כתב אישום נגד אסי אבוטבול: איים על מפקד הכלא

אבוטבול, המרצה עונש מאסר של 13 שנים בכלא גלבוע, מואשם כי שלח למפקד הכלא מכתב בו נכתב: "נמחק אותך" ■ פרקליטיו של אבוטבול: "הוא לא איים אלא רק הדגיש כי יפנה לערכאות משפטיות כדי לממש את זכויותיו"

לבית המשפט המחוזי בראשון-לציון הוגש היום (ד') כתב אישום נגד ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול, בגין איומים שהפנה כלפי מפקד כלא גלבוע, בו הוא מרצה עונש מאסר של 13 שנים. אבוטבול מואשם כי שלח למפקד הכלא מכתב, בו נכתב: "נמחק אותך".

על המכתב עצמו פורסם השבוע לראשונה על-ידי משה נוסבאום במהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2.

אבוטבול מואשם כי כתב במכתב למפקד הכלא כי הוא "אדם רע", וכי מגיע לו "לעבור לפינוי יישובים". בשירות בתי-הסוהר החליטו שלא להתעלם מהאיום המפורש, ולכן הוחלט להעביר את המכתב לטיפול המשטרה.

"כשאסי אבוטובול כועס, בדרך-כלל משתחרר לו אחד הפיוזים", אמר השבוע איש שירות בתי-הסוהר.

בעקבות מכתב האיומים הוצא צו מעצר נגד אבוטבול, למרות שהוא שוהה בכלא בעקבות הרשעתו האחרונה.

סיבת הכעס: הגבלות בבת-המצווה של בתו

כעסו של אבוטבול התעורר בעקבות חגיגת בת-המצווה של בתו שהתקיימה לפני כחודשיים בין כתלי הכלא. לדבריו, אנשי שירות בתי-הסוהר לא איפשרו לו מספיק הקלות, והסוהרים מגבילים אותו גם בתנאים שמגיעים לו - כמו לדוגמה שיחות הטלפון והטיולים בכלא.

פרקליטיו של אבוטבול, עוה"ד בני וקרן נהרי מסרו בתגובה כי אבוטבול לא איים על מפקד הכלא, אלא רק "הדגיש כי יפנה לערכאות משפטיות כדי לממש את זכויותיו כאסיר".

"סחטו מקורבנות אחוזי פחד"

ביוני האחרון גזר בית המשפט המחוזי בתל-אביב 13 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על-תנאי וחצי מיליון שקל קנס על אבוטבול, לאחר שהורשע בשורה ארוכה של עבירות סחיטה, בנוסף לניהול והפעלת ארגון פשע. גזר הדין ניתן תחת אבטחה חסרת תקדים.

לבית המשפט הגיעו עשרות שוטרי יס"מ, אנשי השב"ס ואנשי משמר בית המשפט כדי לאבטח את אבוטבול ואת הדיון. בכניסה לאולם הדיונים הוצב גלאי מתכות, בנוסף לזה המוצב בדרך קבע בכניסה לבניין בית המשפט. חבריו של אבוטבול שהגיעו לדיון קראו פרקי תהילים לפני תחילת הדיון.

אבוטבול הורשע בשורה של אישומים חמורים, בהם סחיטה באיומים של אנשי עסקים מהארץ ומחו"ל, הלבנת הון וכן מתן שוחד לד"ר ג'קי סרוב.

"ארגון הפשיעה של הנאשם פעל לאורך זמן, ושמו של העומד בראשו הטיל אימה על אנשים", ציינה השופטת ברכה אופיר-תם בגזר הדין. "הנאשמים השתמשו בשם הנאשם כבנשק משוכלל. כל נאשם אחראי לעצמו, עברו הפלילי ונסיבותיו האישיות. העבירות חמורות וקשות. הם סחטו סכומי ענק מקורבנותיהם, ששתקו אחוזי פחד".

צרו איתנו קשר *5988