כלכלנים מובילים בארה"ב: המיתון יסתיים ברבעון השלישי של 2009 - הארוך ביותר מאז מלחמת העולם השנייה

כך לפי סקר "בלו צ'יפ" שנערך בקרב 52 כלכלנים מובילים מהמגזר הציבורי והפרטי בארה"ב ; יותר ממחצית מהנשאלים סבורים כי שיעור האבטלה יגיע לשיא לא לפני 2010

המיתון בארה"ב יהיה כנראה הארוך ביותר מאז מלחמת העולם השניה, והוא יכול להחמיר עוד יותר ללא התערבות משמעותית של הממשלה. כך לפי סקר "בלו צ'יפ" של 52 כלכלנים מובילים מהמגזר הציבורי והפרטי בארה"ב.

מרבית הנשאלים העריכו כי המשבר המיתון עשוי להתסיים באופן רשמי במהלך הרבעון השלישי של 2009, מה שיהפוך אותו לארוך ביותר מאז מלחמת העולם השניה.

יחד עם זאת, יותר ממחצית מהנשאלים סבורים כי שיעור האבטלה יגיע לשיא לא לפני 2010, מה שמרמז על כך שההשלכות הכלכליות של המשבר הנוכחי ימשיכו להקרין על המשק הרבה אחרי הסיום הרשמי של המיתון.

רוב הנשאלים בסקר צופים כי התמ"ג של ארה"ב יצטמצם ב-1.6% ב-2009 - תחזית עגומה יותר מזו שפורסמה לפני כחודש לפי קצב הצמיחה השנתי יצטמצם ב-1.1%. אם תחזיות האנליסטים תתממשנה, תהיה זו הירידה החדה ביותר בפעילות הכלכלית מאז 1982.

מבין הנשאלים, הכלכלנים במריל לינץ' החזיקו בעמדה הפסימית ביותר עם צפי לירידה של 2.8% בקצב הצמיחה, ואילו הכלכלנים של פדאקס היו האופטימיים ביותר עם תחזית לנסיגה של 0.2% בלבד.

צרו איתנו קשר *5988