משרד האוצר האמריקני יעניק ל-GMAC, זרוע המימון של ג'נרל מוטורס, 6 מיליארד דולר בהלוואות ממשלתיות

הממשל האמריקני ירכוש מניות של GMAC ב-5 מיליארד דולר ויעניק לג'נרל מוטורס הלוואה של 1 מיליארד דולר שיעזור לחברה לתרום לארגון מחדש של של חברת האחזקות הבנקאית

משרד האוצר האמריקני החליט להעניק ל- GMAC , זרוע המימון של ג'נרל מוטורס , 6 מיליארד דולר במטרה למנוע מיצרנית כלי הרכב הגדולה ביותר בארה"ב להכריז על פשיטת רגל. ההלוואה מתווספת לסכום של 13.4 מיליארד דולר אותו התחייב הממשל האמריקני להעביר ל-GM וקרייזלר.

הממשל האמריקני ירכוש מניות של GMAC ב-5 מיליארד דולר ויעניק לג'נרל מוטורס הלוואה של 1 מיליארד דולר שיעזור לחברה לתרום לארגון מחדש של של חברת האחזקות הבנקאית.

לפני כשבועיים GMAC קיבלה מהפדרל ריזרב להפוך לחברת אחזקות בנקאית, כשאנליסטים העריכו כי היא תקבל כתוצאה מכך כ-6.3 מיליארד דולר בהלוואות ממשלתיות. GMAC קיבלה אור ירוק להפוך לבנק מסחרי ימים ספורים בלבד לאחר שג'נרל מוטורס וקרייזלר, שנמצאת בבעלות סרברוס, זכו בסיוע מכספי הציבור במסגרת תוכנית החילוץ של משרד האוצר.

GMAC, ש-49% ממניותיה מוחזקות על ידי ג'נרל מוטורס תוכל להמשיך ולממן הלוואות לצרכנים המבקשים לרכוש כלי רכב מתוצרת החברה-האם. לפני כשבועיים אמר מנכ"ל ג'נרל מוטורס, ריק וואגונר, שהבעיות שאליהן נקלעה GMAC "פוגעות קשות" ביכולתה של ג'נרל מוטורס למכור את מוצריה.

GMAC נקלעה לקשיים מכיוון שמחנק האשראי הזניק את עלויות האשראי שלה, ובמקביל נרשמה ירידה חדה בשוויים של רבים מנכסיה. בחמשת הרבעונים האחרונים הפסידה החברה 7.9 מיליארד דולר.

למרות שביוני השלימה GMAC פריסה מחדש של חובותיה, 60 מיליארד דולר, היא החלה בחודש שעבר לבצע פריסת חובות נוספת, שנועדה לאפשר לה לגייס הון, חלקו באמצעות מכירה של מניות מועדפות לבעלי אג"ח.

צרו איתנו קשר *5988