניין המקצועי שבו, השעה הבעייתית עשוייה להוריד באופן ניכר את כמות הצופים.

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אורי שילה, מסר: "לפני למעלה משנה פנינו לכל ההתאחדויות בבית שלנו, ובמקביל גם לאופ"א, בבקשה להזיז את כל המשחקים שנפלו על ימי שישי ו/או על חגים (יום כיפור). עד כה הצלחנו להזיז את כל המשחקים, אך לצערנו במקרה הזה, למרות כל המאמצים, לא קיבלנו את האישור המתבקש של הקרואטים.

"בעקבות סירובם של הקרואטים פעלנו כפי שהתחייבנו כדי שהמשחק לא ייכנס ליום שישי בערב ועל כן הוא ייערך ביום שישי ב-16:00. אנחנו מקווים כי במשחקי המוקדמות בטורנירים העתידיים שיטת המשחקים ואופן קביעת הימים תהיה כזו שתאפשר לנו גמישות יתרה, על מנת שלא נעמוד במצבים אלו שוב".

נבחרת ישראל מדורגת במקום השלישי בבית 6 של מוקדמות יורו 2012, עם 13 נקודות מ-7 משחקים. מקדימות אותה נבחרות קרואטיה (13 נקודות מ-6 משחקים) ויוון (14 מ-6).

צרו איתנו קשר *5988