חוטפי המיליונרית מירושלים נידונו ל-11-12 שנות מאסר

במסגרת הסדר הטיעון, השניים הורשעו בעבירות של חטיפה, קשירת קשר לביצוע פשע, שוד ועבירות נוספות ■ בנוסף גזר ביהמ"ש על החוטפים פיצוי בסך 33 אלף שקל לנחטפות

חודש לאחר שאושר הסדר הטיעון בפרשת חטיפת המיליונרית מירושלים, גזר היום (ב') בית המשפט המחוזי בתל-אביב 11 ו-12 שנות מאסר בפועל על שני המעורבים בפרשה: רוברט אבאיב ונתי פטרקוב.

במסגרת הסדר הטיעון, השניים הורשעו בעבירות של חטיפה, קשירת קשר לביצוע פשע, שוד ועבירות נוספות. אבאיב נידון ל-12 שנות מאסר, ופטרקוב ירצה 11 שנים בכלא. כל אחד מהם חוייב בפיצוי בסך 10,000 שקל לכל אחת משלוש המתלוננות בפרשה.

הסדר הטיעון כלל גם את שוד העסק להחלפת כספים בפתח תקווה שנחשף לאחר חשיפת פרשת החטיפה. כזכור, השוד בפתח-תקווה תועד במצלמות האבטחה.

בגזר הדין התייחס בית המשפט לעברו הפלילי הכבד של אבאיב, שכולל חמישה מאסרים בגין 11 הרשעות קודמות ו-24 תיקים במשטרה. השופט ציין גם את עברו הפלילי של פטריקוב ש"הינו עשיר והוא כולל 4 הרשעות קודמות ו-10 תיקי משטרה בעבירות רכוש ועבירות אלימות. נאשם זה ריצה בעבר שתי תקופות מאסר: האחת בת 12 חודשים והשנייה בת 9 חודשים. בנוסף, העבירות בתיק דנן בוצעו בזמן שהיו תלויים ועומדים נגדו שני מאסרים על תנאי בני הפעלה", לשון גזר הדין.

גנבו ציוד וחטפו את הנשים לדירת מסתור

הפרשה נחשפה באפריל האחרון, אז הגיעו הגברים לביתה של אשת העסקים בשנות ה-60 לחייה, כשאחד מהם - שהיה חמוש באקדח ולבוש אפוד עם הכיתוב ביטחון - דפק על דלתה. משנפתחה הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באקדח על האישה ועל מנהלת משק הבית שלה והורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

תוך כדי שהשתיים ארזו את חפציהן, החוטפים לקחו מהן את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה שני מחשבים אישיים וגם תכשיטים יקרים. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת ה-50 תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, וסיפרו כי למיטב הבנתם נשקפת סכנה לחייהן. מפקד המחוז ניצב אהרון פרנקו הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד על מנת לאתר את החטופות ואת חוליית החוטפים.

החוטפים דרשו: 3.5 מיליון דולר

במהלך החקירה התקבל פקס בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה, אצל רואה החשבון שלה המתגורר בלוקסמבורג, שבו היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, זאת ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר בפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות, ושחררו אותן.

צרו איתנו קשר *5988