דרישה: להסיר את דמותה של סוניה פרס מ"ארץ נהדרת"

פורום המשפטנים במכתב למנכ"ל הרשות השנייה: הדמות של סוניה פרס מעשנת בשרשרת - דבר המהווה עבירה על החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים, שכן התוכנית מצולמת בפני קהל חי של עשרות אנשים

פורום המשפטנים דורש להסיר את דמותה של סוניה פרס מהתוכנית "ארץ נהדרת", זאת משום שהדמות, אותה מגלם טל פרידמן, מעשנת בשרשרת.

על-פי המכתב ששלח הפורום למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, מדובר בעבירה על החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים, שכן התוכנית מצולמת בפני קהל חי המונה עשרות אנשים.

"בכל הכבוד ל'ארץ נהדרת' ולשחקניה המוכשרים, הרי שהם אינם מורמים מחוק", נכתב במכתב. "חופש היצירה והאמנות נסוג גם הוא בפני החוק כל אימת שיש התנגשות בין השניים. במהלך הדקות הארוכות בהן מעשנת סוניה פרס באולפן 'ארץ נהדרת' נחשפים השחקנים, עובדי הבמה והצופים באולפן לעשן סיגריות באופן המנוגד לחוק. בכך מתקיימת פגיעה בבריאותם".

הפורום דרש מסמירה להורות לזכיינית ערוץ 2 קשת על הסרת הדמות, גם משום שהיא שולחת מסר לא חינוכי לציבור.

מקשת נמסר בתגובה: "למערכת 'ארץ נהדרת' לא הגיעה שום פנייה. כאשר תגיע, נתייחס אליה בהתאם".

מהרשות השנייה נמסר כי "העישון במקומות ציבוריים אכן אסור על-פי חוק. יחד עם זאת, כאשר ישנן תוכניות אשר העישון בהן הוא חלק מהתוכן המתבסס על חופש היצירה והאמנות, למשל על מנת לבסס דמות מסוימת - אין לאסור זאת. יודגש כי ישנה הנחיה כללית להשתדל להמעיט בעישון".

צרו איתנו קשר *5988