בקרוב: אזעקת "צבע אדום" בהודעת SMS למכשיר הסלולרי

מדינת ישראל ניצבת עדיין מדי יום מפני איום נפילת טילים מצפון ומדרום, ובפיקוד העורף מחפשים דרכים חדשות ומהירות להתריע בפני האזרחים על נפילת קסאמים ■ בעזה עוקבים בדריכות

האם נקבל בקרוב הודעות טקסט למכשיר הנייד האישי שיזהירו אותנו מפני נפילת טילים באזורנו? נראה שישראל עושה צעד גדול בכיוון הזה.

חברת "ניקסל" הבינלאומית המתמחה בפתרונות תקשורת, הודיעה ביום חמישי על התקדמות מהותית במגעים עם פיקוד העורף וראשי הרשויות בישראל. לדבריה, הטכנולוגיה של החברה תאפשר לעשרות אלפי אזרחים לקבל הודעות טקסט על טילים שעושים דרכם לישראל, בנוסף למיקום המשוער בו צפוי לפגוע הטיל. את הידיעה פירסם לראשונה העיתון "ג'רוזלם פוסט".

ברצועת עזה נערכים בהתאם

בעולם הערבי עוקבים מקרוב אחר הדיווחים, כאשר כלי תקשורת בין-ערביים מדווחים בפירוט לקוראיהם על הטכנולוגיה החדשה. גם באתר האינטרנט של הג'יהאד האיסאלמי דיווחו בפירוט על הידיעה - שיכולה להיות מאוד רלוונטית למשגרי הקסאמים שלהם.

בשבועות הקרובים צפויים להגיע נציגי החברה לישראל, ולהציג בפני ראשי מערכת הביטחון וראשי הרשויות בדרום את הטכנולוגיה ואת אפשרויות ההתרעה החדישות. דוגמה מוצלחת בטכנולוגיה ניתן לראות בארצות הברית: תחנות משטרה עירוניות מתריעות בפני אזרחים מפני פושעים ועבריינים הנמצאים ברחובות.

צרו איתנו קשר *5988