בממשלה החדשה לא מבזבזים זמן: צ'מפיון מוטורס צפויה לקבל הזמנה ל-10 עד 15 מכוניות סקודה ואאודי

רוב השרים צפויים להזמין מכוניות חדשות "מהניילונים" כשעדיין שמורה להם האופציה להשתמש במכוניות הוולבו המשומשות של השרים הקודמים ; עלות הרכבים לממשלה נאמדת ב-210 עד 280 אלף שקל לרכב

מלאכת הרכבת הממשלה רק תמה אמש אולם כבר מתסתמן כי אחת המרוויחות העיקריות מהקואליציה הרחבה היא חברת צ'מפיון מוטורס, הספקית שזכתה במכרז רכבי השרד של השרים לפני שלוש שנים.

ל"גלובס" נודע כי מינהל הרכב הממשלתי צפוי להזמין בתקופה הקרובה מהחברה בין 10 ל-15 מכוניות שרד חדשות, שישרתו את השרים החדשים. לשרים תהיה אמנם אופציה להצטייד באחת ממכוניות הוולבו הותיקות, שעדיין נמצאות בשירות הצי הממשלתי, אולם בשל ריבוי המשרדים החדשים עדיין יהיה קיים חוסר בכלי רכב מיניסטריאליים צמודים בצי הממשלתי.

ההערכות הן שרוב השרים יזמינו מכוניות חדשות "מהניילונים". הבחירה העומדת בפני השרים היא סקודה סופרב מהדור החדש, עם מנוע V6 בנפח 3.6 ליטר והנעה כפולה, או אאודי A6.

יצוין כי הגרסה של ה-A6 שזכתה במכרז המקורי צוידה במנוע 2.4 ליטר, אולם גרסה זו אינה מיוצרת יותר. לפיכך הגרסה הבאה בתור, שעונה לדרישות המכרז המקוריות (מנוע מעל נפח של 2.4 ליטר) היא ה-FSI עם מנוע 2.8 ליטר, שמחירה הרשמי לצרכן עומד על כ-347 אלף שקל.

בענף הרכב מעריכים כי המחיר הריאלי לממשלה של המכוניות ינוע בין כ-210 אלף לסקודה לכ-260 עד 280 אלף שקל למכונית אאודי.

משרד האוצר מסר כי החשב הכללי הורה לא לרכוש מכוניות חדשות לשרים.

סקודה סופרב

אאודי A6 החדשה


צרו איתנו קשר *5988