3 שנות מאסר נגזרו על דניאל זנקו, "מתווך התקיפות" של דודו טופז

זנקו הורשע בתיווך בין דודו טופז לבין תוקפיהם של שירה מרגלית ובועז בן-ציון ■ זנקו למרגלית: "נסחפתי בצורה עיוורת אחרי דודו"

שליחו של דודו טופז הולך לכלא: בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר 3 שנות מאסר בפועל על דניאל זנקו, מי שהורשע בחודש שעבר בתיווך בין דודו טופז לבין תוקפיהם של המשנה למנכ"ל רשת שירה מרגלית וסוכן השחקנים בועז בן-ציון. הפרקליטות ביקשה לגזור על זנקו עונש מאסר ממושך ותשלום פיצויים למרגלית.

בשלב הטיעונים לעונש טען אחיו של זנקו, שהעיד לטובתו, כי דניאל סר למרותו של טופז ולא יכול היה לסרב לו. לפיכך, ביקש האח כי הדבר יעמוד בפני בית המשפט בעת מתן החלטה על הקלה בעונשו של זנקו. "הוא לא היה מסוגל לבצע מהלכים כאלה בעצמו", כתב האח לבית המשפט. יש לציין כי זנקו עצמו הורשע לאחר שהודה במעשים המיוחסים לו באשר לתקיפת מרגלית כחלק מעסקת טיעון עליה חתם.

זנקו למרגלית: "נסחפתי בצורה עיוורת אחרי דודו"

לפני 3 שבועות נחשף מכתב ההתנצלות שכתב זנקו לשירה מרגלית, המשנה למנכ"לית רשת, אותה תקף. "נסחפתי אחריו", כתב זנקו במכתב לאחר שהורשע בעבירות של תקיפה וקשירת קשר לביצוע פשע, תוך כדי שהוא טוען כי לא הפסיק לחשוב על הטראומה שעברו מרגלית ובני משפחתיה בשל מעשיו.

"אני מקווה שאחרי שתקראי את המכתב תביני עד כמה אני באמת מצטער ומתחרט על מעשיי", פתח זנקו את מכתבו, "עד כמה באמת אני כואב את כאבך. אין יום שאני לא מסתכל במראה, נגעל ומתבייש. האמיני לי שלא רציתי שתיפגעי בצורה כל-כך חמורה".

לדברי זנקו, הוא חולם על רגע הפגישה שלו עם אשת הטלוויזיה וההתנצלות בפניה. "חשוב לי שתדעי שלא אהיה שלם עד שלא אכפר בדרך מסוימת על מעשיי", הוא הדגיש. "אני רוצה לתרום ולעסוק בפעילות עם ילדים שעברו חוויות קשות כאלה".

זנקו סיפר לא פעם לחוקריו כי העריץ את שכנו וחברו, דודו טופז. הוא חזר על כך גם במכתב. "נסחפתי בצורה עיוורת על-ידי התנהגותו הבלתי ברורה של דודו, ולא הפעלתי שיקול דעת משל עצמי", הוא כתב.

"רק לאחר המעשה הבנתי את גודל הטעות - ואת הנעשה לא ניתן להשיב לאחור. לצערי לא הצלחתי למנוע את התקיפה", הוסיף זנקו במכתב, "ועל זה אני מצר מאוד וכואב מאוד. הדברים יצאו מכלל שליטתי". שירה מרגלית ביקשה עם פרסום המכתב שלא להגיב עליו.

איומים על חייו של מנכ"ל קשת

עניין נוסף שיוותר פתוח לאחר מתן העונש של זנקו הוא תקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר. קשת היה הראשון שהותקף על ידי שליחיו של דודו טופז בחודש נובמבר 2008, נזקק לשורה ארוכה של ניתוחים והוגדרו לו אחוזי נכות.

סמוך למועד הכרעת הדין בעניינו של זנקו, הגיש ניר תלונה למשטרה בטענה כי התקבל מכתב איומים על חייו. בחודשים שלפני הכרעת הדין הגיעו למשרדי קשת, וכן לידי ניר עמו, מכתבי איום ושיחות טלפון רבות בהן איומים על חייו של ניר - כולם ככל הנראה מאותו גורם.

בעקבות תלונותיו של ניר פתחה המשטרה בחקירת האירוע והחשד הוא כי מדובר במאיים אנונימי ששואב השראה מפרשת דודו טופז.

צרו איתנו קשר *5988