העליון דחה את ערעורו של האנס הסדרתי בני סלע על הרשעתו בהטרדת עד

ההרשעה התייחסה לאירוע משנת 2003, בו הצליח סלע להעביר מכתב "התנצלות" לאחת מקורבנותיו

חדשות 2 ב - MAKO / לחדשות 2 ב - 'רשת'

האנס הסדרתי בני סלע לא מפסיק להסתבך. לאחר שהורשע בסדרה של מעשי אונס, ברח מהכלא ונתפס לאחר מצוד משטרתי חוצה מדינה, הורשע סלע גם בהטרדת עד.

הבוקר (ד') דחה בית המשפט העליון את ערעורו של האנס הסדרתי על הרשעתו בגין הטרדה של אחת המתלוננות נגדו. "כל אחד צריך לשלם את המחיר על הטעיות שלו", אמר סלע לפני תחילת הדיון.

ההרשעה התייחסה לאירוע משנת 2003, בו הצליח סלע להעביר מכתב "התנצלות" לאחת מקורבנותיו. במכתב הוא לכאורה מכה על חטא, אך גם דואג להתייחס ולפרט את המעשים האיומים עליהם הוא לכאורה מתנצל.

"מכתב זה הוא הטרדה לשמה", כתבו שופטי העליון. "ברור על פניו שיש במכתב כדי להעצים בקורבן האונס את תחושת הרדיפה והחשש מכל זר ובכל מקום. למעשה, מהווה המכתב שיחזור כמעט מלא של אירוע האונס".

על סלע נגזרו 9 חודשי מאסר על-תנאי ופיצוי כספי למתלוננת.

"יש בהרשעה למנוע הטרדות בעתיד"

"לא זעקתה המרה של המתלוננת, ככל שהיא כואבת וחודרת לב, היא שתכתיב האם היה מקום להרשיע את המערער בדינו", נימקו השופטים בפסק הדין. "ברם, יש מקום לסבור כי בהרשעתו של המערער יהיה כדי למנוע הטרדות מסוג זה בעתיד ופגיעה במאמציה של המתלוננת ושל כמותה לנסות ולשקם את חייהן לאחר האירוע הטראומטי שעברו".

סלע התייחס גם לאחים קורידו, הפדופילים שעוברים סירוס כימי. "לפחות האחים קורידו, ששב"ס לא עזרו להם ולא טיפלו בהם, עושים משהו עם זה", אמר סלע בהתכוונו לכך שהאחים שוחררו מהכלא לאחר שהסכימו לקבל סירוס.

בתשובה לשאלה האם הוא היה רוצה לקבל סירוס כימי בעצמו, ענה סלע: "אני לא עונה להגדרה של סירוס".

בהמשך האשים סלע גם את השב"ס בכך שהם מתנכלים לו. לבית המשפט העליון לא לקח יותר מכמה דקות לדחות את הערעור.

צרו איתנו קשר *5988