מפעל הפיס יעניק פיצוי כספי ל-5 הסופרים שהיו מועמדים לפרס ספיר

באי-כוח שני הצדדים הגיעו לסיכום חיובי המביא לידי סיום את הפרשה העגומה הזו

עם פתיחת השנה החדשה והניסיון להניח מאחורינו את כל העוולות והטעויות של הקודמת לה, התקבלה ברגעים אלה הידיעה שגם עוגמת-הנפש של פרשת פרס ספיר הגיעה כנראה לסיומה, ו-5 הסופרים שהיו המועמדים הסופיים לפרס לשנת 2009 יקבלו ממפעל הפיס פיצוי כספי בשל הצער שנגרם להם בעקבות ביטול הפרס, ובגין השתתפותם בשלל אירועים שהתקיימו ברחבי הארץ במסגרת אירועי הפרס.

למי שהחמיץ את הפרקים הקודמים של השערורייה שהתגלעה לאחר ההודעה על ביטול הפרס השנה, נזכיר שכאשר התברר לקרן ספיר כי ההליכים לבחירת המועמדים הסופיים והזוכה בפרס היו לקויים, הם החליטו לפסול את כל התהליך וכך פרס ספיר לשנת 2009 בוטל, בוטלה ההכרזה על חתן הפרס לשנה זו, ו-5 המועמדים (כולל הזוכה אלון חילו) נדרשו להחזיר את כספי הפרס.

בהודעה שהתקבלה הבוקר (ה') נמסר כי באי-כוח שני הצדדים הגיעו לסיכום חיובי המביא לידי סיום את הפרשה העגומה הזו, והוחלט על פיצוי כספי (הסכום המדוייק לא נמסר כדי לא לפגוע בפרטיותם של הסופרים שנפגעה גם כך מכל התהליך). ממפעל הפיס נמסר כי החלטה זו עולה בקנה אחד עם מטרת פעילותם של מפעל הפיס ושל קרן ספיר, לקדם את הסופרים מבלי לפגוע בהם על לא עוול בכפם.

נורית גרץ, אמנון דנקנר, אלון חילו, איריס לעאל ורונית מטלון מסרו: "5 הסופרים הנבחרים לפרס ספיר 2009 החליטו, על מנת לסיים את פרשת הפרס ולהתפנות ליצירה ולכתיבה, להסכים להסדר עם מפעל הפיס וקרן ספיר, לפיו החמישייה הנבחרת לשנת 2009 תפוצה, במלוא הסכום שנועד לפרס, בגין עוגמת-הנפש שנגרמה לכל אחד מהסופרים הנבחרים על לא עוול בכפם.

על-פי ההסדר, הסכימו הסופרים לחלק ביניהם את הסכום הכספי שנועד לפרס באופן שאלון חילו יקבל סכום של 70 אלף שקל וכל אחד מהסופרים האחרים יקבל סך של 45 אלף שקל, וזאת מתוך הכרה שאלון חילו הוא מצד אחד הנפגע העיקרי בפרשה, כמי שהודעה רשמית בדבר זכייתו בפרס ספיר לשנת 2009 ניתנה ברבים, ומצד שני עוגמת-נפש רבה נגרמה לכל הזוכים האחרים.

הסופרים מקווים כי מפעל הפיס יעניק בעתיד פרסים לסופרי ישראל, וכי ישכיל לעשות זאת בדרך נבונה ואחראית".

צרו איתנו קשר *5988