במקום וואטסאפ: האפליקציות החלופיות שניתן להשתמש בהן

בזמן שהאפליקציות של פייסבוק משותקות, ובייחוד אפליקציית המסרים וואטסאפ, יש שלל אפליקציות אחרות שעדיין עובדות ומחכות שתגלו אותן

אפליקציות מסרים / צילום: Shutterstock
אפליקציות מסרים / צילום: Shutterstock

בשעות האחרונות שירותי פייסבוק השונים חווים תקלה - משתמשים ברחבי העולם מדווחים על כך שלא מצליחים לקבל גישה לשירותים השונים. לצד הדאגה הברורה על הכוח האדיר של פייסבוק ושירותיה השונים, אפשר להשתמש בכמה אפליקציות כדי לשמור על קשר אחד עם השני. הנה האפליקציות שנקפיץ מדי תקלה כדי שתכירו את האפשרויות החלופיות.

Signal

ההצעות שתראו כאן יאפשרו לכם לשלוח הודעות אחד לשני. פיצ'ר כזה לשם, פיצ'ר כזה לפה - אבל ברמה העקרונית אחד הנושאים שעולים בהקשר של אפליקציות להעברת מסרים, זה עניין הפרטיות. האפליקציה מציעה הצפנה מקצה לקצה, בדומה למתחרות שלה, אבל היא נחשבת בתור הכי בטוחה מבין כל האפשרויות. חשוב לציין כי אדוראד סנודן בעצמו ממליץ על האפליקציה הזו כ"מועדפת". צריך לומר שבסערת הפרטיות של ווטאסאפ וגם בתקלות השונות של החברה, החברה מדווחת על עלייה בהרשמות לזירה שלה.

Telegram

גם המרוויחה העיקרית בתקלות לוואטסאפ - זו אפליקציית טלגרם. המערכת לא מנוהלת על ידי מוסד ללא כוונות רווח שפועל בדובאי. בתחילת השנה החברה דיווחה כי חצתה את רף חצי מיליארד המשתמשים, בתגובה לשינוי המדיניות של וואטסאפ. צריך לציין כי בשנה שעברה טלגרם הסכימה לאפשר לרשות התקשורת הרוסית להעביר בקשות להסרת תכנים - כך היא תוכל לשוב לפעול בלי חסימה ברוסיה. החברה אומרת שיש לה הצפנה חזקה, אבל בגלל שלא מדוברת באפליקציית קוד פתוח אי אפשר לדעת איך ההצפנה מיושמת.

Google Hangouts

אומנם לא מדובר באפליקציה עצמאית ולשם השימוש, אתם תצטרכו שיהיה לכם את חשבון ג'ימל. מדובר בשירות בתוך גוגל, אבל זה יכול להיות יעיל בימי תקלות שכאלו. לרובנו יש חשבונות ג'ימייל, כך שאפשר להעביר את המסרים המיידיים הנדרשים. לא מדובר בשירות נוח במיוחד עם פיצ'רים, אבל כן טוב לימי בעיות.

מסרונים ושיחות

זו הזדמנות להגיד את זה - אפשר להרים את הטלפון ולהתקשר או להרים את הטלפון ולשלוח הודעה רגילה. כמה אנחנו שוכחים פשוט לצלצל אחד לשני ולשמוע אחד את השני. כמובן שעדיף להיפגש פנים אל פנים, אבל בטח אם יש תקלות בשירותי וואטסאפ - מעבר לנוסטלגיה, כדאי וצריך לזכור איך מרימים טלפון אחד לשני.

צרו איתנו קשר *5988