אחרי שמחקה את ישראל מהמפות במטוסיה - BMI מתנצלת: "לא היו מניעים פוליטיים, אנו מצטערים על כל עוולה שנגרמה"

חברת התעופה הבריטית הסירה מפעילות את שני המטוסים שבהם ישראל נמחקה מהמפות, עד לתיקון התקלה ; "אם היתה לנו אג'נדה פוליטית להימנע מלהכעיס את הנוסעים המוסלמיים, לא היינו משקיעים כספים בטיסות לת"א"

חברת התעופה הבריטית BMI, שמחקה את ישראל מהמפות האלקטרוניות המוצגות לנוסעיה בחלק מהמטוסים שלה, פירסמה בסוף השבוע התנצלות - והמשיכה לטעון כי מדובר בתקלה.

BMI הסירה מפעילות את שני המטוסים שבהם ישראל נמחקה מהמפות, עד לתיקון התקלה. "עלו גלים של הדים בעקבות המקרה, אך חשוב לנו לציין כי באמת מדובר בתקלה, ו-BMI מתנצלת על כל עוולה שנוצרה". אמר הדובר של חברת התעופה.

"בכירים בישראל האשימו את BMI בניסיון להתכחש לקיומה של מדינת ישראל", אמרו בחברת התעופה, והוסיפו כי "אם באג'נדה של החברה היו מניעים פוליטיים - כדי 'להימנע מלהכעיס את הנוסעים המוסלמיים' - החברה לא היתה משקיעה כספים רבים בטיסות לתל-אביב". כך צוטט דובר חברת התעופה על-ידי רשת AFP באתר החדשות הבריטי, ה-BBC.

דובר BMI גם אמר ל-BBC כי המפות היו צריכות להתעדכן, כאשר הבעלות על חברת התעופה החליפה ידיים ב-2007. הדובר ציין שוב כי מדובר בתקלה, שהיתה אמורה לבוא על תיקונה בטרם יצאו המטוסים מנמל-התעופה.

"לקשרי המסחר עם ישראל יש יתרונות וגם חסרונות, אך לא נסכים למצב שחברת התעופה מצד אחד תמחק את ישראל מהמפות, ומצד שני תרצה להמשיך ולקיים את קשרי המסחר איתנו". אמר גדעון סיטרמן, מנכ"ל משרד התחבורה היוצא.

המפות המדוברות

bmi

צרו איתנו קשר *5988