ברק על אשכנזי: לא ממשיך בשל עניינים אתיים ונורמטיביים

שר הביטחון: אין בכוונתי להאריך את כהונת הרמטכ"ל אשכנזי על רקע פרשת גלנט ■ למרות ההאשמות הקשות כי מדובר בצעד הנובע ממניעים אישיים - ברק נחוש ולא מתנצל לרגע

שר הביטחון אהוד ברק מגיב הערב על הביקורת בשל התנהלותו בפרשת גלנט והתעקשותו שלא לבקש מהרמטכ"ל גבי אשכנזי להאריך את כהונתו. למרות ההאשמות הקשות על כך שמדובר בצעד הנובע ממניעים אישיים - ברק נחוש בדעתו ולא מתנצל לרגע.

"הרמטכ"ל אשכנזי מסיים את כהונתו עוד 10 ימים, ההחלטה על כך שכהונתו לא תוארך לא הייתה קלה ונראתה לא טבעית בעיני רבים, אך התקבלה מתוקף סמכותי אחרי הפעלת שיקול דעת מעמיק", מדגיש ברק בריאיון מיוחד.

שר הביטחון אומנם לא מצביע על סיבה מדויקת בגינה החליט לוותר על שירותיו של אשכנזי, אך שולח רמזים עבים ויוצא במתקפה חריפה נגד החייל מספר אחת. "מעורבים פה עניינים אתיים, נורמטיביים ואפילו ומקצועיים מדרגה ראשונה. כדי לשמור על כבוד המוסד והרמטכ"ל - אני לא רוצה לפרט", הבהיר וביקש להוסיף: "לא מדובר בקיצור כהונתו".

מיד לאחר מכן התייחס ברק לפרשת מסמך הרפז שעוררה סערה בצה"ל. "לא הסתרתי את דעתי שגם לאחר חקירת המשטרה שהבהירה מי זייף את המסמך נותרה עננה כבדה ומדובר בניסיון לערער סדרי שלטון ולפגוע ביסודות דמוקרטיה שלשמחתנו כשל", אמר שר הביטחון. "קרו דברים מבחינה אתית ותיפוקדית שלא ראויים. הם לא התבהרו. חיוני לברר את הדברים עד תום כדי להחזיר בריאות מקצועית ונכונה לצבא".

צרו איתנו קשר *5988