בדרך לפסלון המוזהב? "עג'מי" מועמד לפרס הסרט הזר באוסקר

מפיק הסרט מוש דנון: "בינתיים 'עג'מי' מרגש את כל העולם, אבל מה יהיה שם - אני לא יכול לדעת. כהרגלי בחיים אני הולך צעד אחר צעד"

בדרך לפסלון המוזהב? הסרט הישראלי "עג'מי" זכה להיות אחד מ-5 הסרטים המועמדים לסרט הזר הטוב ביותר בטקס האוסקר הקרוב. מדובר במועמדות השלישית ברציפות של נציג ישראלי בטקס היוקרתי ביותר בעולם הקולנוע.

"עג'מי", סרטם של ירון שני וסכנדר קובטי, כבר זכה בפרסים רבים בפסטיבלים בינלאומיים, ביניהם פרס "מצלמת הזהב" בפסטיבל קאן. בארץ הוא קטף את פרס "אופיר" לסרט הטוב ביותר. מולו יתמודדו על הפסלון בקטגוריית הסרט הזר "הסוד שבעיניים" מארגנטינה, "נביא" מצרפת, "חלב הצער" מפרו ו"סרט לבן" מגרמניה.

זוהי הפעם התשיעית בה מועמד סרט ישראלי לקבלת אוסקר בקטגוריית הסרט הזר. הראשון שעשה זאת היה "סלאח שבתי" של אפרים קישון בשנת 1965, והאחרון היה לסרט "וואלס עם באשיר", סרטו המצויר של ארי פולמן בשנה שעברה, שלא זכה בסופו של דבר בפסלון.

"מה יהיה? אי אפשר לדעת"

"אני שמח שגם האמריקאים אוהבים את הסרט הזה כמו שאוהבים אותו בישראל ובאירופה", אמר היום מוש דנון, מפיק הסרט. "זה סרט דובר ערבית ברובו שמציג מציאות לא קלה ועכשיו אנחנו רואים לאן שהוא הגיע".

"אני כל פעם מחדש מרוצה מההישגים שהסרט הזה מגיע אליהם, זו תעשייה לא פשוטה ואף פעם אי אפשר לדעת כלום". עם זאת, דנון עדיין לא יכול להעריך מה סיכוייו של הסרט לזכות. "בינתיים הוא מרגש את כל העולם, אבל מה יהיה שם - אני לא יכול לדעת. כהרגלי בחיים אני הולך צעד אחר צעד".

ויש גם כמה פרטים על החגיגה הקרובה לציון המועמדות לאוסקר: "אנחנו הולכים עכשיו ליפו לפגוש את החברים ולשמוח שם".

את טקס האוסקר ה-82 שייערך בשבעה במרס ינחו השנה אלכס בולדווין וסטיב מרטין. על פי סוכנויות ההימורים מי שיחייך בסוף הערב הארוך, ממש כמו ב"גלובוס הזהב", יהיה ג'יימס קמרון עם שובר הקופות "אווטאר".

צרו איתנו קשר *5988