קצין משטרה בכיר באגף המודיעין בהאשמה חסרת תקדים: המפכ"ל דודי כהן גרם לרצח שני סוכנים

ניצב משנה ישראל אברבנאל, שהשתחרר ממשטרת ישראל לפני כשבועיים, שיגר מכתב חמור לשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר, בו הוא טוען לרשלנות של דודי כהן ובכירים נוספים ; המשטרה: "ההאשמות חסרות שחר ומעוותות"

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

קצין בכיר, שהשתחרר משירות במשטרת ישראל לפני כשבועיים, שיגר מכתב חמור ביותר לשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר, ובו הוא מאשים באופן חסר תקדים את ראשי המשטרה ברשלנות שגרמה לרצח שני סוכנים משטרתיים, עבריינים, ב-2006.

פרשת רצח הסוכנים עמדה במרכז תחקירים של התוכנית "עובדה" ושל עיתון "הארץ". אייל סלהוב היה חלק מארגון הפשע של אבי רוחן, והוא פעל כסוכן משטרתי סמוי נגד הארגון. את שמו של הנרצח השני לא ניתן לפרסם, אך הוא היה מקור מודיעיני במשפחת הפשע ג'רושי. עד היום לא ברור מי אחראי לרצח השניים.

ניצב משנה ישראל אברבנאל, קצין בכיר באגף המודיעין שהשתחרר מהמשטרה, חושף במכתב קשה לשר דיכטר את מה שהוא מכנה "התנהלות חסרת אחריות שהובילה להתרחשות המקרים".

"בהכירי את החומר המודיעיני", כותב אברבנאל, "אני עומד מאחורי כל מילה ומילה. הניסיונות לטייח את המחדלים מצליחים לעת עתה - אבל לא לעולם חוסן, והאמת סופה להתגלות".

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בודק בימים אלה שורה של טענות ופרשות במשרדי הממשלה השונים, והפרשה הזו עומדת במרכז חקירת אנשי המשרד. ישראל אברבנאל, כותב המכתב, משמש מקור מרכזי ביותר באותה חקירה.

ממשטרת ישראל, ימ"ר מרכז, נמסר כי "האשמותיו חסרות השחר של אברבנאל הן מעוותות ובגדר חריצת דין. הגעת מכתבו הפנימי ובו קשת טענות קשות לידי גורמי תקשורת היא למעלה מתמוהה. מי שהורה בזמנו לבצע בדיקה של אותה פרשה היה מפקד מחוז המרכז, שהיום מכהן כמפכ"ל".

צרו איתנו קשר *5988