בשורה לנהגים: תיאסר כניסת משאיות לנתיבי איילון בבוקר

האיסור יחול בקטע שבין מחלף גלילות-מזרח לבין מחלף חולות ■ איסורים גם בכביש מספר 1 ובצירים מרכזיים נוספים

משרד התחבורה הודיע היום (ד') על השקת השלב הראשון של המיזם האוסר על תנועת משאיות בכניסות למטרופולין תל אביב בשעות הבוקר.

"החל מ-1 בפברואר 2011 תיאסר תנועת משאיות וכלי רכב כבדים בשעות הבוקר בנתיבי איילון, בקטע שבין מחלף גלילות לבין מחלף חולות", נכתב בהודעה שהוציא היום משרד התחבורה. "זאת, במסגרת 'פיילוט' עליו החליט שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ".

האיסור יחלול על משאיות במשקל של יותר מ-12 טון. מדובר על שני כיווני הנסיעה בנתיבי איילון בקטע שבין מחלף גלילות-מזרח לבין מחלף חולות, בשעות 6:30-9:30. הפיילוט ימשך כ-3 חודשים.

איסור כניסת משאיות תחול גם בכביש מספר 1, שכן לפי הודעת משרד התחבורה: "בנוסף לכך החל מ-1 בפברואר לא תותר נסיעת משאיות כבדות מעל 12 טון בכביש מספר 1 בין ירושלים לתל אביב, בקטע שבין צומת גינות סחרוב למחלף שער הגיא, בין השעות 15:00 אחר הצהריים ל-18:00 בערב. גם בכביש מספר 1 בקטע שבין מחלף אדומים לצומת הגבעה הצרפתית תיאסר נסיעת משאיות כבדות מעל 12 טון בין השעות 6:30 ל-8:30 בבוקר".

פרט לצירים אלה לא תותר נסיעת משאיות כבדות בשעות הבוקר גם בדרכים הבאות: הכניסה לפסגת זאב מכביש 437 (שדרות סיירת דוכיפת) הכניסה למודיעין מכביש 443 (שדרות החשמונאים) והכניסה למכבים- רעות מכביש 443 (דרך יאיר פרג).

"בשעות בהן יתבצע הפיילוט יופנו נהגי המשאיות וכלי רכב כבדים לדרכים חלופיות או לאתרי המתנה ומגרשי חנייה ייעודיים", מסר כץ. "סגירת צירים ראשיים לתנועת משאיות כבדות נועדה להפחית את גודש התנועה בכבישים ולצמצם את זיהום האוויר הנפלט מהמשאיות. כמו כן היא תביא לצמצום בצריכת הדלק של כלי הרכב".

צרו איתנו קשר *5988