רגע לפני ההסכם עם מזרחי-טפחות: רווחי כאל עלו ברבעון בכ-9% והסתכמו ב-61 מיליון שקל

אתמול חתמה החברה על הסכם עם בנק מזרחי-טפחות לחמש שנים, להנפקה משותפת של כרטיסי אשראי ממותגים ; הכנסות החברה עלו בכ-11% והסתכמו בסוף ספטמבר ב-277 מיליון שקל

חברת כרטיסי אשראי לישראל (כאל) שנמצאת בבעלות בנק דיסקונט (72%) והבנק הבינלאומי (28%), פירסמה הבוקר (ד') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה. ע"פ הדו"חות, רווחי החברה עלו ברבעון בכ-9% והסתכמו ב-61 מיליון שקל, לעומת 56 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות עלו בכ-11% והסתכמו בסוף ספטמבר ב-277 מיליון שקל, לעומת 250 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ליבת עסקיה של כאל, הכנסות מפעילות כרטיסי האשראי עלו ב-12.5%. בקופתה של כאל נותרו בסוף הרבעון, 688 מיליון שקל.

נזכיר כי אתמול חתמה החברה על הסכם עם בנק מזרחי-טפחות לחמש שנים, להנפקה משותפת של כרטיסי אשראי ממותגים תחת הלוגו "מזרחי טפחות". במסגרת ההסכם, ניתנה למזרחי טפחות, בניהולו של אלי יונס, אופציה לרכוש מכאל 10% (דילול מלא) ממניות החברה לפי נוסחה תלוית ביצועים. ל"גלובס" נודע כי לפי האופציה, שוויה של כאל נאמד ב-2.5 מיליארד שקל ומחושב לפי מכפיל 12 על הרווח השנתי.

בעז צ'צ'יק, מנכ"ל כאל, הגיב לגבי ההסכם: "זהו הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי שיגדיל את כוחה של כאל בשוק כרטיסי האשראי. כאל תנהל עבור מזרחי טפחות את המעטפת השיווקית סביב הכרטיסים הממותגים ותיצוק תכנים ייחודיים לכרטיס הממותג".

צרו איתנו קשר *5988