הסדרי טיעון מקלים בפרשת טופז: שנתיים מאסר לתוקף אבי ניר

מחר יודו ככל הנראה רוב הנאשמים בפרשה במיוחס להם ■ האישום נגד נועם עוואמי, תוקפו של מנכ"ל קשת, יתוקן מתקיפה לניסיון תקיפה ■ תוקף אחר של ניר כלל לא יועמד לדין

פרשת דודו טופז ותקיפות אנשי התקשורת עומדת בפני סיום עם חתימת הסדרי טיעון מקלים לתוקפים: כתב האישום של תוקפו של מנכ"ל קשת אבי ניר, נועם עוואמי, צפוי לעבור מחר (ב') שינוי, ויתוקן מאישום תקיפה לניסיון תקיפה. עוואמי יודה במיוחס לו, וככל הנראה יישלח לשנתיים מאסר בפועל.

תוקף אחר של ניר לא יועמד כלל לדין, וכך בעצם אף אחד מתוקפיו לא יועמד לדין בגין תקיפה בפועל.

דניאל זנקו, יד-ימינו של טופז והאיש שהוגדר "המתווך", צפוי גם הוא להודות מחר בתקיפתו של סוכן השחקנים בועז בן-ציון וכן בקשירת קשר לתקיפה מתוכננת אחרת של בן-ציון.

סולימאן חיאדרה, תוקפה של המשנה למנכ"ל רשת שירה מרגלית, צפוי להודות במעשים המיוחסים לו, אך גזר דינו לא יוכרע מחר. כתב האישום נגד איימן זבידאת, שהסיע את חיאדרה, יתוקן מסיוע לתקיפה למתן אמצעים לתקיפה.

עסקת טיעון גם ל"מתווך" שמכר לטופז קוקאין

לפני כשבוע הושג הסדר טיעון נוסף לנאשם בפרשת דודו טופז: אופיר סספורטס, שהואשם בתיווך לתקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר ומי שמכר לדודו טופז ז"ל קוקאין לשימוש עצמי, הודה במסגרת הסדר טיעון - שסוכם עם פרקליטיו, עורכי הדין בני וקרן נהרי - בתיווך לתקיפה ושיבוש חקירה.

כתב האישום נגד סספורטס תוקן באופן משמעותי, ונמחקו ממנו העבירות החמורות של סחר בסמים והדחה בחקירה. הפרקליטות והסניגורים לא הגיעו להסכם לגבי העונש שייגזר על סספורטס, ובית המשפט ייאלץ להכריע את גזר הדין בעצמו בשבועות הקרובים.

הקלות בעונשי מאסר לתוקפי בועז בן-ציון

בשבועות האחרונים נגזרו עונשי מאסר מופחתים על התוקפים שנשלחו מטעם טופז לפגוע פיזית בסוכן השחקנים בועז בן-ציון. רומן אלייב ומוחמד יונס, שתקפו את בן-ציון, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות ובקשירת קשר לביצוע פשע, וירצו 7 חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרם. בנוסף נגזרו על אלייב 15 חודשי מאסר על-תנאי למשך 3 שנים.

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון לאחר שהוסכם בין הצדדים על כתב אישום מתוקן. השופט חאלד כבוב ציין כי מדובר בהסדר טיעון מקל מאוד, אך עקב פסיקת בית המשפט העליון - המחייבת אותו לקבל כל הסדר טיעון אלא אם כן פוגע באינטרס הציבורי - הוא החליט בסופו של דבר לקבל את ההסדר.

צרו איתנו קשר *5988