רוכשי עוף העמק, רמי לוי ועמיר שיווק, חתמו על הסכם קיבוצי עם העובדים

במסגרת ההסכם יישמרו זכויות העובדים, הן בשכר והן הטבות נלוות ■ מרכיב הפנסיה של העובדים ישופר ויהיה בהתאם להסכם הפנסיה בענף התעשייה ■ כמו כן, באם המפעל יהיה ריווחי - העובדים יקבלו בונוס

רוכשי עוף העמק, רמי לוי וחברת עמיר שיווק , חתמו היום (ד') על הסכם קיבוצי עם העובדים.

מההסתדרות נמסר כי במסגרת ההסכם יישמרו זכויותיהם של העובדים בתנאי שכר, תוספות שכר והטבות לעובדים. מרכיב הפנסיה של העובדים ישופר ויהיה בהתאם להסכם הפנסיה בענף התעשייה. כמו כן, באם המפעל יהיה ריווחי - העובדים יקבלו בונוס. הרעת התנאים היחידה לעובדים בעקבות רכישת המשחטה היא ההסכמה שלפיה ההפרשה לקרנות ההשתלמות תמשך רק בעוד כשנה.

הסכם העקרונות ינוסח כהסכם קיבוצי מסודר ב-30 הימים הקרובים. המשא-ומתן נוהל על-ידי עו"ד שי תקן, היועמ"ש של האגף לאיגוד המקצועי בהסתדרות, ומיכאל מנדלסון, מנכ"ל עמיר שיווק מצד הרוכשים.

היועמ"ש של האגף לאיגוד המקצועי בהסתדרות, עו"ד שי תקן, מסר בתגובה: "אנו שמחים שהושג הסכם ראוי והוגן שמאפשר את המשך העסקת ופרנסת העובדים, ואנו תומכים תמיכה מלאה באישור עסקת המכירה לקבוצת רמי לוי".

רמי לוי אמר היום: "אני ושותפיי עשינו הכול כדי שיהיה מקום פרנסה לעובדים, ואני מקווה שהעסק ירוויח וישגשג ונוכל להיות שותפים עם העובדים בהצלחת העסק לאורך כל הדרך".

יו"ר הסתדרות מרחב עמקים צפוני, ליאון פרץ, מסר: "אני מברך על הסכם העקרונות למען ביטחונם התעסוקתי של עובדי עוף העמק והצלחת המפעל".

יו"ר ועד העובדים, מוטי סער, אמר: "במלחמה על הבית שמרנו על פרנסתם של העובדים. המאבק שלנו אינו מובן מאליו. מדובר בהישג להסתדרות ולעובדים, שכן בתחילת המאבק אף אחד לא האמין שלמפעל בכלל יהיה קונה - קל וחומר שיהיה הסכם קיבוצי".

נזכיר כי בזמנו הצהיר רמי לוי כי לא יחתום על הסכם קיבוצי עם עובדי עוף העמק - אך לפני כשבועיים חזר בו והסכים לנהל משא-ומתן ליחסי עבודה קיבוציים עם עובדיו החדשים.

ההסכמה של לוי הושגה בתום פגישה שערך יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, עם נציגיו של לוי ושל חברת עמיר שיווק, שרכשה יחד עם לוי את המשחטה תמורת 13 מיליון שקל.

עיני הבהיר באותה פגישה כי לפני שמשחטת עוף העמק נכנסה להליך של פירוק, עובדיה היו מאורגנים ומאוגדים בהסתדרות, ואין שום סיבה או כוונה שהדברים ישתנו לאחר הרכישה.

גורמים בהסתדרות אף רמזו לאחרונה כי אי-חתימה על הסכם קיבוצי תגרור מאבק כנגד לוי, שנהנה עד כה מפופולריות גדולה בקרב הציבור. העמדה של ההסתדרות זכתה גם לרוח גבית מצד רשם האגודות.

צרו איתנו קשר *5988