הקרב על מלרג: ארקו מציעה לבעלי האג"ח 40% מהמניות

במקביל קיבל נאמן חברת מלרג רו"ח חן ברדיצ'ב, הצעה נוספת מצד חברת מגנזי תשתיות

חברת ארקו שיפרה את הצעתה לבעלי האג"ח של חברת מלרג, שנכנסה להקפאת הליכים, והיא מציעה כעת לבעלי האג"ח 40% ממניות החברה, הקצאה של 10 מיליון שקל שישמשו לכל פעילויות החברה, סדרת אג"ח חדשה של 40 מיליון שקל ל-7 שנים, 70% מחובות לקוחות קיימים לטובת הנושים וקדימות בתשלומים של 20 מיליון שקל ראשונים לנושים מתוך חובות לקוחות קיימים למשך 30 חודשים.

במקביל קיבל נאמן חברת מלרג רו"ח חן ברדיצ'ב, הצעה נוספת מצד חברת מגנזי תשתיות ולפיה בעלי האג"ח במלרג יהיו זכאים ל-15%-25% ממניות מלרג וכן סדרת אג"ח אחת של 40 מיליון שקל, ואופציה לסדרת אג"ח נוספת של 40 מיליון שקל באם יסתפקו בעלי האג"ח של מלרג ב-15% ממניות החברה.

ההצעה של ארקו , שבשליטת אריק קוטלר, כוללת גם הצעה לבעלי האג"ח של מלרג לאפסייד עתידי בדמות השתתפות ברווחים בשיעור של 70% מעודף הסכומים שיתקבלו ממקורות ההסדר לאחר פירעון מלוא הקרן והריבית בגין האג"ח החדשה.

ביום ראשון הקרוב צפויה להתקיים ישיבת בעלי אג"ח נוספת במלרג לצורך דיון בשתי ההצעות וקבלת החלטה אם להמשיך במו"מ למציאת משקיע חדש למלרג, או לבחור באופציה של הליך לפירוק החברה. עד כה העמידה ארקו למלרג מימון הביניים המאפשר את המשך פעילותה העסקית של מלרג ב-17 הפרויקטים אותם היא מבצעת ושמירה על שלמותם של נכסי החברה. מימון הביניים מממן את ההון החוזר של החברה בעת הקפאת ההליכים עד לאישור הסדר נושים.

ארקו החזקות עוסקת בתחומי הפיננסים, בעיקר באמצעות מימון ביניים (Mezzanine Finance), נדל"ן לייזום ונדל"ן להשקעה. הקבוצה נמצאת בתהליכי בחינה של הזדמנויות עסקיות שונות בעיקר בתחום הנדל"ן.

צרו איתנו קשר *5988