שוב ראש עיר על הכוונת: רימון נזרק על בית ראש העיר נצרת

רימון רסס הושלך לעבר ביתו של ראש עיריית נצרת, ראמז ג'רייסי ■ מאבטחו האישי נפצע בינוני בעקבות הפיצוץ ■ המשטרה פתחה בחקירת האירוע ■ "האיומים והאלימות כלפי ראשי רשויות לא ירתיעו אותנו", נמסר

האלימות נגד ראשי רשויות בישראל שוב חוצה קווים אדומים: רימון רסס הושלך אמש (ב') לעבר ביתו של ראש עיריית נצרת, ראמז ג'רייסי. מאבטחו האישי בן 47 נפצע בינוני בעקבות הפיצוץ ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים האיטלקי בעיר. ג'רייסי עצמו לא נפגע.

כוחות משטרה גדולים מהמחוז הצפוני הוזעקו למקום והחלו בחקירת האירוע החמור. מפרטים ראשונים עולה כי אלמוני הגיע קרוב לביתו של ראש העיר ואז השליך רימון אחד או יותר לעבר הביתן בו שהה מאבטחו ונמלט מהמקום. במשטרה חושדים כי הרקע למעשה הוא ככל הנראה שיתוף פעולה של העירייה עם המשטרה נגד משפחת פשע מקומית.

"נפעל בנחישות מול אותם עבריינים כפי שעשינו עם דומיהם", הבטיח מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן לאחר האירוע. "האיומים והאלימות כלפי ראשי רשויות ושוטרים לא ירתיעו אותנו. אנו נפעל בכל האמצעים על מנת להגיע אל המבצעים ונמצה איתם את הדין".

רק לפני חודש נזרק רימון לעבר ביתו של סגן ראש העיר עלי סאלם, בעקבות שיתוף פעולה שלו עם המשטרה כנגד משפחת פשע מקומית. ככל הנראה זעמו העבריינים על סאלם על כך שהעביר צילומי מצלמות אבטחה שהפלילו את המשפחה.

לסרי על הכוונת

ביולי האחרון הוגשו כתבי אישום נגד חמישה נאשמים במעורבות בהשלכת רימונים לעבר בית ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, שלושה חודשים קודם לכן. למרבה המזל לא היו נפגעים באירוע, אך נזק קל נגרם למבנה.

על פי כתב האישום ביקשו שלושה מהנאשמים לנקום בראש העיר משום שסילק אותם מהאדמה בה עשו שימוש למטרת הקמת פרויקט תיירותי בעיר.

צרו איתנו קשר *5988